Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Podujatia

Cannisterapia v handlovskom senior centre vyčarila úsmev na tvárach klientovVytlačiť
 

cannisterapia v handlovskom seniorcentreDňa 12.7.2018 už po tretíkrát prijal naše pozvanie Vladimír Došek z ČR so svojimi špeciálne vycvičenými nemeckými ovčiakmi, Madlou a Ginou. Na ich príchod sa tešili nielen obyvatelia zariadenia, ale aj zamestnanci. V SENIOR CENTRE HANDLOVÁ, n. o. sa konala cannisterapia, metóda, ktorá využíva pozitívne pôsobenie psa na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Terapia v SENIOR CENTRE HANDLOVÁ, n.o. prebiehala skupinovo aj individuálne. Seniori si mohli psíkov nakŕmiť, učesať, prejsť sa so psíkmi na vôdzke, alebo sa len tak pomaznať. Počas individuálnej terapie v polohe ležmo boli doslova obklopení psími terapeutmi a užívali si spoločné chvíle.

Cannisterapia motivuje k rehabilitácii a povzbudzuje imunitu človeka prostredníctvom psychiky. Pes má vyššiu telesnú teplotu, čím sa čiastočne môže utlmiť bolesť, prípadne uvoľniť stuhnuté svalstvo, a taktiež je príjemný na dotyk a pozitívne pôsobí na duševnú pohodu a náladu. Spokojnosť a úsmev na tvárach klientov hovoril za všetko.

Stretnutie bolo úžasné a dúfame, že štvornohí terapeuti poctia zariadenie pre našich seniorov svojou návštevou aj budúci rok.

cannisterapia v handlovskom seniorcentre

Lucia Benešová, masérka


 
 

Bohatá ponuka v SBM Handlová, navštívte expozíciu v dňoch utorok až sobota od 9.00 h do 17.00 hVytlačiť
 

SBM_2018_prazdninove stredy_HANDLOVA_1.jpg

Slovenské banské múzeum pozýva do Expozície uhoľného baníctva na Slovensku, Handlová, kde je počas letných prázdnin pripravená bohatá ponuka podujatí pre malých i veľkých návštevníkov. Info/Rezervácie: www.muzeumbs.sk, sbm.handlova@muzeumbs.sk, 046/542 39 73, 0903 411 011

SBM_2018_prazdninove piatky_HANDLOVA_plagat_3.jpg

SBM_2018_Letne tvorive dielne_HANDLOVA_plagat2.jpg


 
 

V Handlovej sa v lete bude nakrúcať filmVytlačiť
 

Ilustračné foto

Handlová sa počas leta stane miestom nakrúcania filmu  "Leto s Bernardom". Hraný celovečerný film je určený do kín a televízie, na Slovensku bol podporený Audiovizuálnym fondom a RTVS a vzniká v slovensko-nemeckej koprodukcii. Za slovenskú stranu je producentom filmu spoločnosť Silverart, s.r.o. Režisérkou filmu je Slovenka žijúca v Nemecku Martina Saková, ktorá je zároveň aj spoluautorkou scenára. V meste Handlová plánuje štáb nakrúcať v období od 28. júla do 25. augusta 2018.

Celý tím tvorí takmer tridsiatka ľudí a v Handlovej si producent vybral spolu deväť lokalít, kde sa môžete stretnúť s filmármi. Filmársky ruch počas leta môžete vidieť na verejných priestranstvách na uliciach: 29. augusta, Duklianska, Švermova, Parková, Poštová, Mierové námestie, Partizánska, Štrajková a Krššáková.

Mesto Handlová na základe žiadosti spoločnosti Silverart, s.r.o. povolila užívanie verejných priestranstiev na nakrúcanie bezplatne. V prípade filmovania na súkromných pozemkoch oslovuje spoločnosť ich majiteľov samostatne.

Podľa slov producentky filmu Kataríny Krnáčovej: „Herecké obsadenie filmu zatiaľ nebudeme prezrádzať, no určite sa aj miestni môžu tešiť na stretnutie so známymi hereckými osobnosťami. Pre nakrúcanie sme si vybrali viacero miest na hornej Nitre a v Trenčianskom kraji. Kastingová spoločnosť, s ktorou spolupracujeme, vyhlásila konkurz na komparzistov, ktorý sa stretol s veľkým záujmom. Takže vo filme si určite zahrajú aj Handlovčania.“

Ak všetko dobre pôjde, film by mal prísť do kín v lete 2019 a neskôr aj na obrazovky RTVS.

