Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
mesto Handlová
 
 

Podujatia

Zahrajte si streetball v Handlovej! Pre všetkých zo základných škôl! 30.5.2017.Vytlačiť
 

streetball 2017 plagat ŠBK HANDLOVÁ vzor (002).jpgZahrajte si streetbal v Handlovej! Pre všetkých zo základných škôl!

V utorok 30.mája 2017 (utorok) sa uskutoční na našej škole (ZŠ, Mierové námestie Handlová),skvelá basketbalová akcia s názvom STREETBALL 2017. Akcia bude prebiehať od 8:30 h do 13:00 h. Zúčastníť sa môže ktorýkoľvek tím, poskladaný zo žiakov základnýh škol. V jednom tíme môže byť maximálne 5 hráčov a minimálne 3 hráči. Hrať sa bude podľa platných streetbalových pravidiel v dvoch kategóriách na piatich kurtoch ! V tímoch môžu hrať dievčatá aj chlapci spolu.

 • KATEGÓRIA 1 - žiaci a žiačky r. narodenia  2005 a mladší  
 • KATEGÓRIA 2 -  žiaci a žiačky r. narodenia  2004 a starší

Pripravené sú aj strelecké súťaže, nebude chýbať DJ a malé občerstvenie pre každého účastníka. O zábavu sa bude počas celej akcie statrať aj tanečná škola VOLCANO !

AKO SA PRIHLÁSIŤ? Prihlásiť sa môžete veľmi jednoducho a to zaslaním potrebných informácií na email jano.beranek@gmail.com. Info aj na www.sbkhandlova.sk.
Potrebné údaje: NÁZOV TÍMU, ŠKOLA, VEKOVÁ KATEGÓRIA, POČET ÚČASTNÍKOV:  (zoznam mien). Tešíme sa na parádny basketbalový deň :)


 
 

Slovenský pohár v gymnastike v Handlovej. Držíme palce dievčatám z Klubu športovej gymnastiky Handlová!Vytlačiť
 

Ilustračné foto z FB stránky Klub športovej gymnastiky HandlováPodporme naše gymnastky

Klub športovej gymnastiky Handlová sa v predchádzajúcom období zúčastnil úspešne viacerých gymnastických súťaží. Príďte ich povzbudiť na Slovenský pohár v gymnastike už 27. mája 2017 od 10.00 h do telocvične ZŠ Mierové námestie v Handlovej. 

Handlovské gymnastky sa v silnej konkurencii nestratili 

V sobotu 6.5.2017 vycestovali gymnastky z Klubu športovej gymnastiky Handlová na druhé oblastné kolo Slovenského pohára do Brezna. Pre dievčatá to bola posledná možnosť kvalifikovať sa na Slovenský pohár, ktorý sa bude konať v Handlovej 27.mája 2017. Aj napriek silnej konkurencii zo siedmych gymnastických klubov sa naše dievčatá nestratili a umiestnili sa na popredných miestach.

 • Slniečka: 4. miesto – Amálka Štupáková; 9. miesto – Isabellka Rozenbergová;10. miesto – Edtitka Michelová; 11. miesto – Simonka Šálová; 12. miesto – Ninka Mlynarčíková;
 • Najmladšie žiačky: 7. miesto – Romanka Ivanová; 11. miesto – Emka Michelová 
 • Mladšie žiačky: 3. miesto – Adelka Gazdíková; 12. miesto – Vanesska Pavlíková; 16. miesto – Šárka Štupáková; 17. miesto – Vaneska Klčová; 20. miesto – Františka Rumpliová
 • Staršie žiačky: 1. miesto – Timea Briatková; 3. miesto – Hanka Kotlárová; 4. miesto – Nikola Nieburová
 • Juniorky: 3. miesto – Viktória Matiašková; 4. miesto – Andrea Duníková
 • Ženy: 1. miesto – Laura Koštialová

Dievčatá dokázali, že patria medzi najlepšie na Slovensku. Môžete ich prísť podporiť 27. mája od 10.00 h do priestorov telocvične Základnej školy Mierové námestie v Handlovej. Tešíme sa na vás.


 
 

Rozhýbme sa na ZŠ Školská! Šport na celý deň spojený s talentovými skúškami 31.5.2017.Vytlačiť
 

Plagát Rozhýbme sa Handlová 31.5.2017Základná škola Školská v Handlovej pozýva deti a ich rodičov ako aj všetkých priateľov školy na podujatie "Rozhýbme sa", spojené s talentovými skúškami do futbalových tried, ktoré sa uskutoční v stredu 31.5.2017 počas celého dňa.

Program:

 • 9.00 h sa uskutoční Mikroregionálny turnaj vo futbale
 • 15.00 h. Rozhýbme sa (futbalový turnaj pre žiakov 1.stupňa spojený s talentovými skúškami a ďalšie športové akcie).

Súčasťou akcie bude aj autogramiáda futbalistov a bude zabezpečené aj občerstvenie. Tešíme sa na vás!


 
 

Deň matiek v SENIOR CENTRE HANDLOVÁ, n.o.Vytlačiť
 

Deň matiek v SC Handlová Už tradične býva každá druhá májová nedeľa oslavou všetkých mamičiek. Aj naše mamičky, babičky a seniorky v SENIOR CENTRE HANDLOVÁ, n. o. si zaslúžia rovnako uctiť azda to najkrajšie povolanie ženy. Preto sme 16. mája 2017 pozvali všetkých obyvateľov do našej telocvične, ktorá sa premenila takmer až na koncertnú sálu.

Naše klientky, ale i klienti, rodinní príslušníci a personál si pri kávičke a koláčiku vychutnávali pestrý program. Najskôr vystúpili s dvomi piesňami naše speváčky zo súboru Hviezdičky, tradične v doprovode pána Micheleho. Po nich nastúpil bohatý program detí zo Základnej umeleckej školy v Handlovej, pod vedením obetavých učiteliek. Piesne, próza, skladby na flautách či saxofóne mali jednu spoločnú tému. Všetko to boli známe piesne zo slovenských a českých rozprávok. Po nadaných deťoch z umeleckej školy nastúpili rovnako šikovné deti zo Základnej školy na Školskej ulici. Pod trpezlivým vedením pani učiteľky nám deti vyčarili úsmevy na tvárach pri hranej rozprávke o Šípkovej Ruženke, hrou na gitare, spevom a recitáciou. Na záver nám na pamiatku venovali živý kvietok v kvetináči, fialku. Pred záverečným potleskom nám zborovo  popriali  „Všetko najlepšie ku Dňu matiek“.

Hodinu tvajúci program bol pestrý a bohatý a všetci odchádzali viac ako spokojní. Tešíme sa na malých umelcov pri najbližšej možnej príležitosti.

Fotogalériu na stránke www.handlova.sk zo SENIOR CENTRA Handlová, n.o. nájdete po kliknutí sem


 
 

Po stopách Handlovskej dobrovoľnej rotyVytlačiť
 

Bez názvu - 1.jpgMesto Handlová, CVČ Handlová a TJ Plameň, pozývajú na 44. ročník turistického podujatia "Po stopách handlovskej dobrovoľnej roty", ktoré povedie po trase Handlová - Banská Bystrica - Kremnica a späť v sobotu 27. a nedeľu 28.5.2017 so stretnutím v sobotu 27.5.2017 o 8.00 h pri Dome kultúry v Handlovej. Pre viac informácií kontaktujte: 0905 696 520.


