Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Motorkárska sezóna na hornej Nitre je otvorená

GALÉRIA
Dátum: 20.04.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 1307
3 min. čítania
Motorkárska sezóna na hornej Nitre je otvorená

V sobotu zaplnili handlovské námestie silné stroje

Tradičné otvorenie motosezóny na hornej Nitre sa aj napriek nie práve najlepšej predpovedi počasia dnes podarilo.

Vôňa výfukov a čerstvo navareného gulášu privítala motorkárov a všetkých obdivovateľov silných strojov, ktorí ich prišli podporiť. Spanilou jazdou z nováckeho DKP moto múzea, kde bol zraz, sa zhruba 60 motoriek presunulo na handlovské námestie. Organizátori z občianskeho združenia Krekáči, Lukáš Lenhart so svojím tímom,  si pre účastníkov pripravili občerstvenie. Výťažkom z tohto predaja podporili detský tábor Hendi camp pre detičky, ktoré to v živote nemajú ľahké. Parkovisko zaplnili historické hasičské vozidlá, sanitka veteránka a staručký barkas od DHZ BOZPO.  Zo všetkých motorkárov, ktorí sa nedali počasím odradiť, usporiadatelia ocenili  najstaršieho účastníka, stále aktívneho 74-ročného Viliama Drozda a naopak najmladšiu motorkárku, Barboru Gatialovú. Za najkrajší chopper bol vyhlásený Harley Petra z Partizánskeho. V kategórii cruiser bola ocenená Honda Gold Wing Jozefa z Revúcej. A  najkrajší naháč podľa organizátorov bol Street fighter beštia Petra z Novák. Rockové vystúpenie skupiny Etanol umocnilo drsnú atmosféru na námestí. K vetrom ošľahaným motorkárom patria silné stroje aj tvrdá hudba. Niektorých k tomuto životnému štýlu tiahlo hneď, iní si počkali na "krízu stredného veku". 

Od účastníkov tejto akcie sme sa dozvedeli, čo pre nich tento životný štýl predstavuje:  "Motorka pre mňa znamená absolútnu slobodu, vypnutie od negatívnych myšlienok. Prísun adrenalínu."

Otvorením motosezóny bude adrenalínových jazdcov na cestách pribúdať. Buďme preto v premávke voči sebe ohľaduplní, aby sme sa do cieľa všetci šťastne dostali bez ohľadu na to, či sedíme na silnej motorke alebo máme kone pod kapotou auta.