Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Podujatia

Dni Európskeho kultúrneho dedičstva v HandlovejVytlačiť
 

PLAGAT_DEKD_2017_HANDLOVA.jpg

Pozývame na Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Handlovej. Urobte fotografiu z DEKD 2017 v Handlovej a pošlite na handlova@handlova.sk do 30.9.2017. Predmet správy: DEKD 2017 Handlová. Zaslaním fotografie udeľujete súhlas so zverejním fotografie na www.handlova.sk a na www.facebook.com/MestoHandlova.

Karpatskonemecký spolok, mesto Handlová a Slovenské banské múzeum, Expozícia uhoľného baníctva na Slovensku v Handlovej pozývajú všetkých školákov a verejnosť na Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré sa konajú v Handlovej v stredu 27. septembra 2017.

Deň otvorených dverí v Karpatskonemeckom spolku alebo čo viete/neviete o svojom meste

Dom Karpatskonemeckého spolku, Poštová 350, Handlová, v čase od 9.00 do 19.00 hod.
Odporúčaný harmonogram: od 9.00 do 10.00 hod. pre Materské školy, od 10.00 do 13.00 hod. pre Základné školy, od 13.00 do podľa potreby pre Stredné školy od 16.00 do večerných hodín pokračuje podujatie pre každého čo sa chce veľa dozvedieť histórii mesta Handlová.
Prosíme o nahlásenie účasti na tel. číslo: 0905 863 283 p. Hildegarda Radovská

Pozrite si mechanizmy, ktoré sa vrátili z bane na povrch

Areál Slovenského banského múzea,  Expozícia uhoľného baníctva na Slovensku v Handlovej, Ul. SNP 25, Handlová, v čase od 9.00 do 17.00 hod.

Prehliadka novej vonkajšej expozície SBM  a prehliadka vnútornej expozície s výkladom za polovičné vstupné. UROBTE SI FOTO PRI dobývacom kombajne Donbass alebo MB-8 a iných mechanizmoch, ktoré sa vrátili z bane na povrch. Kontakt:  0903 411 011, 046/5423 973, sbm.handlova@muzeumbs.sk

Prejdite sa po handlovskom Turistisko—náučnom banskom chodníku

Prechádzkou turistickým chodníkom sa zoznámite s činnosťami spojenými s ťažbou uhlia v Handlovej ako i faunou a flórou blízkeho okolia. Trasa: stredne náročná 5 - 6 hodín, dĺžka:  9,5 km, 13 stanovísk, ktorých súčasťou sú dve oddychové zóny—Tri studničky a Jedna studnička. Dostupnosť, prepojenosť: počas   celého    roka,  zelená turistická značka,   možnosť prejsť  po  žltej  turistickej  značke  na vrchol  Malého Griča alebo po  červenej na  Veľký Grič s peknými vyhliadkami na Handlovú.

Urobte fotografiu z DEKD 2017 v Handlovej a pošlite na handlova@handlova.sk do 30.9.2017. Predmet správy: DEKD 2017 Handlová. Zaslaním fotografie udeľujete súhlas so zverejním fotografie na www.handlova.sk a na www.facebook.com/MestoHandlova.

 


 
 

Paletárium 2017Vytlačiť
 

PLAGAT_Paletárium HANDLOVÁ.jpg

Paletárium 2017alebo tvorivé aktivity v KAG v Handlovej

 • Paletárium 2017 - názov projektu určeného pre seniorov a občanov zo zdravotným postihnutím. Handlovčania príďte tvoriť.
 • Paletárium 2017- forma cyklických prednášok o výtvarnom umení, tvorivých edukačných stretnutiach, výtvarné sympózium nielen o umeleckých tvorivých aktivitách.
 • Paletárium 2017 - lektorom odborných prednášok je Akad. arch. Peter Nemec.
 • Príďte sa oboznámiť s umením 20. storočia, maľovať na základe získaných vedomostí a v závere predstaviť svoje práce verejnosti. Do projektu sa môžu zapojiť aj žiaci základných škôl, študenti stredných škôl, široká laická i odborná verejnosť.
 • Prvé spoločné stretnutie s lektorom Akad. arch. Petrom Nemcom sa uskutoční 27. septembra 2017 o 13.00 h. v priestoroch Karpaty Art Gallery v Handlovej.
 • Organizátori podujatia: Karpaty Art Gallery Handlová, RKC v Prievidzi
 • Podujatie finančne podporilo: MK SR

 
 

Bežali dňom i nocou od Tatier k DunajuVytlačiť
 

FOTO AchillesBežecký klub ŠK ACHILLES Handlová sa 18. -19. augusta 2017 zúčastnil najväčšieho štafetového behu na Slovensku dlhého 345 km "Od Tatier k Dunaju". Na štart sa v sobotu v Jasnej v Nízkych Tatrách za slnečného  počasia postavila prvá časť tímu Lenka Lomnická, Vladimír Kováč, Ľubomír Blaho, Roman Mikula, Denis Prokein.

Po absolvovaní úvodných úsekov v Liptovskej Osade tím doplnili Miroslav Bilčík, Juraj Valach, Matej Pršo, Martin Pekár, Jozef Tínes, Štefan Kubálek. Beh pokračoval cez Šturec, Banskú Bystricu, Zvolen-Stráže, kde sa začalo stmievať a pršať. Ďalšie úseky sa bežali za úplnej tmy a hustého dažďa cez Hronskú Dúbravu do Žiaru nad Hronom kde handlovských bežcov prišli povzbudiť ďalší členovia klubu. Po každom úseku vytrvalci sledovali priebežné poradie kde sa na ich prekvapenie pohybovali v prvej desiatke. Beh pokračoval cez Žarnovicu smerom na Komjatice, Šaľu a už za svetla pomaly po hrádzi do Bratislavy.

V cieli na Tyršovom nábreží opäť uvideli slnko a na ich prekvapenie aj vlastné umiestnenie. ŠK ACHILLES Handlová zabehol 345 km za 26:54 hod a pri účasti 203 tímov skončil  v kategórii na vynikajúcom 7. mieste! Ešte trochu štatistiky: každý člen odbehol priemerne viac ako 30 km, bežci boli 28 hodín bez spánku, mali premočené všetky veci a sprievodné autá nabehali viac ako 800 km, ale podľa názoru športovcov: krásny pocit a nezabudnuteľný zážitok. Blaho Ľubomír, ŠK ACHILLES Handlová

Mesto Handlová sa pripája ku gratulantom a ďakuje za reprezentáciu!


