Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
mesto Handlová
 
 

Podujatia

Regionálne oslavy dňa baníkov, Handlová 1. a 2. september 2017. Pozvánky pre predajcov a informácie k podujatiu.Vytlačiť
 

Banner ROBD Handlová 2017

Mesto Handlová, Hornonitranske bane Prievidza a.s. a Združenie miest a obcí hornej Nitry pozývajú na Regionálne oslavy dňa baníkov 2017, ktoré sa budú konať v piatok a sobotu, 1. a 2. septembra 2017 v Handlovej.

Pozvánky pre predajcov na Banícky jarmok, pozvánku na Pálfyho Lauru a viac o programe sa dozviete po kliknutí sem

 


 
 

Kam cez prázdniny v Handlovej? Pozrite si program na mesiace júl a august. Tešíme sa na všetkých aj 1. a 2. septembra na Regionálnych oslavách dňa baníkov 2017!Vytlačiť
 

Plagát Leto v Handlovej 2017Kam za kultúrou a športom v Handlovej alebo infolist na prázdniny 

Plaváreň mesta Handlová bude počas letných mesiacov júl a august otvorená! Priaznivcov plávania privíta handlovská plaváreň v bazénoch denne od 10.00 do 20.00 hodiny a v ponuke je solárium. Ostatné služby nie sú počas prázdnin v ponuke. Bližšie informácie na telefónnom čísle plavárne 0908 911 401.

V letných mesiacoch bude Štatistický úrad SR vykonávať v handlovských domácnostiach prieskum o používaní palív v domácnostiach. Viac informácií nájdete na aj na www.statistics.sk

Aj v mesiacoch júl a august pokračuje oprava ciest a chodníkov. Do 7. júla bude ukončená oprava chodníka na Ul. 1. Mája, ako aj 2. etapa opravy komunikácie na Ligetskej ulici. Oprava je vykonávaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Aktuálne infomácie nájdete vždy v samostatnom ozname na tejto stránke po kliknutí sem

Letné prázdniny budú aj v materských škôlkach. Otvorené budú jednotlivé triedy nasledovne: od 3. júla do 28. júla elokované pracovisko na Morovnianskej ceste a od 31. júla do 25. augusta elokované pracovisko na Ul. SNP 27.  V termíne od 28. do 31. augusta bude prerušená prevádzka vo všetkých elokovaných pracoviskách MŠ v Handlovej. Štandardná prevádzka vo všetkých triedach a elokovaných pracoviskách materských škôlok začne v pondelok 4. septembra 2017.

V Handlovej sa konal Slovakia Cup 2017 v plážovom volejbale telesne postihnutých volejbalistov v areáli Hutira relax clubu v dňoch 30. júna až 1. júla. Počas každého boli pripravené v dopoludňajších hodinách 3 zápasy a v popoludňajších 2 zápasy. Na turnaji sa zúčastnilo celkom 5 družstiev aj zo zahraničia, a to z Poľska a Kazachstanu.

Handlovská 24-ka, futbalový nonstop maratón sa konal v priestoroch ihriska na ZŠ Školská v Handlovej. Podujatie začalo výkopom v sobotu 1. júla na poludnie a hralo sa nepretržite 24 hodín. Turnaja sa zúčastnili žiaci do 14 rokov z družobného maďarského mesta Šarišáp. Piaty ročník vyhrali Handlovčania-Krekáči nad Prievidžanmi-Bôbarmi 270:245. Celkové skóre po 5. ročníku je 2:3 a na turnaji rotovalo spolu 245 hráčov.

Farnosť Handlová a o.z. Karpaty Art Gallery organizovalo v sobotu 1. júla v poradí 5. ročník Juniálesu. Podujatie začalo o 13.00 h pešou púťou do Novej Lehoty. Po sv. omši sa uskutočnila prezentácia knižnej publikácie o živote a práci biskupa a čestného občana mesta Handlová Petra Dubovského. Návštevníci mohli dobrovoľným príspevkom podporiť záchranu Kostola sv. Mikuláša v Novej Lehote, ktorý bol postavený v roku 1785 na gotických základoch staršieho kostola z 15. storočia.

Mestský kynologický klub organizoval 2. ročník kynologického preteku „O banícky pohár mesta Handlová“ v areáli ZŠ Morovnianska cesta v sobotu 1. júla 2017. Podujatia sa zúčasnilo spolu 29 psovodov a súťažilo sa v piatich kategóriách.

Centrum voľného času Handlová  pripravilo v čase letných prázdnin týždne plné zaujímavých aktivít v letných táboroch pre deti:

 • návštevu kúpaliska,
 • jazdu na koňoch,
 • lezenie na Bouldrovej stene,
 • turistuku spojenú s opekačkou,
 • výlety na Rematu,
 • do ZOO do Bojníc,
 • tréningy bojového umenia Aikido,
 • športové turnaje,
 • kopec zábavných hier.

Poplatok na jeden deň je 7eur, pričom v cene je zahrnutý  teplý obed. Pre členov DO Fénix Handlová poskytujeme zľavu 2 Eurá, t.j. poplatok na jeden deň je 5 Eur. Máte možnosť absolvovať len vybrané dni, t.j. nie je povinné zaplatiť celý týždeň. Viac info na 0918 525 035

Dom kultúry mesta Handlová pozýva na Leto na námestí – od 7. júla do 18. augusta 2017. Budeme sa na Vás tešiť vždy v piatok o 17.00 na Námestí baníkov. Začíname už 7. júla. Počas jednotlivých podujatí sa môžu prezentovať výrobcovia handmade výrobkov z Handlovej. Ak vyrábate niečo vlastnými rukami a chcete, aby sa o Vás vedelo, stačí sa ohlásiť v DK Handlová, alebo na cukan77@gmail.com

Podujatia sa konajú len v prípade priaznivého počasia.

 • POZOR! Koncert dňa 7.7. o 17,00 h – STOP BAND - z každého rožka troška je z dôvodu neriaznivej predpovede počasia ZUŠENÝ (pozrite si aj oznam o výstrahe SHMÚ po kliknutí sem. Po dohvore DK Handlová s členmi STOP BAND je náhradný termín koncertu 16. august o 17.00 h na Námestí baníkov. 
 • 21.7. o 17,00 – ÚSVIT - country (koncert)
 • 28.7. o 17,00 – VEGA - hviezda TV Šláger (koncert)
 • 4.8. o 17,00 – O dvoch hrochoch - Divadielko Severka (divadielko pre deti)
 • 11.8. o 17,00 – Pé Dé a priatelia - pop rock (koncert)
 • 18.8. o 17,00 – COLOR - pop (koncert)

Mesto Handlová a DK Handlová pozýva na Bažant kinematograf. Rretroautobus s nádielkou kvalitných slovenských a českých filmov príde do Handlovej od utorka 11.7. do piatka 14.7. 2017 vždy o 21.30 h na Námestí baníkov Handlová. V ponuke sú nasledovné filmy.

 • 11.7. - OBECNÁ ŠKOLA, Československo, 1991
 • 12.7. - UČITEĽKA, Slovensko/Česko, 2016
 • 13.7. -  TEÓRIA TIGRA, Česko/Slovensko, 2016
 • 14.7. -  SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV, Slovensko/Česko, 2015

Mestská knižnica pozýva prázdninujúce deti, rodičov a starých rodičov na Prázdninové stredy v knižnici, vždy od 10.00 h. Po prečítaní knižky si deti v tvorivej dielni tie najkrajšie, najzaujímavejšie, najveselšie priblížia v dielňach. Čítať budeme:

 • 12.7. Pipi Dlhá Pančucha
 • 19.7. O medvedíkoví bez mena
 • 26.7. Zverinec na siedmom poschodí
 • 2.8.   Humorné rozprávky
 • 9.8.   Nejdem a basta!
 • 16.8. Maťko a Kubko
 • 23.8. Námorník Kapko Dierka
 • 30.8. Opice z našej police

Súčasťou letných podujatí je aj otvorená letná čitáreň pred knižnicou, v čase otváracích hodín od 8.00 do 17.00 h. Pobočka knižnice v priestoroch ZŠ Morovnianska cesta bude od 15. júla zatvorená.

