Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Podujatia

Handlovskí bronzoví hrdinovia unavení, ale šťastní!Vytlačiť
 

Majstrovstvá U13 basketbal Handlová

Fotogalériu z prijatia mladých basketbalistov primátorom mesta v obradnej sieni MsÚ 17.5.2018  ŠBK Handlová nájdete po kliknutí sem

Fotogalériu z prijatia štyroch družstiev mladých basketbalistov primátorom mesta v obradnej sieni MsÚ 18.5.2018 nájdete po kliknutí sem 

Fotogalériu z otvorenia a vyhlásenia výsledov majstrovstiev nájdete po kliknutí sem

Handlová bola v dňoch 18. – 20.5.2018  dejiskom MS-R  v basketbale mladších žiakov. Diváci mohli vidieť počas troch dní ten najlepší slovenský mládežnícky  basketbal v kategórií U13. Vo finálovom turnaji sa stretlo najlepších šesť tímov zo základnej časti: BK Inter Bratislava, BKM SPU Nitra, RIM Basket Košice, MBA Prievidza, Iskra Svit a domáci tím ŠBK Handlová.

Vo svojej veľkej premiére medzi najlepšími sa Handlovčania vedení trénerom Beránekom  nestratili a po obrovských drámach a fantastických výkonoch vybojovali pre Handlovú historické bronzové medaile. Na dosah mali chlapci aj najvyšší stupienok no v najdôležitejšom zápase proti majstrovskej Nitre podľahli najtesnejším možným rozdielom: o jediný bod. Titul obhájili hráči z Nitry, striebro putuje zaslúžene do Svitu. Finálový turnaj v Handlovej  sa odohral vo fantastickej elektrizujúcej atmosfére, nie často je možné vidieť na mládežníckych turnajoch vypredanú halu, ako tomu bolo každý deň v Handlovej!

Tréner ŠBK Handlová Mgr. Ján Beránek: „Splnil sa nám jeden velký sen, na ktorom sme makali dva a pol roka. Preplnené hladisko, fantastická atmosféra, úžasné zápasy. Čo viac si môže divák priať :). Pre chlapcov to bola veľká premiéra na MS-R, kedže po minulé dva roky sme v ligách zbierali len potrebné skúsenosti. Tvrdá práca počas týchto dvoch rokov nás vyniesla až medzi spičku najlepších tímov na Slovensku v danej kategórii. Verím, že si to Handlovčania naplno užili a prežili s nami krásny basketbalovy víkend. Chcem sa touto cestou poďakovať za obrovskú podporu a pomoc primátorovi mesta Handlová pánovi Ing. Rudolfovi Podobovi, hlavnému organizátorovi Jaroslavovi Daubnerovi, vedeniu školy ZŠ, Mierové námestie pani riaditeľke Mgr. Ivete Jakubovej, pánovi Štaudingrovi, skvelým rodičom a všetkým pomocníkom cez DJ, komentátora, stolík, všetkých dobrovoľníkov, bez ktorých by MS-R v Handlovej nemohli byť. Ďakujeme všetkým tímom ktoré prišli do Handlovej. V neposlednom rade patrí obrovské ĎAKUJEM celej Handlovej za neuveriteľnú podporu počas celej sezóny. Handlovčania ĎAKUJEME!"

Bronzový realizačný tím tvorili:  Ján Beránek- hl. tréner, Maroš Minárik- asistent trénera, Jaroslav Daubner- predseda ŠBK Handlová a hlavný organizátor podujatia, Igor Krumlovský-masér,

Bronzoví chlapci z Handlovej v zložení: Marek Máčai, Samuel Murcin, Peter Chríbik, Samuel Tonhauser, Oliver Vaigl, Marco Ondrejka, Miroslav Radovič, Krištof Kašper, Emil Hrebíček, Christián Minárik, Patrik Matejčík, Adam Porubčan, Róbert Kotian,Sebastián Škvarenina, Dominik Maruniak, Milan Geleta,

Výsledky

18. 05. 2018

 • ŠBK Handlová - BK Inter Bratislava 48 : 31 (24:19)
 • MBA Prievidza - RIM Basket Košice 50 : 47 (24:27)
 • BK Iskra Svit - BKM SPU Nitra 33 : 57 (12:29)
 • RIM Basket Košice - BK Inter Bratislava 62 : 48 (40:24)
 • MBA Prievidza - BKM Iskra Svit 36 : 71 (10:31)
 • BKM SPU Nitra - ŠBK Handlová 52 : 51 (23:27)

