Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
mesto Handlová
 
 

Podujatia

Handlovskí futbalisti pozývajú v sobotu 18.11.2017 na zápas medzi MFK Baník Handlová a TJ Priehrada Nitrianske RudnoVytlačiť
 

Pozvánka na futbal Handlová 18.11.2017

Mestský futbalový klub Baník Handlová pozýva

 • v sobotu 18.11.2017 od 13.30 h na 15. kolo majstrovstva oblasti muži
 • MFK Baník Handlová a TJ Priehrada Nitrianske Rudno.

Na všetkých fanúšikov futbalu sa tešíme na futbalovom štadióne v Handlovej.


 
 

Pozvánka na podujatia v mesiaci november 2017Vytlačiť
 

Erb Handlova_web.png

Infolist alebo podujatia na mesiac november 2017

 • Mesto Handlová a Karpaty Art Gallery vás pozýva na vernisáž výstavy handlovského maliara a grafika Róberta Tomského, Handlovčan z Tomska v utorok 7. novembra o 16.30 h. v priestoroch Karpaty Art Gallery na Námestí baníkov (budova Makyty). Hudobný hosť Juraj Stolárik. Výstava potrvá do 15. decembra.
 • Mesto Handlová, Centrum voľného času a Slovenský zväz ochranárov prírody a krajiny A. Kmeťa pozývajú na Fotosalón, fotografie amatérov  na tému príroda okolo nás. Príďte sa očariť krásnou prírodou na fotografiách do priestorov domu kultúry od 7. do 10. novembra v čase od 8.00 do 15.00 h.
 • Slovenské banské múzeum, Expozícia uhoľného baníctva na Slovensku pozýva v dňoch 6. až 11. novembra na prednášku Štyri elementy, v čase od 8.00 do 16.00 h.
 • Mesto Handlová a Mestská knižnica Handlová pozýva čitateľov na podujatie Kráľ čitateľov, v stredu 8. novembra o 10.00 h do priestorov domu kultúry.
 • Deň otvorených dverí v samospráve, v utorok 14. novembra. Od 9.00 h vás pozývame na celodenné podujatie  do priestorov domu kultúry. Príďte sa pozrieť na krásy zelenej Handlovej, na prácu samosprávy z druhej strany a priblížime si aké sú zelené projekty základných škôl v Handlovej. V priebehu celého dňa sa bude v kinosále konať premietanie filmov Ekotopfilm – Envirofilm 2017, premietanie filmov s prírodnou tematikou. Program Dňa otvorených dverí v samospráve a filmy Ekotopfilmu - Envirofilmu nájdete po kliknutí sem
 • Karpaty Art Gallery pozýva Handlovčanov na druhé pokračovanie prednášky a workshop akademického architekta Rastislava Nemca pod názvom Paletárium o umení na nezávislej scéne v rokoch 1945 – 1989 do priestorov galérie v utorok 14. novembra 2017 o 12.30 h.
 • Mesto Handlová vás pozýva na Akadémiu škôl, spojenú s oceňovaním Dobrý nápad 2017  a vyhodnotením súťaže Handlovská zelená dolina v stredu 15. novembra 2017 o 10.00 h v kinosále Domu kultúry mesta Handlová.
 • Dom kultúry mesta Handlová pozýva na interaktívnu výstavu Gesto smrti, ktorá sa uskutoční 16. novembra 2017 o 16.00 h v Čitárni domu kultúry. Výstava potrvá do 22. decembra a je organizovaná prostredníctvom projektu Posolstvo.
 • Centrum voľného času a Detský a mládežnícky parlament pozýva na Hallowensku noc vo štvrtok 16. novembra 2017 od 18.00 h.
 • Mestská knižnica pozýva na besedu a príjemné posedenie s knihou so slovenskou spisovateľkou Lenkou Gahérovou 22. novembra 2017 v popoludňajších hodinách.
 • Centrum voľného času pozýva na Predvianočnú zbierku pre psíkov z útulku, ktorá sa uskutoční v priestoroch Centra voľného času 22. novembra o 16.00 h.
 • Mesto Handlová pozýva Handlovčanov na Handlovské Katarínske dni. Čakajú nás dva dni plné zábav a hodovania. V piatok 24. novembra a v sobotu 25. novembra pozývame na tradičný jarmok. Stánky budú rozmiestnené na Námestí baníkov. V piatok 24. novembra15.00 h slávnostne otvoríme Katarínske dni, o 15.30 h sa vo veľkej zasadacej miestnosti uskutoční Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva spojené s udeľovaním ocenení mesta. O 17.00 h sa uskutoční koncert Lukáša Adamca, o 18.00 h si v Kostole sv. Kataríny uctíme patrónku mesta a o 18.45 h pozývame na námestie na koncert Petra Cmoríka a o 20.00 h sa zabavíme pri piesňach skupiny Elán v podaní Elán Tribute – Revival. V sobotu 25. novembra pozývame o 17.00 h do kinosály Domu kultúry na koncert operného sólistu Slovenského národného divadla Ivana Ožváta a v nedeľu 26. novembra o 15.00 h do Kostola sv. Kataríny na koncert slovenského speváckeho zboru Adoremus.
 • Digitálne kino Baník pozýva na svetové premiéry do handlovského kina. Program nájdete na www.kino.handlova.sk
 • Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba zvoláva zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo štvrtok 31. novembra 2017 od 14.00 h do veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu. Program rokovania nájdete na www.handlova.sk Rokovania poslaneckého zboru sú verejné

Pozvánka na december:

 • Dom kultúry mesta Handlová pozýva deti a ich rodičov na celomestské podujatie Mikuláš na námestí, ktorý rozsvieti vianočný stromček na námestí  6. decembra.
 • Mesto Handlová a obce Handlovskej doliny pozývajú na tradičnú predvianočnú Handlovskú kapustnicu, v sobotu 9. decembra. Kapusta sa bude variť od 8.00h a kapusta sa bude vydávať od 11.15 h.Súčasťou tohotočnej kapustnice bude opäť Beh Handlovká kapustnica! Registrovať sa môžete už dnes online po kliknutí sem.

 


 
 

NAJLEPŠIE SVETOVÉ FILMY O EKOLÓGII V HANDLOVEJ si môžete pozrieť 14.11.2017 v rámci Dňa otvorených dverí v samospráve mesta.Vytlačiť
 

Plagát Ekotopfilm HandlováHandlová, 3. november 2017 – Mesto Handlová sa stala partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa v rámci Dňa otvorených dverí v samospráve mesta, 14. novembra, v Kine Baník, budú môcť pozrieť 5 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému: Z 12% na 50% - OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU. Pre žiakov základných a stredných škôl je doobeda pripravený zaujímavý a interaktívny Junior festival. Vstup je zdarma.

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm - Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka. „Som nesmierne rád, že sa nám v Handlovej darí z nášho festivalu budovať tradičné podujatie,“ hovorí Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm - Envirofilm a dodáva: „Našim cieľom je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít - diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Snažíme sa meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu, ovplyvňovať životný štýl Slovákov. Preto je pre nás dôležité prinášať do regiónov atraktívny program, ktorý má význam a motivuje k zodpovednosti. Návštevníkom v Handlovej prinášame to najlepšie z festivalového ročníka 2017. Tešíme sa na každého z vás.“

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm sa bude konať v Kine Baník v utorok 14. novembra. Jeho program začína doobeda JUNIOR FESTIVALOM, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl.

Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije určite privíta PÄŤ DOKUMENTÁRNYCH FILMOV, víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Zo Slovenských tém sa dozviete viac  o tom, aký je život chránených Kamzíkov v Tatrách. Aký je príbeh o plytvaní jedla a prečo 50% z neho končí ako odpad porozpráva druhý film v poradí. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Program bude obohatený o hodinovú ZAUJÍMAVÚ DISKUSIU s názvom - Z 12% na 50% - OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU. Diskutovať budú Blažej Litva zo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve. Návštevníci sa môžu dozvedieť ako vieme na Slovensku toto číslo spoločnými silami zvýšiť a ako je na tom mesto Handlová, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska.

DOD HA

Pozrite si plánovaný program DOD: 972 Handlová, po kliknutí sem

Festival Ekotopfilm – Envirofilm, privítal aj sám primátor mesta Handlová Rudolf Podoba:

„Handlová je mesto, ktorému nikdy z jej rodného listu nevymažeme, že je to mesto banícke s najstaršou hnedouhoľnou baňou na Slovensku. Vieme však už dávnejšie, že ťažba uhlia sa viac ako po 100 rokoch blíži ku koncu. Už niekoľko rokov je však pravdou aj to, že naše mesto je obklopené zeleňou, od roku 2006 triedime odpad a to akosi o nás nevedia. Ekotopfilm– Envirofilm sme chceli v rámci Dňa otvorených dverí v samospráve aj preto, že v Handlovej máme niekoľko projektov, ktoré sú zamerané na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie, či už je to práve sa rozbiehajúci pilotný projekt vertikálneho zberu komunálneho a separovaného odpadu alebo projekt budovania ekologických toaliet pre psov v tomto roku. Nemôžem zabudnúť na naše školy, jedna z nich získala tento rok certifikát „Zelená škola“ a všetky naše školy a škôlky majú vo svojich programoch šport a environmentálne aktivity. Handlovú pripravujeme na jej zelenú budúcnosť a k tomu určite patrí aj zvyšovanie povedomia o enviroaktivitách, ktorý ponúka Ekotopfilm – Envirofilm.“

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji tohto roku sa konal jeho 44. ročník. Na festival sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z 30 krajín sveta, z ktorých komisia vybrala do súťaže pre týždňový program festivalu 115 filmov z celého sveta. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 40 spíkrov a  viac ako 19 000 návštevníkov. Vstup na festival je ZDARMA. Viac info nájdete na: www.ekotopfilm.sk

PROGRAM EKOTOPFILMU PRE VEREJNOSŤ

14. 11. 2017 (UTOROK), Kino Baník, Handlová

16:00   ŽIVOT V OBLAKOCH, SK ZNENIE, A795    SK/51’

Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody.  Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia.