Slovenské banské múzeum pozýva prázdninujúce deti v utorky na prehliadku spojenú so zábavným kvízovým dopoludním s odmenou. V piatok si príďte do filmového klubu pozrieť film Ako baník k zlatu prišiel. Viac info na www.muzeumbs.sk

Karpaty Art Gallery pozýva na výstavu Fero Lipták -Scriptorium. Fero Lipták je významný slovenský umelec, ktorý sa venuje maľbe, kresbe, grafike a ilustrácii. V programe vernisáže sa predstavil handlovský gitarista Jozef Engerer. Otvorenie výstavy sa konalo v utorok 4.7.2017 o 17.00 h. v Karpaty Art Gallery v Handlovej. Výstava potrvá do 4.8.2017.

Farnosť Handlová a mesto Handlová pozývalo v rámci podujatí Letná pauza 2017, 5. júla o 19.00 h do Kostola sv. Kataríny na koncert Ludus Tonalis Cuore barocco. Koncert bol výnimočným vystúpením mladých ľudí, ktorí hrajú na barokové hudobné nástroje a handlovský koncert bol venovaný tvorbe J.S.Bacha.

V Handlovej vystúpi svetoznámy Handlovčan René Lacko. Príďte 7.7.2017 o 18:30 h do Hutira Relax Clubu na koncert.

Mesto Handlová, Dom kultúry mesta Handlová a ďalší organizátori pozývajú na podujatie Vatra zvrchovanosti v piatok 14. júla od 16.00 h do Handparku (park za nemocnicou). V programe vstúpia FS Hájiček z Chrenovca-Brusna, Poluvská muzika, DĽH spod Rokoša. Podujatie pre rodiny s deťmi bude plné atrakcií a na všetkých čaká bohatá tombola.  O 15.30 h sa bude na Námestí baníkov, pred mestským úradom konať stužkovanie Lipky zvrchovanosti. Kliknite si aj na samostatný oznam

Mesto Handlová a spoločnosť Lidl otvára v Handlovej ihrisko Žihadielko! Otvárať sa bude 15. júla 2017 od 10.00 h na sídlisku Mostná. Príde aj Maja a mesto pridá dve ďalšie ihriská. Pripravený je bohatý program pre deti aj pre dospelých. Súčasťou podujatia je otvorenie dvoch ihrísk, ktoré pre vekovo staršie deti pripravilo mesto Handlová v priestore vnútrobloku na Mostnej ulici. Viac si o programe môžete prečítať v samostatnom ozname po kliknutí sem.

Mesto Handlová a Ivan Jakušovský pozývajú mladých tanečníkov na celodenný Hip-Hop maratón BOOMBOX v sobotu 15. júla od 10.00 h. do 22.00 h. v Hutira Relax Club. Príde aj Laci Strike. Viac o programe si prečítajte po kliknutí sem.

Dom kultúry mesta Handlová pozýva na aktuálne svetové premiéry filmov do Digitálneho  kina Baník. Aktuálny program nájdete  na www.kino.handlova.sk

Mesto Handlová a spoločnosť HATER Handlová spol. s r.o. oznamujú, že zvoz triedeného odpadu v mesiaci júl sa bude konať v nasledovných termínoch: Mesto  Handlová, Horný koniec a Nová Lehota – plasty 12, a 26.7., papier 4. a 19.7., sklo 1.7. Na dolno konci a  v Morovne sa bude odpad zvážať: plasty 14. a 28. 7., papier 7.7.

Mesto Handlová organizuje a pozýva na tradičnú spomienku Deň bielych ruží, vo štvrtok 10. augusta 2017 s nasledovným programom: 9.30 h Posledné spojenie – rozozvučanie kostolných  zvonov a o 18.00 h Stretnutie pri pamätníku baníkov Ul. 29. augusta spojené s príhovormi a položením bielych ruží k pamätníku delegáciami.

Mesto Handlová spolu s ďalšími  organizáciami pozývajú na kladenie vencov pri príležitosti 73. výročia SNP na Námestie baníkov v piatok 25. augusta o 15.00 h.

Mesto Handlová a Centrum voľného času pozýva na Námestie baníkov na Bubble day – Medzinárodný deň bublín, v piatok 25. augusta od 16.00 h.

Dom kultúry mesta Handlová a mesto Handlová pozývajú širokú  verejnosť na Regionálne oslavy dňa baníkov 2017, ktoré sa budú konať v dňoch 1. a 2. septembra 2017. Už dnes sa môžete nahlásiť do alegorického sprievodu Pálfyho Laura 2017, ktorý sa bude konať 2. septembra a využiť tak priestor na prezentáciu svojich aktivít. Svoju účasť nahláste na 0918 610 816. Tento rok sa môžu návštevníci tešiť na bohatý program. V piatok vystúpi kapela  Legendy se vracejí a Peter Nagy so skupinou Indigo. V sobotu 02. 09. 2017 Horkýže slíže, kapely zo Šláger TV, folklórne súbory zo Slovenska a ďalší. Hudobný program je pripravený od 10.00 hod. do neskorých večerných hodín a určite zaujme aj Banícky jarmok. Viac o podujatí sa dozviete v samostatnej podstránke po kliknutí sem. Predajcovia tam nájdu podmienky predaja.

Spracovalo odd. masm. politiky MsÚ Handlová, handlova@handlova.sk, Tel.: 0908 342 616. V Handlovej  3.7.2017


 
 

Voda v handlovskom plaveckom bazéne, váš letný relax a osvieženie. Plaváreň počas letných prázdnin otvorená!Vytlačiť
 

poster plavaren web.jpg

Plaváreň mesta Handlová  oznamuje, že bude počas letných mesiacov júl a august otvorená!

Priaznivcov plávania radi privítame v bazénoch denne od 10.00 do 20.00 hodiny. Plaváreň bude ponúkať okrem plávania ešte služby solária, ostatné služby nie sú počas prázdnin v ponuke. 

 

Viac informácií v pokladni plavárne: 0918 911 401.

Osviežte sa počas letných dní v handlovskom plaveckom bazéne.


 
 

Diela významného slovenského výtvarníka sa budú prezentovať v Handlovej! Fero Lipták - ScriptoriumVytlačiť
 

FeRo LiPtáK - SCRIPTORIUM.jpg

Mesto Handlová a Karpaty Art Gallery srdečne pozýva na vernisáž výstavy významného maliara, ilustrátora a scénografa, laureáta ocenenia Český Lev Fera Liptáka - Scriptorium.

Fero Lipták, významný slovenský umelec, ktorý sa venuje maľbe, kresbe, grafike a ilustrácii. Doteraz mal viac ako 15 samostatných a mnoho kolektívnych výstav nielen na Slovensku ale i v zahraničí.  Ako architekt a výtvarník spolupracoval pri tvorbe  slovenských filmoch. S režisérom Martinom Šulíkom spolupracoval na filmoch Neha, Všetko čo mám rád, Záhrada, Orbis pictus, Zabíjačka, Krajinka a Slnečný štát.

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť stretnúť sa s týmto vynikajúcim výtvarníkom osobne a porozprávať sa o živote, tvorbe a námetoch na jeho krásne a vtipné obrázky.

Otvorenie výstavy bude v utorok 4.7.2017 o 17.00 h. v Karpaty Art Gallery v Handlovej. Výstava potrvá do 4.8.2017.

 


 
 

Letná čitáreň a MDD so zápisom zdarma v Handlovskej knižniciVytlačiť
 

Logo MsK HandlováKnižnica deťom k MDD

Navštívte Mestskú knižnicu Handlová 1. júna 2017. Knižnica pripravila deťom zábavné dopoludnie. 

 • Všetky deti, ktoré navštívia knižnicu v tento deň a ešte nie sú zapísané do knižnice, dostanú čitateľský preukaz na rok 2017 zdarma. Platí pre jednotlivcov aj pre školy.
 • Rodičia, starí rodičia, ktorí navštívia Mestskú knižnicu so svojimi deťmi, získajú čitateľský preukaz na rok 2017 zdarma.

 

Letná čitáreň pri Mestskej knižnici otvorená

Od 1. júna 2017 je pre čitateľov a návštevníkov handlovskej knižnice sprístupnená letná čitáreň, kde si môžu posedieť, prečítať noviny, časopisy, využiť wi-fi zónu alebo si len oddýchnuť. Letná čitáreň je otvorená počas pracovných dni od 8:00 h do 18:00 h. do konca leta.

Leto s dobrou knihou na terase,

osvieži mysle vaše,

môžte spolu diskutovať o knihách,

zavesiť na FB čo v nich zaujalo vás.