 

 


 
 

Darujte v auguste krv. Banícka kvapka krvi 21.8.2018Vytlačiť
 

Banícka kvapka krviKomunitné centrum Handlová a sociálne oddelenie MsÚ Handlová v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR pozývajú všetkých darcov krvi na Banícku kvapku krvi, II. ročník darovania krvi, ktorý organizuje komunitné centrum Handlová

v utorok 21. augusta 2018 od 8.00 h do 10.00 h v priestoroch Denného centra- Klub dôchodcov na Ul. SNP 14, Handlová.


 
 

Pálfyho Laura 2018, priestor pre vašu bezplatnú prezentáciuVytlačiť
 

Plagát Pálfyho Laura HandlováMesto Handlová a Dom kultúry mesta Handlová pozýva všetky formálne aj neformálne skupiny z celej hornej Nitry  

do alegorického sprievodu Pálfyho Laura 2018,

ktorý sa bude konať v rámci Regionálnych osláv Dňa baníkov v piatok 31. augusta 2018 od 16.00 na Námestí baníkov v Handlovej.

Svoju účasť nahláste na tel. čísle 0918 610 816 alebo napíšte cukan77@gmail.com do 25. augusta 2018. Účasťou v Pálfyho Laure využijete priestor na prezentáciu svojich aktivít.

 


 
 

Rozhorela sa Vatra zvrchovanosti, v piatok 13. júla 2018Vytlačiť
 

DSCN9611.JPG

V piatok 13.júla 2018 sme si od 16.00 h v Handlovej pripomenuli 26. výročie vyhlásenia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky  a 147. výročie založenia Slovenskej národnej strany zapálením Vatry zvrchovanosti.

Pozvanie na túto udalosť prijali okresný predseda SNS Dušan Klas, krajský predseda SNS v Trenčíne Emil Divéky, prednostka okresného úradu v Prievidzi Silvia Siváková Nemcová,  predseda MO SNS Jarmila Podobová, predseda MO SMER – SD Vladimír Buzalka, predsedníčka MO  KSS Darina Dérerová, predsedníčka MO MS Dagmar Strmeňová, predsedníčka MO Únie žien Eva Paráková, starostka obce Veľká Čausa Nikola Pekárová, starosta obce Chrenovec – Brusno Tibor Čičmanec a ďalší hostia.

Slávnostného príhovoru sa ujal Dušan Klas, predseda OR SNS v Prievidzi, zástupca primátora mesta Handlová a poslanec Mestského zastupiteľstva v Handlovej. Vo svojej reči vyzdvihol boj Slovákov za svoje sebaurčenie v priebehu dejín a lásku k Slovensku, k nášmu domovu. Prítomní hostia sa podpísali na trikolóru, ktorá zdobí Lipku zvrchovanosti na Námestí baníkov. O kultúrny program sa zaslúžili folklórny súbor Hájiček z Chrenovca – Brusna a Poluvská muzika. O krátky historický exkurz k dejinám Slovenska sa postaralo združenie Via Historica. Počas priebehu osláv sa rozdával „šodroňák“ a na svoje si prišli i tí, ktorí dostali chuť na dobre vypečený špekáčik a slaninku. Stretli sa 40ci a tí, ktorí stáli pri zrode Cesty rozprávkovým lesom., nakoľko počasie prekazilo júnové stretnutie pri 40. ročníku.  

Handlovský Handpark, park pri nemocnici sa zaplnil Handlovčanmi všetkých vekových kategórií. Piatkové popoludnie patrilo deťom, pre ktoré boli pripravené zaujímavé súťaže ako zatĺkanie klincov, hral o piškvorky, kreslili pestré farebné obrázky, absolvovali adrenalínovú trať. Deti sa mohli dať namaľovať niečo pekné na tvár a vďaka jazdeckému klubu si zajazdiť na koňoch. V závere boli prítomné deti odmenené cenami zo zlosovateľnej tomboly. Slnečné piatkové popoludnie strávilo v parku za nemocnicou vyše 500 ľudí. Vďaka patrí primátorovi mesta Handlová Rudolfovi Podobovi, ktorý toto pekné podujatie sponzorsky podporil. Samozrejme aj členom MO SNS a všetkým prítomným. Poďakovanie patrí aj mestským organizáciám MsBP Handlová, s.r.o., HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o., Domu kultúry mesta Handlová, Mestskej knižnici Handlová a DaMP Handlová.