19. 05. 2018

 • BKM Iskra Svit - RIM Basket Košice 31 : 55 ( : )
 • BK Inter Bratislava - BKM SPU Nitra 49 : 38 (27:18)
 • ŠBK Handlová - MBA Prievidza 71 : 54 (27:31)
 • RIM Basket Košice - BKM SPU Nitra 36 : 55 (27:20)
 • MBA Prievidza - BK Inter Bratislava 44 : 59 (27:26)
 • BKM Iskra Svit - ŠBK Handlová 54 : 51 (28:32)

20. 05. 2018

 • BKM SPU Nitra - MBA Prievidza 52 : 39 (25:28)
 • BK Inter Bratislava - BKM Iskra Svit 48 : 75 (18:47)
 • ŠBK Handlová - RIM Basket Košice 67 : 43 (25:23)

Konečná tabuľka :

 1. BKM SPU Nitra 5 4 1 254 : 208 9
 2. BKM Iskra Svit 5 3 2 264 : 247 8
 3. ŠBK Handlová 5 3 2 288 : 234 8
 4. RIM Basket Košice 5 2 3 243 : 251 7
 5. BK Inter Bratislava 5 2 3 235 : 267 7
 6. MBA Prievidza 5 1 4 223 : 300 6

O konečnom poradí na 2. - 3. a 4. - 5. mieste rozhodli vzájomné zápasy.


 
 

Pozvánka na Čaj o štvrtej alebo kam v Handlovej a čo by si chcel mladý človek?Vytlačiť
 

Desaťčlenný tím z Handlovej Jarmila, Jarmila, Mária, Beáta, Paulína, Miroslava, Mária, Mária, Martin, Jana pozývajú na „Čaj o štvrtej“ štvrtok 24.5.2018 o štvrtej, Dom kultúry mesta Handlová.Nebuď labuť

Táto fotografia je zo stretnutia s mladými, ktoré sa konalo v DK Handlová 12.4.2018 pod názvom „Nebuď labuť“. Na tomto workshope sme sa pýtali mladých, ako sa vidia oni a ako ich vidia dospelí. Pokračujte sa nami😊 na „Čaji o štvrtej“

Tešíme sa na stretnutie s: poslanci Mestského zastupiteľstva (veríme, že 19), členovia žiackych školských rád (ŽŠR), (veríme, že 10/dvaja z každej školy), koordinátori ŽŠR (veríme, že 5), riaditelia škôl, šk. zariadení a organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (veríme, že 9), Zamestnanci mestského úradu (veríme, že 2), Členovia komisie vzdelávania a práce s mládežou (veríme, že všetci), Členovia komisie kultúry, športu a pamätihodností mesta (veríme, že všetci), OZ, NO a iné organizácie (veríme, že každý, kto môže), kto sa chce rohodovať.

14.00 h zahrievacie kolo pre všetkých zo škôl - (školské rady, študenti, príďte aj samostatne)

Program pre všetkých

16.00 h Kľúčové oblasti

 • Trendy práce s mládežou v Európskej únii, Ing. Silvia Štefániková, koordinátorka práce s deťmi a mládežou pre Trenčiansky kraj
 • Myšlienka Europe Goes Local tEGLik,  Ing. Jarmila Podobová, predsedníčka Komisie vzdelávania a práce s mládežou pri MsZ mesta Handlová
 • Práca s mládežou v rámci činnosti CVČ, Mgr. Mária Soláriková, riaditeľa CVČ Handlová

Miesto: Veľká zasadacia miestnosť

16.30 h WORKSHOPY

 • Kam v meste 
 • Mládež a mesto Život mladých v našom meste, silné a slabé stránky, príležitosti a ohrozenia, výmena skúseností.

17.30 h Záver a výstupy z pracovných skupín, zhrnutie a vstupy do novej koncepcie.

Miesto: Zasadacia miestnosť 2 (2/3), zasadacia miestnosť 2 (1/3), vzdelávacia miestnosť (čitáreň)

Ilustračné fotoA to všetko pri čaji z čerstvej mäty.

Slovo na záver pozvánky

Vážený(á) pán(i) poslanec(poslankyňa), riaditeľ(ka)! vážení predstavitelia subjektov, pracujúci s deťmi a mládežou! Vážení koordinátori a členovia mládežníckej samosprávy. mladí Handlovčania!

Pozývame vás, nájdite si čas a príďte na spoločné stretnutie aktívnych mladých ľudí z nášho mesta, predstaviteľov subjektov pracujúcich s mládežou a poslancov MsZ mesta Handlová.