 
 

Predpokladaný termín odovzdania ihriska Žihadielko v Handlovej je 15. júl 2017Vytlačiť
 

Plagát Ihrisko Žiahadielko

Predpokladaný termín odovzdania ihriska Žihadielko je 15. júl 2017

Mesto Handlová informuje, že po dohovore so spoločnosťou LIDL Slovensko v rámci súťaže o ihrisko Žihadielko, ktoré sa bude realizovať na sídlisku Mostná, je predpokladaný termín odovzdania ihriska obyvateľom naplánovaný na sobotu 15. júla 2017. Bližšie informácie budú zverejnené včas.

Nové ihrisko Žihadielko bude v Handlovej!

Na základe vyhlásenia oficiálnych výsledkov spoločnosťou LIDL mesto Handlová informuje, že v kategórií miest s počtom obyvateľov od 16.000 do 22 999 obsadilo mesto Handlová 1. miesto. Mestu Handlová bolo zároveň odovzdaných navyšší počet hlasov v roku 2017. Za ihrisko v Handlovej bolo odovzdaných spolu 204 286 hlasov. Mesto Handlová ďakuje všetkým, ktorí hlasovali, lietali s včielkou Majou za nové ihrisko. Hlasovať za handlovské detské ihrisko Žihadielko ste mohli na stránke zihadielko.lidl.sk od 16.1 do 28.2.2017.

Z tlačovej správy spoločnosti Lidl Slovenská republika zo 7.3.2017

O ihriská  Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota ihrísk je spolu 870 000 €.

Výsledky hlasovania v súťaži ihrisko Žihadielko:

 • Počet obyvateľov 30.000 a viac: Trenčín (138 299), Trnava (108 753)
 • Počet obyvateľov 21.000 – 29.999: Piešťany (84 130), Levice (83 093)
 • Počet obyvateľov 15.000 -20.999: Handlová (204 286), Senica (200 035)
 • Počet obyvateľov 10.000 – 14.999: Galanta (108 795), Skalica (107 180)
 • Počet obyvateľov do 9.999: Tvrdošín (47 074), Modra (38 592)

Celkový počet odovzdaných hlasov za rok 2017: 1 762 178

Pozrite si prezentáciu k projektu detského ihriska Žihadielko a rozhlasový spot na stiahnutie v súboroch nižšie.


 
 

Pálfyho Laura 2017 v Handlovej je alegorický sprievod, kde vás bude vidno! Vytlačiť
 

Plagát - pozvánka do Pálfyho Laury 2017 do Handlovej

Mesto Handlová pripravuje spolu s ďalšími organizátormi a dobrovoľníkmi alegorický sprievod mestom
PÁLFYHO LAURA 2017,
ktorý sa bude konať v sobotu
2. septembra 2017 o 17.00 h na Námestí baníkov v Handlovej v rámci Regionálnych osláv dňa baníkov.

Jednotlivci, kolektívy, školy, spolky, záujmové krúžky, podnikatelia...ak fungujete na území mesta Handlová a hornej Nitry...UKÁŽTE SA!!!

 • Fantázii sa medze nekladú. Kostýmujte sa, vyrobte si rekvizity, zostrojte alegorický voz....Je to na vás, aby vás bolo vidno.
 • Prihláste sa do 25. augusta 2017. Vaša reklama vás bude stáť iba vaše úsilie!
 • Kontakt: DK Handlová: Mgr. Braňo Čukan, 0918 610 816, cukan77@gmail.com
 • Tešíme sa na všetkých z Handlovej a regiónu hornej Nitry.

 
 

Spravodlivý obchod pre spravodlivú budúcnosťVytlačiť
 

ERASMUS+ Návšteva mesta Handlová

Fair trade for a fair future je názov projektu programu Erasmus+, ktorý je zameraný najmä na etické a finančné otázky spojené so značkou Fair Trade. Problematika je v súčasnosti veľmi aktuálna, študenti sa oboznamujú  so skúsenosťami svojich partnerov, ich prístupom k emigrácii a pomoci krajinám tretieho sveta a vytvárajú  si názor o našej konzumnej spoločnosti. K projektu bola vytvorená i webová stránka www.erasmusplus-fairtrade.sk. Neodmysliteľnou súčasťou projektu je spolupráca medzi študentami a učiteľmi partnerských krajín, čo so sebou prináša spoznávanie  krajín a ich kultúr, precvičovanie  si jazykových  zručností a vznik nových  priateľstiev.

V pondelok, 3. apríla 2017, boli primátorom mesta Handlová Rudolfom Podobom v sobášnej sieni mestského úradu slávnostne privítaní učitelia a študenti zo šiestich stredných škôl zapojených do tohto projektu – Thomas Deacon Academy, Peterborough, Veľká Británia, ktorá je i koordinátorom projektu, ďalej to boli zástupcovia z Europa Schule, Dortmund, Nemecko, Instituto Magistrale Isabella Gonzaga, Chieti, Taliansko, HTL Mossingerstrasse, Kalagenfurt, Rakúsko, Sonderbort, Statsskole, Dánsko a naši z Gymnázia Ivana Bellu.

 

Zástupcovia jednotlivých delegácií si prevzali z rúk primátora pamätný list a všetci dostali i malé upomienkové predmety.

Fotogalériu nájdete po kliknutí sem


 
 

Hvezdáreň Handlová pozýva...Vytlačiť
 

Pozorovanie: nočnej oblohy, Slnka, Mesiaca a planét, prednášky pre školy a širokú verejnosť

 

V prípade záujmu kontaktujte nášho hvezdára: FABIÁN FANTURA, 0905 726 634

 

 


 
 

Slovenské banské múzeum, expozícia uhoľné baníctvo na Slovensku pozýva na tvorivé dielneVytlačiť
 

POZVÁNKA PRE VEREJNOSŤ

VSTUPY 9:00 - 17:00

posledný vstup o 16:00 hod

 

MÁJ 2016

Výroba lampášov 3,00 €

Papierová technika 2,00 €

Medzinárodný deň múzeí 20. a 21. máj

Quilling na tému baníctva 1,50 €

JÚN 2016

Smaltovaný šperk 3,00 €

Náramky priateľstva 2,00 €

Svätojánska noc v múzeu 24. jún

Výroba lampášov 3,00 €

JÚL 2016

Výroba postavičiek z vlastnoručne vyrobenej plastelíny 2,00 €

Výroba náramkov z kože 4,00 €

AUGUST 2016

Vytváranie rôznych obrazov pomocou Quillingu 3,00 €

Dotváranie rámikov na fotky 2,50 €

SEPTEMBER 2016

Smaltovaný šperk 3,00 €

Plstenie 2,00 €

 

POZVÁNKA PRE ŠKOLY

VSTUPY 9:00 - 17:00

posledný vstup o 16:00 hod

MÁJ 2016

Výroba lampášov         1,50 €

Papierová technika                         1,00 €
Deň matiek (3.-7.máj)

Plstenie      0,90 €

Papierový pozdrav mamičke                 1,00 €
Medzinárodný deň múzeí (20.-21.máj)

Quilling na tému baníctva      1,50 €
:

JÚN 2016

Smaltovaný šperk                  1,50 €

Náramky priateľstva                  1,50 €
Medzinárodný deň detí (1.jún)

Pečenie chleba                              1,00 €
Svätojánska noc v múzeu (24.jún)
Výroba lampášov         1,50 €

SEPTEMBER 2016
Smaltovaný šperk              1,50 €
Plstenie      0,90 €

 

PRÁZDNINOVÉ ŠTVRTKY V MÚZEU

Každý štvrtok sa v múzeu zahráme a zaúťažíme si na tému baníctvo. V tvorivej dielni si spoločne vyrobíme ochrankyňu baníkov sv. Barboru, permoníka, banský huntík alebo nivelačný prístroj. A samozrejme naučíme sa pozdrav baníkov a Banícku hymnu. V závere mesiaca sa spoločne s členmi Handlovského baníckeho spolku prejdeme po Turistickom Banskom náučnom chodníku.

