Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
mesto Handlová
 
 

Podujatia

MBK Handlová pozýva na juniorské zápasy Vytlačiť
 

i_4769759.jpg

MBK Handlová pozýva na zápasy 1. ligy Juniorov. Príďte sa pozrieť na mladých 16-19 ročných hráčov MBK Handlová.

Vstupné je zdarma, vaša podpora neoceniteľná! Radi vás uvidíme:

 

 •  sobota 20.1.2018 o 11.00 h: MBK Handlová - ŠKP BBC Banská Bystrica
 •  nedeľa 21.1.2018 o 9.00 h: MBK Handlová - ŠBK Junior Levice

 

Príďte povzbudiť naše mladé basketbalové nádeje.


 
 

Handlovskí mladí basketbalisti 20. januára hrajú derby o postup na majstrovstvá! Príďte do telocvične Základnej školy Mierové námestie! Vytlačiť
 

Plagát - pozvánka na derby zápas handlovských mladších basketbalistovHandlovskí basketbalisti zo Školského basketbalového klubu Handlová hrajú v sobotu 20. januára 2018 o 10.00 h derby zápas s Prievidžanmi o postup na MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA! 

Doposiaľ neporazené mužstvá hrajú o prvé miesto v najvyššej slovenskej súťaži mladších žiakov. Týmto vás srdečne pozývame na tento veľký duel, na ktorom vás budeme určite veľmi potrebovať. PRÍĎTE PODPORIŤ CESTU MLADÝCH HANDLOVSKÝCH BASKETBALISTOV ZA ICH SNOM!!! 

Ďakujeme, že prídete! Vstup je zdarma, v prestávke vám zatancuje naše handlovské Volcano! 


 
 

Kniha o Handlovej je krásnym darčekom v novom roku!Vytlačiť
 

Plagát Monografia mesta HandlováUplynulo už niekoľko rokov odvtedy, čo sa autorský kolektív po dohode s vedením mesta začal venovať dejinám Handlovej. Jednotliví autori ešte netušili, čo všetko ich pri skúmaní minulosti mesta čaká a čo všetko je potrebné sprístupniť čitateľom. Historické dokumenty pribúdali a umožnili preniknúť do neznámych, zabudnutých, tajomných, veselých i tragických osudov Handlovej a jej obyvateľov.

V úvode zostavovateľov sa, okrem iného, dočítate aj to, že na území Handlovej žil možno najstarší Európan:  „Ak by sa zachovali pozostatky ľudských kostier, ktoré boli začiatkom päťdesiatych rokov 20. storočia náhodne objavené pri ťažbe uhlia, malo by mesto snáď nárok aj na svetový primát, lebo pri dodatočnej obhliadke miesta nálezu, zničeného následkom ľahostajnosti a nevedomosti, odborník určil vek možno najstaršieho európskeho človeka na viac ako tri milióny rokov.“

Od stredy 20. decembra 2017 si môžete zakúpiť Monografiu mesta Handlová 1  za cenu 25 Eur v Handlovej v Turisticko-informačnej kancelárii – ZOHD na Ul. SNP, Mestskej knižnici na Námestí baníkov a v predajni Eltop na Námestí baníkov. TIK ZOHD  bude v dňoch 27.-29.12.2017 zatvorený a ďakuje za pochopenie.

Bohato ilustrovaná publikácia odhaľuje históriu mesta prostredníctvom archívneho materiálu, stoviek fotografií zo zbierok handlovských zberateľov a príspevkov Handlovčanov, ktoré ešte neboli nikdy publikované. Monografia mesta Handlová 1 na 270 stranách popisuje mesto od stredoveku po súčasnosť, jej obsahom je resumé v nemeckom jazyku. Odborným garantom publikácie je doc. PhDr. Ivan Mrva, CSc. a publikáciu pre mesto Handlová vydalo Štúdio HARMONY, s.r.o. Banská Bystrica v edícii GENIUS LOCI.  V predaji je 1500 výtlačkov.


 
 

Pozývame na tradičný pochod vďaky SNP Cigeľ - Handlová, 43. ročník, 20. január 2018 Vytlačiť
 

Pozvánka na Pochod vďaky SNP 20.1.2018V sobotu 20. januára 2018 sa uskutoční už 43. ročník turistického podujatia - Pochod vďaky SNP Cigeľ - Handlová. Podujatie je organizované na pamiatku a poctu obetiam tragického dňa 13.1.1945.