Naším cieľom je naštartovať diskusiu a následne aj spoluprácu medzi mladými ľuďmi, zástupcami samosprávy a tými, ktorí majú kompetencie v mládežníckej politike na úrovni mesta. Chceme zistiť do akej miery je mládež spokojná s podmienkami na život v Handlovej. Určite vás zaujímajú reálne požiadavky mladých ľudí žijúcich v našom meste a nás zároveň zaujíma ako akceptujú a počúvajú jej názory „dôležití dospelí“. Vypočujme si našich mladých, diskutujme s nimi o veciach, ktoré sa ich dotýkajú, aby sme v nich podnietili hlbší záujem o verejné dianie! Našou nosnou témou, ku ktorej sa budeme vyjadrovať je práca s mládežou na lokálnej úrovni (Mesto Handlová) a výstupy odprezentujeme na mládežníckej konferencii u nás v Handlovej 26.6.2018. Následne zadefinujeme konkrétne opatrenia, ktoré zapracujeme do pripravovanej Koncepcie práce s deťmi a mládežou. Keď s nimi budeme otvorene a úprimne diskutovať, možno sa chvíľu spolu „pri čaji“ budeme dívať na svet ich očami.


 
 

Strelci súťažili na Memoriáli Jána Urminského v Handlovej po siemykrát Vytlačiť
 

 „Memoriál Jána Urminského“

Krytá strelnica v Handlovej sa vďaka organizátorovi, Športovo-streleckému klubu Handlová (ŠSK), naplnila v nedeľu 20. mája 2018 strelcami na streleckej súťaži „Memoriál Jána Urminského“ na svojom siedmom ročníku. Viac o memoriáli, pozvánku na súťaž historických zbraní a fotogalériu nájdete po kliknutí sem


 
 

Medzinárodný deň detí v Handlovej alebo Deti pomáhajú deťom 2018Vytlačiť
 


 
 