 
 

Nominujte Handlovčanov na ocenenie do 30.9.2017Vytlačiť
 

Banner Handlovské Katarínske dni 2017Dajte vedieť o skvelých Handlovčanoch, nominujte osobnosť na ocenenie!
Handlovské Katarínske dni 2017

Máte pocit, že je veľa Handlovčanov, ktorí dosiahli významný úspech? Napíšte nám, zaslúžia si verejné uznanie!

 • Ak poznáte výnimočnú osobnosť, ktorá šíri dobré meno mesta, významne pomáha jeho rozvoju v oblasti kultúry, hospodárstva alebo spoločenského života, neváhajte zaslať nomináciu na handlova@handlova.sk, volajte na 046 519 25 39 najneskôr do 30. septembra 2017.  
 • Formulár na vypísanie nominácie nájdete v súbore na stiahnutie nižšie a na mieste prvého kontaktu MsÚ. Poslanci MsZ budú schvaľovať nominácie na mestskom zastupiteľstve 26.10.2017. Ceny budú odovzdané pri príležitosti konania Handlovských Katarínskych dní 24.11.2017.
 • Tradične sa pri príležitosti Handlovských katarínskych dní koná Slávnostné mestské zastupiteľstvo, na ktorom sú udeľované verejné uznania a ocenenia v zmysle Štatútu mesta Handlová (VZN č.5/2007 v znení jeho Doplnku č.1) t.j. čestné občianstvo, ceny mesta, ceny primátora mesta a odmeny. Mestské zastupiteľstvo schvaľuje udeľovanie týchto verejných uznaní a pochvál uznesením MsZ. Nominovať na ocenenia môžu poslanci MsZ, primátor mesta ale i široká verejnosť.
Formulár - Návrh na udelenie ocenenia Handlovčanom FORMULAR_NAVRH_OCENENIE_KATARINSKE_DNI_2017.rtf FORMULAR_NAVRH_OCENENIE_KATARINSKE_DNI_2017.rtf (1 MB)

 
 

Hvezdáreň Handlová pozýva...Vytlačiť
 

Pozorovanie: nočnej oblohy, Slnka, Mesiaca a planét, prednášky pre školy a širokú verejnosť

 

V prípade záujmu kontaktujte nášho hvezdára: FABIÁN FANTURA, 0905 726 634

 

 


 
 

Minerálka do domu - nová služba pre obyvateľov HandlovejVytlačiť
 

Občianske združenie Interaktívna edukácia ponúka obyvateľom Handlovej novú službu - dovoz minerálky.


Kvalitná minerálna voda  je vďaka priaznivému pomeru minerálnych látok vhodná na každodenné pitie. 


Cena:
0,40€/ fľaša bez príchute (1 balík - 2,40€)
0,50€/ fľaša s príchuťou (1 balík - 3,00€)

S príchuťami: jablko, čierna ríbezľa, baza, grapefruit, citrón, pomaranč
Bez príchute: perlivá, jemne perlivá, neperlivá

Minimálny odber je 1 balík (6x1,5l)

Čas dovozu je obvykle medzi 16:00 a 19:00 v pracovných dňoch, prípadne dohodou.

Objednávky a informácie na tel. č.: 0948 171 322 počas celého dňa.

 

Kúpou minerálky podporíte vznik vedecko-vzdelávacieho a športového centra v Handlovej.


 
 

Karpaty Art GalleryVytlačiť
 

Vážení milovníci umenia,
od 28.2.2014 môžete nájsť našu galériu a pozvánky na podujatia
na našom oficiálnom webe www.karpatyartgallery.sk

 

 


 
 

Všeobecné

TS_Voľby do VÚC 2017Vytlačiť
 

Erb Handlova_web.png

TS Handlová 19.9.2017

Ako sa budú prezentovať kandidáti do župných volieb v Handlovej

Mesto Handlová v rámci organizačných pokynov k zabezpečeniu propagácie kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a poslancov zastupiteľstva TSK - Voľby do vyšších územných celkov (VÚC), ktoré sa budú konať 4.11.2017 vyhradilo na prezentáciu kandidátov jednu plagátovú plochu v centre mesta.  

Mesto Handlová je vo volebnom obvode číslo 7, Prievidza. Podľa krajskej volebnej komisie je do volieb na 11 miest poslancov TSK registrovaných spolu 68 kandidátov a na župana TSK je registrovaných 7 kandidátov (údaj k 19.9.2017). Plocha pre propagáciu do volieb VÚC 2017 bude vyhotovená bezodkladne po doručení zoznamu zaregistrovaných kandidátov, najneskôr však do 25.9.2017.

Zásady pre umiestňovanie plagátov

Zásadu rovnosti politických strán a nezávislých kandidátov v rámci volebnej kampane upravuje VZN č.2/2017 (schválené Mestským zastupiteľstvom mesta Handlová dňa 29.6.2017). V zmysle VZN kandidáti budú prezentovaní na jednej vyhradenej ploche umiestnenej v centre mesta Handlová na Námestí baníkov.

Zhotovenie dočasnej plagátovej plochy pre voľby do VÚC zabezpečí na vlastné náklady mesto Handlová. Umiestňovanie plagátov kandidujúcich  politických strán a nezávislých kandidátov na predsedu a poslancov VÚC ako aj ich prebratie zabezpečuje výlučne mestom poverená spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o., Potočná 22, Handlová, tel.: 046/5477004, email: hater@nextra.sk. Služba prevzatia a vylepenia plagátu je bezplatná.

Rozmery plagátov, ktorými sa môžu kandidáti prezentovať

Plagátová plocha vyhradená pre účel volebnej kampane kandidátov na funkciu predsedu TSK  sa bude nachádzať v centre mesta Handlová na Námestí baníkov, pričom maximálna prípustná veľkosť plagátu je vo formáte A3.

Tlač plagátu si hradí kandidát na vlastné náklady.

Plagátová plocha vyhradená pre účel volebnej kampane kandidátov na funkciu poslanca  TSK sa bude nachádzať v centre mesta Handlová na Námestí baníkov, pričom maximálna prípustná veľkosť plagátu je vo formáte A4.

Tlač plagátu si hradí kandidát na vlastné náklady.

Miesto pre vylepenie plagátov na plagátovej ploche bude označená číslom, ktoré bude pridelené kandidátovi ústrednou volebnou komisiou. V prípade, že kandidát nedoručí plagát poverenej organizácií, nebude na označené pole umiestený žiadny plagát inej politickej strany alebo nezávislého kandidáta.