 
 

Maratón v čítaní v Handlovej 31.5.2017. Detskí čitatelia sa pokúsia prekonať rekord! Držíme palce!Vytlačiť
 

Najpočetnejší detský čitateľský maratón

„Čítajme si...“ 10. ročník - Pokus o prekonanie rekordu a zápis do Slovenskej knihy rekordov

Páči sa nám myšlienka simultánneho čítania súčasne vo viacerých mestách Slovenska a preto sa vo štvrtok 31. mája 2017 od 9:00h do 15:00h stretneme v Mestskej knižnici so žiakmi handlovských základných škôl  a prispejeme k pokusu prekonať minuloročný rekord v počte čítajúcich detí.          

 • Organizátor: Linka detskej istoty pri SV UNICEF
 • Spoluorganizátor v Handlovej:Mestská knižnica Handlová
 • Základné informácie o pokuse prekonanie rekordu: Linka detskej istoty pri SV pre UNICEF pripravuje desiaty ročník projektu „ČÍTAJME SI“, v rámci ktorého sa deti pokúsia o prekonanie minuloročného rekordu v najpočetnejšom detskom čitateľskom maratóne.
 • Názov pokusu o rekord: Najpočetnejší detský čitateľský maratón
 • Popis pokusu o rekord: Cieľom rekordu je zapojiť čo najväčší počet detí do čítania súčasne vo viacerých mestách Slovenska.
 • Akcia sa koná v spolupráci s miestnymi partnermi – miestne knižnice, školy
 • Termín konania akcie: 31.5.2015 od 9,00h do 15,00h.
 • Čitateľský maratón je určený najmä pre deti základných škôl.
 • Krstnou mamou projektu je Oľga Feldeková, známa humoristka a spisovateľka.
 • Predpokladáme, že sa v Mestskej knižnici Handlová zapojí do projektu okolo 200 čítajúcich detí, čítať budeme knihu Prdiprášok doktora Proktora, od Jo Nesba. Tento rok oslovila MsK žiakov ZŠ Školská a žiakov ZŠ MC.  Minulý rok, v MsK Handlová a pobočke v ZŠMC, čítalo 295 detí.

 
 

Pálfyho Laura 2017 v Handlovej je alegorický sprievod, kde vás bude vidno! Vytlačiť
 

Plagát - pozvánka do Pálfyho Laury 2017 do Handlovej

Mesto Handlová pripravuje spolu s ďalšími organizátormi a dobrovoľníkmi alegorický sprievod mestom
PÁLFYHO LAURA 2017,
ktorý sa bude konať v sobotu
2. septembra 2017 o 17.00 h na Námestí baníkov v Handlovej v rámci Regionálnych osláv dňa baníkov.

Jednotlivci, kolektívy, školy, spolky, záujmové krúžky, podnikatelia...ak fungujete na území mesta Handlová a hornej Nitry...UKÁŽTE SA!!!

 • Fantázii sa medze nekladú. Kostýmujte sa, vyrobte si rekvizity, zostrojte alegorický voz....Je to na vás, aby vás bolo vidno.
 • Prihláste sa do 25. augusta 2017. Vaša reklama vás bude stáť iba vaše úsilie!
 • Kontakt: DK Handlová: Mgr. Braňo Čukan, 0918 610 816, cukan77@gmail.com
 • Tešíme sa na všetkých z Handlovej a regiónu hornej Nitry.

 
 

Spravodlivý obchod pre spravodlivú budúcnosťVytlačiť
 

ERASMUS+ Návšteva mesta Handlová

Fair trade for a fair future je názov projektu programu Erasmus+, ktorý je zameraný najmä na etické a finančné otázky spojené so značkou Fair Trade. Problematika je v súčasnosti veľmi aktuálna, študenti sa oboznamujú  so skúsenosťami svojich partnerov, ich prístupom k emigrácii a pomoci krajinám tretieho sveta a vytvárajú  si názor o našej konzumnej spoločnosti. K projektu bola vytvorená i webová stránka www.erasmusplus-fairtrade.sk. Neodmysliteľnou súčasťou projektu je spolupráca medzi študentami a učiteľmi partnerských krajín, čo so sebou prináša spoznávanie  krajín a ich kultúr, precvičovanie  si jazykových  zručností a vznik nových  priateľstiev.

V pondelok, 3. apríla 2017, boli primátorom mesta Handlová Rudolfom Podobom v sobášnej sieni mestského úradu slávnostne privítaní učitelia a študenti zo šiestich stredných škôl zapojených do tohto projektu – Thomas Deacon Academy, Peterborough, Veľká Británia, ktorá je i koordinátorom projektu, ďalej to boli zástupcovia z Europa Schule, Dortmund, Nemecko, Instituto Magistrale Isabella Gonzaga, Chieti, Taliansko, HTL Mossingerstrasse, Kalagenfurt, Rakúsko, Sonderbort, Statsskole, Dánsko a naši z Gymnázia Ivana Bellu.

 

Zástupcovia jednotlivých delegácií si prevzali z rúk primátora pamätný list a všetci dostali i malé upomienkové predmety.

Fotogalériu nájdete po kliknutí sem


 
 

Hvezdáreň Handlová pozýva...Vytlačiť
 

Pozorovanie: nočnej oblohy, Slnka, Mesiaca a planét, prednášky pre školy a širokú verejnosť

 

V prípade záujmu kontaktujte nášho hvezdára: FABIÁN FANTURA, 0905 726 634

 

 


 
 

Minerálka do domu - nová služba pre obyvateľov HandlovejVytlačiť
 

Občianske združenie Interaktívna edukácia ponúka obyvateľom Handlovej novú službu - dovoz minerálky.


Kvalitná minerálna voda  je vďaka priaznivému pomeru minerálnych látok vhodná na každodenné pitie. 


Cena:
0,40€/ fľaša bez príchute (1 balík - 2,40€)
0,50€/ fľaša s príchuťou (1 balík - 3,00€)

S príchuťami: jablko, čierna ríbezľa, baza, grapefruit, citrón, pomaranč
Bez príchute: perlivá, jemne perlivá, neperlivá

Minimálny odber je 1 balík (6x1,5l)

Čas dovozu je obvykle medzi 16:00 a 19:00 v pracovných dňoch, prípadne dohodou.

Objednávky a informácie na tel. č.: 0948 171 322 počas celého dňa.

 

Kúpou minerálky podporíte vznik vedecko-vzdelávacieho a športového centra v Handlovej.


 
 

Karpaty Art GalleryVytlačiť
 

Vážení milovníci umenia,
od 28.2.2014 môžete nájsť našu galériu a pozvánky na podujatia
na našom oficiálnom webe www.karpatyartgallery.sk

 

 


 
 

Všeobecné

Zmena cestovného poriadku v Handlovej na linke Handlová - Nová Lehota vymení modrý autobus za žltý, obyvatelia nepocítia zmenuVytlačiť
 

Erb HandlováHandlová, 25.7.2017

Zmena cestovného poriadku v Handlovej vymení modrý autobus za žltý, obyvatelia nepocítia zmenu

Na základe zvýšenej potreby autobusovej prepravy v medzimestských linkách z dôvodu zamestnanosti v okrese Prievidza, mesto Handlová vychádza v ústrety svojim obyvateľom bývajúcim v mestskej časti Nová Lehota. Večernú linku, ktorá mala byť zrušená, už nebude obsluhovať modrý autobus, ale linka mestskej hromadnej dopravy (MHD), teda žltý autobus. Mesto bude hradiť prepravu obyvateľov zo svojho rozpočtu v zmysle platnej zmluvy o poskytovaní služieb vo verejnom záujme s dopravcom SAD Prievidza, a.s.

Obyvatelia Novej Lehoty využívali večerný spoj  (prímestská autobusová linka (PAL) 30742775, modrý autobus), ktorý odchádzal z centra mesta o 20:45 h počas pracovných dní. Nový, žltý spoj MHD č.33 zo zastávky Handlová, centrum do Novej Lehoty, dedina, bude posunutý v zmysle  cestovného poriadku platného od 1. augusta 2017 z 20.45 hod. na 20.50 hod., aby bol zabezpečený prestup cestujúcich z PAL 307427/75 z Prievidze. Odchod vratného spoja č. 34 z  Novej Lehoty, dedina do Handlovej, centrum bude posunutý z 21.00 hod. na 21.05 hod. Platný cestovný poriadok nájde cestujúca verejnosť na stránke prepravcu www.sadpd.sk a na stránke www.handlova.sk.