Pozývame v mesiaci máj 2018Vytlačiť
 

Pozvánky a podujatia v mesiaci Máj 2018

 • Vyhrajte Monografiu mesta Handlová I. Súťažná otázka - máj 2018. Napíšte správnu odpoveď Koľko domov zničil katastrofický zosuv na hornom konci v decembri 1960?  Malá pomôcka. Odpoveď nájdete v Kapitole Handlová 1945 – 1989.
 • Do práce na bicykli! Záujemci prihláste sa do 5. mája 2018. Mesto Handlová je prihlásené.
 • Handlová a Dom kultúry mesta Handlová pozývajú na Hudobný 1. máj na Námestie baníkov od 9.30 h. V programe sa predstaví ZUŠ Handlová a ZUŠ Bojnice.
 • Mestská knižnica pozýva od 2. mája do Letnej čitárne. Príďte si posedieť s príjemnou knihou, bezplatne si prečítať noviny a časopisy. Letná čitáreň je otvorená v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h.
 • Centrum voľného času  pozýva na Námestie baníkov v stredu 2. mája 2018 od 15.00 h mladých ľudí vo veku od 10 do 18 rokov na etapovú hru Strážcovia pokladu, pod názvom Tančiareň.
 • Mesto Handlová, Základná škola Školská a organizátori pozývajú 4. mája 2018 od 13.00 h na podujatie určené deťom s výletom do prírody a opekačkou s názvom Otváranie stupničiek. Na lúku pri Jednej studničke. Viac informácií v Centre voľného času  Handlová.
 • V piatok 4. mája 2018 od 18.00 h Centru Voľného času a Detský a mládežnícky parlament  pozýva zaľúbené páry na DaMácky majáles do priestorov Centra voľného času.
 • Mesto Handlová a Slovenský rybársky zväz Handlová pozýva v sobotu 5. mája 2018 na rybník pri Handlovej na  26. ročník Rybárskych pretekov v love udicou o Putovný pohár primátora mesta.
 • Mesto Handlová a People Restaurant & cocktail bar Handlová pozýva na People Street Cup na Námestí baníkov v sobotu 5. mája 2018. Viac informácií na plagátoch. 
 • Mesto Handlová a grémium politických strán pozývajú na pietnu spomienku kladenia vencov pri príležitosti 73. výročia ukončenia  2. svetovej vojny 7. mája 2018 o 15.00 h na Námestí baníkov.
 • Materská škola na Ul. SNP pozýva na Deň otvorených dverí do priestorov svojej škôlky vo štvrtok 11. mája 2017 od 9.00 do 11.00 h a od 14.30 h. do 15.30 h. V triedach farieb  dúhy Vás privítajú pani učiteľky, ktoré si pre Vás pripravili veľa zaujímavých prekvapení.
 • Mesto Handlová a organizátori pozývajú na Morovniansku podkovu 2018, v sobotu  12. mája od 9.00 h v prímestskej časti Morovno.
 • Mesto Handlová a Materské centrum Lienka spolu s organizátormi pozývajú na podujatie Míľa pre mamu, v sobotu 12. mája 2018 od 15.00 h na Námestí baníkov.
 • MOS Morovno a DK mesta Handlová pozývajú na oslavy Dňa matiek, v nedeľu 13. mája 2018 od 15.00 h. do Domu kultúry v Morovne. Podujatie bude spojené s oslavou 85. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Morovne. V programe sa predstavia deti z Morovna, hudobná skupina Folk-Lor band. Nebude chýbať výstava požiarnej techniky a fotografií.
 • Základná umelecká škola v Handlovej oznamuje žiakom a záujemcov o štúdium v odboroch, že v dňoch  14. – 18. mája 2018 v čase od 14. 00 do 17.00 h. sa uskutočnia prijímacie skúšky do jednotlivých odborov ZUŠ pre školský rok 2018/2019.
 • Mestská knižnica pozýva v stredu 16. mája 2018 o 15.00 h do priestorov knižnice na prezentáciu Monografie mesta Handlová I. Handlová od praveku po súčasnosť.
 • Mesto Handlová a Školský basketbalový klub Handlová pozývajú na Majstrovstvá Slovenska vo vekovej kategórii U 13 v dňoch 18. až 20. mája 2018 na Základnej škole Mierové námestie. Viac informácii na http://www.sbkhandlova.sk/uvod.html
 • Slovenské banské múzeum – expozícia Handlová pozýva do svojej expozície v mesiaci máj, kde si môžete prezrieť výstavu diel Igora Lackoviča. Múzeum je otvorené od utorka do soboty v čase od 9.00 do 17.00 h.
 • Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje obyvateľom mesta, že dňa 18.5.2018 bude v čase od 7.30 h do 13.30 h. prerušená dodávka elektrickej energie na Námestí baníkov 0,3,6,10,11,12,13,14,16,18,20,22,2007 Ul. SNP 4 Ul. Švermu 0,3
 • Mesto Handlová a Dom kultúry mesta Handlová pozýva na Spevácky koncert ZUŠ 23. mája 2018 o 17.00 h v priestoroch kinosály Domu kultúry. Predstavia sa spevácke zbory ZUŠ, vystúpi detský spevácky zbor Lienka a Barborky, komorné združenie Artanno.
 • Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba zvoláva zasadnutie poslaneckého zboru vo štvrtok 31.mája 2018 o 14.00 h. do Veľkej zasadacej miestnosti MsÚ. Rokovania poslaneckého zboru sú verejné. Program rokovania nájdete po liknutí sem
 • Mesto Handlová pozýva na Urbanský jarmok v piatok 25. mája a v sobotu 26. mája. Pripravené sú stánky s priemyselným tovarom, remeselníci, kolotoče aj stánky s občerstvením a v piatok 25.5.2018 hudobné vystúpenia od 16.00 h  Ján Greguš, od 17.00 Dychová hudba Sadovanka a od 19.45 h Zvolenský Big band.   

SCREAMERS_Hn5_2018plagat.jpg

 • Dom kultúry mesta Handlová pozýva na predstavenie Screamers v sobotu 26. mája 2018 o18.00 h. Vstupné 8 €.

ELEKTRICKE VEDENIE.jpg

 • Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje obyvateľom mesta, že dňa 29. mája v čase od 8.00 h. do 13.30 h. bude prerušená dodávka elektrickej energie na Ul. Jánošíkova,           Ul. Ligetská, Ul. Robotnícka.  

 

 • Základná umelecká škola v Handlovej pozýva na koncert pod názvom Májové kvietky 29. mája 2018 o 17.00 h do koncertnej sály ZUŠ. Májové kvietky.jpg
 • Detský a mládežnícky parlament pozýva na Eko Day v Handparku 30. mája 2018 od 13.00 h. Spoločne poupratujeme Handpark pri nemocnici.
 • Mestská knižnica pozýva všetkých čitateľov v stredu 30. mája 2018 na celoslovenské podujatie Čitaleľský maratón do priestorov v 9.00 do 15.00 h.
 • Vedeli ste?! V mesiaci jún sa stretneme na Jednej studničke na Ceste rozprávkovým lesom, pozývame na 40.ročník, v sobotu 23. júna 2018CESTA_ROZPRAVKOVYM_LESOM_HN5_2018.jpg
 • Mesto Handlová a organizátori pozývajú v dňoch 22. – 24.6.2018 na Banícku Rallye 2018.
Pozvánky a podujatia v mesiaci Máj 2018.pdf Pozvánky a podujatia v mesiaci Máj 2018.pdf Pozvánky a podujatia v mesiaci Máj 2018.pdf (120.6 kB)

