Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zverejnenie registra pôvodného stavu

SÚBOR
Dátum: 10.02.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 588
Zverejnenie registra pôvodného stavu

Katastrálne územie Morovno

Okresný úrad Prievidza, pozemkový a lesný odbor (ďalej len správny orgán) ako orgán príslušný ku konaniu podľa § 5 ods. 4 zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon) podľa § 10 ods. 1 zákona zverejňuje register pôvodného stavu v obvode projektu pozemkových úprav formou jednoduchých pozemkových úprav v časti katastrálneho územia Morovno v lokalite hospodársky dvor (ďalej len RPS).

Obsahom RPS je súpis údajov o pôvodných nehnuteľnostiach a právnych vzťahoch k ním, určenie hodnoty pozemkov a trvalých porastov v obvode pozemkových úprav a zoznam vlastníkov. Osobitnou časťou RPS je zoznam pozemkov, ktorých vlastník nie je známy alebo ktorého miesto pobytu nie je známe – práva vlastníka v uvedeným pozemkom vykonáva v súlade s § 17 zákona v tomto správnom konaní Slovenský pozemkový fond. RPS bol zostavený na základe údajov katastra nehnuteľností platných ku dňu 21.12.2022.

Do RPS je možné nahliadnuť počas 30 dní: od 10.02.2023 do 09.03.2023 v budove Mestského úradu Handlová, počas jeho úradných dní a hodín.

Podľa § 10 ods. 2 zákona o pozemkových úpravách proti údajom uvedeným v registri pôvodného stavu môžu účastníci podať písomné námietky v lehote do 30 dní od ich zverejnenia alebo doručenia na Okresný úrad Prievidza, pozemkový a lesný odbor, G. Švéniho 3H, Prievidza. Ak sa námietky týkajú len určenia hodnoty pozemkov a porastov na nich, rozhodne o nich správny orgán. Po rozhodnutí o námietkach správny orgán register pôvodného stavu schváli. Schválenie registra pôvodného stavu sa oznamuje verejnou vyhláškou.

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Zverejnenie registra pôvodneho stavu v obvode pozemkových úprav časť hospodársky dvor v katastri Morovno - verejná vyhláška Veľkosť: 220.3 kB Formát: pdf Dátum: 10.2.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.