Spoj je zavedený na požiadavku mesta Handlová pre obdobie od 1.8. 2017 do konca roka 2017a bude premávať každý deň okrem 24.12 a 31.12.2017. Počas tohto obdobia bude sledovaná vyťažiteľnosť spoja.Cena lístka sa nemení.

Predpokladané náklady na prevádzku spoja MHD za obdobie od 1.8.2017 do 30.12.2017 (spolu 102 pracovných dní) sú vo výške 1089 Eur; autobus za toto obdobie najazdí viac ako 1800 km a predpokladaný odhad tržieb je do 70 Eur. CP platný od 1.8.2017 nájdete v súbore na stiahnutie nižšie.

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, handlova@handlova.sk

Cestovný poriadok Handlová - Nová Lehota od 1.8.2017 CP_HANDLOVA_NOVA_LEHOTA_307201_17072017.pdf CP_HANDLOVA_NOVA_LEHOTA_307201_17072017.pdf (85 kB)

 
 

Kde sa v Handlovej kosí, čo sa vysadilo a kde sa upravuje verejná zeleň Vytlačiť
 

Ilustračné foto - CMZ Handlová

Začalo sa opilovanie drevín na Ul. ČSA 17.7. - 21.7.2017

Mesto Handlová informuje, že z dôvodu revitalizácie drevín sa budú v dňoch 17.7. až 21.7. 2017 opilovať dreviny na Ul. ČSA v Handlovej. Mesto Handlová ďakuje obyvateľom, že budú v tejto lokalite opatrní a budú rešpektovať pokyny zamestnancov vykonávajúcich opilovanie.

 

Začala sa 2. etapa kosenia v Handlovej

Týždenné harmonogramy kosenia v júli 2017:

 • v dňoch od 10.7.2017 do 21.7. 2017 prebieha kosba na nasledovných uliciach: Ul. SNP, Ul. Železničiarska, Hand Park, Ul. Údernícka, Ul. Dimitrovova, Ul. Lipová, Ul. Poštová, Ul. 1.mája  (aktualizované 10.7.2017)

Týždenné harmonogramy kosenia v máji a júni 2017:

 • v dňoch od 15.5. do 19.5.2017 sa dokončuje kosenie na Ul. Prievidzská a bude pokračovať na Ul. 29 augusta od ZUŠ po Detský domov a Ul. Partizánska.
 • v dňoch od 19.5 do 26.5.2017 prebieha kosba na uliciach: Ul. SNP, Železničiarska, Poliklinika, ul. Údernícka pravá strana a Dimitrovova pravá strana, Údernícka ľavá strana, Lipová, Poštová a Dimitrovova od reštaurácie Lesná.
 • v dňoch od 29.05.2017 do 02.06.2017 prebieha kosenie na uliciach ČSA, Mierové sídlisko Mostná a pokračuje sa na ul. Okružnú a MC.
 • v dňoch od 19.6.2017 do 30.6.2017 prebieha kosba na nasledovných uliciach: Prievidzská, 29. augusta, Partizánska, SNP, Železničiarska a Poliklinika. (aktualizované 29.6.2017).

V Handlovej kvitnú kvety

V priebehu apríla sa realizovalo v meste Handlová jarné upratovanie pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Počas jarného upratovania v Handlovej spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. odviezla 48,12 ton odpadu na skládku a autá zvážajúce odpad najazdili 867 km. Celkové náklady na jarné upratovanie boli vo výške 2250 Eur.

V Handlovej vysadili a vymenili kvety

Začiatkom mája sa začalo v Handlovej s výsadbou kvetín. Najväčšou zmenou bola výmena kvetinových záhonov v Centrálnej mestskej zóne (CMZ). Mesto Handlová zverilo starostlivosť o zeleň v CMZ do rúk spoločnosti Ján Duchovič-SlovGarten. Celkovo nájdete na handlovskom námestí 120 ks nových okrasných rastlín (20 druhov), pribudli črepníky na stĺpoch verejného osvetlenia so 16 -timi muškátmi. Trávnatá plocha v CMZ sa bude kosiť na základe zmluvy štyrikrát. Údržba zelene, ktorá je predmetom zmluvy, bude realizovaná v závislosti od vegetačného obdobia tak, aby vykonané práce spĺňali požiadavky kladené na ozdravujúce a estetické vlastnosti ošetrovanej zelene v období od začiatku mája do konca októbra 2017. Celková cena za údržbu zelene v CMZ je po súťaži 16 277 Eur.

Ostatná kvetinová výzdoba ostáva v správe mestskej spoločnosti Hater Handlová spol. s r.o. a v rozpočte handlovskej samosprávy je na tento účel vyčlenených spolu 7500 Eur aj na následnú údržbu záhonov. Z tejto čiastky boli vysadené záhony na ulici ČSA (pred farby-laky), Ul. 29. augusta, záhon pred COOP- Jednota v centre mesta a dva kruhové objazdy.

Úprava zelene v meste pokračuje plánovanými kosbami

Od 9. mája 2017 sa v Handlovej začalo s prvou kosbou verejnej zelene. Hater Handlová spol. s r.o. má v správe približne 330 000 m2 trávnikov. Mesto má naplánované predbežne  dve celoplošné kosby, ktoré vykonáva spolu 15 ľudí použitím dvoch samohybných kosačiek a 11 krovinorezov. V prípade, že bude potrebné, bude vykonaná aj tretia celoplošná kosba mesta.

Menšie kosby mesto vykonáva v spolupráci so štyrmi aktivačnými pracovníkmi, ktorí v týchto dňoch kosia a upravujú okolie Karpatsko nemeckého domu na Ul. Poštová, okolie Denného centra (klub dôchodcov) na Ul. SNP, okolie banského múzea a budú pokračovať na materských školách na Ul. Dimitrovová a Morovnianskom sídlisku. Na kosenie je v rozpočte mesta vyčlenených viac ako 47 tis. Eur.

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk


 
 

Hodiny na veži Kostola sv. Kataríny ukazujú presný čas a zvony odbíjajú presneVytlačiť
 

IMG_0754.jpg

V týchto dňoch prechádzajúc okolo kostola upriamujeme svoj pohľad na vežu a obdivujeme krásu nových drevených šindľov na troch cibuliach ako aj farebný drevený arkádový obklad pod cibuľami. Opravené sú aj hodiny. Nespoliehajte sa teda, že máte ešte 15 minút. Hodiny ukazujú presný čas. Zvony začínajú biť ráno od 6.00 h a večer zvonia do 18.00 h.

Súbor na stiahnutie IMG_0754.jpg IMG_0754.jpg (482.9 kB)

 
 

V Handlovej sa opravujú cesty a chodníky. Aktuálne oznamy o lokalitách, dopravnej situácii a harmonogram. Zmena v MHD! Od 7. júla sa začína na Ul. J. Gagarina.Vytlačiť
 

Ilustračné foto - cestaZačala sa 3.etapa opravy na Ul. Ligetská

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  3. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júla 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa s križovatkou s Ul. Jánošikova po Pekáreň HRC SK, s.r.o. (Pekáreň Ligeta).  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Pokračuje oprava komunikácií na Ul. M. Krššáková, Ul. Športová, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že od stredy 19. júla 2017 sa začína s frézovaním vrchného povrchu na Ul. Brigádnická, Ul. M. Vladovej a Ul. Savina v úseku od križovatky Ul. M. Krššákovej po križovatku Ul. Kvetná. Úplná uzávierka Ul. M.Vladovej pokračuje.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Začína oprava Ul. P. Jilemnického

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií oznamuje, že dnešným dňom (štvrtok 13.7.2017) začala rekonštrukcia Ul.P. Jilemnického.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 14.7.2017

Oprava komunikácií v Handlovej pokračuje od 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina a postupne na Ul. P. Jilemnického, Ul. Sadová, Ul. Pionierov, Ul. Mládežnícka.

Mesto Handlová informuje, že na základe informácií od zhotoviteľa bude pokračovať ďalšia etapa opráv mestských komunikácií v Handlovej od piatka 7. júla 2017 na Ul. J. Gagarina s predpokladaným termínom ukončenia prác 31.augusta 2017. Oprava bude realizovaná za  úplnej uzávierky tejto komunikácie. V priebehu 3 mesiacov bude rekonštrukcia pokračovať aj na priľahlých uliciach:

 • Ul. Jilemnického
 • Ul. Sadová
 • Ul. Pionierov
 • Ul. Mládežnícka

s predpokladaným termínom ukončenia prác do 30. septembra 2017.

