Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ZAŽI HANDLOVÚ 2023

PRIHLÁSTE SA DO 1. ROČNÍKA VÝZVY ZAŽI HANDLOVÚ

Registrácia do 1 .ročníka  výzvy na interaktívne spoznávanie nášho mesta je spustená! 

Registrovať sa prostredníctvom registračného formulára je možné do 30. mája 2023. 

Výzva bude prebiehať od 16. júna do 3. septembra 2023

V minulom roku sa vďaka spolupráci mesta Handlová, Komisie kultúry a cestovného ruchu, Earth Angel, ako aj Slovenského banského múzea, Karpatskonemeckého spolku, správcovi Kostola Dobrého pastiera a ďalšími dobrovoľníkom podaril zorganizovať nultý ročník Zaži Handlovú – Po stopách našich predkov. Celkovo sa do výzvy zaregistrovalo 34 záujemcov a na jej splnenie bol stanovený čas 2,5 mesiaca. Výzvu ukončilo 27 účastníkov, väčšinou rodiny s deťmi. Po vlaňajšom slávnostnom vyhodnotení a odovzdaní cien účastníkom symbolicky na Medzinárodný deň cestovného ruchu, ktorý si pripomíname 27. septembra, boli tí, čo spoznávali naše mesto a jeho okolie prostredníctvom indícií, oslovení s dotazníkom spokojnosti, ktorý slúži organizátorom ako dobré východisko pre organizáciu ďalších ročníkov.

Čo nám povedali dotazníky?

  • Celkovo sa vrátilo na adresu zazihandlovu@handlova.sk spolu 16 dotazníkov a viac ako 80% mala dotazník s tridsiatkou otázok vyplnený za približne 10 minút.
  • Handlovú zažilo viac žien ako mužov, pričom najviac sa zúčastnilo ľudí z vekovej kategórie medzi 41 a 50 rokov, až polovina. Po približne 19 % boli zastúpené vekové kategórie vo veku 21-30 a 31-40 rokov. Tretiu vekovú skupinu tvorili deti od 5 do 15 rokov s 12 % účasťou. Viac ako 80 % účastníkov tvorili Handlovčania, ktorí tu bývajú.
  • O výzve sa až 44 % účastníkov dozvedelo cez oficiálne informačné zdroje mesta (sociálna sieť FB Mesto Handlová a www.handlova.sk, 25 % sa dočítalo o výzve z nášho mestského periodika Handlovský hlas a po približne rovnakých 6% to bola aplikácia mesta, propagácia na Instagrame a plagáty v meste.
  • Väčšina respondentov odpovedala, že rozvoj cestovného ruchu v našom meste zaostáva za jeho potenciálom, čo sa odzrkadlilo aj v posúdení kvality poskytovaných služieb, kde má mesto čo vylepšovať. Respondenti by ocenili vzniku TIK-u, obchod so suvenírmi a podobne.
  • Najväčším lákadlom je podľa odpovedí pre naše mesto príroda – konkrétne Veľký a Malý Grič. Táto otázka bola otvorenou, no krásy handlovského okolia v nej rezonovali najviac.
  • Hodnotenie spokojnosti s poskytovanými službami dopadli pre ľudí z múzea, spolku a ďalších spolupracovníkov v 80% na úrovní ochotní a ústretoví.
  • Vlastné nohy namiesto iných dopravných prostriedkov využilo 69 % účastníkov, nikto nevyužil MHD.
  • Vlastné auto využilo 18% účastníkov a bicykel alebo kolobežku 12% z nich.
  • Až 63 % boli rodiny, sám/sama zažilo Handlovú 12% a štvrtinu tvorili tí, ktorí síce neboli registrovaní, ale sprevádzali rodinu na potulkách.
  • V rámci výzvy bolo prvýkrát v Banskom múzeu a Pamätnej izbe v Karpatskonemeckom spolku priemerne 60 % účastníkov, 43 % navštívilo po prvýkrát Kostol u Dobrého pastiera a Meteor.

Iné miesta boli po rozlúsknutí indícií známe. Indície boli pripravené podľa plánu organizátorov, čo potvrdili aj odpovede respondentov. 70 % uviedlo, že ich nebolo ťažké nájsť, i keď niekedy sa museli trošku viac poobzerať po okolí. Okrem odrenín jedného účastníka, nultý – pilotný ročník skončil bez ujmy na zdraví a plný pekných zážitkov.

Dĺžka trvania plnenia výzvy väčšine účastníkov vyhovovala a celkové hodnotenie kvality nultého ročníka Zaži Handlovú? Na otázku: „Páčila sa vám výzva Zaži Handlovú?“, sa v dotazníku vrátilo 100% -né áno.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
statut-vyzvy-zazi-handlovu-2023 Veľkosť: 239 kB Formát: pdf Dátum: 27.4.2023
zazi_handlovu_2023_citylight_170x118 Veľkosť: 7.3 MB Formát: pdf Dátum: 9.2.2024