Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Koncert filmovej hudby v dome kultúry mal úspech

Dátum: 25.04.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 679
4 min. čítania
Koncert filmovej hudby v dome kultúry mal úspech

Tri odohraté vystúpenia zaplnili hľadisko 

Základná umelecká škola v Handlovej pravidelne pripravuje pre širokú verejnosť koncerty, na ktorých prezentuje výsledky umeleckého vzdelávania našich žiakov.

17. apríla 2024 v rámci osláv 70. výročia školy sa konal Koncert filmovej hudby, ktorý zaplnil sálu Domu kultúry v Handlovej. Škola svojim pôsobením v regióne prispieva ku kultúrnemu rastu nielen svojich žiakov, ale aj obyvateľov. Záujem a krásna atmosféra, ktorú handlovské publikum vytvára teší účinkujúcich a záverečný standing ovation  zahrial  srdce aj dušu.

Diváci si vypočuli skladby z filmov Harry Potter, Piráti z Karibiku, Gladiátor, A.I. umelá inteligencia, Kruh a ďalšie známe melódie strieborného plátna.
Koncert bol bohatý na fantastickú filmovú hudbu od svetovo známych hudobných skladateľov, akými sú Alan Silvestri, John Williams, Hans Zimmer, Vanessa Calrton, John Powell.

Filmová hudba odznela aj 18. 4. 2024 pre vyše 700 žiakov základných škôl.

Hodinový koncert  predstavuje veľa práce, hodiny nácviku a príprav. Za úpravou každej jednej skladby je pani učiteľka Katarína Engererová - vedúca hudobného zoskupenia CINEMATICO, za sprievodným slovom Katarína Dupkalová, za ozvučením Štefan Vida a Ján Králik. Nesmieme zabudnúť na to hlavné - nadšenie žiakov pri zapájaní sa do takýchto projektov, ktoré je  vo výsledku to najdôležitejšie. Každý jeden účinkujúci si zaslúži pochvalu za prípravu a následný výkon na koncertoch.

Poďakovanie patrí:

  • Hudobnému zoskupeniu CINEMATICO v zložení: Šarlota Schlencová, Iryna Babeieva, Stanislava Lihotská, Viliam Rötling, Emily Kothajová
  • učiteľ: Katarína Engererová, violončelo: Jana Kočnerová, klavír: Jana Chudá, Mária Schwartzová
  • Speváci: Kristína Kršková, Ellie Gašparovičová, Liliana Gašparovičová, Nina Kamenská, Nina Kelleriková, Michal Jakubis, Soňa Petrášová, Timea Ivaničová, Miriama Matiašková, Vanessa Weissabelová – sólo so skupinou populárnej hudby Buterfly effect a spevácke sólo v hudbe k filmu Kruh.
  • učiteľ: Anežka Balušinská, Jana Radovičová
  • Dychy: Nina Novotná, Dominika Šablová – príprava pani učiteľka Andrea Dúrová
  • Bicie: Nicolas Ďurovič, Peter Urban, Martin Madaj, Kristián Rumpli Jakub Chlpek, Roderik Weissabel
  • Butterfly effect – skupina populárnej hudby: Jakub Chlpek - bicie, Matúš Trgiňa – gitara
  • učiteľ: Matúš Minich
  • LDO Matúš Ličko, Kristína Kršková - sprievodné slovo

Pre tento školský rok nekončíme a pre Handlovčanov máme  pripravené hudobno-dramatické predstavenie Pinocchio v studni zázrakov, 27. 4. 2024 o 17:00 v Dome kultúry Handlová. Srdečne pozývame.   ZUŠ Handlová

Foto a text : ZUŠ Handlová,E.Filipová