(Podrobný plán rekonštrukcie sa obyvatelia rodinných domov v týchto uliciach dozvedia vopred.) Parkovanie osobných automobilov bude možné v priľahlých uliciach, mesto žiada o dodržovanie dočasného dopravného značenia. V prípade, že si oprava komunikácií vyžiada zmenený režim zvozu odpadu, mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. budú informovať včas.

Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
Oznam Handlová 6.7.2017

Začala sa 2.etapa opravy na ul. Ligetská

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií sa začala  2. etapy opravy na Ul. Ligetská, od 19.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 30 dní. Oprava prebieha na úseku od mostového telesa na Ul. Ligetskej s Ul. Robotnícka a s Ul. Jánošíkova.  Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

 

Umiestnenie kontajnerov na odpad pre Ul. M. Krššákovej, Ul. M. Vladovej, Ul. Športovej a Ul. Ligestskej z dôvodu opravy

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií mesto Handlová a spoločnosť Hater Handlová spol. s r.o. oznamuje dotknutým obyvateľom, že  náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) sú  umiestnené nasledovne: dva kontajnery na Ul. Kvetná a dva kontajnery na Ul. M. Krššákovej (oproti Senior centru) až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

V súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácie na Ul. Ligetská sú náhradné stanoviská (veľkoobjemové kontajnery) umiestnené nad bytovými domami v zelenom páse, až do ukončenia rekonštrukcie tohto úseku cesty.

Začína Oprava chodníka na Ul. 1. mája od 8.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. 1. Mája (od križovatky Ul. Lipová po križovatku po Ul. Pstruhárska) naplánovaný na štvrtok 8. júna 2017 s predpokladným ukončením prác do 7. júla 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Začína sa s opravou 2. časti Ul. Ligetská od 7.6.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy 2. etapy Ul. Ligetská od 7.júna 2017 s predpokladaným ukončením do 7.júla 2017. Oprava bude realizovaná za úplnej uzávierky tejto časti komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. 

Oprava chodníka na Ul. Hurbanova od 29.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný začiatok opravy chodníka na Ul. Hurbanova naplánovaný na pondelok 29. mája 2017. Mesto Handlová ďakuje chodcom a všetkým účastníkom cestnej premávky za toleraciu a spoluprácu.

Predpokladané termíny opráv komunikácií v Handlovej na ul. Krššáková, ul. Športová, ul. M. Vladovej a ul. Savina

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v súvislosti s prebiehajúcou opravou komunikácií je predpokladaný harmonogram opráv a s tým súvisiace trvalé a čiastočné uzávierky miestnych komunikácií nasledovné: 

Opravy, ktoré budú realizované za čiastočnej uzávierky komunikácie v termíne 25.5. - 10.7.2017 (45 dní):

 • ul. M. Krššákovej (časť od križovatky medzi ul. M. R. Štefánika a ul. Savina)
 • ul. Športová (I. časť medzi ul. Švermová ul. Kvetná, II. časť medzi ul. M. Krššákovej a ul. Majerníkova) 

Opravy, ktoré budú realizované za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie:

 • v termíne 29.5. - 10.7.2017 (41 dní) ul. M. Krššákovej  (časť od križovatky medzi ul. Savina po ul. Športová) a ul. Športová (časť od križovatky ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)
 • v termíne 1.7. - 15.8.2017 (45 dní) ul. M. Vladovej (od ul. M.R. Štefánika po ul. Športová)
 • v termíne 1.8. - 15.9.2017 (45 dní) ul. Savina (od ul. Kvetná po ul. M. Krššákovej)

Mesto Handlová žiada o súčinnosť

Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Zároveň pri celkovej uzávierke komunikácií mesto Handlová odporúča parkovanie na priľahlých uliciach s rešpektovaním pravidiel cestnej premávky, najmä dodržovanie vzdialeností potrebných na plynulý prechod ulíc. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality, ohľaduplnosť majiteľov motorových vozidiel a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv. (Oznam Handlová 23.5.2017)

ZMENA v MHD súvisiaca s opravou komunikácie Ul. Ligetská

Mesto Handlová a zmluvný dopravca SAD Prievidza, a.s. oznamujú, že z dôvodu opravy komunikácie Ul. Ligetská, ktorá je plánovaná v termíne od 2. mája 2017 do 31. júla 2017 (tri mesiace) nebude možné v čase jej opravy nastupovať a vystupovať na zastávkach linky MHD 307202, t.j. zastávky: Handlová Chemika; Handlová Chemika, bytovky; Handlová VII. rad. Zastávky budú dočasne zrušené. Najbližšie je možné využiť zastávky: Handlová nemocnica a Handlová baňa. Mesto Handlová a SAD Prievidza a.s. ďakujú za pochopenie.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Ligetská od 9.5.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 9. mája 2017 (z technických príčin sa avizovaný začiatok 2.5.2017 posúva o týždeň neskôr) do 31. júla 2017 (tri mesiace) bude prebiehať oprava komunikácie na Ul. Ligetská. Oprava bude realizovaná na etapy za úplnej uzávierky jednotlivých častí komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácie v Handlovej Ul. Hlboká od 24.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v termíne od 24. apríla 2017 do 23. júna 2017 (dva mesiace) bude prebiehať oprava  komunikácie na Ul. Hlboká. Práce sa budú realizovať za úplnej uzávierky komunikácie. Počas celej doby opráv bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.

Oprava komunikácií v Handlovej začína na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov 19.4.2017

Na základe informácií od zhotoviteľa mesto Handlová informuje, že v stredu 19. apríla 2017 sa začína s opravou komunikácií na Ul. Kpt. Nálepku a Ul. Odbojárov. Predpokladaná doba realizácie je 14 dní. Práce sa budú realizovať za čiastkovej uzávierky ulíc striedavo v  jednom jazdnom pruhu, druhý jazdný pruh bude pre verejnú premávku prejazdný. Počas pracovných dní od 6:30 h do 18:30 h nebude možné parkovať motorové vozidla na týchto uliciach. Počas celej doby výstavby bude na komunikáciách osadené prenosné dopravné značenie, ktoré žiadame v plnej miere rešpektovať. Mesto Handlová vopred ďakuje za spoluprácu obyvateľom dotknutej lokality a rešpektovanie dočasného dopravného značenia, čím sa urýchli priebeh opráv.
 

Tlačová sráva z 11.4.2017

Primátor mesta Handlová Rudolf Podoba podpísal v pondelok 10.4.2017 zmluvu o dielo 
so zhotoviteľom STRABAG, s.r.o., ktorej predmetom je oprava mestských komunikácií v Handlovej. Celková investícia, viac ako 1,3 mil. €, bude v Handlovej použitá na opravu takmer 6 km mestských komunikácií a viac ako 1,5 km chodníkov v meste. S opravami sa začne už budúci mesiac.

Podpis zmluvy 10.4.2017 cesty Handlová

Koncom minulého roka handlovskí poslanci odsúhlasili zámer na opravu mestských komunikácií, pričom schválili model financovania na tri roky v celkovej predpokladanej 
výške 2,8 mil. €. Verejné obstarávanie bolo úspešne ukončené v apríli 2017, pričom oproti plánovanému rozpočtu verejným obstarávaním mesto ušetrilo 1,5 mil. € a zároveň bude možné realizovať opravy skôr. „Verejne obstarávanie je v zmysle zákona právoplatné a opravy sa budú robiť v tomto roku na tri etapy. Mesto bude čerpať úver vo výške 1 mil. €  a ostatné zdroje vo výške 300 tis. € vyčlení z vlastného rozpočtu“, uviedol primátor mesta Handlová Rudolf Podoba.

Celkovo sa bude v Handlovej opravovať 19 ciest v dĺžke takmer 6 km (plocha približne 31 tis. m2) a chodníky v dĺžke 1,1 km (plocha približne 1,8 tis. m2) asfaltovou zmesou,  zámková dlažba bude položená na chodníkoch v celkovej dĺžke viac ako 420 m (plocha približne 1 tis. m2).   