Fotogalériu z poduajtia nájdete po kliknutí sem.

DSCN9567.JPGDSCN9680.JPG


 
 

Workout a relax do handlovského Handparku prilákal viac ako stovku návštevníkov Vytlačiť
 

DSC_0349.JPGTretiu júlovú nedeľu sa park za nemocnicou v Handlovej - Handpark, takmer na celý deň premenil na jeden veľký letný piknik. Handlovské rodinky si rozložili deky a vychutnávali slnečné počasie a športové aktivity, ktoré si pre nich pripravilo mesto Handlová Centrum voľného času Handlová (CVČ), detská organizácia Fénix, Workout Handlová, Crossfit – Makači, C.B. One, s.r.o. a handlovskí hasiči. Deti aj dospelí si mohli vyskúšať a zasúťažiť si v disciplínach zdvíhanie na hrazde alebo slackline – lezenie po napnutej šnúre, ktoré viedol workoutový nadšenec Aďo. Mladých ľudí oslovil aj zanietený Parkurista Paťo so svojimi prvkami sált a premetov. Účastníci pikniku si mohli pozrieť polhodinový funkčný tréning pod vedením trénera crossfitu Patrika Bakšu spolu s jeho zverencami a zasúťažiť si v týchto športovo – silových aktivitách. Niektorí si počas pikniku opekali prinesené špekáčiky, vychutnávali relax na dekách alebo v hojdacích ležadlách. Pre tých najmenších boli k dispozícií detské atrakcie pod vedením CVČ Handlová. Myšlienka oddýchnuť si a spraviť niečo pre svoje fyzické potešenie na Pikniku v Handparku sa v nedeľu 15. júla 2018 naplnila a všetci organizátori veria v jeho pokračovanie.

Igor Suchý, Centrum voľného času Handlová


 
 

Kratochvíľky alebo tvorivé leto na Námestí baníkov. Od štvrtku do nedele. Vytlačiť
 

PLAGAT_kratochvilky_jul.jpg

Pozývame nie len prázdninujúce deti, ale všetkých, čo sa chcú niečo nové naučiť  do tvorivých dielní na námestie. Vždy vo štvrtok, piatok a v sobotu o 16.00 h a v nedeľu už o 15.00 h  na handlovskom námestí počas celého leta v maľovanej búdke.

Program na mesiac júl:

 • 15. júl (nedeľa)  - o 15.00 h – Vráťme sa dopredu
 • 19. júl (štvrtok) – o 16.00 h - Tenisky
 • 20. júl  (piatok) – o 16.00 h -  Pečatíme
 • 21. júl (sobota)  - o 16.00 h - Čarovné farbičky
 • 22. júl  (nedeľa) – o 15.00 h – Maľovanie inak
 • 26. júl. (štvrtok) – o 16.00 h - Obliekanie
 • 27. júl (piatok) – o 16.00 h - Šikovné rúčky
 • 28. júl (sobota) – o 16.00 h – Maľuj omaľuj
 • 29. júl (nedeľa) – o 15.00 h – Iné kreslenie Different drawing

Príďte sa zabaviť, niečo zaujímavé naučiť.

 

 

Rozpis aktivity po dňoch_KRATOCHVILKY KRATOCHVILKY_ROZPIS_PO DNOCH.pdf KRATOCHVILKY_ROZPIS_PO DNOCH.pdf (108.4 kB)

 
 

