Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

V nedeľu to na námestí žilo kolieskami

GALÉRIA VIDEO
Dátum: 21.04.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 681
3 min. čítania
V nedeľu to na námestí žilo kolieskami

Cyklo sezóna sa otvorila veľkou detskou dopravnou akciou

Handlovské námestie dnes, 21. apríla, zaplnili kolesá všetkých druhov. Tí najmenší na odrážadlách, väčší na kolobežkách, bicykloch, kolieskových korčuliach či skateboardoch. Všetky kolieska boli vítané.

Tak ako dospelí, aj malkáči potrebujú poznať pravidlá bezpečnej cestnej premávky. Preto sa dnes námestie zmenilo na dopravné ihrisko. Vyznačenými trasami na okruhu šikovného cyklistu sa odvážne preháňali drobci, ktorí si na jednotlivých stanovištiach spolu s členmi Detského a mládežníckeho parlamentu mesta Handlová overili, že poznajú dôležité dopravné značky a naučili sa aj niečo nové o cestných pravidlách. Malinkovo pre najmenších pripravilo Malého dopraváčika, tvorivý kútik na tému dopravné prostriedky a aktivity o bezpečnosti na cestách. Tí, ktorí to odparkovali pri príslušníkoch Mestskej polície Handlová a Obvodnom oddelení policajného zboru, sa dozvedeli čo - to z praktických dopravných situácií a mohli si obzrieť ich služobné vozidlá. Centrum námestia sa na okamih stalo miestom dopravnej nehody s ukážkou zásahu hasičského zboru pri vyslobodzovaní zakliesneného vodiča v havarovanom aute a následný zásah záchranárov predviedol ako je dôležitá každá minúta pri poskytnutí prvej pomoci po dopravnej nehode. Stánok cyklofanatikov z Tomcat bike prilákal aj trailistov, aby si obzreli  nové modely profi strojov a vymenili skúsenosti zo zdolaných terénov. Automotoklub Baník Handlová previedol deti jazdou zručnosti. Zaujímavé informácie poskytli členovia detskej organizácie Fénix Handlová o novej mestskej hre, v ktorej pomocou QR kódov umiestnených v rôznych lokalitách nášho mesta môžete spoznať príbeh Kataríny. 

Všetci tí, ktorí sa nedali odradiť chladnejším počasím a prišli v nedeľu popoludní na Námestie baníkov, zažili akčné a poučné otvorenie cyklo sezóny a vydarený zraz kolies a koliesok z dielne organizátorov Centra voľného času.

 

Video