Na ostatných miestach verejných priestranstiev, či verejných zariadení na území mesta (napr. oplotenia domov a pozemkov, stĺpy verejného osvetlenia, zastávky autobusov) je umiestňovanie plagátov v rámci predvolebnej kampane zakázané.

Propagácia kandidátov – Voľby do VÚC 2017, Handlová, Spracovala Mgr. Jana Paulínyová, handlova@handlova.sk, 0908 342 616

Súbor na stiahnutie Erb Handlova_web.png Erb Handlova_web.png (1.9 MB)

 
 

V Handlovej sa opravujú cesty a chodníky. Aktuálne oznamy o lokalitách, dopravnej situácii a harmonogram. V auguste sa začína s opravou komunikácie v mestskej časti Nová Lehota aj MorovnoVytlačiť
 

Ilustračné foto - cesta

Začalo sa s opravou parkoviska a priľahlých komunikácií za Domom kultúry 21.9.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017, sa od pondelka 25.9.2017 s predpokladaným ukončením prác do 30.10.2017 začína v prvej etape s opravou prístupovej komunikácie od Ul. Potočná smerom k parkovisku za DKMH a v druhej sa bude realizovať oprava komunikácie od križovatky medzi OD Jednota a budovou bývalého nábytku (dnes predajňa Halierik) smerom k parkovisku za DKMH v celom rozsahu. Práce sa budú realizovať za čiastočnej  uzávierky komunikácie. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Zmeny v MHD a osobnej doprave v súvislosti s opravou komunikácií na Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií na týchto uliciach, ktorá sa realizuje od 7.8. 2017 do konca septembra 2017 budú v pondelok 18.9.2017 a v piatok 22.9.2017 z dôvodu asfaltovania komunikácií (v prípade priaznivých klimatických podmienok) v čase od 6.00 h do 18.00 h uzavreté komunikácie pre MHD a osobnú dopravu. MHD bude premávať podľa platného CP s tým, že autobus bude končiť a začínať na zastávke Kremnická (pod garážami, začiatok Ul. Školská) t.j. nebude možné nastúpiť a vystúpiť na zastávkach Ul. Gagarina, Ul. Sadová a Ul. Hurbanova. Osobná doprava bude regulovaná zhotoviteľom stavby. Mesto Handlová ďakuje za pochopenie.

Začalo sa s opravou komunikácie na Ul. Kunešovská, 11.9.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017 za celkovú sumu 1,34 mil. Eur od 11.9.2017 s predpokladaným ukončením prác do 30.10.2017.  Oprava sa bude realizovať za čiastočnej  uzávierky komunikácie.Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Začína sa s opravou komunikácie v mestskej časti Morovno, 15.8.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že od utorka 15.8.2017 začína oprava komunikácie v mestskej časti Morovno. Predpokladaná doba realizácie je do 31.8.2017. Práce sa budú realizovať za čiastočnej uzávierky, striedavo v jednom jazdnom pruhu. Počas celej doby rekonštrukcie bude osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Oznam mesta Handlová 11.8.2017

Skončilo obmedzenie v MHD súvisiace s opravou Ul. Ligetská. Autobusy MHD jazdia podľa platného cestovného poriadku a zastavujú na všetkých zastávkach Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že sa skončilo obmedzenie súvisiace s opravou komunikácie Ul. Ligetská. Od 4.8.2017 autobusy MHD zastavujú na všetkých zastávkach opravenej komunikácie. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú obyvateľom za pochopenie a trpezlivosť pri realizácii tejto rozsiahlej opravy.

Oprava chodníka na Ul. Údernícka, oprava komunikácie na Ul. Pionierov a v mestskej časti Nová Lehota od 1.8.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017 za celkovú sumu 1,34 mil. Eur  je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné:

 • Oprava chodníka na Ul. Údernícka  od 1.8.2017 do 31.8.2017 od križovatky Ul. Dimitrovova po križovatku Ul. 1. mája

 • Oprava Ul. Pionierov od 7.8 do 31.8.2017. Oprava bude realizovaná za čiastočnej uzávierky komunikácie.

 • Oprava komunikácie Nová Lehota od 7.8 do 20.8.2017. Oprava bude realizovaná za čiastočnej uzávierky komunikácie.

Mesto Handlová žiada o súčinnosť. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. Oznam Handlová 28.7.2017

 

Začala sa 3.etapa opravy na Ul. Ligetská,19.7.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  3. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júla 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa s križovatkou s Ul. Jánošikova po Pekáreň HRC SK, s.r.o. (Pekáreň Ligeta).  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Pokračuje oprava komunikácií na Ul. M. Krššáková, Ul. Športová, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že od stredy 19. júla 2017 sa začína s frézovaním vrchného povrchu na Ul. Brigádnická, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina v úseku od križovatky Ul. M. Krššákovej po križovatku Ul. Kvetná. Úplná uzávierka Ul. M.Vladovej pokračuje.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Začína oprava Ul. P. Jilemnického, 13.7.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že dnešným dňom (štvrtok 13.7.2017) začala rekonštrukcia Ul.P. Jilemnického.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Oprava komunikácií v Handlovej pokračuje od 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina a postupne na Ul. P. Jilemnického, Ul. Sadová, Ul. Pionierov, Ul. Mládežnícka.

Mesto Handlová informuje, že na základe informácií od zhotoviteľa bude pokračovať ďalšia etapa opráv mestských komunikácií v Handlovej od piatka 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina s predpokladaným termínom ukončenia prác 31.augusta 2017. Oprava bude realizovaná za  úplnej uzávierky tejto komunikácie. V priebehu 3 mesiacov bude rekonštrukcia pokračovať aj na priľahlých uliciach:

 • Ul. Jilemnického
 • Ul. Sadová
 • Ul. Pionierov
 • Ul. Mládežnícka

s predpokladaným termínom ukončenia prác do 30. septembra 2017.

(Podrobný plán rekonštrukcie sa obyvatelia rodinných domov v týchto uliciach dozvedia vopred.) Parkovanie osobných automobilov bude možné v priľahlých uliciach, mesto žiada o dodržovanie dočasného dopravného značenia. 