Pozvánky na podujatia v mesiaci júl a august 2018Vytlačiť
 

 • Mesto Handlová a riaditeľstvo MŠ informuje, že v mesiaci júl bude v prevádzke MŠ na Ul. SNP a v mesiaci august MŠ Morovnianska cesta. Posledný augustový týždeň budú zatvorené všetky  elokované pracoviská.  Od 3. septembra  budú MŠ otvorené v bežnej prevádzke.
 • Mestská knižnica oznamuje čitateľom, že počas letných prázdnin od 2.7.-31.8.2018 bude otvorená v čase pondelok až piatok od 8.00 - 17.00 h. V čase otváracích hodín vás radi privítajú aj v priestoroch Letnej čitárne. Knižnica pripravila Prázdninové stredy v knižnici pre deti začínajú o 10.00 h. Vstup zdarma.
 • Slovenské banské múzeum pozýva prázdninujúce deti do tvorivých dielní každú prázdninovú stredu pod názvom Šachta volá... a v piatok do filmového a čitateľského klubu. Banské múzeum je otvorené od utorka do soboty v čase od 9.00 h do 17.00 h. 
 • Mesto Handlová a organizátori pozývajú v sobotu 7.7.2018 od 8.00 h  do areálu ZŠ MC Handlová na kynologický pretek O banícky pohár mesta Handlová. Štartovné je 15 EUR  za jedného psa.
 • Mesto Handlová a grémium politických strán pozývajú na Vatru zvrchovanosti v piatok 13. júla o 16.00 h do Handparku (park pri nemocnici). Pripravený je kultúrny program, v ktorom sa predstaví Folklórna skupina Hájiček z Chrenovca – Brusna a Poluvská muzika.  Pre deti sú pripravené súťaže a atrakcie. Mesto handlová a Dom kultúry mesta Handlová pozýva všetkých, ktorí stáli pri zrode Cesty rozprávkovým lesom, aby prišli na podujatie. Tešíme sa aj na všetkých, ktorí majú v totmo oru 40 orkov! Viac o Ceste rozprávkovým lesom si prečítajte po kliknutí sem
 • Centrum voľného času pozýva prázdninujúce deti do Handparku (park pri nemocnici) v nedeľu 15. júla od 10.00 h na Prázdninový piknik. Prineste si niečo na opekanie.

kinematograf_handlova_2018 plagat.jpg

 • Dom kultúry pozýva od 15. do 18. júla na Námestie baníkov do filmového neba nad handlovským námestím, na prehliadku českých a slovenských filmov Bažant kinematograf 2018. Premieta sa od 21.30 h. Program nájdete na www.handlova.skwww.dk.handlova.sk
 • Dom kultúry pozýva na Leto na námestí: v piatok 27.júla na koncert slovenskej speváčky Anny Bartovej & band, v piatok 3. augusta na koncert Gipsís and Gadzoš, v piatok 24. augusta na koncert kapely B2 Blugressacustics so začiatkom o 18.00 h. Na námestí budú tvorivé dielne a letné handlovské handmade trhy. Svoju prezentáciu prosím ohláste na cukan77@gmail.com.

leto_na_namesti_2018 plagat.jpg

 • Centrum voľného času pozýva prázdninujúce deti od 9.7. do 13.7.2018 od 8.00 h do 15.00 h do Mestského tábora do priestorov CVČ, každý pracovný deň na dni plné aktivít.  Prihláste sa v Centre voľného času.
 • Centrum voľného  času pozýva prázdninujúce deti na pobytový tábor v dňoch 16.7. – 20.7.2018 na Počúvadlo pri Banskej Štiavnici. Tábor spojený so športovo-zábavnými hrami, súťažami, výletmi ale aj vzdelávacími workshopmi. Bližšie informácie v Centre voľného času.
 • Centrum voľného času pozýva deti na týždňový pobytový tábor do Vysokých Tatier – Štôla v dňoch 23.7. – 27.7.2018 Je určený deťom od 8 rokov. Poplatok do pobytového tábora na jedno dieťa vo výške 170 € zahŕňa dopravu, ubytovanie, stravu, poistenie a jazdu na koni. Bližšie informácie v centre voľného času.
 • Centrum voľného času pozýva deti do mestského tábora od 30.7. – 3.8.2018 od 8.00 h do 15.00 h do priestorov CVČ Handlová na Rozprávkové leto. Bližšie informácie v Centre voľného času.
 • Mesto Handlová pozýva na pietnu spomienku Deň bielych ruží v piatok 10. augusta 2018 o 18.00 h pri Pamätníku banských nešťastí.