17:00   DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, SK TITULKY, E865    US/57’

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z  farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky. Filmový príbeh spojí pri jednom diskusnom stole farmárov, inšpiratívne organizácie a spotrebiteľov. Príbeh je výchovný a zároveň „chutne“ zábavný.

18:00   MIMO PLÁTNA: Z 12% na 50% - OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU

Nakladanie s odpadmi zrkadlí úroveň našej kultúry. Efektivitu ovplyvňuje okrem dobre fungujúceho systému aj uvedomelosť a kultúrna vyspelosť občanov. Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Recyklujeme žalostných 12% odpadu, zvyšok končí na skládkach. Európskym   priemerom je 32% (2012). Švédsko nedávno ohromilo 99% úspešnosťou v zhodnocovaní a    recyklovaní odpadu, Dánsku sa darí zrecyklovať 45% odpadu. Ako vieme na Slovensku toto číslo     spoločnými silami zvýšiť? Ako je na tom mesto Handlová, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska? Diskutovať budú Blažej Litva zo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve.

19:00   SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, SK TITULKY, E620    UK/65’

Čo si obliekate? Z čoho sú vaše šaty? Viete aký je ich cyklus života? Aký je ich vplyv na našu planétu? Len málo z nás si to uvedomuje. Keď si kupujeme lacné „plastové“ odevy vieme, že nám skoro nič nevydržia, ale aj tak máme potrebu stále si ich kupovať. Prečo? Tzv. rýchla móda našej planéte tak veľmi škodí, a preto nutne potrebujeme alternatívu. Musíme spomaliť. Alex James sa vydáva na cestu za poznaním, s cieľom zistiť ako sme sa do tohto stavu dostali. A čo je dôležitejšie, čo môžeme s problémom urobiť. Dokáže niečo rýchlu módu spomaliť?

20:10   BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST, SK DABING , G829    US/18’

Film je video esej zaoberajúca sa minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Je kokteilom osobného dobrodružstva, využitia internetu a ľudí v rôznych krajinách. Nájdeme v ňom rozhovory s urbanistami – filozofmi ako sú napríklad Edward Glaeser, Carlo Ratti, a Janette Sadik-Khan. Filmár Oscar Boyson cestuje po celom svete a skúma najnovšie trendy, perspektívy a aktérov ovplyvňujúcich naše mestá.

20:30   GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA , SK DABING,  A598    US/60’

Film plynie po prúde najsvätejšej a zároveň najzatracovanejšej rieky sveta – Gangy. V roku 2013 sa vydali režiséri Jake Norton a Pete McBride na cestu od jej prameňa až po ústie dokumentujúc jej nespútanú krásu a boj o prežitie. Je to príbeh rieky s jej dichotómiou a zložitosťou. Je príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ. www.ekotopfilm.sk


 
 

Nová výstava V KAG. Handlovčan z Tomska.Vytlačiť
 

plagat tomsky.jpgHandlovčan z Tomska

Mesto Handlová a KAG Handlová vás pozýva v utorok 7.11.2017 o 16.30 h na vernisáž výstavy prác Handlovčana, maliara a grafika Róberta Tomského.

 

Kurátorka výstavy: Mgr. Amália Lomnická

Hudobný doprovod: Juraj Stolárik

Výstava potrvá do 15.12.2017


 
 

Hvezdáreň Handlová pozýva...Vytlačiť
 

Pozorovanie: nočnej oblohy, Slnka, Mesiaca a planét, prednášky pre školy a širokú verejnosť

 

V prípade záujmu kontaktujte nášho hvezdára: FABIÁN FANTURA, 0905 726 634

 

 


 
 

Minerálka do domu - nová služba pre obyvateľov HandlovejVytlačiť
 

Občianske združenie Interaktívna edukácia ponúka obyvateľom Handlovej novú službu - dovoz minerálky.


Kvalitná minerálna voda  je vďaka priaznivému pomeru minerálnych látok vhodná na každodenné pitie. 


Cena:
0,40€/ fľaša bez príchute (1 balík - 2,40€)
0,50€/ fľaša s príchuťou (1 balík - 3,00€)

S príchuťami: jablko, čierna ríbezľa, baza, grapefruit, citrón, pomaranč
Bez príchute: perlivá, jemne perlivá, neperlivá

Minimálny odber je 1 balík (6x1,5l)

Čas dovozu je obvykle medzi 16:00 a 19:00 v pracovných dňoch, prípadne dohodou.

Objednávky a informácie na tel. č.: 0948 171 322 počas celého dňa.

 

Kúpou minerálky podporíte vznik vedecko-vzdelávacieho a športového centra v Handlovej.


 
 

Karpaty Art GalleryVytlačiť
 

Vážení milovníci umenia,
od 28.2.2014 môžete nájsť našu galériu a pozvánky na podujatia
na našom oficiálnom webe www.karpatyartgallery.sk

 

 


 
 

Všeobecné

Pilotný projekt zberu komunálneho odpadu na sídlisku Mostná v Handlovej bude slávnostne odovzdaný verejnosti 20.11.2017 o 10.00 h. Príďte sa pozrieť!Vytlačiť
 

Z realizácie polopodzemných kontajnerovMesto Handlová pozýva na Slávnostné odovzdanie polopodzemných kontajnerov -
VERTIKÁLNEHO SYSTÉMU ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU - do užívania verejnosti,
ktoré sa bude konať v pondelok, 20.11. 2017o 10.00 h, na sídlisku Mostná v Handlovej.
S realizáciou pilotného projektu zameraného na čistejšie, krajšie a ekologickejšie životné
prostredie sa začalo v meste Handlová 11. septembra 2017. Slávnostné odovzdanie nového
systému obyvateľom Handlovej bude spojené s prezentáciou vyprázdnenia a manipulácie
s vakmi polopodzemných kontajnerov za účasti primátora mesta Handlová Ing. Rudolfa
Podobu, zamestnancov realizátora REDOX – ENEX a spoločnosti HATER-HANDLOVÁ
spol. s.r.o.
Tešíme sa na stretnutie!


Kontakt pre médiá: Mgr. Jana Paulínyová, odd. komunikácie a marketingu MsÚ Handlová,
0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk.
 

STOJISKA_POLOPODZEMNE_KONTAJNERY_08092017....jpg

Handlová 8.9.2017  V Handlovej na sídlisku Mostná začína realizácia pilotného projektu na zber komunálneho a separovaného odpadu – vertikálny systém zberu odpadu

V marci 2017 handlovská samospráva informovala o pláne zrealizovať pilotný a efektívny spôsob spravovania odpadového hospodárstva na sídlisku Mostná (1200 obyvateľov). Po prípravách počas letných mesiacov sa v pondelok 11. septembra 2017 začína s realizáciou projektu VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU. Pôvodný letný termín realizácie sa posunul z dôvodu, že niektoré inžinierske siete križovali plánované uloženie polopodzemných kontajnerov na jednom zo stojísk. Preto jedno stojisko zmenilo oproti avizovanému o pár metrov svoje umiestnenie.

Osadzovanie kontajnerov bude ukončené do konca septembra

Od pondelka 11. septembra 2017 sa v Handlovej začína s osadzovaním 19 ks polopodzemných kontajnerov na TROCH miestach.

Realizačná fáza bude prebiehať podľa nasledujúceho harmonogramu (pozri obrázok):

11.9.2017 realizácia prípravných prác na stojisku č.4 -5

12.9.2017 realizácia osadzovania na stojiskách č.1 a č. 4-5  

18.9.2017 realizácia osadzovania na stojisku č. 2-3.

Termíny osadzovania sú plánované. V prípade nepriaznivých klimatických podmienok môže dôjsť k ich posunu.

Drobné obmedzenia pre obyvateľov na sídlisku Mostná počas osadzovania kontajnerov a žiadosť o spoluprácu

Mesto Handlová ďakuje za trpezlivosť a ohľaduplnosť pri realizácii tohto efektívneho spôsobu zvozu komunálneho a separovaného odpadu, nakoľko dočasne bude potrebné využiť pre súčasné kontajnery ako stojiská priľahlé parkovacie miesta. Mesto žiada o rešpektovanie pokynov zamestnancov, ktorí budú kontajnery osadzovať z dôvodu bezpečnosti, ale aj plynulosti realizácie projektu za pomoci ťažkej techniky.

Výhody, ktoré prinesie nový spôsob zvozu odpadu v Handlovej

Neustále sa zvyšujúca produkcia odpadov a celosvetová potreba ho triediť nám prináša so sebou skutočnosť, že na našich sídliskách sa stretávame s nadmerným počtom nádob na komunálny odpad. Na sídlisku Mostná je k začiatku septembra 2017 jedenásť stojísk s celkovým počtom osemdesiatdva kusov 1100 litrových kontajnerov na komunálny odpad a jeho triedené zložky.

VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU spočíva vo vybudovaní polopodzemných kontajnerov, ktoré majú objem 3000 až 5000 litrov. Zberná nádoba je umiestnená z dvoch tretín pod zemou,

vo svojej nadzemnej časti je estetická a dobre dostupná. Takéto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu, úsporu miesta pre parkovanie (možnosť vzniku približne 15 nových parkovacích miest na tomto sídlisku), podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk kontajnerov. Vďaka stálej podzemnej teplote a spomaleniu rozkladu baktérií kontajnery nezapáchajú ani v letných mesiacoch, v zime naopak odpad nezamŕza. Polopodzemné kontajnery sú vybavené senzormi merajúcimi výšku naplnenosti.

Tie sú napojené na dispečing, čím je možné efektívne plánovanie zvozovej trasy správcom. Nemenej podstatnou je možnosť jednoduchšieho narábania s odpadom pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov. Systém je vo svete odskúšaný a využívaný viac ako 25 rokov.