POZOR! Zmenený režim zvozu odpadu

Mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. oznamujú, že počas prebiehajúcich opráv komunikácii v tejto lokalite, je potrebné aby obyvatelia komunálny odpad vynášali ku pripraveným kontajnerom, ktoré budú aktuálne dostupné na križovatke s ulicou, ktorá bude opravovaná s Ul. Kremnická. Separovaný odpad je potrebné doniesť v čase plánovaného zvozu taktiež na križovatku s Ul. Kremnická.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 6.7.2017

Začala sa 2.etapa opravy na ul. Ligetská

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  2. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa na Ul. Ligetskej s Ul. Robotnícka a s Ul. Jánošíkova.  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Umiestnenie kontajnerov na odpad pre Ul. M. Krššákovej, Ul. M. Vladovej, Ul. Športovej a Ul. Ligestskej z dôvodu opravy

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. oznamuje dotknutým obyvateľom, že  náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) sú  umiestnené nasledovne: dva kontajnery na Ul. Kvetná a dva kontajnery na Ul. M. Krššákovej (oproti Senior centru) až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácie na Ul. Ligetská sú náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) umiestnené nad bytovými domami v zelenom páse, až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

Začína Oprava chodníka na Ul. 1. mája od 8.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. 1. Mája (od križovatky Ul. Lipová po križovatku po Ul. Pstruhárska) naplánovaný na štvrtok 8. júna 2017 s predpokladným ukončením prác do 7. júla 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Začína sa s opravou 2. časti Ul. Ligetská od 7.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy 2. etapy Ul. Ligetská od 7.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 7.júla 2017. Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Oprava chodníka na Ul. Hurbanova od 29.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. Hurbanova naplánovaný na pondelok 29. mája 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Predpokladané termíny opráv komunikácií v Handlovej na ul. Krššáková, ul. Športová, ul. M. Vladovej a ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné: 

Opravy, ktoré budú realizované za čiastočnej uzávierky komunikácie v termíne 25.5. - 10.7.2017 (45 dní):

 • ul. M. Krššákovej (časť od križovatky medzi ul. M. R. Štefánika a ul. Savina)
 • ul. Športová (I. časť medzi ul. Švermová ul. Kvetná, II. časť medzi ul. M. Krššákovej a ul. Majerníkova) 

Opravy, ktoré budú realizované za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie:

 • v termíne 29.5. - 10.7.2017 (41 dní) ul. M. Krššákovej  (časť od križovatky medzi ul. Savina po ul. Športová) a ul. Športová (časť od križovatky ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)
 • v termíne 1.7. - 15.8.2017 (45 dní) ul. M. Vladovej (od ul. M.R. Štefánika po ul. Športová)
 • v termíne 1.8. - 15.9.2017 (45 dní) ul. Savina (od ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)

Mesto Handlová žiada o súčinnosť

Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Zároveň pri celkovej uzávierke komunikácií mesto Handlová odporúča parkovanie na priľahlých uliciach s rešpektovaním pravidiel cestnej premávky, najmä dodržovanie vzdialeností potrebných na plynulý prechod ulíc. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. (Oznam Handlová 23.5.2017)

ZMENA v MHD súvisiaca s opravou komunikácie Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že z dôvodu opravy komunikácie Ul. Ligetská, ktorá je plánovaná v termíne od 2. mája 2017 do 31. júla 2017 (tri mesiace) nebude možné v čase jej opravy nastupovať a vystupovať na zastávkach linky MHD 307202, t.j. zastávky: Handlová Chemika; Handlová Chemika, bytovky; Handlová VII. rad. Zastávky budú dočasne zrušené. Najbližšie je možné využiť zastávky: Handlová nemocnica a Handlová baňa. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú za pochopenie.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Ligetská od 9.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 9. mája 2017 (z technických príčin sa avizovaný začiatok 2.5.2017 posúva o týždeň neskôr) do 31. júla 2017 (tri mesiace) bude prebiehať oprava komunikácie na Ul. Ligetská. Oprava bude realizovaná na etapy za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Hlboká od 24.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 24. apríla 2017 do 23. júna 2017 (dva mesiace) bude prebiehať oprava  komunikácie na Ul. Hlboká. Práce sa budú realizovať za úplnej uzávierky komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácií v Handlovej začína na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov 19.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v stredu 19. apríla 2017 sa začína s opravou komunikácií na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov. Predpokladaná doba realizácie je 14 dní. Práce sa budú realizovať za čiastkovej uzávierky ulíc striedavo v  jednom jazdnom pruhu, druhý jazdný pruh bude pre verejnú premávku prejazdný. Počas pracovných dní od 6:30 h do 18:30 h nebude možné parkovať motorové vozidla na týchto uliciach. Počas celej doby výstavby bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
 

Tlačová sráva z 11.4.2017

Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba podpísal v pondelok 10.4.2017 zmluvu o dielo 
so zhotoviteľom STRABAG, s.r.o., ktorej predmetom je oprava mestských komunikácií v Handlovej. Celková investícia, viac ako 1,3 mil. €, bude v Handlovej použitá na opravu takmer 6 km mestských komunikácií a viac ako 1,5 km chodníkov v meste. S opravami sa začne už budúci mesiac.

Podpis zmluvy 10.4.2017 cesty Handlová

Koncom minulého roka handlovskí poslanci odsúhlasili zámer na opravu mestských komunikácií, pričom schválili model financovania na tri roky v celkovej predpokladanej 
výške 2,8 mil. €. Verejné obstarávanie bolo úspešne ukončené v apríli 2017, pričom oproti plánovanému rozpočtu verejným obstarávaním mesto ušetrilo 1,5 mil. € a zároveň bude možné realizovať opravy skôr. „Verejne obstarávanie je v zmysle zákona právoplatné a opravy sa budú robiť v tomto roku na tri etapy. Mesto bude čerpať úver vo výške 1 mil. €  a ostatné zdroje vo výške 300 tis. € vyčlení z vlastného rozpočtu“, uviedol primátor mesta Handlová Rudolf Podoba.

Celkovo sa bude v Handlovej opravovať 19 ciest v dĺžke takmer 6 km (plocha približne 31 tis. m2) a chodníky v dĺžke 1,1 km (plocha približne 1,8 tis. m2) asfaltovou zmesou,  zámková dlažba bude položená na chodníkoch v celkovej dĺžke viac ako 420 m (plocha približne 1 tis. m2).   