Oprava komunikácií by mala byť dokončená tento rok a v Handlovej sa budú vykonávať opravy aj v mestských častiach Morovno a Nová Lehota. Zoznam ulíc a lokalít:  Ul. Kpt. Nálepku, Ul. Odbojárov, Ul. Hlboká, Ul. Savina, Ul., Športová, Ul. Márie Krššákovej, Ul. Márie Vladovej, Ul. Mládežnícka a Ul. Sadová, Ul. Kunešovská cesta, Ul. Pionierov, Ul. Jilemnického, Ul. Gagarina, Ul. Kremnická, Ul. 1 mája – chodník, Ul. Hurbanova – chodník, Ul. Mostná – chodník, asfaltovanie, Ul. Ligetská, Nová Lehota – od hlavnej cesty pri kultúrnom dome a miestna komunikácia v mestskej časti Morovno.
Prioritu opráv dostali tie komunikácie, ktoré boli v zlom technickom stave a zároveň po nich jazdí mestská hromadná doprava, a kde žije najviac obyvateľov. Možnosť pripomienkovať či dopĺňať zoznam mali aj mestskí poslanci. 

Samospráva mesta žiada obyvateľov o súčinnosť a trpezlivosť pri realizácii opráv komunikácií a chodníkov. Mesto bude postupne informovať, kde sa budú opravy realizovať a vopred ďakuje za spoluprácu. 

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, Odd. komunikácie MsÚ Handlová, tel: 0908 342 616, jana.paulinyova@handlova.sk, www.handlova.sk

Mapka dočasného dopravného značenia - Opravy komunikácií Handlová 2017 DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf DOCASNE_DOPRAVNE_ZNACENIE_HANDLOVA_OPRAVA_KOMUNIKACII_2017.pdf (991.7 kB)

 
 

Môže vás navštíviť zamestnanec Štatistického úradu SR. Zisťovanie o používaní palív v domácnostiach. 1. 7 - 31. 8. 2017Vytlačiť
 

 • LOGO štatistický úrad SRSlovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o používaní palív v domácnostiach (ŽP). Jeho účelom je získať informácie o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Výsledky štatistického zisťovania sa využijú pre účely emisnej inventúry, pre zlepšenie energetickej bilancie a v neposlednom rade na to, aby Slovensko vedelo v budúcnosti plniť požiadavky na vysokú kvalitu ovzdušia a európske a medzinárodné záväzky zníženia národných emisií. Na Slovensku bolo do tohto jednorazového zisťovania pre rok 2017 vybraných takmer 270 obcí, medzi nimi aj Vaše mesto. Do zisťovania je zaradených cca 2 100 domácností. 
 • Zisťovanie sa uskutoční od 1. júla do 31. augusta 2017.
 • V tomto období vybrané domácnosti vo Vašom meste navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach služobným preukazom.
 • Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike.
 • Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR. Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.susr.sk alebo telefonicky na t. č. 032/ 7460 292  – Ing. Zuzana Kolárovcová.

Ing. Zlata Jakubovie, CSc., generálna riaditeľka sekcie,Štatistický úrad SR v Banskej Bystrici


 
 

Stabilizačný násyp Handlová - upozornenieVytlačiť
 

Upozorňujeme  všetkých občanov na prísny zákaz ukladania akéhokoľvek odpadu na stavbe  „Stabilizačný  násyp Handlová“, budovaného z hlušinového materiálu HBP a.s. Prievidza. Stavba je zaradená do II. kategórie vodnej stavby a zabezpečuje geologickú a hydrogeologickú stabilitu územia mesta Handlová. Stavba stabilizačného násypu o výmere cca 4 hektáre je vo vlastníctve SR - Ministerstva životného prostredia SR. Pravidelný technicko-bezpečnostný dohľad na stavbe vykonáva Vodohospodárska výstavba š.p. Bratislava. Nelegálne skládky akéhokoľvek odpadu ohrozujú stabilitu stavby a dotknutého územia, zvyšujú pravdepodobnosť vzniku havárie s následkom ohrozenia majetku a obyvateľov mesta.

V prípade porušenia zákazu bude v zmysle § 115 ods. 2 písm. a) zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch uložená pokuta do výšky 1 500,00 €.

Územie násypu
 


 
 

Informácia o voľných pracovných miestach pedagogických zamestnancov v Materskej škole, Ul. SNP 27 v Handlovej.Vytlačiť
 

Informácia o voľných pracovných miestach pedagogických zamestnancov v Materskej škole, Ul. SNP 27 v Handlovej.

 

Materská škola, Ul. SNP 27, Handlová oznamuje, že od 01.09.2017 obsadzuje tri voľné pracovné miesta  pre  učiteľov predprimárneho vzdelávania na dobu určitú. Bližšie informácie o požadovaných kvalifikačných predpokladoch, o zozname požadovaných dokladov a o iných požiadavkách v súvislosti s obsadzovanými pracovnými miestami nájdete na webovej stránke Mesta Handlová a webovej stránke materskej školy.

 

Mgr. Marcela Jakubíková, riaditeľka materskej školy


 
 

Zoznam neplatičov v meste Handlová k 31. decembru 2016Vytlačiť
 

banner nezaplatené

 

 

Zoznam neplatičov meste Handlová k 31.decembru 2016

 

V súlade so zákonom o správe daní č. 563/2009 Z. z. (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých predpisov mesto Handlová zverejňuje zoznam daňových dlžníkov k 31. decembru predchádzajúceho roka, u ktorých:

 • úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 €
 • u právnickej osoby 1600 €. 

Mesto Handlová využíva na vymáhanie nedoplatkov všetky právne normy (v súlade s daňovým poriadkom), vlastnú exekučnú činnosť a služby súdnych exekútorov.

Máte problém s platením svojich záväzkov? Príďte.

V prípade, že nastávajú u obyvateľov problémy s platením si svojch záväzkov, je snahou mesta nastaviť splátkový režim, je však potrebné sa dostaviť na osobnú konzultáciu na odd. daní a poplatkov mesta, MsÚ Handlová, Námestie baníkov 7, prízemie č.d. 5. Keď je ochota zo strany neplatiča, nájde sa riešenie.

Zoznam neplatičov v meste Handlová k 31.12.2016 nájdete v súboroch na stiahnutie nižšie.

 

Neplatiči v meste Handlová 2016 - komunálny odpad FO KO_FO_2017.pdf KO_FO_2017.pdf (234.2 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - komunálny odpad PO KO_PO_2017.pdf KO_PO_2017.pdf (96.6 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň za psa FO PES_FO_2017.pdf PES_FO_2017.pdf (98.6 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň z nehnuteľnosti FO DZN_FO_2017.pdf DZN_FO_2017.pdf (116.9 kB)
Neplatiči v meste Handlová 2016 - daň z nehnuteľnosti PO DZN_PO_2017.pdf DZN_PO_2017.pdf (98.5 kB)

 
 

Parkovisko pri ZUŠ zrušené z dôvodu búracích prác na priľahlej budoveVytlačiť
 

Základná umelecká škola v Handlovej oznamuje verejnosti,

že z dôvodu prebiehajúcich búracích a stavebných prác na objekte bývalej opravovni áut,

nie je možné parkovať pri ZÁKLADNEJ UMELECKEJ ŠKOLE,

O novom spôsobe parkovanie v blízkosti ZUŠ po dokončení stavby

bude verejnosť informovaná. 

V súčasnosti odporúčame využiť parkovanie za Domom kultúry mesta Handlová.

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

Vybavíte elektronicky aj v HandlovejVytlačiť
 

Mesto Handlová sa zapája do projektu digitalizácie služieb pre obyvateľov pod názvom miniDCOM+ 

Agenda a komunikácia s úradom sa stáva jednoduchšia a svoje žiadosti vybavíte bez potreby myslieť na úradné hodiny a rovnako aj z ktoréhokoľvek miesta prostredníctvom internetu. Mesto Handlová poskytuje nasledovné služby:

 • Ohlasovanie vzniku, zániku alebo zmeny poplatkovej povinnosti za komunálne odpady a drobné stavebné odpady,
 • Podávanie daňového priznania k dani z nehnuteľností,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za psa,
 • Povoľovanie predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhovom mieste,
 • Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za ubytovanie, Oznamovanie o vzniku, zániku alebo zmene daňovej povinnosti k dani za predajné automaty

Služby sú aktivované od 1. novembra 2016“.