Množstvo výhod uvedených vyššie má aj pár krokov naviac. Ku svojim novým kontajnerom budú musieť niektorí obyvatelia urobiť s odpadom zo svojich bytov pár krokov naviac.Stojiská sú však umiestnené tak, aby maximálna vzdialenosť z  domova ku stojisku nepresiahla približne 100 m.

Z pôvodných jedenástich stojísk vzniknú na sídlisku Mostná tri, počet kontajnerov z 82 ks klesne na 19 ks, čo je približne o 40 % menej kontajnerov v estetickom prevedení a s výhodami popísanými vyššie.  Na vybudovanie takéhoto systému  mesto Handlová vyčlenilo zo svojho rozpočtu takmer 75 tis. EUR. Mesto zaplatí sumu na dve časti, pričom dodávateľ REDOX-ENEX s.r.o  garantuje záruku na obdobie 10 rokov na pevné časti kontajnera (telo šachty, opláštenie) a 2 roky na pohyblivé časti kontajnera (veko, plniaci otvor, rýchloupínací systém a zberné vrece).

Na sídlisku Mostná sa od septembra 2017 realizuje pilotný projekt zameraný na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU ODPADU.

V roku 2017 mesto Handlová investovalo na sídlisku Mostná aj do výstavby dvoch multifunkčných ihrísk zo svojho rozpočtu čiastku 36 tis. EUR

a v pláne je oprava chodníka a časti cesty.  

Popis k obrázkom: Realizácia projektu v mestách Nitra, Trenčín a Zvolen.

Ilustračné foto - Vertikálne polopodzemné kontajneryInfomácie k projektu z konca marca 2017

V súčasnej dobe pripravuje mesto  Handlová zásadnú zmenu, týkajúcu sa zvozu komunálneho a triedeného odpadu – VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU na sídlisku Mostná.

Neustále sa zvyšujúca produkcia odpadov a celosvetová potreba ho triediť nám prinášajú so sebou skutočnosť, že na našich sídliskách sa stretávame s nadmerným počtom nádob na komunálny odpad. Na sídlisku Mostná je dovedna jedenásť stojísk s celkovým počtom osemdesiatdva kusov 1100 litrových kontajnerov na komunálny odpad a jeho triedené zložky.

VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU spočíva vo vybudovaní polopodzemných kontajnerov, ktoré majú objem 3000 až 5000 litrov. Zberná nádoba je umiestnená z dvoch tretín pod zemou, vo svojej nadzemnej časti je estetická a dobre dostupná. Takéto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu, úsporu miesta pre parkovanie (možnosť vzniku približne 15 nových parkovacích miest na sídlisku), podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk kontajnerov. Vďaka stálej podzemnej teplote a spomaleniu rozkladu baktérií kontajnery nezapáchajú ani v letných mesiacoch, v zime naopak odpad nezamŕza. Polopodzemné kontajnery sú vybavené senzormi merajúcimi výšku naplnenosti. Tie sú napojené na dispečing, čím je možné efektívne plánovanie zvozovej trasy správcom. Nemenej podstatnou je možnosť jednoduchšieho narábania s odpadom pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov.

Oproti množstvu výhod uvedených vyššie, stojí jedna nevýhoda. Ku svojim novým kontajnerom budú musieť niektorí obyvatelia urobiť pár krokov naviac. Mesto dôsledne zvažovalo, kde budú stojiská umiestnené tak, aby maximálna vzdialenosť z domova ku stojisku nepresiahla 100 m. Čo za to mesto ponúka?

Z pôvodných jedenástich stojísk vzniknú na sídlisku tri s počtom devätnásť kusov polopodzemných kontajnerov, čo je približne o 40 % menej kontajnerov na síslisku v estetickom prevedení a s výhodami popísanými vyššie. Predbežný cenový odhad na vybudovanie takéhoto systému je sedemdesiat tisíc eur a mesto  vyčlenilo finančné prostriedky na jeho realizáciu zo svojho rozpočtu.

Mapka plánovaného umiestnenia:

Plánované stojiská - polopodzemné kontajnery na sídlisku Mostná - Handlová. ZDROJ mapy: mapy.cz

Na sídlisku Mostná bude spustený pilotný projekt zameraný na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie  -VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU, ktorý by sa mal začať realizovať už v letnom období tohto roku.

Realizácia projektu VERTIKÁLNY SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU prebehla na Slovensku v mestách Nitra, Trenčín a Zvolen. Systém je vo svete odskúšaný a využívaný viac ako 25 rokov. Viac informácií si prečítajte v súbore na stiahnutie nižšie, informujte sa na tel. 046 519 25 36, resp. - 39, otázky môžete zasielať na handlova@handlova.sk, predmet správy: Kontajnery Mostná.


 
 

Handlovskí plavci sa vrátili domov s desiatkami medailí Vytlačiť
 

Úspešní handlovskí plavciDňa 11. – 12.11.2017 sa v Rimavskej Sobote konali Jesenné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní kategória „C“ a „D“, na ktorej  Plavecký klub Handlová reprezentovalo deväť plavcov. V silnej konkurencii 14 klubov sme celkovo obsadili 3. miesto a vyplávali sme spolu 27 medailí.

Najúspešnejším plavcom klubu bol Filipko Juríček, ktorý v každej zaplávanej disciplíne bodoval. Vybojoval 6 zlatých, 2 strieborné a 3 bronzové medaile a svojimi výbornými zaplávanými časmi  potvrdil, že v tomto roku právom patrí vo svojej kategórii do TOP skupiny plavcov na Slovensku.

V kategórii „C“ výborné výsledky dosiahli : Kiarka Mikušová 2-0-0, Robko Suja 0-0-2, Aďko Peprík 0-1-0 a Marek Šteták 0-0-1. V kategórii „D“ cenné kovy vybojovali: Kiko Kúdela 2-2-0, Mathiasko Šemetas 2-3-0 a Tobiasko Štálnik 0-1-0. Všetky deti si výrazne zlepšili svoje osobné rekordy, čo je dobrým signálom pre nastávajúcu plaveckú sezónu.plavci z Handlovej

Všetkým plavcom ďakujeme za výbornú reprezentáciu Handlovej, rodičom ďakujeme za úžasnú atmosféru, ktorú počas dvoch dní vytvárali na bazéne v Rimavskej Sobote.

Mária Májová


 
 

Plaváreň mesta Handlová otvorená aj počas sviatku - v piatok 17.11.2017 do 19.00 h. 21.11.2017 otvorené od 15:30 h.Vytlačiť
 

Logo Plaváreň mesta Handlová

 

Plaváreň mesta Handlová oznamuje, že počas sviatku v piatok 17. novembra 2017 bude otvorená.  K dispozícii sú okrem plávania aj služby maséra a fínskej sauny v čase od 09.00 h do 19.00h 

Zároveň plaváreň oznamuje, že dňa 21.11.2017 bude otvorená až od 15.30 h do 19:00 h z dôvodu prerušenia dodávky elektrickej energie. Ďakujeme za pochopenie.

Vážení zákazníci, Plaváreň mesta Handlová bude otvorená aj v mesiaci november 2017. POZOR ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN!  Denne 09.00 -19.00 h

 • K dispozícii sú služby bazéna a solária.
 • Ranné plávanie od 6.30 h – do 8. 30 h pre majiteľov kredit permanentky.
 • Fínska sauna otvorená len počas nedieľ.
 • Zmena termínu cvičení pre ženy!
 • Pilates UT a ŠT 16.30 h
 • Aqua – UT a ŠT 17.45 h
 • Stepaerobic PO a ST 17.30 h
 • Aerobic PIA 17.30 h a NE 14.00 h
 • Bližšie informácie v pokladni plavárne: 0918 911 401.

Milí zákazníci, prosíme sledujte oznamy aj na tejto stránke týkajúce sa prevádzky plavárne mesta Handlová z dôvodu plánovanej rekonštrukcie, ktorej začiatok v tejto chvíli nevieme predpokladať. Ďakujeme.

Zaujíma vás, prečo je plaváreň ešte stále otvorená?

Na Mestkom zastupieteľstve 28.9.2017 prednosta MsÚ informoval o prebiehajúcej súťaži na projekt prevádzky kúpaliska a plavárne. Na júlovom zastupiteľstve poslanci mesta schválili koncesnú zmluvu, ktorá sa stala dôležitým podkladom na vyhlásenie verejného obstarávania (VO). Mesto Handlová vyhlásilo VO spôsobom podlimitnej koncesie 18.8.2017 s termínom predkladania ponuky do 11.9.2017. Vzhľadom na to, že sa do súťaže prihlásil jeden uchádzač, mesto z dôvodu transparentnosti požiadalo o stanovisko Centrum verejného obstarávania, ktoré po konzultácií s Úradom pre verejné obstarávanie (ÚVO) odporučilo toto verejné obstarávanie zrušiť, aby neboli porušené zásady hospodárnosti a efektívnosti.  Dňa 22.9.2017 vyhlásilo mesto nové VO. Po úspešnom ukončení VO by mala byť koncesná zmluva podpísaná v mesiaci november 2017. Z tohto dôvodu je zachovaná prevádzka plavárne mesta. 

Plávanie vám pristane:-)


 


 
 

Mesto Handlová zverejňuje návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Handlová č. 3/2017 o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia malými zdrojmi znečisťovania ovzdušia k pripomienkovaniu do 20.11.2017Vytlačiť
 

Erb mesta Handlová

Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Handlová č. 3/2017 o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia malými zdrojmi znečisťovania ovzdušia k pripomienkovaniu

Mesto Handlová zverejňuje v zmysle § 6 ods. 3  zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov návrh VZN mesta Handlová č. 3/2017 o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia malými zdrojmi znečisťovania ovzdušia, ktoré bude predmetom rokovania MsZ mesta Handlová dňa 30.11.2017

Svoje pripomienky k návrhu VZN č. 3/2017 môžu uplatniť fyzické a právnické osoby najneskôr do 20. 11. 2017 v písomnej forme, elektronicky alebo ústne do zápisnice na Mestskom úrade v Handlovej. Pripomienkou možno v určenej lehote navrhnúť nový text alebo odporučiť úpravu textu, a to doplnenie, zmenu, vypustenie alebo spresnenie pôvodného textu. Z pripomienky musí byť zrejmé, kto ju predkladá.  