Oprava komunikácií by mala byť dokončená tento rok a v Handlovej sa budú vykonávať opravy aj v mestských častiach Morovno a Nová Lehota. Zoznam ulíc a lokalít:  Ul. Kpt. Nálepku, Ul. Odbojárov, Ul. Hlboká, Ul. Savina, Ul., Športová, Ul. Márie Krššákovej, Ul. Márie Vladovej, Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová, Ul. Kunešovská cesta, Ul. Pionierov, Ul. Jilemnického, Ul. Gagarina, Ul. Kremnická, Ul. 1 mája – chodník, Ul. Hurbanova – chodník, Ul. Mostná – chodník, asfaltovanie, Ul. Ligetská, Nová Lehota – od hlavnej cesty pri kultúrnom dome a miestna komunikácia v mestskej časti Morovno.
Prioritu opráv dostali tie komunikácie, ktoré boli v zlom technickom stave a zároveň po nich jazdí mestská hromadná doprava, a kde žije najviac obyvateľov. Možnosť pripomienkovať či dopĺňať zoznam mali aj mestskí poslanci. 

Samospráva mesta žiada obyvateľov o súčinnosť a trpezlivosť pri realizácii opráv komunikácií a chodníkov. Mesto bude postupne informovať, kde sa budú opravy realizovať a vopred ďakuje za spoluprácu. 

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk

Mapka dočasného dopravného značenia - Opravy komunikácií Handlová 2017 DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf (991.7 kB)

 
 

Pozvánka s programom na MsZ mesta Handlová 28.9.2017.Vytlačiť
 

Erb mesta Handlová

PRIMÁTOR  MESTA  HANDLOVÁ
Ing. Rudolf Podoba

P O Z V Á N K A

V zmysle zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov 
zvolávam 30. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Handlová,
ktoré sa bude konať vo štvrtok 28. jseptembra 2017 o 14.00 h

vo veľkej zasadacej miestnosti MsÚ Handlová. Rokovanie poslaneckého zboru je verejné.

Program rokovania nájdete po kliknutí sem alebo v súbore na stiahnutie nižšie.


 
 

Vo sviatok 15.9.2017 bude plaváreň mesta Handlová otvorená!. Vytlačiť
 

Logo Plaváreň mesta HandlováVážení zákazníci, plaváreň  je dňa 15.9.2017 - sviatok - OTVORENÁ 

od 10.00- do 20.00 hod. Fínske sauny a masáže sú v prevádzke od 17.09.2017 len počas nedieľ od 10,00 h. Plaváreň mesta Handlová oznamuje, že bude otvorená počas mesiaca september 2017 s otváracími hodinami denne od 10.00 h do 20.00 h. Ranné plávanie  bude prístupné v čase od 6.30 h do 8.30 h držiteľom kredit permanentky! Plaváreň ponúka služby bazéna a solária. Bližšie informácie v pokladni plavárne mesta Handlová na tel.: 0918 911 401.

Plávanie vám pristane:-)


 


 
 

S realizáciou pilotného projekt zberu komunálneho odpadu na sídlisku Mostná v Handlovej sa začína v pondelok 11. septembra 2017Vytlačiť
 

STOJISKA_POLOPODZEMNE_KONTAJNERY_08092017....jpg

Handlová 8.9.2017  V Handlovej na sídlisku Mostná začína realizácia pilotného projektu na zber komunálneho a separovaného odpadu – vertikálny systém zberu odpadu

V marci 2017 handlovská samospráva informovala o pláne zrealizovať pilotný a efektívny spôsob spravovania odpadového hospodárstva na sídlisku Mostná (1200 obyvateľov). Po prípravách počas letných mesiacov sa v pondelok 11. septembra 2017 začína s realizáciou projektu VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU. Pôvodný letný termín realizácie sa posunul z dôvodu, že niektoré inžinierske siete križovali plánované uloženie polopodzemných kontajnerov na jednom zo stojísk. Preto jedno stojisko zmenilo oproti avizovanému o pár metrov svoje umiestnenie.

Osadzovanie kontajnerov bude ukončené do konca septembra

Od pondelka 11. septembra 2017 sa v Handlovej začína s osadzovaním 19 ks polopodzemných kontajnerov na TROCH miestach.

Realizačná fáza bude prebiehať podľa nasledujúceho harmonogramu (pozri obrázok):

11.9.2017 realizácia prípravných prác na stojisku č.4 -5

12.9.2017 realizácia osadzovania na stojiskách č.1 a č. 4-5  

18.9.2017 realizácia osadzovania na stojisku č. 2-3.

Termíny osadzovania sú plánované. V prípade nepriaznivých klimatických podmienok môže dôjsť k ich posunu.

Drobné obmedzenia pre obyvateľov na sídlisku Mostná počas osadzovania kontajnerov a žiadosť o spoluprácu

Mesto Handlová ďakuje za trpezlivosť a ohľaduplnosť pri realizácii tohto efektívneho spôsobu zvozu komunálneho a separovaného odpadu, nakoľko dočasne bude potrebné využiť pre súčasné kontajnery ako stojiská priľahlé parkovacie miesta. Mesto žiada o rešpektovanie pokynov zamestnancov, ktorí budú kontajnery osadzovať z dôvodu bezpečnosti, ale aj plynulosti realizácie projektu za pomoci ťažkej techniky.

Výhody, ktoré prinesie nový spôsob zvozu odpadu v Handlovej

Neustále sa zvyšujúca produkcia odpadov a celosvetová potreba ho triediť nám prináša so sebou skutočnosť, že na našich sídliskách sa stretávame s nadmerným počtom nádob na komunálny odpad. Na sídlisku Mostná je k začiatku septembra 2017 jedenásť stojísk s celkovým počtom osemdesiatdva kusov 1100 litrových kontajnerov na komunálny odpad a jeho triedené zložky.

VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU spočíva vo vybudovaní polopodzemných kontajnerov, ktoré majú objem 3000 až 5000 litrov. Zberná nádoba je umiestnená z dvoch tretín pod zemou,

vo svojej nadzemnej časti je estetická a dobre dostupná. Takéto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu, úsporu miesta pre parkovanie (možnosť vzniku približne 15 nových parkovacích miest na tomto sídlisku), podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk kontajnerov. Vďaka stálej podzemnej teplote a spomaleniu rozkladu baktérií kontajnery nezapáchajú ani v letných mesiacoch, v zime naopak odpad nezamŕza. Polopodzemné kontajnery sú vybavené senzormi merajúcimi výšku naplnenosti.

Tie sú napojené na dispečing, čím je možné efektívne plánovanie zvozovej trasy správcom. Nemenej podstatnou je možnosť jednoduchšieho narábania s odpadom pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov. Systém je vo svete odskúšaný a využívaný viac ako 25 rokov.

