Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské ikony

Milí obyvatelia, návštevníci Handlovej.

Mesto Handlová je od roku 2019 v transformačnom procese  ukončenia ťažby uhlia a prechádza historickými zmenami. Transformácia regiónu prináša hľadanie nového života a novej identity mesta. Je spojená so zmenou myslenia, vnímania a citlivosti k životnému prostrediu, či verejnému priestoru a tvorbe aktivít a podnetov s cieľom vytvárať vzťah k mestu - mestonázor.

Na našich informačných tabuliach vám ponúkame výber dvanástich architektonických prvkov, ktoré Handlovú definujú, ako malý exkurz do histórie mesta. Je to začiatok predstavenia handlovského prostredia, ktorého cieľom je spoločne utvárať zdravé povedomie, hrdosť, spolupatričnosť, úctu ale i zodpovednosť voči mestu, kde žijeme a zároveň je to cesta, ako predstaviť mesto návštevníkom. 

Dvanásť stavieb alebo objektov, ktoré máte možnosť viac spoznať, vznikli ako výber akademického architekta Rastislava Nemca, ktorý sa do Handlovej vrátil po dlhšom čase a citlivo vnímal prostredie, v ktorom sa nachádzal. Zaujali ho nielen stavby, ale i drobnosti, okolo ktorých dennodenne chodíme a prestali sme vnímať ich výnimočnosť. Z pohľadu architekta kvalita verejného priestoru ovplyvňuje nielen to, ako sa cítime, ale aj to ako sa k sebe správame.

Pozrite si miesta, ktoré vám ponúkame, prečítajte si o nich, pristavte sa pri nich a vnímajte na chvíľu ich interakciu s vami a s prostredím, v ktorom sa nachádzajú.

HAIKONY

 1. Železničný viadukt
 2. Kostol sv. Kataríny
 3. Dom kultúry mesta Handlová a hvezdáreň
 4. Kaplnka Jána Nepomuckého
 5. Kamenný most na Ul. Partizánska
 6. Banícka kolónia
 7. Banský triedič
 8. Vežička na Ul. 29 augusta – Sorela
 9. Kostol Dobrého pastiera
 10. Kostol sv. Mikuláša v Novej Lehote
 11. Tradičná nemecká architektúra – kamenný dom v Novej Lehote
 12. Tunel T. G. Masaryka

VYMAĽUJ SI SVOJE MESTO

Omaľovánka pozostáva z jednotlivých ikon (jedna ikona na jednu stranu) vrátane prednej strany. Stiahnuť si ju môžete nižšie v zip. súbore.

 

 

 

 

 

KOSTOL_SV._KATARINY_R.NEMEC_mala_standart KOSTOL_SV_MIKULASA_mala_standart  KAPLNKA_NEPOMUCKEHO_R.NEMEC_mala_standart KOSTOL_DOBREHO_PASTIERA_R.NEMEC_mala_standart HANDLOVSKY_VIADUKT_R-NEMEC_mala_standart DOM_KULTURY_HANDLOVA_R.NEMEC_mala_standart SORELA_VEZICKA_R.NEMEC_mala_standart BANSKY_TRIEDIC_R_NEMEC_mala_standart KLENBOVY_KAMENNY_MOST_HANDLOVA_R.NEMEC_mala_standart KAMENE_DOMY_NOVA_LEHOTA_R.NEMEC_mala_standart BRALSKY_TUNEL_R.NEMEC_mala_standart BANICKA_KOLONIA_mala_standart

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
OMALOVANKA HANDLOVSKE IKONY S PREDNOU STRANOU
Súbory, ktoré obsahuje archív: haikony grafika - kreslene/BANICKA KOLONIA.jpg, haikony grafika - kreslene/BANSKY TRIEDIC.jpg, haikony grafika - kreslene/BRALSKY TUNEL.jpg, haikony grafika - kreslene/DOM_KULTURY_HANDLOVA.jpg, haikony grafika - kreslene/HANDLOVSKY_VIADUKT.jpg, haikony grafika - kreslene/KAMENE DOMY NOVA LEHOTA .jpg, haikony grafika - kreslene/KAPLNKA NEPOMUCKEHO.jpg, haikony grafika - kreslene/KLENBOVY KAMENNY MOST_HANDLOVA.jpg, haikony grafika - kreslene/KOSTOL SV MIKULASA.jpg, haikony grafika - kreslene/KOSTOL SV. KATARINY.jpg, haikony grafika - kreslene/KOSTOL_DOBREHO_PASTIERA.jpg, haikony grafika - kreslene/OBALKA OMALOVANKA.pdf, haikony grafika - kreslene/SORELA_VEZICKA.jpg, haikony grafika - kreslene/Thumbs.db
Veľkosť: 1.49 MB Formát: zip Dátum: 13.1.2023