Kompletné znenie návrhu VZN nájdete na úradnej tabuli mesta a po kliknutí sem

Kontakt: Mestský úrad Handlová, oddelenie výstavby, ÚP, dopravy a OŽP, Námestie baníkov 7, 972 51 Handlová, tel.: 046/519 25 13, e-mail: roman.pavlik@handlova.sk

Zverejnené 08.11.2017 na úradnej tabuli mesta.

 


 
 

Hlasujte za handlovský projekt. Dostal sa do finále! Projekt Zelená spája komunity je v rukách verejnosti!Vytlačiť
 

Hlasujte za handlovský projekt Zelená spája komunity. Dostal sa do finále a môže vyhrať vďaka vám! ...aby rástli deti a stromy spolu.

KLIKNITE SEM, SKROLUJTE, VYBERTE KRAJ, VYBERTE ZELENA SPAJA KOMUNITY, HLASUJTE. ĎAKUJEME 

Ilustračné fotoBratislava, 6. novembra 2017 – Nadácia VÚB dnes spúšťa verejné hlasovanie o to, ktoré užitočné nápady na zlepšenie života v rôznych kútoch Slovenska získajú finančnú podporu na svoju realizáciu. Deje sa tak v rámci tretieho ročníka grantového programu Komunitné granty s podtitulom „80 000 eur pre komunity, kde to žije“. Práve túto sumu Nadácia VÚB prerozdelí medzi 24 víťazných projektov z celého Slovenska, ktoré získajú najväčšiu priazeň miestnych obyvateľov a 8 000 eur z nej poputuje ako odmena pre dve organizácie v rámci špeciálneho ocenenia Impact HUB-u. O tom, ktoré 3 projekty v rámci Trenčianskeho kraja budú z grantu realizované, môžete rozhodnúť prostredníctvom stránky www.komunitnegranty.sk do 19. novembra.   

Revitalizácia verejných priestranstiev pre rodiny, rozvoj tradícií a kultúrneho dedičstva vo svojom regióne, ochrana vzácneho kúska životného prostredia, začlenenie znevýhodnených skupín obyvateľov do spoločenského života či športové a kultúrne aktivity pre všetky generácie – to všetko sú oblasti, ktoré ležia na srdci mnohým aktívnym skupinám susedov, komunitným centrám, občianskym združeniam a obciam vo všetkých častiach našej krajiny. Nadácia VÚB im dáva opäť šancu získať potrebné financie na realizáciu svojich dobrých nápadov. Tentokrát ju využilo 152 organizácií, ktoré sa zapojili do iniciatívy Komunitné granty svojou žiadosťou a vypracovaným projektom.

Organizácie sa vo svojich zámeroch zameriavali najčastejšie na zveľadenie mestských lokalít a verejných priestranstiev. Rozličné malé oddychové zóny, športoviská, upravené a čisté podchody, parky, ihriská a miesta, kde sa môžu obyvatelia spolu prirodzene stretávať, sú na základe prijatých žiadostí najviac deficitnými oblasťami v rámci komunitného života po celom Slovensku. Najaktívnejšími žiadateľmi boli organizácie z Prešovského kraja, ktoré zaslali dokopy 27 projektov.

Výsledok je v rukách verejnosti

Zo všetkých prijatých návrhov vybrala odborná komisia pre každý z 8 krajov Slovenska 6 najlepších projektov. A práve týchto 48 projektov dnes postupuje do ďalšej fázy na ceste za svojou realizáciou. „Chceli by sme vyzvať obyvateľov Slovenska, aby venovali pozornosť hlasovaniu za projekty. Môže byť medzi nimi nápad, ktorý spríjemní život práve im, na ich sídlisku, v ich mestskej časti či obci. Život do komunity prichádza vtedy, keď sa jej členovia vzájomne podporujú a držia spolu. Budeme preto radi, keď jednotlivé nápady aktívnych iniciátorov nájdu svoju podporu aj u ostatných. Tešíme sa, že komunity sústredené okolo 24 projektov s najväčším počtom hlasov budeme môcť za ich snahu odmeniť finančnou čiastkou 3000 eur, vďaka ktorej sa ich plán bude môcť stať skutočnosťou,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

O tom, ktorých 24 organizácií na Slovensku získa 3000 eur na realizáciu svojich nápadov v komunitách, môže rozhodnúť ktokoľvek svojím hlasom prostredníctvom stránky www.komunitnegranty.sk, kde je k dispozícii popis projektu a fotografie dokresľujúce celkový obraz projektu. Hlasovanie o 3 víťazné projekty z každého kraja prebieha od 6. do 19. novembra 2017.

Špeciálne ocenenie Impact HUB-u

Popri 24 projektoch, ktoré získajú grant na základe verejného hlasovania, poputujú z celkového pripraveného balíka Nadácie VÚB vo výške 80 000 eur financie aj do dvoch organizácií, a to formou špeciálneho ocenenia. Program Komunitné granty Nadácie VÚB je jedinečný v tom, že sleduje v rámci spoločensko-prospešných projektov aj nápady z oblasti komunitného podnikania a s technologickým zameraním. Tento rok je medzi všetkými prijatými žiadosťami takýchto projektov až 17. Pri posudzovaní týchto návrhov so start-upovým potenciálom spolupracuje Nadácia VÚB s organizáciou Impact HUB. Vďaka tomu si odnesú dva projekty Ocenenie Impact HUB s finančnou dotáciou od Nadácie VÚB vo výške 4 000 eur. Tieto ocenené organizácie budú známe, rovnako ako víťazné projekty z verejného hlasovania, 21. novembra 2017.

Inormácie pre médiá:Alena Walterová, PR manažér VÚB, Tel.: +421-2-5055 2130, 0904 755 195, awalterova@vub.sk


 
 

V Handlovej sa opravujú cesty a chodníky. Aktuálne oznamy o lokalitách, dopravnej situácii a harmonogram. Od 6.11.2017 je uzavretá komunikácia Ul. Kpt. Nálepku a zmenený režim MHD Vytlačiť
 

Ilustračné foto - cesta

ZMENA v MHD súvisiaca s realizáciou chodníka na Ul. kpt. Nálepku a uzavretá komunikácia 6.11 -30.11.2017

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že z dôvodu realizácie chodníka na Ul. kpt. Nálepku (od križovatky s Ul. Novomeského po križovatku s Ul. Robotnícka), ktorá je plánovaná v termíne od 6. novembra do 30. novembra 2017, nebude možné v čase realizácie nastupovať a vystupovať na zastávke linky MHD 307202  - Handlová, Kpt. Nálepku.Trasa autobusu nebude pokračovať po Ul. kpt. Nálepku, ale sa bude vracať po Ul. Hviezdoslavova a Ul. Novomeského späť. Mesto Handlová oznamuje motoristom, že z dôvodu realizácie chodníka bude uzavretá komunikácia Ul. kpt. Nálepku.

Zvoz odpadu na Ul. kpt. Nálepku sa bude realizovať v plánovaných termínoch bez zmeny režimu zvozu.

Mesto Handlová, SAD Prievidza a.s.,zhotoviteľ stavby ďakujú za pochopenie,dodržovanie usmernení zhotoviteľom a dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli realizácia stavby chodníka. Oznam Handlová 31.10.2017

Opravy komunikácií v Handlovej pokračujú opravami Ul. Kunešovská, Kvetná,  parkoviskom pri cintoríne, 2. etapou parkoviska za DK. Buduje sa nový chodník na Ul. kpt. Nálepku

Mesto Handlová na základe informácií od zhotoviteľa informuje o termínoch realizácie opráv komunikácií a žiada obyvateľov o súčinnosť.

Oprava komunikácie na  Ul. Kunešovská potrvá od 17.10 do 31.10.2017. Oprava komunikácie začína 17.10.2017 frézovaním jestvujúceho krytu. V stredu 19.10. 2017 bude ulica Ul. Kunešovská z dôvodu pokládky vyrovnávacej vrstvy  uzavretá  a neprejazdná. Ulica bude uzavretá aj v prípade pokládky krytu vozovky. Doprava v prípade uzavretia komunikácie bude riadená poverenými osobami. Komunikácia bude odovzdaná do užívania 31.10.2017.

Oprava havarijného stavu Ul. Kvetná. Celková oprava komunikácie Ul. Kvetná, ktorá začala v auguste t.r. bude dokončená do 22.10.2017.

Opravuje sa parkoviska a komunikácie pri mestskom cintoríne. V termíne do 18.10.2017 budú plochy a komunikácie neprístupné.