 

ŠTVRTOK

9:00 - 12:00

vstupné: 3,00 EUR / osoba

 

JÚL 2016

7.7. zábavný pracovný list - Z histórie baníctva

výroba sv. Barbory pomocou plste a bavlnky

14.7. zábavný pracovný list - Odev pre baníkov

výroba baníckych odevov technikou quillingu

21.7. zábavný pracovný list - Pracovné nástroje v bani

výroba pracovných nástrojov papierovou technikou

28.7. Prechádzka po náučnom chodníku

 

AUGUST 2016

4.8. zábavný pracovný list - Z histórie baníctva

výroba sv. Barbory pomocou plste a bavlnky

11.8. zábavný pracovný list - Odev pre baníkov

výroba baníckych odevov technikou quillingu

18.8. zábavný pracovný list - Pracovné nástroje v bani

výroba pracovných nástrojov papierovou technikou

25.8. Prechádzka po náučnom chodníku
 


 
 

Minerálka do domu - nová služba pre obyvateľov HandlovejVytlačiť
 

Občianske združenie Interaktívna edukácia ponúka obyvateľom Handlovej novú službu - dovoz minerálky.


Kvalitná minerálna voda  je vďaka priaznivému pomeru minerálnych látok vhodná na každodenné pitie. 


Cena:
0,40€/ fľaša bez príchute (1 balík - 2,40€)
0,50€/ fľaša s príchuťou (1 balík - 3,00€)

S príchuťami: jablko, čierna ríbezľa, baza, grapefruit, citrón, pomaranč
Bez príchute: perlivá, jemne perlivá, neperlivá

Minimálny odber je 1 balík (6x1,5l)

Čas dovozu je obvykle medzi 16:00 a 19:00 v pracovných dňoch, prípadne dohodou.

Objednávky a informácie na tel. č.: 0948 171 322 počas celého dňa.

 

Kúpou minerálky podporíte vznik vedecko-vzdelávacieho a športového centra v Handlovej.


 
 

Karpaty Art GalleryVytlačiť
 

Vážení milovníci umenia,
od 28.2.2014 môžete nájsť našu galériu a pozvánky na podujatia
na našom oficiálnom webe www.karpatyartgallery.sk

 

 


 
 

Všeobecné

Rokovanie mestského zastupiteľstva nemá byť politickou tribúnouVytlačiť
 

Erb mesta HandlováTlačová správa Handlová, 26.5.2017 Rokovanie mestského zastupiteľstva nemá byť politickou tribúnou

Na základe osobného stretnutia primátora mesta Handlová Ing. Rudolfa Podobu s poslankyňami NR SR Mgr. Renátou Kaščákovou a RNDr. Annou Zemanovou sa primátor mesta rozhodol napísať otvorený list predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi.

Deň pred plánovaným zasadnutím Mestského zastupiteľstva mesta Handlová, ktoré sa konalo 25.5.2017, asistent poslankyne NR SR Mgr. Renáty Kaščákovej oslovil primátora mesta Handlová Ing. Rudolfa Podobu s požiadavkou na  5 -7 minútové príhovory poslankýň NR SR

Mgr. Renáty Kaščákovej a RNDr. Anny Zemanovej. Primátor mesta  im poďakoval za záujem o prednesenie aktuálnych spoločenských tém a požiadal o vystúpenie v závere rokovania.

Po potvrdení účasti poslankýň, primátor v úvode rokovania o ich účasti informoval poslanecký zbor a prítomných hostí. Vzhľadom k tomu, že poslankyne sa do záveru rokovania zastupiteľstva do miestnosti nedostavili, primátor mesta ich prijal až po rokovaní zastupiteľstva vo svojej pracovni.

Na základe priebehu osobného stretnutia sa Ing. Rudolf Podoba rozhodol otvoreným listom osloviť predsedu NR SR Andrea Danka s tým, že je odhodlaný porušiť Zákon č. 369/1990 o obecnom zriadení § 12, ods. 10,  ktorý hovorí o.i. o udelení slova poslancom NR SR. Podľa vyjadrenia primátora mesta: „Z rozhovoru vyplynulo, že na zastupiteľstve mali poslankyne v pláne hovoriť o svojich politických témach. Navyše sa viackrát nelichotivo vyjadrili o miestnej samospráve a meste, v ktorom boli ako hostia. Mgr. Renáta Kaščáková verejne ohlásila svoju plánovanú kandidatúru na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v novembrových voľbách do Vyšších územných celkov. Rokovanie mestského zastupiteľstva nemá byť politickou tribúnou, ani predvolebnou kampaňou, preto som odhodlaný pri opätovnej žiadosti o vystúpenie na rokovaní mestského zastupiteľstva porušiť zákon a požiadať o legislatívnu zmenu.“  Tá by sa mala dotýkať napr. uvedenia predmetu vystúpenia, ako aj určenie časového rámca, koľko dní vopred by sa malo vystúpenie hostí ohlásiť a aký časový priestor bude na vyjadrenie vyhradený.

V tejto súvislosti primátor mesta Handlová v nadchádzajúcom týždni zašle predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi otvorený list.

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, od. masm. politiky MsÚ Handlová, handlova@handlova.sk, www.handlova.sk, +421 908 342 616

 


 
 

ZUŠka hľadá nové talenty. Príďte sa ukázať od 19.6 do 23.6.2017Vytlačiť
 

Nové talenty ZUŠ Handlová jún 2017Základná umelecká škola v Handlovej sa teší na nové talenty v školskom roku 2017/ 2018

Prihlásiť sa môžete v týždni od 19. 6. do 23.6. 2017 vždy od 14. 00 – 17.30 hod.Prijímame budúcich hudobníkov, výtvarníkov, tanečníkov a hercov. Tešíme sa na Vás!