 
 

Petrov zdar! 26. ročník súťaže o pohár primátora mesta Handlová má víťazovVytlačiť
 

26. ročník rybárskych pretekov O pohár primátora mesta Handlová

Súťaže rybárov preveria, kto sa ako pripravil a aký má na lov „čuch“. Niekedy o víťazovi rozhoduje starý silón na udici, ktorý sa roztrhne, lebo v handlovskom rybníku sú aj kusy nad 60 cm.  V sobotu 5. mája 2018 prijalo pozvanie na 26. ročník pretekov „O putovný pohár primátora mesta Handlová“ v love rýb na udicu 99 rybárov. V nedeľu 6. mája 2018 si privstalo spolu 28 detí vo veku do 15 rokov, aby si vylovili svoje súťažné úlovky.

Pozrite si výsledkovú listinu a viac fotografií po kliknutí sem


 
 

Deň športových výkonov v SENIOR CENTRE Handlová. Vytlačiť
 

foto SENIOR CENTRUM HANDLOVA

Dňa 2.mája 2018 dopoludnia sme v telocvični SENIIOR CENTRE otvorili už 3. ročník športových hier pre našich klientov. Zhadzovanie kolkov, či plechovíc patria medzi obľúbené disciplíny. Triafanie koliesok do košíka poznajú klienti, lebo s rehabilitačnými pracovníčkami to skúšajú každú stredu na skupinovom cvičení.

O niečo ťažšie bolo pre súťažiacich zdolať poslednú úlohu, cez prekážku prehodiť veľkú Fit loptu. Každý sa snažil, a nikto sa nevyhováral na boľavé rameno, či vysoký vek. Tento deň zobrali ako výzvu zabaviť sa a pohybom osláviť ďalší deň ich života. Najviac sme sa však nasmiali na nesúťažnej disciplíne, kde sme si podávali Fit loptu ako štafetový kolík v dvoch družstvách spolu so zamestnancami.

Na záver sme si slalomom, klienti i zamestnanci, vyskúšali jazdu s invalidnými vozíkmi. Stále je dôvod tešiť sa, aj keď sú disciplíny ľahšie, prispôsobené veku a zdraviu našich súťažiacich. Reakcie našich seniorov hovoria o všetkom. Ján Albert sa vyjadril, že „všetko je dobré, čo pomôže“ a  odniesol si diplom za jednu disciplínu. Michal Smíšek, bývalý šéf dobrovoľných požiarnikov v Handlovej, ktorý sa pohybuje pomocou invalidného vozíka, bol na takejto akcii tiež prvýkrát a hneď si vybojoval najhodnotnejší titul: absolútny víťaz. Zdenka Kábrtová minulý rok nesúťažila, a v tomto roku sa potešila z víťazstva v kolkoch. Pellerová Oľga bola tiež milo prekvapená z diplomu, a na okraj len tak poznamenala „škoda že sa nesúťažilo v plávaní, to by som dostala jednotku s hviezdičkou.“

Najstaršou súťažiacou bola naša obyvateľka Žofia Martišová, ktorá sa žiadnej úlohy nezľakla. Vlastne negatívne reakcie sme ani nepočuli. Preto budeme v našej tradícii „športového dňa“ pokračovať aj o rok. A klobúk dole pred každým, kto sa zúčastnil a súťažil.

Soňa Zubáľová, inštruktor soc. rehabilitácie


 
 

Výstava psíkov s rekordnou účasťou Vytlačiť
 

Z handlovskej výstavy orieškov

Handlovský oriešok – výstava psov bez preukazu pôvodu 28.4.2018

Výstava psov je základné kynologické podujatie, kde sa stretávajú majitelia čistokrvných psov s preukazom pôvodu, aby predviedli svojho psa pred rozhodcom (výnimočne pred porotou) a obecenstvom a obdŕžali odborný posudok o kvalitách a nedostatkoch posudzovaného jedinca od kvalifikovaného rozhodcu. Toľko hovorí odborná literatúra.

Na našej Výstave psov sa stretávajú majitelia čistokrvných psov bez preukazu pôvodu a majitelia orieškov. Predvádzajú psíka pred rozhodcom aj pred obecenstvom a každý prihlásený pes má len kvality, žiadne nedostatky.  

Tento rok sme poslednú aprílovú sobotu prežili v spoločnosti najlepších štvornohých priateľov a tak sme mali možnosť vidieť psích krásavcov a krásavice. Tento rok ich bolo 89 a prišli okrem „domácich“ psíkov aj psíkovia z blízkeho okolia ako Prievidza, Žiar nad Hronom, Zvolen ale aj zo susednej Českej Republiky.