Parkovisko za Domom kultúry je opravené, prístupné je z Ul. Potočná. Prvá etapa opravy parkoviska za Domom kultúry mesta Handlová (DK) bola dokončená 16.10.2017. Od 17.10.2017 je možné parkovať aj za DK, pričom parkovisko je prístupné len z jednej strany, nakoľko 17.10.2017 začala 2. etapa opravy spevnených plôch za obchodným reťazcom a za podnikateľským inkubátorom. Stavebník predpokladá dokončenie prác do 31.10.2017

Chodník na ul. kpt. Nálepku. V utorok 18.10 .2017 sa začína výstavba chodníka na Ul. Kpt nálepku (popri bývalej Slovenke). Predpokladaná dĺžka výstavby je 30 dní

V prípade nepriaznivých klimatických podmienok môže dôjsť k posunom realizácie opráv. Oznam Handlová 16.10.2017

Začalo sa s opravou parkoviska a priľahlých komunikácií za Domom kultúry 21.9.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017, sa od pondelka 25.9.2017 s predpokladaným ukončením prác do 30.10.2017 začína v prvej etape s opravou prístupovej komunikácie od Ul. Potočná smerom k parkovisku za DKMH a v druhej sa bude realizovať oprava komunikácie od križovatky medzi OD Jednota a budovou bývalého nábytku (dnes predajňa Halierik) smerom k parkovisku za DKMH v celom rozsahu. Práce sa budú realizovať za čiastočnej  uzávierky komunikácie. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Zmeny v MHD a osobnej doprave v súvislosti s opravou komunikácií na Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií na týchto uliciach, ktorá sa realizuje od 7.8. 2017 do konca septembra 2017 budú v pondelok 18.9.2017 a v piatok 22.9.2017 z dôvodu asfaltovania komunikácií (v prípade priaznivých klimatických podmienok) v čase od 6.00 h do 18.00 h uzavreté komunikácie pre MHD a osobnú dopravu. MHD bude premávať podľa platného CP s tým, že autobus bude končiť a začínať na zastávke Kremnická (pod garážami, začiatok Ul. Školská) t.j. nebude možné nastúpiť a vystúpiť na zastávkach Ul. Gagarina, Ul. Sadová a Ul. Hurbanova. Osobná doprava bude regulovaná zhotoviteľom stavby. Mesto Handlová ďakuje za pochopenie.

Začalo sa s opravou komunikácie na Ul. Kunešovská, 11.9.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017 za celkovú sumu 1,34 mil. Eur sa od 11.9.2017 zašína s opravu Ul. Kunešovská s predpokladaným ukončením prác do 30.10.2017. Oprava sa bude realizovať za čiastočnej  uzávierky komunikácie.Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Začína sa s opravou komunikácie v mestskej časti Morovno, 15.8.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že od utorka 15.8.2017 začína oprava komunikácie v mestskej časti Morovno. Predpokladaná doba realizácie je do 31.8.2017. Práce sa budú realizovať za čiastočnej uzávierky, striedavo v jednom jazdnom pruhu. Počas celej doby rekonštrukcie bude osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Oznam mesta Handlová 11.8.2017

Skončilo obmedzenie v MHD súvisiace s opravou Ul. Ligetská. Autobusy MHD jazdia podľa platného cestovného poriadku a zastavujú na všetkých zastávkach Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že sa skončilo obmedzenie súvisiace s opravou komunikácie Ul. Ligetská. Od 4.8.2017 autobusy MHD zastavujú na všetkých zastávkach opravenej komunikácie. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú obyvateľom za pochopenie a trpezlivosť pri realizácii tejto rozsiahlej opravy.

Oprava chodníka na Ul. Údernícka, oprava komunikácie na Ul. Pionierov a v mestskej časti Nová Lehota od 1.8.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií, ktoré sa realizujú v Handlovej od apríla 2017 za celkovú sumu 1,34 mil. Eur  je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné:

 • Oprava chodníka na Ul. Údernícka  od 1.8.2017 do 31.8.2017 od križovatky Ul. Dimitrovova po križovatku Ul. 1. mája

 • Oprava Ul. Pionierov od 7.8 do 31.8.2017. Oprava bude realizovaná za čiastočnej uzávierky komunikácie.

 • Oprava komunikácie Nová Lehota od 7.8 do 20.8.2017. Oprava bude realizovaná za čiastočnej uzávierky komunikácie.

Mesto Handlová žiada o súčinnosť. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. Oznam Handlová 28.7.2017

 

Začala sa 3.etapa opravy na Ul. Ligetská,19.7.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  3. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júla 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa s križovatkou s Ul. Jánošikova po Pekáreň HRC SK, s.r.o. (Pekáreň Ligeta).  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Pokračuje oprava komunikácií na Ul. M. Krššáková, Ul. Športová, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že od stredy 19. júla 2017 sa začína s frézovaním vrchného povrchu na Ul. Brigádnická, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina v úseku od križovatky Ul. M. Krššákovej po križovatku Ul. Kvetná. Úplná uzávierka Ul. M.Vladovej pokračuje.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Začína oprava Ul. P. Jilemnického, 13.7.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že dnešným dňom (štvrtok 13.7.2017) začala rekonštrukcia Ul.P. Jilemnického.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Oprava komunikácií v Handlovej pokračuje od 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina a postupne na Ul. P. Jilemnického, Ul. Sadová, Ul. Pionierov, Ul. Mládežnícka.

Mesto Handlová informuje, že na základe informácií od zhotoviteľa bude pokračovať ďalšia etapa opráv mestských komunikácií v Handlovej od piatka 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina s predpokladaným termínom ukončenia prác 31.augusta 2017. Oprava bude realizovaná za  úplnej uzávierky tejto komunikácie. V priebehu 3 mesiacov bude rekonštrukcia pokračovať aj na priľahlých uliciach:

 • Ul. Jilemnického
 • Ul. Sadová
 • Ul. Pionierov
 • Ul. Mládežnícka

s predpokladaným termínom ukončenia prác do 30. septembra 2017.

(Podrobný plán rekonštrukcie sa obyvatelia rodinných domov v týchto uliciach dozvedia vopred.) Parkovanie osobných automobilov bude možné v priľahlých uliciach, mesto žiada o dodržovanie dočasného dopravného značenia. 

POZOR! Zmenený režim zvozu odpadu

Mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. oznamujú, že počas prebiehajúcich opráv komunikácii v tejto lokalite, je potrebné aby obyvatelia komunálny odpad vynášali ku pripraveným kontajnerom, ktoré budú aktuálne dostupné na križovatke s ulicou, ktorá bude opravovaná s Ul. Kremnická. Separovaný odpad je potrebné doniesť v čase plánovaného zvozu taktiež na križovatku s Ul. Kremnická.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 6.7.2017

Začala sa 2.etapa opravy na ul. Ligetská

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  2. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa na Ul. Ligetskej s Ul. Robotnícka a s Ul. Jánošíkova.  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Umiestnenie kontajnerov na odpad pre Ul. M. Krššákovej, Ul. M. Vladovej, Ul. Športovej a Ul. Ligestskej z dôvodu opravy

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. oznamuje dotknutým obyvateľom, že  náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) sú  umiestnené nasledovne: dva kontajnery na Ul. Kvetná a dva kontajnery na Ul. M. Krššákovej (oproti Senior centru) až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácie na Ul. Ligetská sú náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) umiestnené nad bytovými domami v zelenom páse, až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

Začína Oprava chodníka na Ul. 1. mája od 8.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. 1. Mája (od križovatky Ul. Lipová po križovatku po Ul. Pstruhárska) naplánovaný na štvrtok 8. júna 2017 s predpokladným ukončením prác do 7. júla 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Začína sa s opravou 2. časti Ul. Ligetská od 7.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy 2. etapy Ul. Ligetská od 7.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 7.júla 2017. Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Oprava chodníka na Ul. Hurbanova od 29.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. Hurbanova naplánovaný na pondelok 29. mája 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Predpokladané termíny opráv komunikácií v Handlovej na ul. Krššáková, ul. Športová, ul. M. Vladovej a ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné: 

Opravy, ktoré budú realizované za čiastočnej uzávierky komunikácie v termíne 25.5. - 10.7.2017 (45 dní):

 • ul. M. Krššákovej (časť od križovatky medzi ul. M. R. Štefánika a ul. Savina)
 • ul. Športová (I. časť medzi ul. Švermová ul. Kvetná, II. časť medzi ul. M. Krššákovej a ul. Majerníkova) 

Opravy, ktoré budú realizované za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie:

 • v termíne 29.5. - 10.7.2017 (41 dní) ul. M. Krššákovej  (časť od križovatky medzi ul. Savina po ul. Športová) a ul. Športová (časť od križovatky ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)
 • v termíne 1.7. - 15.8.2017 (45 dní) ul. M. Vladovej (od ul. M.R. Štefánika po ul. Športová)
 • v termíne 1.8. - 15.9.2017 (45 dní) ul. Savina (od ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)

Mesto Handlová žiada o súčinnosť

Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Zároveň pri celkovej uzávierke komunikácií mesto Handlová odporúča parkovanie na priľahlých uliciach s rešpektovaním pravidiel cestnej premávky, najmä dodržovanie vzdialeností potrebných na plynulý prechod ulíc. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. (Oznam Handlová 23.5.2017)

ZMENA v MHD súvisiaca s opravou komunikácie Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že z dôvodu opravy komunikácie Ul. Ligetská, ktorá je plánovaná v termíne od 2. mája 2017 do 31. júla 2017 (tri mesiace) nebude možné v čase jej opravy nastupovať a vystupovať na zastávkach linky MHD 307202, t.j. zastávky: Handlová Chemika; Handlová Chemika, bytovky; Handlová VII. rad. Zastávky budú dočasne zrušené. Najbližšie je možné využiť zastávky: Handlová nemocnica a Handlová baňa. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú za pochopenie.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Ligetská od 9.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 9. mája 2017 (z technických príčin sa avizovaný začiatok 2.5.2017 posúva o týždeň neskôr) do 31. júla 2017 (tri mesiace) bude prebiehať oprava komunikácie na Ul. Ligetská. Oprava bude realizovaná na etapy za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Hlboká od 24.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 24. apríla 2017 do 23. júna 2017 (dva mesiace) bude prebiehať oprava  komunikácie na Ul. Hlboká. Práce sa budú realizovať za úplnej uzávierky komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácií v Handlovej začína na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov 19.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v stredu 19. apríla 2017 sa začína s opravou komunikácií na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov. Predpokladaná doba realizácie je 14 dní. Práce sa budú realizovať za čiastkovej uzávierky ulíc striedavo v  jednom jazdnom pruhu, druhý jazdný pruh bude pre verejnú premávku prejazdný. Počas pracovných dní od 6:30 h do 18:30 h nebude možné parkovať motorové vozidla na týchto uliciach. Počas celej doby výstavby bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
 

Tlačová sráva z 11.4.2017

Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba podpísal v pondelok 10.4.2017 zmluvu o dielo 
so zhotoviteľom STRABAG, s.r.o., ktorej predmetom je oprava mestských komunikácií v Handlovej. Celková investícia, viac ako 1,3 mil. €, bude v Handlovej použitá na opravu takmer 6 km mestských komunikácií a viac ako 1,5 km chodníkov v meste. S opravami sa začne už budúci mesiac.