TJ Partizán Cigeľ a TJ Plameň Handlová v spolupráci s obcou Cigeľ, mestom Handlová, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Regionálnou radou klubu slovenských turistov Prievidza pozývajú na 43. ročník Pochodu vďaky SNP, ktorý sa koná v sobotu 20. januára 2018 pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica.

 • Miesto: obec Cigeľ a mesto Handlová
 • Slávnostné otvorenie Cigeľ - Pamätník padlých o 9.30 h
 • Štart pre všetky trasy priebežný.
 • Prihlásiť sa možno priamo na prezentácií v Cigli a v Handlovej.
 • Účasť : Priaznivci prírody a turistiky všetkých vekových kategórií. Mladšie deti v sprievode dospelých. V záujme bezpečnosti neodporúčame účasť detí mladších ako 3 roky.
 • Účastnícky poplatok: Dospelí : 3 - € , deti do 15 rokov: 1, - €. V poplatku je zahrnuté občerstvenie, odznak, účastnícky list, poistenie, doprava mimoriadnym spojom a technické zabezpečenie.
 • Ubytovanie: Nezabezpečuje sa
 • Doprava
  • Autobusová stanica Prievidza, nástupište č. 14 do Cigľa v čase 7.00 – 8.30 hod.
  • Handlová – Dom kultúry – Cigeľ odchod: 7.30 hod
  • Po ukončení akcie: z Cigľa – do Prievidze od 13.00 - 16.00 hod.
 • Prezentácia Dom kultúry Cigeľ – 7.00 – 9.30 hod. Dom kultúry Handlová 7.00 hod. - 8.15 hod. ZŠ Morovnianska cesta 9.00 – 9.30 hod. pre trasu P3
 • Lyžiarske trasy
  • L1 Cigeľ - Biely kameň – Cigeľ. Farba modrá. Dĺžka 20 km, prevýšenie 660 m, náročnosť: ťažká
  • L2 Cigeľ – Murovaná chata – Cigeľ. Farba modrá, nad vlekom zelená. Dĺžka 16 km, prevýšenie 380 m, náročnosť: stredne ťažká.
 • Pešie trasy
  • P 1 Cigeľ – Biely kameň - Cigeľ. Dĺžka 10 km, prevýšenie 660 m, náročnosť: stredne ťažká.
  • P 2 Cigeľ – Tri studničky – Handlová – ZŠ Morovnianska cesta. Dĺžka 15 km, prevýšenie 420 m, náročnosť: stredne ťažká.
  • P 3 Handlová ZŠ Morovnianska cesta – Tri studničky - ZŠ Morovnianska cesta. Dĺžka 6km, prevýšenie 150 m, náročnosť: pre mládež a rodičov s deťmi.
  • P 4 Cigeľ – Jančekova skala – Cigeľ. Dĺžka 6 km, prevýšenie 420 m, náročnosť: pre mládež a rodičov s deťmi
 • POCHODU SA KAŽDÝ ZÚČASTŇUJE NA VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ! Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny usporiadateľov. Po absolvovaní pochodu je nutné, aby každý účastník v cieli odovzdal štartovné číslo, kde obdrží občerstvenie a účastnícky odznak. Na trasách je zabezpečená zdravotnícka služba a občerstvenie.
 • Prineste si so sebou preukaz zdravotného poistenia. Informácie: www.cigel.sk, www.handlova.sk, www.pochodvdaky.sk

POĎTE SA PREJSŤ DO KRÁSNEJ PRÍRODY a vzdať poctu obetiam tragického dňa 13.1.1945Rok 2017 bol výnimočný - počasím, zjazdnosťou bežkárskych trás, návštevnosťou, ktorá prekonala magickú hranicu 2000. Organizátori zaznamenali neočakávaný, rekordný počet: 2175 účastníkov, čo je o 318 viac ako predchádzajúci rekord z roku 2013. Rok 2017 bol mimoriadny vďaka vysokej nádielke prírodného snehu a slnečným, hoci  mrazivým januárovým dňom. 