Predvádzanie a hodnotenie psa na výstave nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Zapotia sa pri tom nielen psíky, ale aj ich páni. Porotkyne, Lucia Kotianová a Zuzka Kotianová si všímali atribúty, ako sú príslušnosť k plemenu, charakter psa, stavba tela a spolupráca psíka s pánom.

      Víťazi si odniesli krásne trofeje, diplom a vecné ceny v podobe maškŕt pre psov. Pri registrácií dostal, každý majiteľ  zásobník aj s vrecúškami, ak by náhodu bolo psíkovi treba J

Tento rok sme opäť mysleli aj na tých psíkov, ktorí nemajú to šťastie mať svojho pána a skončili v Karanténnej stanici Handlová. Počas výstavy Detský a mládežnícky parlament mesta Handlová organizoval zbierku, kde ľudia mohli nosiť vodítka , obojky, pelechy, deky, plyšáky... Podarilo sa im aj vyzbierať  40€  za ktoré sa nakúpili protiparazitné spreje a obojky proti kliešťom a tak nemalou mierou pomohli psíkom.

Všetkým čo prispeli patrí veľké psie ĎAKUJEM.

Počas výstavy prebiehala aj preventívna akcia mestskej polície. Mestskí policajti chodili pomedzi ľudí, rozdávali informačné letáky a ľudom podávali základne informácie a pripomínali im niektoré z povinností, ktoré majú majitelia psov.

Podujatie pre milovníkov psov pripravilo CVČ Handlová s finančnou podporou mesta Handlová.  Ďakujeme sponzorom: chovateľské a rybárske potreby OD Jednota- pani Stoličná a galantéria na námestí.

Gratulujme víťazom:

V kategórii psy bez preukazu pôvodu – šteniatka/PES

 1. miesto – Jazvečík – Denny (8 mesiacov) - majiteľka Ema Líšková
 2. miesto –Sibírsky Husky– Nathann  (8 mesiacov) – majiteľka Vanesa Filiačová
 3. miesto -  Nemecký ovčiak – Rony (5 mesiacov) – majiteľka Lívia Reháková

V kategórii psy bez preukazu pôvodu – šteniatka/SUČKA

 1. miesto – Nemecký ovčiak – Sydney (3 mesiace) – majiteľka Mariana Dobrotková
 2. miesto – Maďarský puli– Poly  (6 mesiacov) – majiteľka Mária Kmeťová
 3. miesto -  Americký staford - Tara (11 týždňov) – majiteľka Laura Giláňová

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: 1-3 rokov/PES

 1. miesto – Chrt – Shiro (2 roky) – majiteľka Anna Ilavská
 2. miesto – Flat coated retriever – Marley (1 rok) – majiteľka Paulína Stanková
 3. miesto – Maďarská vyžla – Nero (2 roky) – majiteľ Vladimír Košič

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: 1-3 rokov/SUČKA

 1. miesto – Francúzsky buldoček – Mia ( 2 roky) – majiteľka Ema Líšková
 2. miesto –  Cane Corso – Rami (2 roky) – majiteľka Lea Marcišinová
 3. miesto – Nemecká doga– Lana– (1 rok) – majiteľka Martina Reiterová

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: 3-5 rokov/PES

 1. miesto – Weimarský stavač –Shawn ( 3 roky) – majiteľ Tomáš Hric
 2. miesto – čivava – Beegee (4 roky) – majiteľ Simon Rákoš
 3. miesto –Francúzsky buldoček– Igi– (4 roky) – majiteľka Marta Jalová

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: 3-5 rokov/SUČKA

 1. miesto – Anglický bulterier - Chilly ( 4 roky) – majiteľka Martina Štolcová
 2. miesto –  Čivava – Kleopatra (5 rokov) – majiteľ Marián Puček
 3. miesto – Border kólia – Conie  (4 roky) – majiteľka Veronika Zacharová

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: nad 5 rokov/PES

 1. miesto – Chodský pes –Rex ( 6 rokov) – majiteľ Marek Mokroš
 2. miesto – Čivava –Foxy ( 5rokov) – majiteľka Veronika Rákošová
 3. miesto –Malý bradáč– Max (12 rokov) – majiteľka Sandra Pukačová

V kategórii psy bez preukazu pôvodu: nad 5 rokov/SUČKA

 1. miesto – Yorkšírsky teriér – Nástenka ( 14 rokov) – majiteľka Karin Nosálová
 2. miesto –  Americký kokršpaniel – Peggy (11 roky) – majiteľka Karolína Žiaková
 3. miesto -   Maďarská vyžla – Jessyca (6 rokov) – majiteľka Iveta Osuchová