Podpis zmluvy 10.4.2017 cesty Handlová

Koncom minulého roka handlovskí poslanci odsúhlasili zámer na opravu mestských komunikácií, pričom schválili model financovania na tri roky v celkovej predpokladanej 
výške 2,8 mil. €. Verejné obstarávanie bolo úspešne ukončené v apríli 2017, pričom oproti plánovanému rozpočtu verejným obstarávaním mesto ušetrilo 1,5 mil. € a zároveň bude možné realizovať opravy skôr. „Verejne obstarávanie je v zmysle zákona právoplatné a opravy sa budú robiť v tomto roku na tri etapy. Mesto bude čerpať úver vo výške 1 mil. €  a ostatné zdroje vo výške 300 tis. € vyčlení z vlastného rozpočtu“, uviedol primátor mesta Handlová Rudolf Podoba.

Celkovo sa bude v Handlovej opravovať 19 ciest v dĺžke takmer 6 km (plocha približne 31 tis. m2) a chodníky v dĺžke 1,1 km (plocha približne 1,8 tis. m2) asfaltovou zmesou,  zámková dlažba bude položená na chodníkoch v celkovej dĺžke viac ako 420 m (plocha približne 1 tis. m2).   

Oprava komunikácií by mala byť dokončená tento rok a v Handlovej sa budú vykonávať opravy aj v mestských častiach Morovno a Nová Lehota. Zoznam ulíc a lokalít:  Ul. Kpt. Nálepku, Ul. Odbojárov, Ul. Hlboká, Ul. Savina, Ul., Športová, Ul. Márie Krššákovej, Ul. Márie Vladovej, Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová, Ul. Kunešovská cesta, Ul. Pionierov, Ul. Jilemnického, Ul. Gagarina, Ul. Kremnická, Ul. 1 mája – chodník, Ul. Hurbanova – chodník, Ul. Mostná – chodník, asfaltovanie, Ul. Ligetská, Nová Lehota – od hlavnej cesty pri kultúrnom dome a miestna komunikácia v mestskej časti Morovno.
Prioritu opráv dostali tie komunikácie, ktoré boli v zlom technickom stave a zároveň po nich jazdí mestská hromadná doprava, a kde žije najviac obyvateľov. Možnosť pripomienkovať či dopĺňať zoznam mali aj mestskí poslanci. 

Samospráva mesta žiada obyvateľov o súčinnosť a trpezlivosť pri realizácii opráv komunikácií a chodníkov. Mesto bude postupne informovať, kde sa budú opravy realizovať a vopred ďakuje za spoluprácu. 

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk

Mapka dočasného dopravného značenia - Opravy komunikácií Handlová 2017 DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf (991.7 kB)

 
 

Zmena vstupného na filmy do Kina Baník v Handlovej od 1.11.2017Vytlačiť
 

Plagát zmena vstupného v DKMHVážení milovníci kina, Dom kultúry mesta Handlová infomuje, že od 1.11.2017 dve distribučné spoločnosti zvyšujú minimálne vstupné na 5,- € za diváka. Seniori, študenti, deti do 12 rokov a ZŤP si na filmy so vstupným 5,- € môžu uplatniťv zľavu 1,- €, pokiaľ sa pri pokladni kina, alebo už so zakúpenou zľavnenou vstupenkou prostredníctvom internetu preukážu dokladom (ZŤP preukaz, ISIC, študentský preukaz).  Na filmy od ostatných distribučných spoločností, kde je vstupné 4,- € zľavu nie je možné uplatniť.

V nasledujúcom období sa navýšenie týka jedného filmu - THOR RAGNAROK.

Ďakujeme za pochopenie. 

www.kino.handlova.sk

 


 
 

ŠBK Handlová sezóna 2017/2018. Naše úspechy, naše súťaže aj fotogaléria. Všetko na stránke www.sbkhandlova.skVytlačiť
 

Basketablistky ŠBK HandlováV ročníku 2017/2018 bude mať školský basketbalový klub Handlová (ŠBK Handlová) rekordné zastúpenie v slovenských súťažiach. Tímy ŠBK Handlová sa predstavia v štyroch kategóriách. Na ZŠ Mirvé námestie, kde pôsobíme sa aktívne zapája do basketbalu takmer 200 detí a my sme tu na to, aby sme ich pripravili na úspešné pokračovanie handlovského basketbalu. Pravidelne pre vás akualizujeme našu stránku www.sbkhandlova.sk, kde nájdete mnoho zaujímavých infomácií. 

Plány tejto sezóny

Mladší mini: Naši najmladší minibasketbalisti sa predstavia v lige STARŠÍCH MINI, kde budú naberať svoje prvé veľké basketbalové skúsenosti.

Cieľ: Získavanie potrebných skúseností proti najlepším tímom na Slovensku.  

Tréner tímu Mgr. Ján Beránek: „ Som veľmi rád, že sa môžu naši najmenší basketbalisti predstaviť v najvyššej slovenskej súťaži v danej kategórií. Síce budeme nastupovať proti starším a skúsenejším hráčom, ale našim cieľom je naberanie potrebných skúseností do budúcnosti.“

Mladší žiaci: V danej kategórií budeme mať dokonca až dva tímy a to ŠBK Handlová A a ŠBK Handlová B.   Dva tímy v jednej kategórií tu neboli už desiatky rokov. Obe kategórie sa predstavia v lige mladších žiakov.

Cieľ: Tím ŠBK Handlová A má za cieľ postúpiť na majstrovstvá Slovenska.  Tím ŠBK Handlová B má za cieľ odohrať čo najviac vyrovnaných stretnutí a naberanie potrebných skúseností do budúcnosti.

Tréner A tímu Mgr. Ján Beránek: „Túto kategóriu čaká naozaj náročná sezóna, kde sú už aj určite očakávania. Našim cieľom je postup na záverečný turnaj  majstrovstiev Slovenska. Ak budeme počas sezóny zdravotne v poriadku, myslím si, že cieľ sa dá splniť.“

Tréner B tímu Maroš Minárik: „ Hlavným cieľom tohto tímu je naberanie skúseností , hráči v tomto tíme nemajú skoro vôbec, alebo len malé skúsenosti s ligovým basketbalom. Je to ich veľká príležitosť na napredovaní.“

Mladšie žiačky: Asi najnáročnejšiu sezónu čaká dievčatá z ŠBK Handlová, ktoré sa predstavia po dlhom čase opäť v slovenskej najvyššej lige v danej kategórií. Dievčenský basketbal na strednom Slovensku upadá, preto sme veľmi radi že náš malý basketbalový klub bude mať zastúpenie aj v tejto najkvalitnejšej slovenskej súťaži.

Cieľ: Naberanie obrovských skúseností pre náš dievčenský tím.

Tréner tímu Jaroslav Daubner: „Chcel by som, aby sa v zápasoch predstavilo čo najviac dievčat. K vystúpeniu v súťaži, kde budeme hrať okrem špičky západného Slovenska aj napr. s maďarským Gyorom, si nekladieme veľké ciele, lebo ide len o pokus o rozbeh dievčenského basketbalu v Handlovej. Dievčatám sme vytvorili podmienky trénovať 3-4 krát týždenne, je len na nich ako to využijú. Súťaž bude pre náš klub mimoriadne finančne náročná.“

Žiaci: Aj v žiackej kategórií budeme mať tak isto zastúpenie. Chlapci sa predstavia v Slovenskej súťaži.

Cieľ: Cieľom tejto kategórie je predvádzať počas sezóny pekný a kolektívny basketbal.

Tréner tímu Jaroslav Daubner: „Mali sme možnosť prihlásiť družstvo do súťaže starších žiakov, ale keďže chalani roč. narodenia 2003 nie sú z hľadiska fyzickej vyspelosti na tom až tak dobre /okrem 2 výnimiek/, musíme počkať ešte jeden rok. Družstvo je rozdelené na 2 ročníky /2003-2004/, čo sa týka počtu hráčov rovnako bude hrať v súťaži žiakov.  Momentálne máme v tejto kategórii k dispozícii 14 hráčov výkonnostne na rôznej úrovni. Cieľom bude ich doplniť na 18. K tomuto vykonáme nábor na všetkých ZŠ v Handlovej a v Chrenovci – Brusno. V súťaži chceme skončiť do 3.miesta.“

Aktuálne informácie o našej činnosti, výsledkoch, súťažiach aj pre Handlovčanov a úspechoch ako aj fotogalériu, nájdete na sbkhandlova.sk. Samozrejme nájdete nás aj na facebooku. Ďakujeme za LIKE: www.facebook.com/www.sbkhandlova.sk.


 
 

Od stredy 27.9.2017 sa bude opravovať parkovisko za Domom kultúryVytlačiť
 

Z dôvodu zvýšenia kvality spevnených a parkovacích plôch sa v Handlovej začína od stredy 27.9.2017 s opravou parkoviska za Domom kultúry mesta Handlová (DK). Oprava bude prebiehať približne dva mesiace v troch etapách. Po verejnom obstarávaní Handlová investuje do skvalitnenia parkovania v meste približne 100 tis. Eur. Domáci aj návštevníci sa tak môžu v dohľadnej dobe tešiť na opravených 30 parkovacích miest v Handlovej a spevnených plôch.