Vaša ZUŠka Handlová


 
 

V Handlovej sa opravujú cesty a chodníky. Aktuálne oznamy o lokalitách, dopravnej situácii a harmonogram. Zmena v MHD!Vytlačiť
 

Ilustračné foto - cesta

Oprava chodníka na Ul. Hurbanova od 29.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. Hurbanova naplánovaný na pondelok 29. mája 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Predpokladané termíny opráv komunikácií v Handlovej na ul. Krššáková, ul. Športová, ul. M. Vladovej a ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné: 

Opravy, ktoré budú realizované za čiastočnej uzávierky komunikácie v termíne 25.5. - 10.7.2017 (45 dní):

 • ul. M. Krššákovej (časť od križovatky medzi ul. M. R. Štefánika a ul. Savina)
 • ul. Športová (I. časť medzi ul. Švermová ul. Kvetná, II. časť medzi ul. M. Krššákovej a ul. Majerníkova) 

Opravy, ktoré budú realizované za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie:

 • v termíne 29.5. - 10.7.2017 (41 dní) ul. M. Krššákovej  (časť od križovatky medzi ul. Savina po ul. Športová) a ul. Športová (časť od križovatky ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)
 • v termíne 1.7. - 15.8.2017 (45 dní) ul. M. Vladovej (od ul. M.R. Štefánika po ul. Športová)
 • v termíne 1.8. - 15.9.2017 (45 dní) ul. Savina (od ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)

Mesto Handlová žiada o súčinnosť

Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Zároveň pri celkovej uzávierke komunikácií mesto Handlová odporúča parkovanie na priľahlých uliciach s rešpektovaním pravidiel cestnej premávky, najmä dodržovanie vzdialeností potrebných na plynulý prechod ulíc. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. (Oznam Handlová 23.5.2017)

ZMENA v MHD súvisiaca s opravou komunikácie Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že z dôvodu opravy komunikácie Ul. Ligetská, ktorá je plánovaná v termíne od 2. mája 2017 do 31. júla 2017 (tri mesiace) nebude možné v čase jej opravy nastupovať a vystupovať na zastávkach linky MHD 307202, t.j. zastávky: Handlová Chemika; Handlová Chemika, bytovky; Handlová VII. rad. Zastávky budú dočasne zrušené. Najbližšie je možné využiť zastávky: Handlová nemocnica a Handlová baňa. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú za pochopenie.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Ligetská od 9.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 9. mája 2017 (z technických príčin sa avizovaný začiatok 2.5.2017 posúva o týždeň neskôr) do 31. júla 2017 (tri mesiace) bude prebiehať oprava komunikácie na Ul. Ligetská. Oprava bude realizovaná na etapy za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Hlboká od 24.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 24. apríla 2017 do 23. júna 2017 (dva mesiace) bude prebiehať oprava  komunikácie na Ul. Hlboká. Práce sa budú realizovať za úplnej uzávierky komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácií v Handlovej začína na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov 19.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v stredu 19. apríla 2017 sa začína s opravou komunikácií na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov. Predpokladaná doba realizácie je 14 dní. Práce sa budú realizovať za čiastkovej uzávierky ulíc striedavo v  jednom jazdnom pruhu, druhý jazdný pruh bude pre verejnú premávku prejazdný. Počas pracovných dní od 6:30 h do 18:30 h nebude možné parkovať motorové vozidla na týchto uliciach. Počas celej doby výstavby bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
 

Tlačová sráva z 11.4.2017

Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba podpísal v pondelok 10.4.2017 zmluvu o dielo 
so zhotoviteľom STRABAG, s.r.o., ktorej predmetom je oprava mestských komunikácií v Handlovej. Celková investícia, viac ako 1,3 mil. €, bude v Handlovej použitá na opravu takmer 6 km mestských komunikácií a viac ako 1,5 km chodníkov v meste. S opravami sa začne už budúci mesiac.

Podpis zmluvy 10.4.2017 cesty Handlová

Koncom minulého roka handlovskí poslanci odsúhlasili zámer na opravu mestských komunikácií, pričom schválili model financovania na tri roky v celkovej predpokladanej 
výške 2,8 mil. €. Verejné obstarávanie bolo úspešne ukončené v apríli 2017, pričom oproti plánovanému rozpočtu verejným obstarávaním mesto ušetrilo 1,5 mil. € a zároveň bude možné realizovať opravy skôr. „Verejne obstarávanie je v zmysle zákona právoplatné a opravy sa budú robiť v tomto roku na tri etapy. Mesto bude čerpať úver vo výške 1 mil. €  a ostatné zdroje vo výške 300 tis. € vyčlení z vlastného rozpočtu“, uviedol primátor mesta Handlová Rudolf Podoba.

Celkovo sa bude v Handlovej opravovať 19 ciest v dĺžke takmer 6 km (plocha približne 31 tis. m2) a chodníky v dĺžke 1,1 km (plocha približne 1,8 tis. m2) asfaltovou zmesou,  zámková dlažba bude položená na chodníkoch v celkovej dĺžke viac ako 420 m (plocha približne 1 tis. m2).   

Oprava komunikácií by mala byť dokončená tento rok a v Handlovej sa budú vykonávať opravy aj v mestských častiach Morovno a Nová Lehota. Zoznam ulíc a lokalít:  Ul. Kpt. Nálepku, Ul. Odbojárov, Ul. Hlboká, Ul. Savina, Ul., Športová, Ul. Márie Krššákovej, Ul. Márie Vladovej, Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová, Ul. Kunešovská cesta, Ul. Pionierov, Ul. Jilemnického, Ul. Gagarina, Ul. Kremnická, Ul. 1 mája – chodník, Ul. Hurbanova – chodník, Ul. Mostná – chodník, asfaltovanie, Ul. Ligetská, Nová Lehota – od hlavnej cesty pri kultúrnom dome a miestna komunikácia v mestskej časti Morovno.
Prioritu opráv dostali tie komunikácie, ktoré boli v zlom technickom stave a zároveň po nich jazdí mestská hromadná doprava, a kde žije najviac obyvateľov. Možnosť pripomienkovať či dopĺňať zoznam mali aj mestskí poslanci. 

Samospráva mesta žiada obyvateľov o súčinnosť a trpezlivosť pri realizácii opráv komunikácií a chodníkov. Mesto bude postupne informovať, kde sa budú opravy realizovať a vopred ďakuje za spoluprácu. 

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk 

Mapka dočasného dopravného značenia - Opravy komunikácií Handlová 2017 DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf (991.7 kB)

 
 

V Handlovej pribudli kvety a kosí sa verejná zeleň. Pozrite si, kde sa kosí a čo sa vysadilo. Vytlačiť
 

Ilustračné foto - CMZ HandlováV Handlovej kvitnú kvety

V priebehu apríla sa realizovalo v meste Handlová jarné upratovanie pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Počas jarného upratovania v Handlovej spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. odviezla 48,12 ton odpadu na skládku a autá zvážajúce odpad najazdili 867 km. Celkové náklady na jarné upratovanie boli vo výške 2250 Eur.

V Handlovej vysadili a vymenili kvety

Začiatkom mája sa začalo v Handlovej s výsadbou kvetín. Najväčšou zmenou bola výmena kvetinových záhonov v Centrálnej mestskej zóne (CMZ). Mesto Handlová zverilo starostlivosť o zeleň v CMZ do rúk spoločnosti Ján Duchovič-SlovGarten. Celkovo nájdete na handlovskom námestí 120 ks nových okrasných rastlín (20 druhov), pribudli črepníky na stĺpoch verejného osvetlenia so 16 -timi muškátmi. Trávnatá plocha v CMZ sa bude kosiť na základe zmluvy štyrikrát. Údržba zelene, ktorá je predmetom zmluvy, bude realizovaná v závislosti od vegetačného obdobia tak, aby vykonané práce spĺňali požiadavky kladené na ozdravujúce a estetické vlastnosti ošetrovanej zelene v období od začiatku mája do konca októbra 2017. Celková cena za údržbu zelene v CMZ je po súťaži 16 277 Eur.