 
 

Cesta vesmírom Základnej školy Mierové námestie v Handlovej. Vytlačiť
 

Deti zo ZŠ MN Handolvá

Viac fotografií nájdete po kliknutí sem alebo na fotku

Cesta vesmírom – plánované pristátie: ZŠ Mierové námestie, Handlová

Na 48 stupni severnej šírky a 18 stupni východnej dĺžky,  južne od handlovského Lidla a východne od malej Jednoty, čiže u nás, na „Severe“, prihodilo sa čosi, čosi nevídanééééé. Kým sme si my vychutnávali predvianočnú atmosféru na vianočných trhoch, práve vtedy sa nad riaditeľňou objavila veľkááá červená žiara.  A potom náhle...kde sa vzala, tu sa vzala, v telocvični zrazu pristála ONA – Majka z Gurunu a pozvala svojich nových kamarátov na cestu vesmírom. Poďme sa spolu pozrieť, aké planéty spolu preskúmali!

Planéta vedomostí - čítame, píšeme, učíme sa, vymýšľame

Koncom novembra sme si v Starej radnici v Žiline prevzali ocenenia v súťaži Pro Slavis. Ide o celoslovenskú súťaž  školských časopisov materských, základných, stredných i špeciálnych škôl. Odborná porota posudzovala celkom 160 výtlačkov školských časopisov.  Ako jediná škola z celého Slovenska sme si zo slávnostného vyhodnotenia odnášali  hneď 2 ceny: 3. miesto za časopis Úsmev a 2. miesto za Noviny ŠKD. Počas vyhodnotenia sme mohli nazrieť aj do „konkurenčných“ časopisov. Okrem pekných cien sme si teda odniesli aj mnoho nových informácií o tom, ako možno časopisy vylepšiť a o rok opäť zabojovať o pekné umiestnenia. Ktovie, možno máme nádejných redaktorov aj medzi najmenšími žiakmi.

Mikuláš u nás tohto roku nerozdával iba darčeky, ale prišiel sa pozrieť, ako sa malí prváci stávajú naozajstnými žiakmi našej školy.  Pri príležitosti imatrikulácie prvákov  sa v telocvični stretli žiaci prvého stupňa, ktorí vytvorili  slávnostnú atmosféru  a svojím vystúpením rozveselili dojaté mamičky, oteckov a starých rodičov.  Našim šikovným prvákom prajeme veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole!

A čo veľkí žiaci? Bežne to funguje tak, že ľudia chodia do kina. V novembri však prišlo kino  za deťmi. A rozložilo sa v telocvični našej školy.  Malé sférické kino v tvare nafúknutej polgule umožnilo žiakom vzdelávať sa trošku netradične. Počas dopoludnia si žiaci mohli pozrieť krátke zaujímavé filmy o ľudskom tele či vesmíre. Ich premietanie v celom vnútornom priestore pôsobilo veľmi zvláštne. A tak mali žiaci neraz pocit, že sa nachádzajú priamo v ľudskom tele alebo sú stredobodom vesmíru.

V decembri žiaci ôsmych ročníkov navštívili Aurélium, zážitkové centrum vedy v Bratislave. Na 90 minút sa ponorili do tajov fyziky, biológie a chémie. Na interaktívnych pokusoch sa oboznamovali s čarom elektrostatiky, magnetizmu, optiky, astronómie ale aj mechaniky. Pri manipulácii s modelom priehrady si uvedomili silu vody a funkciu týchto diel pri ochrane obydlia proti záplavám. Spoznali účinky chodu motorového vozidla na ľudský organizmus, zmerali si tep svojho srdca, výkon, ktorý podali pri bicyklovaní na modeli, či vlhkosť svojho dychu. Takto strávené dopoludnie bolo určite príjemným zážitkovým učením.

Adventná planéta – pečieme, vyrábame, koledujeme, obdarúvame

Predvianočný čas nás celkom pobláznil.  Deti a triedy ako keby sa predbiehali v tom, kto príde s lepším a krajším nápadom, ako pripraviť Vianoce.  A tie prichádzajú nielen s televíznymi reklamami, ale i s prvou vôňou vianočného pečiva.  Zdobenie medovníčkov si vyskúšali žiaci 6. B triedy, ktorí navštívili mestskú knižnicu. Tam už na nich čakali vrecúška s cukrovou polevou a niekoľko voňavých, ale „smutných“ holých medovníčkov. Deti pracovali na ich spestrení veľmi pekne, sústredene a práca sa im veľmi  páčila.  Podarilo sa im vytvoriť krásne veselé dobroty, ktoré budú zdobiť vianočný stromček v mestskej knižnici. Až na jeden z každej žiackej série. Ten sa stal  odmenou  pre svojho zdobiteľa. 

