Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Krajské kolo v basketbale žiakov stredných škôl

GALÉRIA
Dátum: 26.04.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 3062
6 min. čítania
Krajské kolo v basketbale žiakov stredných škôl

Basketbalový tím SOŠ Handlová najlepším družstvom stredných škôl v Trenčianskom kraji

Dňa 23. 4. 2024 sa uskutočnilo krajské kolo v basketbale žiakov stredných škôl, ktoré sa konalo v telocvični Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici.
Na turnaji reprezentovali SOŠ Handlová basketbalisti Tirtey Šimon 1.C, Orviský Anton 1.D, Gavlík Ján 2.B, Ďurina Erik 2.B, Bartuš Andrej 2.C, Stetsenko Illia 2.C, Pokusai Daniil 2.C, Hajro Róbert 2.C, Geleta Milan 2.D, Tóth Andrej 4.C, Radovič Miroslav 4.D, Cabuk Samuel 5.A.
Na krajskom kole sa stretol náš basketbalový tím SOŠ Handlová s družstvom Strednej športovej školy v Trenčíne a s družstvom Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici.
Prvý zápas sme odohrali s družstvom Strednej športovej školy v Trenčíne. Na začiatku zápasu sme zvolili osobnú obranu a postupne sme sa snažili zvyšovať náš náskok v skóre. Po niekoľkých minútach zápasu sme zmenili taktiku hry na zónovú obranu. V prvom polčase sa tímu Strednej športovej školy Trenčín, ale darilo hrať vyrovnanú partiu približne desať minút od začiatku zápasu. Posledných päť minút prvého polčasu už potom patril iba nám. Na konci prvého polčasu sme vyhrávali iba o 7 bodov. Počas druhého polčasu sme si udržiavali v priemere desať bodový náskok a boli sme už plne koncentrovaní na streľbu na kôš. Darilo sa nám tak ako v rýchlych, tak aj v postupných protiútokoch. Konečný výsledok zápasu bol priaznivý pre SOŠ Handlová 63:41. Zvíťazili sme tak nad prvým družstvom Strednej športovej školy v Trenčíne.
V druhom zápase sme s tímom Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici hrali
vynikajúco a nekompromisne sme si šli po víťazstvo. V tomto zápase bolo poznať na našich basketbalistoch, že si veľmi vážia túto príležitosť stať sa ultimátnymi víťazmi krajského kola. Taktiku hry sme mali podobnú ako v prvom zápase, no žiaci boli už tentoraz oveľa viac ostrieľanejší. Na konci prvého polčasu sme vyhrávali o 9 bodov. Zaujímavý moment zápasu sa stal po zle odpískanom faule proti nám, keď náš hráč Andrej Tóth pred všetkými hráčmi a fanúšikmi povedal, že „Lopta neklame“ a v zapätí po nevydarených hodoch súpera zo šestky, dostal po doskoku dlhú prihrávku a úspešne loptu umiestnil do koša dvojtaktom. Mimoriadnu presnosť na kôš predviedli aj naši výborný strelci ako napríklad Milan Geleta a Samuel Cabuk. V posledných 34 sekundách zápasu hráči Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici hru vzdali, nakoľko sme viedli 62:24. Keďže sme vyhrali obidva zápasy, umiestnili sme sa na prvom mieste. Iba naša škola SOŠ Handlová postúpila z Trenčianskeho kraja do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 2. a 3. mája 2024. Stali sme sa tak najlepším družstvom stredných škôl v Trenčianskom kraji.

Veľkú pochvalu si zaslúži hlavne kapitán a rozohrávač nášho družstva Milan Geleta, ktorý korigoval spoločne s ostatnými spoluhráčmi nepriestrelnú obranu a bol tiež veľmi úspešným strelcom a oporou v obidvoch zápasoch. Veľkú pochvalu si zaslúži aj Samuel Cabuk, ktorý doskakoval skoro každú našu streľbu a kontroloval nad obručou, aby sa lopta umiestnila tam kde má, teda do súperovej obruče. Veľkú pochvalu si tiež zaslúži Andrej Tóth, ktorý bol najrýchlejším hráčom v zápase a pomocou jeho streľby z trojkového územia nám prispel dôležitými bodmi zvýšiť skóre. Ďalšiu veľkú pochvalu si tiež zaslúžia aj hráči ako Andrej Bartuš, Miroslav Radovič a Šimon Tirtey, ktorí počas zápasov predviedli to, ako sa má hrať basketbal a na svojich postoch odviedli kus vynikajúcej práce. Samozrejme aj ostatným zúčastneným žiakom patrí veľká pochvala za reprezentáciu školy a za účasť na celej športovej príprave od začiatku školského roka 2023/2024 prostredníctvom krúžku – Športové hry.
Som na našich basketbalistov neskutočne hrdý. Ďakujeme pánovi riaditeľovi za jeho mentálny koučing, za stanovenie ultimátnych cieľov a za jeho každodennú podporu v oblasti fyzickej i mentálnej prípravy nášho basketbalového tímu SOŠ Handlová.
Mgr. Branislav Šveda
Hlavný kouč a učiteľ TSV

FOTO a TEXT : Mgr. B.Šveda

Text autora uvádzame bez úprav