Ostatná kvetinová výzdoba ostáva v správe mestskej spoločnosti Hater Handlová spol. s r.o. a v rozpočte handlovskej samosprávy je na tento účel vyčlenených spolu 7500 Eur aj na následnú údržbu záhonov. Z tejto čiastky boli vysadené záhony na ulici ČSA (pred farby-laky), Ul. 29. augusta, záhon pred COOP- Jednota v centre mesta a dva kruhové objazdy.

Úprava zelene v meste pokračuje plánovanými kosbami

Od 9. mája 2017 sa v Handlovej začalo s prvou kosbou verejnej zelene. Hater Handlová spol. s r.o. má v správe približne 330 000 m2 trávnikov. Mesto má naplánované predbežne  dve celoplošné kosby, ktoré vykonáva spolu 15 ľudí použitím dvoch samohybných kosačiek a 11 krovinorezov. V prípade, že bude potrebné, bude vykonaná aj tretia celoplošná kosba mesta.

Mesto zverejňuje týždenné harmonogramy kosenia: (aktualizované 19.5.2017).

 • v týždni od 15.5. do 19.5.2017 sa dokončuje kosenie na Ul. Prievidzská a bude pokračovať na Ul. 29 augusta od ZUŠ po Detský domov a Ul. Partizánska.
 • v týždni od 19.5 do 26.5.2017 prebieha kosba na uliciach: Ul. SNP, Železničiarska, Poliklinika, ul. Údernícka pravá strana a Dimitrovova pravá strana, Údernícka ľavá strana, Lipová, Poštová a Dimitrovova od reštaurácie Lesná.

Menšie kosby mesto vykonáva v spolupráci so štyrmi aktivačnými pracovníkmi, ktorí v týchto dňoch kosia a upravujú okolie Karpatsko nemeckého domu na Ul. Poštová, okolie Denného centra (klub dôchodcov) na Ul. SNP, okolie banského múzea a budú pokračovať na materských školách na Ul. Dimitrovová a Morovnianskom sídlisku. Na kosenie je v rozpočte mesta vyčlenených viac ako 47 tis. Eur.

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk


 
 

Oznámenie o začatí územného konania, rozhodnutia o využívaní územia - revitalizácia Morovnianske sídliskoVytlačiť
 

Revitalizácia vnútrobloku Morovnianska cesta v Handlovej

Mesto Handlová, zastúpené primátorom mesta Ing. Rudolfom Podobom podalo 03.05.2017   návrh na  vydanie územného rozhodnutia o využívaní územia: "Revitalizácia vnútrobloku Morovnianska cesta "v Handlovej. Predmetom územného rozhodnutia bude vybudovanie nových parkových chodníkov, rekonštrukcia časti existujúceho betónového chodníka, vybudovanie detského ihriska so systémom vodných hier, obnova verejného osvetlenia v predmetnom území, výsadba novej zelene, rekultivácia pôvodnej zelene, obnova exteriérového mestského a parkového mobiliáru na Morovnianskom sídlisku.

Ústne rokovanie s miestnym šetrením  sa uskutoční vo štvrtok 1. júna 2017 o 10.00 h so stretnutím na Mestskom úrade Handlová, číslo dverí 10. Celý oznam nájdete v súbore na stiahnutie nišie.

 


 
 

Plaváreň mesta Handlová - fínska sauna a služby maséra od 15.5.2017 v stredu a nedeľuVytlačiť
 

Logo Plaváreň mesta Handlová

Plaváreň mesta Handlová oznamuje, že fínska sauna a služby maséra sú od pondelka 15.5.2017 v prevádzke iba v stredu a v nedeľu v čase od 10.00 h do 19.00 h. Služby maséra je potrebné si vopred objednať na tel. čísle 0918 911 401 alebo v pokladni.


 
 

Zoznam neplatičov v meste Handlová k 31. decembru 2016Vytlačiť
 

banner nezaplatené

 

 

Zoznam neplatičov meste Handlová k 31.decembru 2016

 

V súlade so zákonom o správe daní č. 563/2009 Z. z. (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých predpisov mesto Handlová zverejňuje zoznam daňových dlžníkov k 31. decembru predchádzajúceho roka, u ktorých:

 • úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 €
 • u právnickej osoby 1600 €. 

Mesto Handlová využíva na vymáhanie nedoplatkov všetky právne normy (v súlade s daňovým poriadkom), vlastnú exekučnú činnosť a služby súdnych exekútorov.

Máte problém s platením svojich záväzkov? Príďte.

V prípade, že nastávajú u obyvateľov problémy s platením si svojch záväzkov, je snahou mesta nastaviť splátkový režim, je však potrebné sa dostaviť na osobnú konzultáciu na odd. daní a poplatkov mesta, MsÚ Handlová, Námestie baníkov 7, prízemie č.d. 5. Keď je ochota zo strany neplatiča, nájde sa riešenie.

Zoznam neplatičov v meste Handlová k 31.12.2016 nájdete v súboroch na stiahnutie nižšie.

 

Neplatiči v meste Handlová 2016 - komunálny odpad FO KO_FO_2017.pdf KO_FO_2017.pdf (234.2 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - komunálny odpad PO KO_PO_2017.pdf KO_PO_2017.pdf (96.6 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň za psa FO PES_FO_2017.pdf PES_FO_2017.pdf (98.6 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň z nehnuteľnosti FO DZN_FO_2017.pdf DZN_FO_2017.pdf (116.9 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň z nehnuteľnosti PO DZN_PO_2017.pdf DZN_PO_2017.pdf (98.5 kB)

 
 

Pilotný projekt zberu komunálneho odpadu v Handlovej - VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU na sídlisku Mostná. Vytlačiť
 

Ilustračné foto - Vertikálne polopodzemné kontajneryV súčasnej dobe pripravuje mesto  Handlová zásadnú zmenu, týkajúcu sa zvozu komunálneho a triedeného odpadu – VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU na sídlisku Mostná.

Neustále sa zvyšujúca produkcia odpadov a celosvetová potreba ho triediť nám prinášajú so sebou skutočnosť, že na našich sídliskách sa stretávame s nadmerným počtom nádob na komunálny odpad. Na sídlisku Mostná je dovedna jedenásť stojísk s celkovým počtom osemdesiatdva kusov 1100 litrových kontajnerov na komunálny odpad a jeho triedené zložky.

VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU spočíva vo vybudovaní polopodzemných kontajnerov, ktoré majú objem 3000 až 5000 litrov. Zberná nádoba je umiestnená z dvoch tretín pod zemou, vo svojej nadzemnej časti je estetická a dobre dostupná. Takéto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu, úsporu miesta pre parkovanie (možnosť vzniku približne 15 nových parkovacích miest na sídlisku), podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk kontajnerov. Vďaka stálej podzemnej teplote a spomaleniu rozkladu baktérií kontajnery nezapáchajú ani v letných mesiacoch, v zime naopak odpad nezamŕza. Polopodzemné kontajnery sú vybavené senzormi merajúcimi výšku naplnenosti. Tie sú napojené na dispečing, čím je možné efektívne plánovanie zvozovej trasy správcom. Nemenej podstatnou je možnosť jednoduchšieho narábania s odpadom pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov.

Oproti množstvu výhod uvedených vyššie, stojí jedna nevýhoda. Ku svojim novým kontajnerom budú musieť niektorí obyvatelia urobiť pár krokov naviac. Mesto dôsledne zvažovalo, kde budú stojiská umiestnené tak, aby maximálna vzdialenosť z domova ku stojisku nepresiahla 100 m. Čo za to mesto ponúka?

Z pôvodných jedenástich stojísk vzniknú na sídlisku tri s počtom devätnásť kusov polopodzemných kontajnerov, čo je približne o 40 % menej kontajnerov na síslisku v estetickom prevedení a s výhodami popísanými vyššie. Predbežný cenový odhad na vybudovanie takéhoto systému je sedemdesiat tisíc eur a mesto  vyčlenilo finančné prostriedky na jeho realizáciu zo svojho rozpočtu.

Mapka plánovaného umiestnenia:

Plánované stojiská - polopodzemné kontajnery na sídlisku Mostná - Handlová. ZDROJ mapy: mapy.cz

Na sídlisku Mostná bude spustený pilotný projekt zameraný na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie  -VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU, ktorý by sa mal začať realizovať už v letnom období tohto roku.

Realizácia projektu VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU prebehla na Slovensku v mestách Nitra, Trenčín a Zvolen. Systém je vo svete odskúšaný a využívaný viac ako 25 rokov. Viac informácií si prečítajte v súbore na stiahnutie nižšie, informujte sa na tel. 046 519 25 36, resp. - 39, otázky môžete zasielať na handlova@handlova.sk, predmet správy: Kontajnery Mostná.


 
 

Parkovisko pri ZUŠ zrušené z dôvodu búracích prác na priľahlej budoveVytlačiť
 

Základná umelecká škola v Handlovej oznamuje verejnosti,

že z dôvodu prebiehajúcich búracích a stavebných prác na objekte bývalej opravovni áut,

nie je možné parkovať pri ZÁKLADNEJ UMELECKEJ ŠKOLE,

O novom spôsobe parkovanie v blízkosti ZUŠ po dokončení stavby

bude verejnosť informovaná. 

V súčasnosti odporúčame využiť parkovanie za Domom kultúry mesta Handlová.

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

Zápis detí na predprimárne vzdelávanieVytlačiť
 

V súlade s § 59, ods.3 zákona č.2445/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, riaditeľka materskej školy zverejní po dohode so zriaďovateľom miesto a termín podávania žiadostí pre nasledujúci školský rok.

Od 1. septembra 2015 nadobudla účinnosť novela školského zákona, týkajúca sa ustanovenia §20 ods.2, a  zmenil sa termín konania zápisu detí na plnenie povinnej školskej dochádzky na čas od 1.apríla do 30.apríla.

Vzhľadom na zmenu termínu zápisu detí na plnenie povinnej školskej dochádzky Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, sekcia regionálneho školstva  odporúča vo veci oznámenia miesta a termínu podávania žiadostí o prijatie dieťaťa do materskej školy pre nasledujúci školský rok termín od 30.apríla do 31.mája.

Všetky podmienky a tlačivá na stiahutie nájdete tu


 
 

Vybavíte elektronicky aj v HandlovejVytlačiť
 

Mesto Handlová sa zapája do projektu digitalizácie služieb pre obyvateľov pod názvom miniDCOM+ 

Agenda a komunikácia s úradom sa stáva jednoduchšia a svoje žiadosti vybavíte bez potreby myslieť na úradné hodiny a rovnako aj z ktoréhokoľvek miesta prostredníctvom internetu. Mesto Handlová poskytuje nasledovné služby:

 • Ohlasovanie vzniku, zániku alebo zmeny poplatkovej povinnosti za komunálne odpady a drobné stavebné odpady,
 • Podávanie daňového priznania k dani z nehnuteľností,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za psa,
 • Povoľovanie predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhovom mieste,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za ubytovanie, Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za predajné automaty

Služby sú aktivované od 1. novembra 2016“.

Príslušné formuláre je možné nájsť na stránke Elektornické služby DCOM

Užitočné informácie zo stránky DCOM

 • Prihlásiť sa: Občan môže využívať ponúknuté eSlužby v prípade, že sa prihlási. Prihlasovanie sa deje prostredníctvom stránky www.slovensko.sk (Na túto stránku nás systém automaticky presunie, ak klikneme na tlačidlo „Prihlásiť sa“. Majú sa použiť  prihlasovacie údaje systému ÚPVS.) Po prihlásení sa znovu zobrazí prostredie portálu, kde obyvateľ môže využívať eSlužby.
 • Obyvateľ: Výberom položky v ponuke sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí obyvateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti obyvateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.
 • Podnikateľ: Výberom položky Podnikateľ v navigácii sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí podnikateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa  pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti podnikateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.

 
 

Zmeny v MHDVytlačiť
 

Mesto Handlová od 1.1.2017 zefektívňuje a uľahčuje cestovanie s MHD pre pravidelných cestujúcich. Rušia sa nevyťažené a neefektívne spoje MHD a to:

20:25 Handlová Kremnická – Handlová MC

21:15 Sídlisko MC – Gewis

22:10 Gewis – Sídlisko MC

19:00 Sídlisko MC – Baňa Handlová

19:30 Baňa Handlová – Sídlisko MC

22:30 Handlová – Nová Lehota

22:50 Nová Lehota – Handlová

5:40 Handlová Baňa – Sídlisko MC

15:30 Handlová Baňa – Sídlisko MC

Autobusy už nebudú zachádzať na zastávku železničnej stanice.

Spoj, ktorý odchádzal z Bane Handlová na MC o 13:30 je presunutý na 13:15.

Od 1.1.2017  mesto Handlová poskytne cestujúcim i novinku -  časové lístky s neobmedzeným cestovaním a platnosťou 30 dní. To uľahčí a zlacní cestovanie v MHD pre pravidelných cestujúcich.

A ako si časový lístok vybaviť?

V mesiacoch december 2016 a január 2017 bude v priestoroch MsÚ Handlová na čísle dverí 8 zriadené dočasné pracovisko – Predpredajné miesto SAD Prievidza a.s., na ktorom si cestujúci môžu vybaviť dopravné karty na cestovanie v MHD každý pondelok a stredu od 8,00 do 16,00 hod.

V ostatné pracovné dni môžu cestujúci odovzdať žiadanku a podklady pre vybavenie dopravnej karty na MsÚ Handlová, číslo dverí 2, počas stránkových hodín MsÚ. Zhotovenú dopravnú kartu si môžu cestujúci vyzdvihnúť po piatich pracovných dňoch na dočasnom pracovisku SAD Prievidza, a.s. na Mestskom úrade, číslo dverí 8 v pondelok a v stredu od 8,00 do 16,00 hod.