V kategórii najmilší oriešok- – do 3 rokov/ PES

 1. miesto – oriešok – Keksík (2,5 rokov) – majiteľka Veronika Baťková
 2. miesto – oriešok –  Aron ( 3 roky) - majiteľka  Miroslava Kanianská
 3. miesto – oriešok –  Jack (3 roky) – majiteľka Ružena Hlaváčiková

V kategórii najmilší oriešok- do 3 rokov/ SUČKA:

 1. miesto – oriešok –Čita (1 rok) – majiteľka Monika Zacharová
 2. miesto – oriešok –Eiva (1,5 rokov) - majiteľka  Petra Vöröšová
 3. miesto – oriešok – Kemzza  (1,5 rokov) – majiteľka Alexandra Nagyová

V kategórii najmilší oriešok- nad 3 roky/ PES:

 1. miesto – oriešok –Čiko (7 rokov) – majiteľka Paulína Stanková
 2. miesto – oriešok –Bendži ( 5 rokov) - majiteľka  Veronika Baťková

V kategórii najmilší oriešok- nad 3 roky / SUČKA:

 1. miesto – oriešok –Valerie (6,5 rokov) – majiteľka Veronika Baťková
 2. miesto – oriešok – Sammi ( 3roky) - majiteľka  Lenka Radvanská
 3. miesto – oriešok – Sofia (4 roky) – majiteľka Karin Kotianová

Absolútni víťazi súťaže pre rok 2018 sú:

 BOS- Sučka Nemecký ovčiak – Sydney (3 mesiace) – majiteľka Mariana Dobrotková

 BOB- pes oriešok – Keksík (2,5 rokov) – majiteľka Veronika Baťková

Špeciálnu cenu CVČ Handlová si odniesol oriešok Ela (2roky) – majiteľ Tobias Chudý. Nezvyčajnosťou boli jej oči, jedno modré druhé hnedé a zaujímavé sfarbenie a keďže je to Handlovský oriešok, vybrali sme, myslím si správne.

Tento rok sa majitelia so psíkmi mohli zapojiť aj do doplnkových (vedľajších) kategórií :

V kategórii TOP Junior handling:

 1. miesto – Americký buldog – Max – (3 mesiace)- majiteľka Charlotte Matiašková
 2. miesto – oriešok – Celly– ( 2 mesiace) – majiteľ Dominik Úradník
 3. miesto - čivava – Beegee (4 roky) – majiteľ Simon Rákoš

V kategórii najlepšie zladenie:  

Americký kokršaniel –Peggy- (11rokov) – majiteľka Karolína Žiaková

Majiteľka a psík sa zladili a prezliekli za Rubíkové kocky

oriešok – Labka ( 3 roky) – majiteľka Michaela Makovická

Majiteľka a psík sa zladili a prezliekli za potápačov

oriešok – Samanta (3 roky) – majiteľka Lenka Líškayová

Majiteľka a psík sa zladili a prezliekli za chyžné

Kategória Teriér

 1. miesto – Yorkshirský teriér – Lypsi – (1 rok)- majiteľka Karin Kotianová
 2. miesto – Jack Russel teriér – Bobi– ( 4 roky) – majiteľka Edita Oslancová
 3. miesto - Amstaf – Elza (11 týždňov) – majiteľka Monika Pastorková

Kategória Bull

 1. miesto – Americký pitbullterier – Aron (2 roky) – majiteľka Karin Dundovičová
 2. miesto – Amstaf – Dixon (11 týždňov) – majiteľka Michaela Pallová
 3. miesto - Amstaf – Elza (9 týždňov) – majiteľka Monika Pastorková

Kategória Moloss

 1. miesto – Argentínska Doga – Frodo (2 roky) – majiteľ Róbert Konopásek
 2. miesto – Cane Corso – Rami (2 roky) – majiteľka Lea Marcišinová
 3. miesto - Nemecká doga– Lana– (1 rok) – majiteľka Martina Reiterová

Paulína Deliová


 
 

V handlovskej letnej čitárni s novinkouVytlačiť
 

01.JPG02.JPG

03.JPG04.JPG

Prečítať si knihu na námestí na terase si môžete aj toto leto. Mestská knižnica Handlová pozýva od 2. mája do Letnej čitárne. 

Príďte si posedieť s príjemnou knihou, bezplatne si prečítať noviny a časopisy. Letná čitáreň je otvorená v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h na Námestí baníkov 3 (v Dome kultúry) až do konca septembra. Minulý rok bola otvorená po prvýkrát. 