Príslušné formuláre je možné nájsť na stránke Elektornické služby DCOM

Užitočné informácie zo stránky DCOM

 • Prihlásiť sa: Občan môže využívať ponúknuté eSlužby v prípade, že sa prihlási. Prihlasovanie sa deje prostredníctvom stránky www.slovensko.sk (Na túto stránku nás systém automaticky presunie, ak klikneme na tlačidlo „Prihlásiť sa“. Majú sa použiť  prihlasovacie údaje systému ÚPVS.) Po prihlásení sa znovu zobrazí prostredie portálu, kde obyvateľ môže využívať eSlužby.
 • Obyvateľ: Výberom položky v ponuke sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí obyvateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti obyvateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.
 • Podnikateľ: Výberom položky Podnikateľ v navigácii sa používateľ presunie na okruhy životných udalostí podnikateľa. Po kliknutí na vybraný okruh sa  pod okruhmi objavia konkrétne životné udalosti podnikateľa, po následnom rozbalení vybranej situácie sa vyrolujú možnosti konkrétnej situácie. Používateľ má možnosť presunúť sa na eSlužbu klikom na zvolenú možnosť. Táto voľba používateľa presunie na detail eSlužby, kde je viditeľná voľba Vytvoriť podanie.

 
 

Zmeny v MHDVytlačiť
 

Mesto Handlová od 1.1.2017 zefektívňuje a uľahčuje cestovanie s MHD pre pravidelných cestujúcich. Rušia sa nevyťažené a neefektívne spoje MHD a to:

20:25 Handlová Kremnická – Handlová MC

21:15 Sídlisko MC – Gewis

22:10 Gewis – Sídlisko MC

19:00 Sídlisko MC – Baňa Handlová

19:30 Baňa Handlová – Sídlisko MC

22:30 Handlová – Nová Lehota

22:50 Nová Lehota – Handlová

5:40 Handlová Baňa – Sídlisko MC

15:30 Handlová Baňa – Sídlisko MC

Autobusy už nebudú zachádzať na zastávku železničnej stanice.

Spoj, ktorý odchádzal z Bane Handlová na MC o 13:30 je presunutý na 13:15.

Od 1.1.2017  mesto Handlová poskytne cestujúcim i novinku -  časové lístky s neobmedzeným cestovaním a platnosťou 30 dní. To uľahčí a zlacní cestovanie v MHD pre pravidelných cestujúcich.

A ako si časový lístok vybaviť?

V mesiacoch december 2016 a január 2017 bude v priestoroch MsÚ Handlová na čísle dverí 8 zriadené dočasné pracovisko – Predpredajné miesto SAD Prievidza a.s., na ktorom si cestujúci môžu vybaviť dopravné karty na cestovanie v MHD každý pondelok a stredu od 8,00 do 16,00 hod.

V ostatné pracovné dni môžu cestujúci odovzdať žiadanku a podklady pre vybavenie dopravnej karty na MsÚ Handlová, číslo dverí 2, počas stránkových hodín MsÚ. Zhotovenú dopravnú kartu si môžu cestujúci vyzdvihnúť po piatich pracovných dňoch na dočasnom pracovisku SAD Prievidza, a.s. na Mestskom úrade, číslo dverí 8 v pondelok a v stredu od 8,00 do 16,00 hod.

A koľko to stojí?

Vyhotovenie dopravnej karty je vo výške 3,50 EUR. 30-dňový časový lístok zakúpený prostredníctvom dopravnej karty je pri obyčajnom cestovnom vo výške 8 EUR, zľavnené cestovné pre deti do 15 rokov, žiakov a študentov do 26 rokov vo výške 4 EUR a pre starobných dôchodcov do 70 rokov a invalidných dôchodcov vo výške 4 EUR.

Zakúpené časové cestovné lístky môže cestujúci využívať už v decembri 2016.

 

 

NOVÝ cestovný poriadok Mestskej hromadnej dopravy v Handlovej

platný od 11.12.2016


 
 

Veľkoobjemný odpad – nemusí byť problém náš každodennýVytlačiť
 

Napriek dostupným informáciám o likvidácii veľkoobjemného odpadu vznikajú na území mesta čierne skládky čím dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva.

Čo vlastne zaraďujeme do veľkoobjemného odpadu?

Je to každý odpad, ktorý sa svojimi rozmermi a veľkosťou nezmestí do bežných kontajnerov na komunálny a separovaný odpad. Ide najmä o kusy nábytku, koberce, kuchynské linky, umývadlá, vane, bytové jadrá, podlahové krytiny apod.

Čo nie je veľkoobjemný odpad?

Veľkoobjemným odpadom nie je odpad, ktorý vzniká pri stavebnej činnosti, rekonštrukciách a modernizáciách bytových a domových jednotiek.V tomto prípade sa jedná o stavebný odpad – suť, obkladačky, dlažba, tehly, betón apod. Tento druh odpadu je vždy potrebné buď vyvážať na skládku, alebo si pred samotnou rekonštrukciou objednať veľkoobjemný kontajner. O takýto kontajner môžete požiadať priamo na telefónnom čísle 046/5477 004 (Hater s.r.o.)

Čo s ním a kam?

Veľkoobjemný odpad zoberú obyvateľom Handlovej bezodplatne na Stredisku triedeného zberu na Stredisku triedeného zberu na Skládke odpadov v Handlovej (Ul. Na Scheiblingu). Je otvorené pondelok až piatok od 6:30 hod. do 14:30 hod., v popoludňajších hodinách a cez víkend prevezmú odpad i vrátnici spoločnosti Hater s.r.o. Pri odovzdávaní odpadu je nutné mať so sebou občiansky preukaz.

Veľkoobjemný odpad sa spred domov v Handlovej odváža štyri krát do roka.

O najbližšom termíne odvozu veľkoobjemného odpadu sú obyvatelia vždy dopredu informovaní prostredníctvom dostupných mestských médií. Odvoz veľkoobjemného odpadu sa spravidla prevádza od pondelka (do stredy). Je nutné, aby obyvatelia vyniesli nepotrebné veci najskôr i najneskôr v nedeľu, deň predtým, ako začína zvoz veľkoobjemného odpadu. Zabráni sa tým zbytočnému znečisťovaniu verejného priestranstva i vzniku čiernych skládok. Mesto Handlová každoročne vynakladá na likvidáciu čiernych skládok okolo 10 000 EUR, ktoré by mohli byť použité na iné účely.

Každý odpad umiestnený mimo kontajnerov na komunálny a separovaný odpad sa považuje za založenie čiernej skládky.

V prípade zistenia protiprávneho konania na úseku verejného poriadku a dokázania viny, hrozí tvorcovi čiernej skládky postih v zmysle platných právnych predpisov.

Termíny zvozu veľkoobjemného odpadu v roku 2016 nájdete po kliknutí sem  alebo v priamom odkliku v ľavej časti stránky.


 
 

Z cudzieho krv netečieVytlačiť
 

V novembri 2015 sme sa dočkali zrekonštruovania Námestia baníkov. Nové priestory pre verejnosť boli slávnostné odhalené na Katarínske dni.

I keď zámer architekta spojiť to staré – historické a nové – pohľad do budúcnosti sa nie u všetkých stretol s pochopením, časom sme si na nové námestie zvykli a stalo sa súčasťou nášho voľného času spojeného s prechádzkami a športovým vyžitím. I kultúrno-spoločenské podujatia konané na území mesta sa presunuli práve na túto vynovenú plochu.

Väčšina ľudí si svoje okolie udržiava v poriadku a čistote. Uprataný a voňavý domov je súčasťou našich životov a považujeme ho za životný štandard. Veď už nie sme v stredoveku, kedy ľudia hádzali zostatky zo stola priamo na dlážku a tam sa o ich „upratanie“ postarali psy.

Realita na verejných priestranstvách sa však nepodobá na súčasného, moderného človeka, ale na tohto stredovekého. Novodobí gladiátori sa naháňajú po pešej zóne na svojich ľahkých dvojkolesových kovových tátošoch, pričom najväčším nepriateľom sú značky osadené v zemi. Na hru „smrť ukameňovaním“ slúži výplň chodníčkov pri fontáne. Rytierske súboje sa odohrávajú vo vode i na zemi. Vidíme obutých a vo fontáne chodiacich rytierov, niektorým slúžia za protivníkov podvodné lampy a trúbky. Tí najodvážnejší berú za najväčšieho nepriateľa sochu dievčiny a neváhajú pre to, aby sa jej pomstili, skočiť priamo do spárov divokého prílivu fontány. Tí, ktorí sa potrebujú predviesť a trebárs i získať kapesníček od svojej milej používajú na svoje adrenalínové predstavenie Pamätník padlým.