A koľko to stojí?

Vyhotovenie dopravnej karty je vo výške 3,50 EUR. 30-dňový časový lístok zakúpený prostredníctvom dopravnej karty je pri obyčajnom cestovnom vo výške 8 EUR, zľavnené cestovné pre deti do 15 rokov, žiakov a študentov do 26 rokov vo výške 4 EUR a pre starobných dôchodcov do 70 rokov a invalidných dôchodcov vo výške 4 EUR.

Zakúpené časové cestovné lístky môže cestujúci využívať už v decembri 2016.

 

 

NOVÝ cestovný poriadok Mestskej hromadnej dopravy v Handlovej

platný od 11.12.2016


 
 

Veľkoobjemný odpad – nemusí byť problém náš každodennýVytlačiť
 

Napriek dostupným informáciám o likvidácii veľkoobjemného odpadu vznikajú na území mesta čierne skládky čím dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva.

Čo vlastne zaraďujeme do veľkoobjemného odpadu?

Je to každý odpad, ktorý sa svojimi rozmermi a veľkosťou nezmestí do bežných kontajnerov na komunálny a separovaný odpad. Ide najmä o kusy nábytku, koberce, kuchynské linky, umývadlá, vane, bytové jadrá, podlahové krytiny apod.

Čo nie je veľkoobjemný odpad?

Veľkoobjemným odpadom nie je odpad, ktorý vzniká pri stavebnej činnosti, rekonštrukciách a modernizáciách bytových a domových jednotiek.V tomto prípade sa jedná o stavebný odpad – suť, obkladačky, dlažba, tehly, betón apod. Tento druh odpadu je vždy potrebné buď vyvážať na skládku, alebo si pred samotnou rekonštrukciou objednať veľkoobjemný kontajner. O takýto kontajner môžete požiadať priamo na telefónnom čísle 046/5477 004 (Hater s.r.o.)

Čo s ním a kam?

Veľkoobjemný odpad zoberú obyvateľom Handlovej bezodplatne na Stredisku triedeného zberu na Stredisku triedeného zberu na Skládke odpadov v Handlovej (Ul. Na Scheiblingu). Je otvorené pondelok až piatok od 6:30 hod. do 14:30 hod., v popoludňajších hodinách a cez víkend prevezmú odpad i vrátnici spoločnosti Hater s.r.o. Pri odovzdávaní odpadu je nutné mať so sebou občiansky preukaz.

Veľkoobjemný odpad sa spred domov v Handlovej odváža štyri krát do roka.

O najbližšom termíne odvozu veľkoobjemného odpadu sú obyvatelia vždy dopredu informovaní prostredníctvom dostupných mestských médií. Odvoz veľkoobjemného odpadu sa spravidla prevádza od pondelka (do stredy). Je nutné, aby obyvatelia vyniesli nepotrebné veci najskôr i najneskôr v nedeľu, deň predtým, ako začína zvoz veľkoobjemného odpadu. Zabráni sa tým zbytočnému znečisťovaniu verejného priestranstva i vzniku čiernych skládok. Mesto Handlová každoročne vynakladá na likvidáciu čiernych skládok okolo 10 000 EUR, ktoré by mohli byť použité na iné účely.

Každý odpad umiestnený mimo kontajnerov na komunálny a separovaný odpad sa považuje za založenie čiernej skládky.

V prípade zistenia protiprávneho konania na úseku verejného poriadku a dokázania viny, hrozí tvorcovi čiernej skládky postih v zmysle platných právnych predpisov.

Termíny zvozu veľkoobjemného odpadu v roku 2016 nájdete po kliknutí sem  alebo v priamom odkliku v ľavej časti stránky.


 
 

Z cudzieho krv netečieVytlačiť
 

V novembri 2015 sme sa dočkali zrekonštruovania Námestia baníkov. Nové priestory pre verejnosť boli slávnostné odhalené na Katarínske dni.

I keď zámer architekta spojiť to staré – historické a nové – pohľad do budúcnosti sa nie u všetkých stretol s pochopením, časom sme si na nové námestie zvykli a stalo sa súčasťou nášho voľného času spojeného s prechádzkami a športovým vyžitím. I kultúrno-spoločenské podujatia konané na území mesta sa presunuli práve na túto vynovenú plochu.

Väčšina ľudí si svoje okolie udržiava v poriadku a čistote. Uprataný a voňavý domov je súčasťou našich životov a považujeme ho za životný štandard. Veď už nie sme v stredoveku, kedy ľudia hádzali zostatky zo stola priamo na dlážku a tam sa o ich „upratanie“ postarali psy.

Realita na verejných priestranstvách sa však nepodobá na súčasného, moderného človeka, ale na tohto stredovekého. Novodobí gladiátori sa naháňajú po pešej zóne na svojich ľahkých dvojkolesových kovových tátošoch, pričom najväčším nepriateľom sú značky osadené v zemi. Na hru „smrť ukameňovaním“ slúži výplň chodníčkov pri fontáne. Rytierske súboje sa odohrávajú vo vode i na zemi. Vidíme obutých a vo fontáne chodiacich rytierov, niektorým slúžia za protivníkov podvodné lampy a trúbky. Tí najodvážnejší berú za najväčšieho nepriateľa sochu dievčiny a neváhajú pre to, aby sa jej pomstili, skočiť priamo do spárov divokého prílivu fontány. Tí, ktorí sa potrebujú predviesť a trebárs i získať kapesníček od svojej milej používajú na svoje adrenalínové predstavenie Pamätník padlým.

Je na každom z nás, ako so svojim životom naložíme a ako sa budeme správať k svojmu okoliu. Každý musí prehodnotiť, či je vandalizmus a neúcta k práci a majetku druhých tou správnou cestou.

V domácnosti väčšina z nás nehodí špak z cigarety alebo nedojedenú klobásu na zem a na vykonanie akejkoľvek fyzickej potreby používa zariadenie na to určené. V domácnosti nie je potrebné vytvárať dokumenty, ktorými by sme upravovali správanie jej členov. Keď je to však nutné, dokument „Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta Handlová“ je vytvorený a voľne dostupný na stránkach mesta tu


 
 

Cestovný poriadok MHD Handlová platný od 1.2.2017Vytlačiť
 

Cestovné poriadky na stiahnutie


 
 

Oznámenie o prerokovaní predaja nehnuteľnostíVytlačiť
 

Mestský úrad HANDLOVÁ

NÁMESTIE BANÍKOV 7

972 51 HANDLOVÁ

Oddelenie daní, majetku mesta a podnikateľskej činnosti

 

Vec: O Z N Á M E N I E

Mesto Handlová v súlade s § 9a zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v z.n.p. oznamuje, že predmetom schvaľovania Mestského zastupiteľstva na zasadnutí dňa 23.02.2017 bude na základe odporučenia Mestskej rady predaj nehnuteľností – pozemkov ako dôvod hodný osobitného zreteľa, o ktorom Mestské zastupiteľstvo rozhodne trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov, v nasledovnom rozsahu :

 • parcela C-KN č. 3054/8 – zastavaná plocha o výmere 1 m2 v k.ú. Handlová
 • parcela C-KN č. 537/220 – záhrada o výmere 69 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 537/221 – záhrada o výmere 45 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela E-KN č. 2671 – vodná plocha o výmere 710 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 2672 – vodná plocha o výmere 4239 m2 v k.ú. Nová Lehota

 
 

Parkujte svoje autá bezpečnejšie. Predídete ich poškodeniu.Vytlačiť
 

Na parkovisku pri ZUŠ v Handlovej dosiaľ nezistený páchateľ prepichuje pneumatiky na odparkovaných motorových vozidlách. Vec je v riešení  MESTSKEJ A ŠTÁTNEJ POLÍCIE.