Prvá etapa  - oprava parkoviska za DK a parkovacích miest priľahlých k DK - sa bude realizovať asfaltovaním parkovacej plochy a rozšírením nájazdovej komunikácie k Domu kultúry s predpokladaným ukončením do polovice októbra 2017. Dĺžka opravy je závislá od klimatických podmienok.

Následne sa bude realizovať druhá a tretia etapa tak, aby boli zachované prístupy pre zásobovanie obchodného reťazca v tejto lokalite a minimalizovali sa obmedzenia pre motoristickú verejnosť. Celkovo by všetky tri etapy opráv mali byť ukončené do dvoch mesiacov. Jednotlivé etapy realizácie opravy parkovacích miest znázorňuje mapka.

Mapka etáp opravy parkoviska v Handlovej

Obmedzenia v parkovaní, odporúčania pre motoristov a poďakovanie za spoluprácu

Prvá etapa opravy sa bude realizovať za úplnej uzávierky parkoviska. Mesto Handlová žiada majiteľov motorových vozidiel aby počas doby opravy zvolili iné parkovacie miesta (napríklad pri nákupných centrách, resp. mimo centra). Na vstupe a výstupe opravovanej parkovacej plochy bude osadené prenosné dopravné značenie, ktoré mesto žiada v plnej miere rešpektovať.  

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu, trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.


 
 

Stabilizačný násyp Handlová - upozornenieVytlačiť
 

Upozorňujeme  všetkých občanov na prísny zákaz ukladania akéhokoľvek odpadu na stavbe  „Stabilizačný  násyp Handlová“, budovaného z hlušinového materiálu HBP a.s. Prievidza. Stavba je zaradená do II. kategórie vodnej stavby a zabezpečuje geologickú a hydrogeologickú stabilitu územia mesta Handlová. Stavba stabilizačného násypu o výmere cca 4 hektáre je vo vlastníctve SR - Ministerstva životného prostredia SR. Pravidelný technicko-bezpečnostný dohľad na stavbe vykonáva Vodohospodárska výstavba š.p. Bratislava. Nelegálne skládky akéhokoľvek odpadu ohrozujú stabilitu stavby a dotknutého územia, zvyšujú pravdepodobnosť vzniku havárie s následkom ohrozenia majetku a obyvateľov mesta.

V prípade porušenia zákazu bude v zmysle § 115 ods. 2 písm. a) zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch uložená pokuta do výšky 1 500,00 €.

Územie násypu
 


 
 

Vybavíte elektronicky aj v HandlovejVytlačiť
 

Mesto Handlová sa zapája do projektu digitalizácie služieb pre obyvateľov pod názvom miniDCOM+ 

Agenda a komunikácia s úradom sa stáva jednoduchšia a svoje žiadosti vybavíte bez potreby myslieť na úradné hodiny a rovnako aj z ktoréhokoľvek miesta prostredníctvom internetu. Mesto Handlová poskytuje nasledovné služby:

 • Ohlasovanie vzniku, zániku alebo zmeny poplatkovej povinnosti za komunálne odpady a drobné stavebné odpady,
 • Podávanie daňového priznania k dani z nehnuteľností,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za psa,
 • Povoľovanie predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhovom mieste,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za ubytovanie, Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za predajné automaty

Služby sú aktivované od 1. novembra 2016“.

Príslušné formuláre je možné nájsť na stránke Elektornické služby DCOM

Užitočné informácie zo stránky DCOM

 • Prihlásiť sa: Občan môže využívať ponúknuté eSlužby v prípade, že sa prihlási. Prihlasovanie sa deje prostredníctvom stránky www.slovensko.sk (Na túto stránku nás systém automaticky presunie, ak klikneme na tlačidlo „Prihlásiť sa“. Majú sa použiť  prihlasovacie údaje systému ÚPVS.) Po prihlásení sa znovu zobrazí prostredie portálu, kde obyvateľ môže využívať eSlužby.
 • Obyvateľ: Výberom položky v ponuke sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí obyvateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti obyvateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.
 • Podnikateľ: Výberom položky Podnikateľ v navigácii sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí podnikateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa  pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti podnikateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.

 
 

Zmeny v MHDVytlačiť
 

Mesto Handlová od 1.1.2017 zefektívňuje a uľahčuje cestovanie s MHD pre pravidelných cestujúcich. Rušia sa nevyťažené a neefektívne spoje MHD a to:

20:25 Handlová Kremnická – Handlová MC

21:15 Sídlisko MC – Gewis

22:10 Gewis – Sídlisko MC

19:00 Sídlisko MC – Baňa Handlová

19:30 Baňa Handlová – Sídlisko MC

22:30 Handlová – Nová Lehota

22:50 Nová Lehota – Handlová

5:40 Handlová Baňa – Sídlisko MC

15:30 Handlová Baňa – Sídlisko MC

Autobusy už nebudú zachádzať na zastávku železničnej stanice.

Spoj, ktorý odchádzal z Bane Handlová na MC o 13:30 je presunutý na 13:15.

Od 1.1.2017  mesto Handlová poskytne cestujúcim i novinku -  časové lístky s neobmedzeným cestovaním a platnosťou 30 dní. To uľahčí a zlacní cestovanie v MHD pre pravidelných cestujúcich.

A ako si časový lístok vybaviť?

V mesiacoch december 2016 a január 2017 bude v priestoroch MsÚ Handlová na čísle dverí 8 zriadené dočasné pracovisko – Predpredajné miesto SAD Prievidza a.s., na ktorom si cestujúci môžu vybaviť dopravné karty na cestovanie v MHD každý pondelok a stredu od 8,00 do 16,00 hod.

V ostatné pracovné dni môžu cestujúci odovzdať žiadanku a podklady pre vybavenie dopravnej karty na MsÚ Handlová, číslo dverí 2, počas stránkových hodín MsÚ. Zhotovenú dopravnú kartu si môžu cestujúci vyzdvihnúť po piatich pracovných dňoch na dočasnom pracovisku SAD Prievidza, a.s. na Mestskom úrade, číslo dverí 8 v pondelok a v stredu od 8,00 do 16,00 hod.

A koľko to stojí?

Vyhotovenie dopravnej karty je vo výške 3,50 EUR. 30-dňový časový lístok zakúpený prostredníctvom dopravnej karty je pri obyčajnom cestovnom vo výške 8 EUR, zľavnené cestovné pre deti do 15 rokov, žiakov a študentov do 26 rokov vo výške 4 EUR a pre starobných dôchodcov do 70 rokov a invalidných dôchodcov vo výške 4 EUR.

Zakúpené časové cestovné lístky môže cestujúci využívať už v decembri 2016.

 

 

NOVÝ cestovný poriadok Mestskej hromadnej dopravy v Handlovej

platný od 11.12.2016


 
 

Z cudzieho krv netečieVytlačiť
 

V novembri 2015 sme sa dočkali zrekonštruovania Námestia baníkov. Nové priestory pre verejnosť boli slávnostné odhalené na Katarínske dni.

I keď zámer architekta spojiť to staré – historické a nové – pohľad do budúcnosti sa nie u všetkých stretol s pochopením, časom sme si na nové námestie zvykli a stalo sa súčasťou nášho voľného času spojeného s prechádzkami a športovým vyžitím. I kultúrno-spoločenské podujatia konané na území mesta sa presunuli práve na túto vynovenú plochu.

Väčšina ľudí si svoje okolie udržiava v poriadku a čistote. Uprataný a voňavý domov je súčasťou našich životov a považujeme ho za životný štandard. Veď už nie sme v stredoveku, kedy ľudia hádzali zostatky zo stola priamo na dlážku a tam sa o ich „upratanie“ postarali psy.

Realita na verejných priestranstvách sa však nepodobá na súčasného, moderného človeka, ale na tohto stredovekého. Novodobí gladiátori sa naháňajú po pešej zóne na svojich ľahkých dvojkolesových kovových tátošoch, pričom najväčším nepriateľom sú značky osadené v zemi. Na hru „smrť ukameňovaním“ slúži výplň chodníčkov pri fontáne. Rytierske súboje sa odohrávajú vo vode i na zemi. Vidíme obutých a vo fontáne chodiacich rytierov, niektorým slúžia za protivníkov podvodné lampy a trúbky. Tí najodvážnejší berú za najväčšieho nepriateľa sochu dievčiny a neváhajú pre to, aby sa jej pomstili, skočiť priamo do spárov divokého prílivu fontány. Tí, ktorí sa potrebujú predviesť a trebárs i získať kapesníček od svojej milej používajú na svoje adrenalínové predstavenie Pamätník padlým.

Je na každom z nás, ako so svojim životom naložíme a ako sa budeme správať k svojmu okoliu. Každý musí prehodnotiť, či je vandalizmus a neúcta k práci a majetku druhých tou správnou cestou.