Tento rok si všetci čitatelia, ktorí sú majiteľmi čitateľského preukazu mestskej knižnice v Handlovej môžu k dobrej knihe popíjať rannú kávu, ktorú im pripravia do 10.00 h.

V spolupráci s handlovským podnikateľským inkubátorom nájdete v letnej čitárni aj výstavu venovanú koncu 2. svetovej vojny.

Mestská knižnica Handlová tento rok oslavuje 95. výročie od svojho založenia. Vedeli ste, že Obecná kronika mesta Handlová 1938-1960 na strane 125 datuje založenie Obecnej knižnice v Handlovej dňom 25.3.1923, kedy bolo zakúpených 160 slovenských a 160 nemeckých kníh? Dnes nájdete v handlovskej knižnici takmer 50 tisíc kníh. Môžete čítať celé leto.

JP


 
 

Do práce na bicykli v Handlovej. Tímy z handlovských firiem hláste sa do 5. mája 2018. Mesto je registrované!Vytlačiť
 

Do práce na bicykli 2018

5. ročník národnej kampane Do práce na bicykli
„Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ S týmto mottom sa populárna súťaž Do
práce na bicykli opäť vracia do slovenských miest. Piaty ročník kampane, ktorej cieľom je
podpora rozvoja udržateľnej mestskej mobility s dôrazom na cyklodopravu, vyhlásilo 1.
marca Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Tisícom obyvateľov tak znova otvorilo možnosť
objaviť atraktívnou formou výhody dochádzania do práce na dvoch kolesách, hromadnou
dopravou alebo pešo. Registrácia samospráv do kampane je možná od začiatku marca na
stránke www.dopracenabicykli.eu, zamestnanci so svojimi tímami sa budú môcť do súťaže
zaregistrovať hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé
bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania. Po minuloročnom rekordnom ročníku, v ktorom sa do tejto celoslovenskej akcie zapojilo viac než 8 500 obyvateľov zo 74 samospráv, pokračuje kampaň s ambíciou ešte viac rozšíriť počty súťažiacich, motivovať samosprávy k intenzívnejšiemu rozvoju cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov k zlepšeniu podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. „Vo väčšine slovenských miest narastá individuálna automobilová doprava, ktorá má nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Snažíme sa podporovať aktivity, ktoré prispejú k tomu, aby obyvatelia vymenili auto za bicykel. Teší ma, že viacero primátorov a starostov chápe cyklodopravu ako jedno z lacnejších a najmä ekologickejších riešení problémov s dopravou v rámci miest a obcí,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek. Spolu so zamestnancami sa súťaže zúčastnia aj stovky firiem a organizácií (minulý rok takmer 1200), ktoré touto formou zrealizujú svojim zamestnancom zaujímavú formu teambuildingu a zvýšia svoju spoločenskú zodpovednosť. „Okrem zamestnancov je už druhý rok kampaň otvorená aj pre študentov stredných a vysokých škôl, a preto dúfame, že v máji sa rozbicykluje ešte väčšia časť Slovenska. Veríme, že k tomu dopomôžu nielen atraktívne ceny pre víťazov, ale najmä túžba obyvateľov niečo vo svojich životoch zmeniť. Správať sa
ekologickejšie, ekonomickejšie, žiť zdravšie. A práve kampaň Do práce na bicykli je ideálnym momentom, kedy môžu túto svoju osobnú premenu naštartovať,“ uviedol národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Aj v tomto roku bude kampaň rozšírená o viaceré inovácie, ktoré súťažiacim spríjemnia prácu so systémom a prinesú súťaži nový rozmer. Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie, ktorou bude doplnený tradičný spôsob evidovania najazdených kilometrov v konte súťažiaceho. Vylepšený spôsob evidencie okrem praktickej stránky prinesie aj cenné informácie o presných trasách, ktorými sa obyvatelia registrovaných miest presúvajú za svojou prácou, a tým dopomôže k lepšiemu plánovaniu investícií samospráv do infraštruktúry. „Aj z tohto dôvodu vyzývame k zapojeniu sa do kampane nielen tých, ktorí by si chceli vyskúšať dochádzanie do práce na bicykli, ale aj peších a užívateľov hromadnej dopravy. Pretože aj dáta o ich cestách do práce pomôžu vytvoriť komplexný prehľad najvyťaženejších prepravných trás v registrovaných mestách, vďaka ktorému budú môcť samosprávy plánovať nielen výstavbu cyklotrás, ale napríklad aj opravy chodníkov pre peších alebo posilnenie liniek verejnej dopravy,“ dodala Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica, ktorá je národným koordinátorom kampane. Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica


 
 
Položky 1-10 z 35

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

webygroup

English version
Úvodná stránka