Prosíme preto rodičov, učiteľov a verejnosť,

aby parkovala svoje autá

pri bývalom Centre voľného času, prípadne za Domom kultúry.

ZUŠ plánuje požadiať o umiestnenie kamery, ktorá bude snímať priestor, prípadne budeme žiadať o osadenie vyznačenia vyhradených parkovacích miest pre ZUŠ.

Za pochopenie Vám ďakujeme.

Valéria Ferčáková, ZUŠ


 
 

Senior centrum, n.o. hľadá kaderníčkuVytlačiť
 

SENIOR CENTRUM HANDLOVÁ, n. o.

h ľ a d á 

k a d e r n í č k u    

pre klientov .

Kontakt: 0917 127 450


 
 

Centrum právnej pomociVytlačiť
 

Centrum právnej pomoci je štátna rozpočtová organizácia, zriadená zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi, ktorej cieľom je zlepšovanie prístupu k spravodlivosti pre ľudí v materiálnej núdzi, t. j. pre tých ľudí, ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Cieľom tejto našej informačnej kampane je zvýšenie povedomia obyvateľov nášho regiónu o existencii bezplatnej, resp. čiastočne bezplatnej právnej pomoci, nakoľko pri vykonávaní našej práce sa často stretávame s tým, že ľudia o nás, aj napriek 10-ročnej úspešnej existencii, nevedia a pri nedostatku finančných prostriedkov svoje právne problémy neriešia, čím sa, bohužiaľ, nezriedka dostávajú do ešte horšej situácie.

 

Dokumenty na stiahnutie:


 
 

Nový portál pre ľudí navstevalekara.skVytlačiť
 

Internetová stránka navstevalekara.sk poskytuje občanom mesta základné informácie o lekároch v okolí mesta. Portál navstevalekara.sk je najväčším portálom na vyhľadávanie lekárov na Slovensku. Okrem priamych kontaktov na lekára obsahuje tiež kontakty na pohotovosti, ktoré občania často vyhľadávajú na internete.

 

Stránka sa otvorí po kliknutí na obrázok portálu:

 


 
 

Informácia o zriadení kontaktného miesta Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohierVytlačiť
 

Z posledného stretnutia so zástupcami ZMOS, na ktorom Asociácia zábavy a hier rozoberala aktuálne problémy v oblasti prevádzkovania hazardných hier na území miest a obcí, vzišla spoločná idea zriadiť kontaktné miesto pre nahlasovanie konkrétnych problémov pri prevádzkovaní hazardných hier, resp. podávanie podnetov na ich účinné obmedzenie a eliminovanie.

Pre tento účel zriadila Asociácia zábavy a hier pre obce a mestá, ako aj individuálne osoby e-mailovú adresu info@azah.sk ako aj bezprostredný telefonický kontakt +421 948 877 800, na ktoré je možné posielať, resp. oznamovať podnety. Prevádzková doba tejto telefónnej liny je počas pracovných dní od 9,00 hod. do 17,00 hod, mimo týchto hodín je k dispozícii odkazová schránka.

Po nahlásaení podnetu na tieto kontaktné miesta bude Asociácia zábavy a hier tento podnet okamžite riešiť s cieľom bezodkladne dostať situáciu do požadovaného stavu alebo ohlásený problém pokiaľ možno čo najskôr eliminovať, pričom budú spätne informovať, aké kroky boli v predmetnej veci podniknuté.


 
 

Rozhodnutie o umiestnení stavbyVytlačiť
 

Navrhovateľ : Železnice Slovenskej republiky, Bratislava, adresa : 813 61 Bratislava, Klemensova 8, v zastúpení : PRODEX spol. s r.o., adresa : 851 01 Bratislava, Rusovská cesta 16, podal dňa : 11.04.2016, návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby : "ŽSR, výstavba novej železničnej zástavky Handlová zástavka a súvisiacej infraštruktúry"...celé znenie rozhodnutia nájdete v priloženom dokumente nižšie

 


 
 

Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta HandlováVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie nižšie

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok CMZ a pešej zóny mesta Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf (989.7 kB)

 
 

Verejné osvetlenieVytlačiť
 

 

V prípade výpadku verejného osvetlenia je nutné kontaktovať Mestskú políciu na číslach:

046 / 54 75 007

0905 499 384

 

 


 
 

OZ Žiar bol schválený nenávratný finančný príspevok Vytlačiť
 

Logo EPFRVLogo Program rozvoja vidieka 2014 -2020

V rámci opatrenia 19.1 Programu rozvoja vidieka 2014-2020  získalo OZ Žiar nenávratný finančný príspevok vo výške 12 000,-€ na spracovanie stratégie rozvoja územia OZ Žiar. Výška nenávratného finančného príspevku bola dodatkom k zmluve upravená na sumu 9 585,-€.  Spracovaná stratégia bola predložená v rámci výzvy PRV 2014-2020 na získanie štatútu MAS, o ktorý sa OZ uchádza. O výsledkoch vás budeme včas informovať.

Prečítajte si aj informácie v letáku, ktorý nájdete v súbore na stiahnutie nižšie.

Predseda OZ Žiar, Tomáš Konuš 

Informačný leták OZ Žiar - schválenie príspevku LETAK_OZ_ZIAR_KAPUSTNICA_2016.pdf LETAK_OZ_ZIAR_KAPUSTNICA_2016.pdf (297.9 kB)

 
 

DaMP prídi medzi nás!Vytlačiť
 

0.jpgDaMP mesta Handlová

fungujeme pod týmto názvom už 8 rokov, táto skratka je značkou Detského a mládežníckeho parlamentu mesta Handlová. Sme skupinka mladých ľudí v Handlovej, ktorí chcú: 

 • zaktivovať mládež v meste, získať ju pre prácu v kultúre, športe a spoločenskom živote a zároveň vzbudiť u mladých  záujem o veci verejné
 • reprezentovať, presadzovať a obhajovať záujmy mladých ľudí žijúcich alebo študujúcich na území mesta Handlová vo vzťahu k miestnej samospráveale aj iným inštitúciám a organizáciám, vhodným spôsobom upozorňovať na problémy a ponúkať ich riešenia.
 • iniciovať a organizovať akcie týkajúce sa života mladých ľudí v meste Handlová alebo odovzdať skúsenosti
 • nadväzovať spoluprácu s inými mládežníckymi parlamentmi, ktoré pôsobia v iných mestách na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, Slovenskej republiky ale aj v zahraničí

Ty si ten správny, pridaj sa k nám, sme dobrá značka!

Kontakt: 0917 848 650, pdeliova.cvc@gmail.com


 
 

webygroup

English version
Úvodná stránka