Amerika.. na - plagát.jpg

 • Mesto Handlová a Veľvyslanectvo USA na Slovensku pozývajú na oslavy 100 rokov slovensko-amerických vzťahov na Námestie baníkov vo štvrtok 16.8. 2018 od 19.30 h na Námestie baníkov a premietanie filmu Prázdniny v Ríme.
 • Mesto Handlová a organizátori pozývajú na zábavný piatok 24.8.2018 od 14.00 do 18.00 h na Námestie baníkov na tradičný bublinový deň Bubble day.

bubble day-plagat.jpg

 • Mesto Handlová a Mestský kynologický klub pozýva na kynologické preteky agility Edit Cup Handlová 2018 v sobotu 25. augusta v areáli ZŠ Morovnianska cesta.
 • Ak poznáte výnimočnú osobnosť, ktorá šíri dobré meno mesta, významne pomáha jeho rozvoju v oblasti kultúry, hospodárstva alebo spoločenského života, neváhajte zaslať nomináciu na handlova@handlova.sk, volajte na 046 519 25 39 najneskôr do 30. augusta 2018. Napíšte nám, zaslúžia si verejné uznanie! Formulár na vypísanie nominácie nájdete na www.handlova.sk a na mieste prvého kontaktu MsÚ.
 • Mesto Handlová a organizátori pozývajú na Regionálne oslavy Dňa baníkov, ktoré sa budú konať v piatok 31. augusta a v sobotu 1. septembra. Pripravený je zaujímavý program, jarmok, kolotoče a pestrý kultúrny program slovenských spevákov a skupín ako Metalinda, Desmod, Adam Ďurica, Richard Müller a Vidiek.

Odstávka elektrickej energie

Mesto Handlová a Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje obyvateľom mesta Handlová, že v mesiaci júl 2018 z dôvodu vykonávania plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy príde k rozsiahlemu prerušeniu dodávky distribúcie elektrickej energie v meste Handlová, a to

 • 3. júla 2018 v čase od 6.30 h do 19.30 h na uliciach Pod šachtou, Stará cesta, Žiarska
 • 5. júla 2018 v čase od 6.30 h do 19.30 h na uliciach Ciglianska, Stará cesta, Žiarska
 • 9. júla 2018 v čase od 6.30 h do 19.30 h v prímestskej časti Nová Lehota
 • 11. júla 2018 v čase od 8.30 h do 14.30 h v časti Remata

Zamestnajte sa v Handlovej

Mesto Handlová vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesta terénneho pracovníka (TP). Uzávierka na predkladanie žiadostí o prijatie do zamestnania je 13. júla 2018. Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania ako aj ďalšie podrobnosti výberového konania nájdete na www.handlova.sk a úradnej tabuli mesta. Výberové konanie sa uskutoční dňa 19. júla 2018 o 10.00 hod. v priestoroch malej zasadačky Mestského úradu v Handlovej. Dátum predpokladaného nástupu do zamestnania je 1. august 2018.


 
 

V handlovskej letnej čitárni s novinkouVytlačiť
 

01.JPG02.JPG

03.JPG04.JPG

Prečítať si knihu na námestí na terase si môžete aj toto leto. Mestská knižnica Handlová pozýva od 2. mája do Letnej čitárne. 

Príďte si posedieť s príjemnou knihou, bezplatne si prečítať noviny a časopisy. Letná čitáreň je otvorená v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h na Námestí baníkov 3 (v Dome kultúry) až do konca septembra. Minulý rok bola otvorená po prvýkrát. 

Tento rok si všetci čitatelia, ktorí sú majiteľmi čitateľského preukazu mestskej knižnice v Handlovej môžu k dobrej knihe popíjať rannú kávu, ktorú im pripravia do 10.00 h.

V spolupráci s handlovským podnikateľským inkubátorom nájdete v letnej čitárni aj výstavu venovanú koncu 2. svetovej vojny.

Mestská knižnica Handlová tento rok oslavuje 95. výročie od svojho založenia. Vedeli ste, že Obecná kronika mesta Handlová 1938-1960 na strane 125 datuje založenie Obecnej knižnice v Handlovej dňom 25.3.1923, kedy bolo zakúpených 160 slovenských a 160 nemeckých kníh? Dnes nájdete v handlovskej knižnici takmer 50 tisíc kníh. Môžete čítať celé leto.

JP


 
 
Položky 1-10 z 32

dnes je: 20.7.2018

meniny má: Iľja, Eliáš

webygroup

English version
Úvodná stránka