V domácnosti väčšina z nás nehodí špak z cigarety alebo nedojedenú klobásu na zem a na vykonanie akejkoľvek fyzickej potreby používa zariadenie na to určené. V domácnosti nie je potrebné vytvárať dokumenty, ktorými by sme upravovali správanie jej členov. Keď je to však nutné, dokument „Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta Handlová“ je vytvorený a voľne dostupný na stránkach mesta tu


 
 

Cestovný poriadok MHD Handlová platný od 1.2.2017Vytlačiť
 

Cestovné poriadky na stiahnutie


 
 

Oznámenie o prerokovaní predaja nehnuteľnostíVytlačiť
 

Mestský úrad HANDLOVÁ

NÁMESTIE BANÍKOV 7

972 51 HANDLOVÁ

Oddelenie daní, majetku mesta a podnikateľskej činnosti

 

Vec: O Z N Á M E N I E

Mesto Handlová v súlade s § 9a zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v z.n.p. oznamuje, že predmetom schvaľovania Mestského zastupiteľstva na zasadnutí dňa 23.02.2017 bude na základe odporučenia Mestskej rady predaj nehnuteľností – pozemkov ako dôvod hodný osobitného zreteľa, o ktorom Mestské zastupiteľstvo rozhodne trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov, v nasledovnom rozsahu :

 • parcela C-KN č. 3054/8 – zastavaná plocha o výmere 1 m2 v k.ú. Handlová
 • parcela C-KN č. 537/220 – záhrada o výmere 69 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 537/221 – záhrada o výmere 45 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela E-KN č. 2671 – vodná plocha o výmere 710 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 2672 – vodná plocha o výmere 4239 m2 v k.ú. Nová Lehota

 
 

Centrum právnej pomociVytlačiť
 

Centrum právnej pomoci je štátna rozpočtová organizácia, zriadená zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi, ktorej cieľom je zlepšovanie prístupu k spravodlivosti pre ľudí v materiálnej núdzi, t. j. pre tých ľudí, ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Cieľom tejto našej informačnej kampane je zvýšenie povedomia obyvateľov nášho regiónu o existencii bezplatnej, resp. čiastočne bezplatnej právnej pomoci, nakoľko pri vykonávaní našej práce sa často stretávame s tým, že ľudia o nás, aj napriek 10-ročnej úspešnej existencii, nevedia a pri nedostatku finančných prostriedkov svoje právne problémy neriešia, čím sa, bohužiaľ, nezriedka dostávajú do ešte horšej situácie.

 

Dokumenty na stiahnutie:


 
 

Nový portál pre ľudí navstevalekara.skVytlačiť
 

Internetová stránka navstevalekara.sk poskytuje občanom mesta základné informácie o lekároch v okolí mesta. Portál navstevalekara.sk je najväčším portálom na vyhľadávanie lekárov na Slovensku. Okrem priamych kontaktov na lekára obsahuje tiež kontakty na pohotovosti, ktoré občania často vyhľadávajú na internete.

 

Stránka sa otvorí po kliknutí na obrázok portálu:

 


 
 

Informácia o zriadení kontaktného miesta Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohierVytlačiť
 

Z posledného stretnutia so zástupcami ZMOS, na ktorom Asociácia zábavy a hier rozoberala aktuálne problémy v oblasti prevádzkovania hazardných hier na území miest a obcí, vzišla spoločná idea zriadiť kontaktné miesto pre nahlasovanie konkrétnych problémov pri prevádzkovaní hazardných hier, resp. podávanie podnetov na ich účinné obmedzenie a eliminovanie.

Pre tento účel zriadila Asociácia zábavy a hier pre obce a mestá, ako aj individuálne osoby e-mailovú adresu info@azah.sk ako aj bezprostredný telefonický kontakt +421 948 877 800, na ktoré je možné posielať, resp. oznamovať podnety. Prevádzková doba tejto telefónnej liny je počas pracovných dní od 9,00 hod. do 17,00 hod, mimo týchto hodín je k dispozícii odkazová schránka.

Po nahlásaení podnetu na tieto kontaktné miesta bude Asociácia zábavy a hier tento podnet okamžite riešiť s cieľom bezodkladne dostať situáciu do požadovaného stavu alebo ohlásený problém pokiaľ možno čo najskôr eliminovať, pričom budú spätne informovať, aké kroky boli v predmetnej veci podniknuté.


 
 

Oznámenia SSE distribúcia o odstávkach elektrickej energie v meste Handlová a mestských častiachVytlačiť
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 14.11.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 21.11.2017 v čase od 09:30 h do 15:00 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu odstránenia poruchy na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Ul.29. augusta: 7,17,266,9993,9994,9995,9996,9997,9998,9999,
 • Ul. Cintorínska: 0, 1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,15,17,19,21,
 • Ul. Duklianska: 0, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,28,30,42,
 • Ul. Ferka Nádyždyho: 0,15,17,
 • Ul. Janka Kráľa: 0,1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,16,598,999,2769,
 • Ul. Kremnická: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,308,317,325,337,999,
 • Ul. Ľudovíta Štúra: 9,
 • Ul. Parková: 52,
 • Ul. Školská: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,25,26,      27, 28,29,30,31,32,33,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,52,53, 333,571,999

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 2.11.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 03.11.2017 v čase od 07:30 h do 14:30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu odstránenia poruchy na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Morovno: 0,2,3,4,6,7,8,9,10,11,13,14,15,16,18,19,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33, 34,35,36,37,40,41,42,43,44,45,47,94,96,97,98,99,100,101,103,104,105,106,107,  108,109,110,111,112,113,114,115,116,117,118,129,9991,9994,
 • Handlová: Ul. Prievidzská 1
 • Remata: 808                                                                              

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 31.07.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 06.09.2017 v čase od 07:00 h do 18:00 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Ul.Pstruhárska: 0,8,10,11,12,13,14,15,16,17,18,20,23,25,27,29,33,35,37,39,41,43,45,   47,49,53,144,792,999
 • Ul. Údernícka: 49,329

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 31.07.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 05.09.2017 v čase od 07:30 h do 17:30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Ul. 29. augusta: 7,17,266,9993,9994,9995,9996,9997,9998,9999
 • Ul.Cintorínska: 0,1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,24,27,29
 • Ul. Duklianska: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,28,30,42
 • Ul. Ferka Nádaždyho: 0,15,17
 • Ul. Gagarina: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,
 • Ul. Hurbanova: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,999
 • Ul. Janka Kráľa: 0, 1,2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,14,16,598,999,2769
 • Ul. P. Jilemnického: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
 • Ul. Kremnická: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,20,308,317,325,337,999
 • Ul. Kunešovská: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36
 • Ul. Ľudovíta Štúra: 9
 • Ul. Mládežnícka: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,10,999,1069
 • Ul. Parková: 0,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26, 27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,45,47,48,49,50,51,52,  53,54,55,56,57,58,60,1379,1384,1405
 • Ul. Pionierov: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
 • Ul. S. Chalúpku: 6
 • Ul. Sadová: 1,3,5,15,3983,4827
 • Ul. Školská: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,25,26,27     ,28,29,30,31,32,33,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49, 50,52,53,333,571,999

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 31.07.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 04.09.2017 v čase od 07:00 h do 18:00 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Banská cesta: 0,6,8,12,999,2664
 • Ivana Krasku: 1,2,4,5,7,8,10,12,14,16,18,838
 • Pekárska: 0,13,15,17,19,29,34,36,38,720,734,744,749,751,752,753,756, 759,763,776,999,2620, 2621,3257

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 22.06.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 27.07.2017 v čase od 07:30 h do 14:30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Železničiarska: 0

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 04.07.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 05.07.2017 v čase od 07:30 h do 18:30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Remata: 0,1,24,60,62,63,64,65,67,68,69,75,76,77,79,80,82,85,130,808

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 29.5.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 04.07.2017 v čase od 07:30 h do 15:30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Remata: 41

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 22.5.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že
 • v termíne 29. júna 2017 v čase od 8.00 h do 14.30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Banská cesta: 0,6,8,12,999,2664
 • Ivana Krasku: 1,2,4,5,7,8,10,12,14,16,18, 838
 • Pekárska: 0,13,15,17,19,29,34,36,38,720,734,744,749,751,752,753,756,759,763,776,999,2620, 2621,3257 
 • Údernícka: 47, 49, 329

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 13.4.2017

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že v termíne
 • 17.05.2017 od 08.30 h do 13.30 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Brigádnicka 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 • Hečkova 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Hlboká 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 11
 • Hviezdoslavova 0, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 1297
 • Ivana Olbrachta 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 1736, 1901
 • J. L. Bellu 1, 2, 3, 4, 5, 6
 • Kpt. Nálepku 21, 23, 25, 27, 28, 29, 31, 33, 35, 38, 84, 86
 • Kvetná 0
 • Odbojárov 0, 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 47, 49, 4091
 • Robotnícka 26, 28, 30, 33, 38, 39, 40

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny zo dňa 3.4.2017 - Remata

 • v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamujeme, že v termíne
 • 5.5.2017 od 08.00 h do 13.00 h
 • bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality:
 • Remata 0, 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 21, 22, 23, 25, 26, 28, 29, 32, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 50, 51, 53, 54, 55, 56, 88, 92, 93, 94, 96, 97, 101, 103, 381, 384, 385, 396, 507, 784, 788, 789, 790, 793, 808

 
 

Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta HandlováVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie nižšie

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok CMZ a pešej zóny mesta Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf (989.7 kB)

 
 

DaMP prídi medzi nás!Vytlačiť
 

0.jpgDaMP mesta Handlová

fungujeme pod týmto názvom už 8 rokov, táto skratka je značkou Detského a mládežníckeho parlamentu mesta Handlová. Sme skupinka mladých ľudí v Handlovej, ktorí chcú: 

 • zaktivovať mládež v meste, získať ju pre prácu v kultúre, športe a spoločenskom živote a zároveň vzbudiť u mladých  záujem o veci verejné
 • reprezentovať, presadzovať a obhajovať záujmy mladých ľudí žijúcich alebo študujúcich na území mesta Handlová vo vzťahu k miestnej samospráveale aj iným inštitúciám a organizáciám, vhodným spôsobom upozorňovať na problémy a ponúkať ich riešenia.
 • iniciovať a organizovať akcie týkajúce sa života mladých ľudí v meste Handlová alebo odovzdať skúsenosti
 • nadväzovať spoluprácu s inými mládežníckymi parlamentmi, ktoré pôsobia v iných mestách na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, Slovenskej republiky ale aj v zahraničí

Ty si ten správny, pridaj sa k nám, sme dobrá značka!

Kontakt: 0917 848 650, pdeliova.cvc@gmail.com


 
 

dnes je: 17.11.2017

meniny má: Klaudia

webygroup

English version
Úvodná stránka