Množstvo výhod uvedených vyššie má aj pár krokov naviac. Ku svojim novým kontajnerom budú musieť niektorí obyvatelia urobiť s odpadom zo svojich bytov pár krokov naviac.Stojiská sú však umiestnené tak, aby maximálna vzdialenosť z  domova ku stojisku nepresiahla približne 100 m.

Z pôvodných jedenástich stojísk vzniknú na sídlisku Mostná tri, počet kontajnerov z 82 ks klesne na 19 ks, čo je približne o 40 % menej kontajnerov v estetickom prevedení a s výhodami popísanými vyššie.  Na vybudovanie takéhoto systému  mesto Handlová vyčlenilo zo svojho rozpočtu takmer 75 tis. EUR. Mesto zaplatí sumu na dve časti, pričom dodávateľ REDOX-ENEX s.r.o  garantuje záruku na obdobie 10 rokov na pevné časti kontajnera (telo šachty, opláštenie) a 2 roky na pohyblivé časti kontajnera (veko, plniaci otvor, rýchloupínací systém a zberné vrece).

Na sídlisku Mostná sa od septembra 2017 realizuje pilotný projekt zameraný na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU.

V roku 2017 mesto Handlová investovalo na sídlisku Mostná aj do výstavby dvoch multifunkčných ihrísk zo svojho rozpočtu čiastku 36 tis. EUR

a v pláne je oprava chodníka a časti cesty.  

Popis k obrázkom: Realizácia projektu v mestách Nitra, Trenčín a Zvolen.

Ilustračné foto - Vertikálne polopodzemné kontajneryInfomácie k projektu z konca marca 2017

V súčasnej dobe pripravuje mesto  Handlová zásadnú zmenu, týkajúcu sa zvozu komunálneho a triedeného odpadu – VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU na sídlisku Mostná.

Neustále sa zvyšujúca produkcia odpadov a celosvetová potreba ho triediť nám prinášajú so sebou skutočnosť, že na našich sídliskách sa stretávame s nadmerným počtom nádob na komunálny odpad. Na sídlisku Mostná je dovedna jedenásť stojísk s celkovým počtom osemdesiatdva kusov 1100 litrových kontajnerov na komunálny odpad a jeho triedené zložky.

VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU spočíva vo vybudovaní polopodzemných kontajnerov, ktoré majú objem 3000 až 5000 litrov. Zberná nádoba je umiestnená z dvoch tretín pod zemou, vo svojej nadzemnej časti je estetická a dobre dostupná. Takéto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu, úsporu miesta pre parkovanie (možnosť vzniku približne 15 nových parkovacích miest na sídlisku), podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk kontajnerov. Vďaka stálej podzemnej teplote a spomaleniu rozkladu baktérií kontajnery nezapáchajú ani v letných mesiacoch, v zime naopak odpad nezamŕza. Polopodzemné kontajnery sú vybavené senzormi merajúcimi výšku naplnenosti. Tie sú napojené na dispečing, čím je možné efektívne plánovanie zvozovej trasy správcom. Nemenej podstatnou je možnosť jednoduchšieho narábania s odpadom pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov.

Oproti množstvu výhod uvedených vyššie, stojí jedna nevýhoda. Ku svojim novým kontajnerom budú musieť niektorí obyvatelia urobiť pár krokov naviac. Mesto dôsledne zvažovalo, kde budú stojiská umiestnené tak, aby maximálna vzdialenosť z domova ku stojisku nepresiahla 100 m. Čo za to mesto ponúka?

Z pôvodných jedenástich stojísk vzniknú na sídlisku tri s počtom devätnásť kusov polopodzemných kontajnerov, čo je približne o 40 % menej kontajnerov na síslisku v estetickom prevedení a s výhodami popísanými vyššie. Predbežný cenový odhad na vybudovanie takéhoto systému je sedemdesiat tisíc eur a mesto  vyčlenilo finančné prostriedky na jeho realizáciu zo svojho rozpočtu.

Mapka plánovaného umiestnenia:

Plánované stojiská - polopodzemné kontajnery na sídlisku Mostná - Handlová. ZDROJ mapy: mapy.cz

Na sídlisku Mostná bude spustený pilotný projekt zameraný na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie  -VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU, ktorý by sa mal začať realizovať už v letnom období tohto roku.

Realizácia projektu VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU prebehla na Slovensku v mestách Nitra, Trenčín a Zvolen. Systém je vo svete odskúšaný a využívaný viac ako 25 rokov. Viac informácií si prečítajte v súbore na stiahnutie nižšie, informujte sa na tel. 046 519 25 36, resp. - 39, otázky môžete zasielať na handlova@handlova.sk, predmet správy: Kontajnery Mostná.


 
 

Dajte vedieť o Dobrom nápade do 15.10.2017. Projekty pre mladých si zaslúžia pozornosť!Vytlačiť
 

Výzva na predkladanie návrhov na Ocenenie „Dobrý nápad 2017“

Plagát Dobrý nápad 2017

 

Cenu „Dobrý nápad“ udeľujeme za organizáciu zaujímavých projektov (aktivít a podujatí) pre deti a mládež organizovaných v školskom roku 2016/17.

Návrh na ocenenie môžete podať do 15. októbra 2017.

Štatút ocenenia a formulár na predkladanie návrhov nájdete po kliknutí sem


 
 

Krúžková činnosť v CVČ Handlová začína 18. septembra 2017. Prihlášky posielajte do 15.9.2017!Vytlačiť
 

Plagát krúžky HandlováNevieš čo s voľným časom? Ubíja ťa nuda? Príď k nám! Nauč sa niečo nové,
získaj nových priateľov, spoznaj nepoznané...

O T V O R E N I E krúžkovej činnosti 18.09.2017 o16,00 h v sídle CVČ (budova DK) Prihlášku do krúžku si môžeš vyzdvihnúť v CVČ alebo stiahnuť  aj na samostatnej podstránke nášho centra na tomto webe po kliknutí sem

Prihlášku odovzdaj najneskôr do 15.9.2017! Poplatok za šk. rok je 17,-€. Ak poskytneš vzdelávací poukaz (vydáva ho škola) za krúžok neplatíš.