Je na každom z nás, ako so svojim životom naložíme a ako sa budeme správať k svojmu okoliu. Každý musí prehodnotiť, či je vandalizmus a neúcta k práci a majetku druhých tou správnou cestou.

V domácnosti väčšina z nás nehodí špak z cigarety alebo nedojedenú klobásu na zem a na vykonanie akejkoľvek fyzickej potreby používa zariadenie na to určené. V domácnosti nie je potrebné vytvárať dokumenty, ktorými by sme upravovali správanie jej členov. Keď je to však nutné, dokument „Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta Handlová“ je vytvorený a voľne dostupný na stránkach mesta tu


 
 

Cestovný poriadok MHD Handlová platný od 1.2.2017Vytlačiť
 

Cestovné poriadky na stiahnutie


 
 

Oznámenie o prerokovaní predaja nehnuteľnostíVytlačiť
 

Mestský úrad HANDLOVÁ

NÁMESTIE BANÍKOV 7

972 51 HANDLOVÁ

Oddelenie daní, majetku mesta a podnikateľskej činnosti

 

Vec: O Z N Á M E N I E

Mesto Handlová v súlade s § 9a zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v z.n.p. oznamuje, že predmetom schvaľovania Mestského zastupiteľstva na zasadnutí dňa 23.02.2017 bude na základe odporučenia Mestskej rady predaj nehnuteľností – pozemkov ako dôvod hodný osobitného zreteľa, o ktorom Mestské zastupiteľstvo rozhodne trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov, v nasledovnom rozsahu :

 • parcela C-KN č. 3054/8 – zastavaná plocha o výmere 1 m2 v k.ú. Handlová
 • parcela C-KN č. 537/220 – záhrada o výmere 69 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 537/221 – záhrada o výmere 45 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela E-KN č. 2671 – vodná plocha o výmere 710 m2 v k.ú. Nová Lehota
 • parcela C-KN č. 2672 – vodná plocha o výmere 4239 m2 v k.ú. Nová Lehota

 
 

Parkujte svoje autá bezpečnejšie. Predídete ich poškodeniu.Vytlačiť
 

Na parkovisku pri ZUŠ v Handlovej dosiaľ nezistený páchateľ prepichuje pneumatiky na odparkovaných motorových vozidlách. Vec je v riešení  MESTSKEJ A ŠTÁTNEJ POLÍCIE.

Prosíme preto rodičov, učiteľov a verejnosť,

aby parkovala svoje autá

pri bývalom Centre voľného času, prípadne za Domom kultúry.

ZUŠ plánuje požadiať o umiestnenie kamery, ktorá bude snímať priestor, prípadne budeme žiadať o osadenie vyznačenia vyhradených parkovacích miest pre ZUŠ.

Za pochopenie Vám ďakujeme.

Valéria Ferčáková, ZUŠ


 
 

Senior centrum, n.o. hľadá kaderníčkuVytlačiť
 

SENIOR CENTRUM HANDLOVÁ, n. o.

h ľ a d á 

k a d e r n í č k u    

pre klientov .

Kontakt: 0917 127 450


 
 

Centrum právnej pomociVytlačiť
 

Centrum právnej pomoci je štátna rozpočtová organizácia, zriadená zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi, ktorej cieľom je zlepšovanie prístupu k spravodlivosti pre ľudí v materiálnej núdzi, t. j. pre tých ľudí, ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Cieľom tejto našej informačnej kampane je zvýšenie povedomia obyvateľov nášho regiónu o existencii bezplatnej, resp. čiastočne bezplatnej právnej pomoci, nakoľko pri vykonávaní našej práce sa často stretávame s tým, že ľudia o nás, aj napriek 10-ročnej úspešnej existencii, nevedia a pri nedostatku finančných prostriedkov svoje právne problémy neriešia, čím sa, bohužiaľ, nezriedka dostávajú do ešte horšej situácie.

 

Dokumenty na stiahnutie:


 
 

Nový portál pre ľudí navstevalekara.skVytlačiť
 

Internetová stránka navstevalekara.sk poskytuje občanom mesta základné informácie o lekároch v okolí mesta. Portál navstevalekara.sk je najväčším portálom na vyhľadávanie lekárov na Slovensku. Okrem priamych kontaktov na lekára obsahuje tiež kontakty na pohotovosti, ktoré občania často vyhľadávajú na internete.

 

Stránka sa otvorí po kliknutí na obrázok portálu:

 


 
 

Informácia o zriadení kontaktného miesta Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohierVytlačiť
 

Z posledného stretnutia so zástupcami ZMOS, na ktorom Asociácia zábavy a hier rozoberala aktuálne problémy v oblasti prevádzkovania hazardných hier na území miest a obcí, vzišla spoločná idea zriadiť kontaktné miesto pre nahlasovanie konkrétnych problémov pri prevádzkovaní hazardných hier, resp. podávanie podnetov na ich účinné obmedzenie a eliminovanie.

Pre tento účel zriadila Asociácia zábavy a hier pre obce a mestá, ako aj individuálne osoby e-mailovú adresu info@azah.sk ako aj bezprostredný telefonický kontakt +421 948 877 800, na ktoré je možné posielať, resp. oznamovať podnety. Prevádzková doba tejto telefónnej liny je počas pracovných dní od 9,00 hod. do 17,00 hod, mimo týchto hodín je k dispozícii odkazová schránka.

Po nahlásaení podnetu na tieto kontaktné miesta bude Asociácia zábavy a hier tento podnet okamžite riešiť s cieľom bezodkladne dostať situáciu do požadovaného stavu alebo ohlásený problém pokiaľ možno čo najskôr eliminovať, pričom budú spätne informovať, aké kroky boli v predmetnej veci podniknuté.


 
 

Rozhodnutie o umiestnení stavbyVytlačiť
 

Navrhovateľ : Železnice Slovenskej republiky, Bratislava, adresa : 813 61 Bratislava, Klemensova 8, v zastúpení : PRODEX spol. s r.o., adresa : 851 01 Bratislava, Rusovská cesta 16, podal dňa : 11.04.2016, návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby : "ŽSR, výstavba novej železničnej zástavky Handlová zástavka a súvisiacej infraštruktúry"...celé znenie rozhodnutia nájdete v priloženom dokumente nižšie

 


 
 

Prevádzkový poriadok centrálnej mestskej zóny a pešej zóny mesta HandlováVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie nižšie

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok CMZ a pešej zóny mesta Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf Prevádzkový poriadok_pešia zóna_Handlová 2016.pdf (989.7 kB)

 
 

Verejné osvetlenieVytlačiť
 

 

V prípade výpadku verejného osvetlenia je nutné kontaktovať Mestskú políciu na číslach:

046 / 54 75 007

0905 499 384

 

 


 
 

DaMP prídi medzi nás!Vytlačiť
 

0.jpgDaMP mesta Handlová

fungujeme pod týmto názvom už 8 rokov, táto skratka je značkou Detského a mládežníckeho parlamentu mesta Handlová. Sme skupinka mladých ľudí v Handlovej, ktorí chcú: 

 • zaktivovať mládež v meste, získať ju pre prácu v kultúre, športe a spoločenskom živote a zároveň vzbudiť u mladých  záujem o veci verejné
 • reprezentovať, presadzovať a obhajovať záujmy mladých ľudí žijúcich alebo študujúcich na území mesta Handlová vo vzťahu k miestnej samospráveale aj iným inštitúciám a organizáciám, vhodným spôsobom upozorňovať na problémy a ponúkať ich riešenia.
 • iniciovať a organizovať akcie týkajúce sa života mladých ľudí v meste Handlová alebo odovzdať skúsenosti
 • nadväzovať spoluprácu s inými mládežníckymi parlamentmi, ktoré pôsobia v iných mestách na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, Slovenskej republiky ale aj v zahraničí

Ty si ten správny, pridaj sa k nám, sme dobrá značka!

Kontakt: 0917 848 650, pdeliova.cvc@gmail.com


 
 

webygroup

English version
Úvodná stránka