Žiaci z hudobno-dramatického krúžku roztočili svoje talenty v sérii vianočných vystúpení. Koledovali vo viacerých materských školách v Handlovej. Malým škôlkárom priniesli kopec zábavy. Noty im zneli, hlasy spievali  a všade priniesli zvesť o Vianociach.

 S nápadom vyrobiť vianočné ozdôbky a potom ich predať na vianočných trhoch prišla do 3.C triedy pani učiteľka. Deti sa tejto myšlienky hneď chytili a všetko ostatné už bolo  v ich réžii. Viac než mesiac usilovne pracovali na výrobe drobučkých bábätiek, ktoré vkladali do orechovej škrupinky. Začiatkom decembra sa im na vianočnej kapustnici, spojenej s handmade predajom, zúročila ich usilovnosť. Trpezlivo vysvetľovali kupujúcim, že ony  majú všetko, čo potrebujú k životu, ale sú detičky, ktorým toto nebolo dopriate. Neprešli ani dve hodiny a ich pultík zostal bez jediného výrobku. O niekoľko dní sa s pani učiteľkou vybrali na návštevu do Dorky.  Cestou nakúpili banány, jabĺčka, plienky                 pre najmenších. Mamičky s deťmi boli týmto pekným gestom zaskočené a dojaté.  Ktovie, komu táto akcia priniesla väčší osoh. Žiaci nemysleli len na seba a zažili ten krásny hrejivý pocit pri  srdiečku, keď niekomu pomôžu. A možno sa cítili ako Rozboril v siedmom nebi.

Vianočná planéta - predávame, stretávame sa, tancujeme, tešíme sa

Písal sa koniec októbra a my sme začali pomaly plánovať vianočnú akadémiu. A odrazu, kde sa vzala, tu sa vzala, objavila sa zrazu jedna krásna myšlienka – spojiť akadémiu s vianočnými trhmi a priniesť tak v adventnom čase do srdca  viac lásky, radosti, pohody a dobra. Plán bol čoskoro jasný – využiť šikovnosť a tvorivosť detí pri výrobe vianočných dekorácií, posilniť ich finančnú gramotnosť priamo pri predaji a venovať výnos z trhov na dobrú vec – pomoc tým, ktorí ju potrebujú. O druhej popoludní už na chodbe hlavnej budovy všetko dýchalo Vianocami. Pri vstupe voňal punč, hrali vianočné koledy a chodbu lemovali stoly plné všakovakých výrobkov. Za nimi stáli žiaci, čakajúci  na svojich zákazníkov. Krátko po druhej sa chodba začala zapĺňať rodičmi, starými rodičmi aj inými priateľmi školy. Vianočné koledy prehlušil  typický trhový šum, z ktorého občas zaznelo príjemné detské „kupujteeee výrobky, žiacke výrobky za dobrú cenu“. Jednoducho, trhová atmosféra, ako sa patrí. ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ PRIŠLI A PODPORILI NAŠU MYŠLIENKU. Veríme, že ste cítili rovnakú radosť a spokojnosť v srdci ako my.

Po skončení trhov sa  žiaci, zamestnanci školy a všetci priatelia školy tradične stretli na slávnostnej Vianočnej akadémii. Aj tento rok praskala nádherne vyzdobená telocvičňa vo švíkoch. Pestrý program plný zábavných čísiel, v ktorých deti predviedli svoju šikovnosť i hravosť, bol výsledkom spolupráce nielen učiteľov a žiakov, ale často i rodičov, ktorí svoje deti podporujú a pomáhajú im. Aj im patrí veľká vďaka. Spolu s Majkou z Gurunu sme museli prejsť polovicu vesmíru, aby sme nakoniec prišli na to, že tým najkrajším vianočným darom je byť DOMA S RODINOU. Byť tam, kde sa už po stáročia oslavujú Vianoce tradične. Tam, kde vládne pokoj a láska. Tam, kde sú rozsvietené nielen príbytky, ale i ľudské srdcia. Tam, kde voňajú mamine koláče a všetci ľudia dobrej vôle spievajú koledy. Tam, kde najkrajším darom je teplo domova, úsmev, pohladenie, objatie tých, ktorých najviac milujeme.  

Elena Dobišová a kol.


 
 
Položky 1-5 z 20

dnes je: 17.1.2018

meniny má: Nataša

webygroup

English version
Úvodná stránka