 


 
 

Stabilizačný násyp Handlová - upozornenieVytlačiť
 

Upozorňujeme  všetkých občanov na prísny zákaz ukladania akéhokoľvek odpadu na stavbe  „Stabilizačný  násyp Handlová“, budovaného z hlušinového materiálu HBP a.s. Prievidza. Stavba je zaradená do II. kategórie vodnej stavby a zabezpečuje geologickú a hydrogeologickú stabilitu územia mesta Handlová. Stavba stabilizačného násypu o výmere cca 4 hektáre je vo vlastníctve SR - Ministerstva životného prostredia SR. Pravidelný technicko-bezpečnostný dohľad na stavbe vykonáva Vodohospodárska výstavba š.p. Bratislava. Nelegálne skládky akéhokoľvek odpadu ohrozujú stabilitu stavby a dotknutého územia, zvyšujú pravdepodobnosť vzniku havárie s následkom ohrozenia majetku a obyvateľov mesta.

V prípade porušenia zákazu bude v zmysle § 115 ods. 2 písm. a) zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch uložená pokuta do výšky 1 500,00 €.

Územie násypu
 


 
 

Vybavíte elektronicky aj v HandlovejVytlačiť
 

Mesto Handlová sa zapája do projektu digitalizácie služieb pre obyvateľov pod názvom miniDCOM+ 

Agenda a komunikácia s úradom sa stáva jednoduchšia a svoje žiadosti vybavíte bez potreby myslieť na úradné hodiny a rovnako aj z ktoréhokoľvek miesta prostredníctvom internetu. Mesto Handlová poskytuje nasledovné služby:

 • Ohlasovanie vzniku, zániku alebo zmeny poplatkovej povinnosti za komunálne odpady a drobné stavebné odpady,
 • Podávanie daňového priznania k dani z nehnuteľností,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za psa,
 • Povoľovanie predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhovom mieste,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za ubytovanie, Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za predajné automaty

Služby sú aktivované od 1. novembra 2016“.

Príslušné formuláre je možné nájsť na stránke Elektornické služby DCOM

Užitočné informácie zo stránky DCOM

 • Prihlásiť sa: Občan môže využívať ponúknuté eSlužby v prípade, že sa prihlási. Prihlasovanie sa deje prostredníctvom stránky www.slovensko.sk (Na túto stránku nás systém automaticky presunie, ak klikneme na tlačidlo „Prihlásiť sa“. Majú sa použiť  prihlasovacie údaje systému ÚPVS.) Po prihlásení sa znovu zobrazí prostredie portálu, kde obyvateľ môže využívať eSlužby.
 • Obyvateľ: Výberom položky v ponuke sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí obyvateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti obyvateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.
 • Podnikateľ: Výberom položky Podnikateľ v navigácii sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí podnikateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa  pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti podnikateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.

 
 

Zmeny v MHDVytlačiť
 

Mesto Handlová od 1.1.2017 zefektívňuje a uľahčuje cestovanie s MHD pre pravidelných cestujúcich. Rušia sa nevyťažené a neefektívne spoje MHD a to:

20:25 Handlová Kremnická – Handlová MC

21:15 Sídlisko MC – Gewis

22:10 Gewis – Sídlisko MC

19:00 Sídlisko MC – Baňa Handlová

19:30 Baňa Handlová – Sídlisko MC

22:30 Handlová – Nová Lehota

22:50 Nová Lehota – Handlová

5:40 Handlová Baňa – Sídlisko MC

15:30 Handlová Baňa – Sídlisko MC

Autobusy už nebudú zachádzať na zastávku železničnej stanice.

Spoj, ktorý odchádzal z Bane Handlová na MC o 13:30 je presunutý na 13:15.

Od 1.1.2017  mesto Handlová poskytne cestujúcim i novinku -  časové lístky s neobmedzeným cestovaním a platnosťou 30 dní. To uľahčí a zlacní cestovanie v MHD pre pravidelných cestujúcich.

A ako si časový lístok vybaviť?

V mesiacoch december 2016 a január 2017 bude v priestoroch MsÚ Handlová na čísle dverí 8 zriadené dočasné pracovisko – Predpredajné miesto SAD Prievidza a.s., na ktorom si cestujúci môžu vybaviť dopravné karty na cestovanie v MHD každý pondelok a stredu od 8,00 do 16,00 hod.

V ostatné pracovné dni môžu cestujúci odovzdať žiadanku a podklady pre vybavenie dopravnej karty na MsÚ Handlová, číslo dverí 2, počas stránkových hodín MsÚ. Zhotovenú dopravnú kartu si môžu cestujúci vyzdvihnúť po piatich pracovných dňoch na dočasnom pracovisku SAD Prievidza, a.s. na Mestskom úrade, číslo dverí 8 v pondelok a v stredu od 8,00 do 16,00 hod.

A koľko to stojí?

Vyhotovenie dopravnej karty je vo výške 3,50 EUR. 30-dňový časový lístok zakúpený prostredníctvom dopravnej karty je pri obyčajnom cestovnom vo výške 8 EUR, zľavnené cestovné pre deti do 15 rokov, žiakov a študentov do 26 rokov vo výške 4 EUR a pre starobných dôchodcov do 70 rokov a invalidných dôchodcov vo výške 4 EUR.

Zakúpené časové cestovné lístky môže cestujúci využívať už v decembri 2016.

 

 

NOVÝ cestovný poriadok Mestskej hromadnej dopravy v Handlovej

platný od 11.12.2016


 
 

Z cudzieho krv netečieVytlačiť
 

V novembri 2015 sme sa dočkali zrekonštruovania Námestia baníkov. Nové priestory pre verejnosť boli slávnostné odhalené na Katarínske dni.

I keď zámer architekta spojiť to staré – historické a nové – pohľad do budúcnosti sa nie u všetkých stretol s pochopením, časom sme si na nové námestie zvykli a stalo sa súčasťou nášho voľného času spojeného s prechádzkami a športovým vyžitím. I kultúrno-spoločenské podujatia konané na území mesta sa presunuli práve na túto vynovenú plochu.

Väčšina ľudí si svoje okolie udržiava v poriadku a čistote. Uprataný a voňavý domov je súčasťou našich životov a považujeme ho za životný štandard. Veď už nie sme v stredoveku, kedy ľudia hádzali zostatky zo stola priamo na dlážku a tam sa o ich „upratanie“ postarali psy.

Realita na verejných priestranstvách sa však nepodobá na súčasného, moderného človeka, ale na tohto stredovekého. Novodobí gladiátori sa naháňajú po pešej zóne na svojich ľahkých dvojkolesových kovových tátošoch, pričom najväčším nepriateľom sú značky osadené v zemi. Na hru „smrť ukameňovaním“ slúži výplň chodníčkov pri fontáne. Rytierske súboje sa odohrávajú vo vode i na zemi. Vidíme obutých a vo fontáne chodiacich rytierov, niektorým slúžia za protivníkov podvodné lampy a trúbky. Tí najodvážnejší berú za najväčšieho nepriateľa sochu dievčiny a neváhajú pre to, aby sa jej pomstili, skočiť priamo do spárov divokého prílivu fontány. Tí, ktorí sa potrebujú predviesť a trebárs i získať kapesníček od svojej milej používajú na svoje adrenalínové predstavenie Pamätník padlým.

Je na každom z nás, ako so svojim životom naložíme a ako sa budeme správať k svojmu okoliu. Každý musí prehodnotiť, či je vandalizmus a neúcta k práci a majetku druhých tou správnou cestou.

V domácnosti väčšina z nás nehodí špak z cigarety alebo nedojedenú klobásu na zem a na vykonanie akejkoľvek fyzickej potreby používa zariadenie na to určené. V domácnosti nie je potrebné vytvárať dokumenty, ktorými by sme upravovali správanie jej členov. Keď je to však nutné, dokument „Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta Handlová“ je vytvorený a voľne dostupný na stránkach mesta tu


 
 

Cestovný poriadok MHD Handlová platný od 1.2.2017Vytlačiť
 

Cestovné poriadky na stiahnutie


 
 

Oznámenie o prerokovaní predaja nehnuteľnostíVytlačiť
 

Mestský úrad HANDLOVÁ

NÁMESTIE BANÍKOV 7

972 51 HANDLOVÁ

Oddelenie daní, majetku mesta a podnikateľskej činnosti

 

Vec: O Z N Á M E N I E

Mesto Handlová v súlade s § 9a zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v z.n.p. oznamuje, že predmetom schvaľovania Mestského zastupiteľstva na zasadnutí dňa 23.02.2017 bude na základe odporučenia Mestskej rady predaj nehnuteľností – pozemkov ako dôvod hodný osobitného zreteľa, o ktorom Mestské zastupiteľstvo rozhodne trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov, v nasledovnom rozsahu :

 • parcela C-KN č. 3054/8 – zastavaná plocha o výmere 1 m2 v k.ú. Handlová
 • parcela C-KN č. 537/220 – záhrada o výmere 69 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 537/221 – záhrada o výmere 45 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela E-KN č. 2671 – vodná plocha o výmere 710 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 2672 – vodná plocha o výmere 4239 m2 v k.ú. Nová Lehota

 
 

Centrum právnej pomociVytlačiť
 

Centrum právnej pomoci je štátna rozpočtová organizácia, zriadená zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi, ktorej cieľom je zlepšovanie prístupu k spravodlivosti pre ľudí v materiálnej núdzi, t. j. pre tých ľudí, ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Cieľom tejto našej informačnej kampane je zvýšenie povedomia obyvateľov nášho regiónu o existencii bezplatnej, resp. čiastočne bezplatnej právnej pomoci, nakoľko pri vykonávaní našej práce sa často stretávame s tým, že ľudia o nás, aj napriek 10-ročnej úspešnej existencii, nevedia a pri nedostatku finančných prostriedkov svoje právne problémy neriešia, čím sa, bohužiaľ, nezriedka dostávajú do ešte horšej situácie.

 

Dokumenty na stiahnutie:


 
 

Nový portál pre ľudí navstevalekara.skVytlačiť
 

Internetová stránka navstevalekara.sk poskytuje občanom mesta základné informácie o lekároch v okolí mesta. Portál navstevalekara.sk je najväčším portálom na vyhľadávanie lekárov na Slovensku. Okrem priamych kontaktov na lekára obsahuje tiež kontakty na pohotovosti, ktoré občania často vyhľadávajú na internete.

 

Stránka sa otvorí po kliknutí na obrázok portálu:

 


 
 

Informácia o zriadení kontaktného miesta Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohierVytlačiť
 

Z posledného stretnutia so zástupcami ZMOS, na ktorom Asociácia zábavy a hier rozoberala aktuálne problémy v oblasti prevádzkovania hazardných hier na území miest a obcí, vzišla spoločná idea zriadiť kontaktné miesto pre nahlasovanie konkrétnych problémov pri prevádzkovaní hazardných hier, resp. podávanie podnetov na ich účinné obmedzenie a eliminovanie.

Pre tento účel zriadila Asociácia zábavy a hier pre obce a mestá, ako aj individuálne osoby e-mailovú adresu info@azah.sk ako aj bezprostredný telefonický kontakt +421 948 877 800, na ktoré je možné posielať, resp. oznamovať podnety. Prevádzková doba tejto telefónnej liny je počas pracovných dní od 9,00 hod. do 17,00 hod, mimo týchto hodín je k dispozícii odkazová schránka.

Po nahlásaení podnetu na tieto kontaktné miesta bude Asociácia zábavy a hier tento podnet okamžite riešiť s cieľom bezodkladne dostať situáciu do požadovaného stavu alebo ohlásený problém pokiaľ možno čo najskôr eliminovať, pričom budú spätne informovať, aké kroky boli v predmetnej veci podniknuté.


 
 

Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta HandlováVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie nižšie

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok CMZ a pešej zóny mesta Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf (989.7 kB)

 
 

DaMP prídi medzi nás!Vytlačiť
 

0.jpgDaMP mesta Handlová

fungujeme pod týmto názvom už 8 rokov, táto skratka je značkou Detského a mládežníckeho parlamentu mesta Handlová. Sme skupinka mladých ľudí v Handlovej, ktorí chcú: 

 • zaktivovať mládež v meste, získať ju pre prácu v kultúre, športe a spoločenskom živote a zároveň vzbudiť u mladých  záujem o veci verejné
 • reprezentovať, presadzovať a obhajovať záujmy mladých ľudí žijúcich alebo študujúcich na území mesta Handlová vo vzťahu k miestnej samospráveale aj iným inštitúciám a organizáciám, vhodným spôsobom upozorňovať na problémy a ponúkať ich riešenia.
 • iniciovať a organizovať akcie týkajúce sa života mladých ľudí v meste Handlová alebo odovzdať skúsenosti
 • nadväzovať spoluprácu s inými mládežníckymi parlamentmi, ktoré pôsobia v iných mestách na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, Slovenskej republiky ale aj v zahraničí

Ty si ten správny, pridaj sa k nám, sme dobrá značka!

Kontakt: 0917 848 650, pdeliova.cvc@gmail.com


 
 

dnes je: 24.9.2017

meniny má: Ľuboš, Ľubor

webygroup

English version
Úvodná stránka