Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zástupcovia mesta sa stretli v diskusii so seniormi

Dátum: 18.04.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 494
2 min. čítania
Zástupcovia mesta sa stretli v diskusii so seniormi

Stretnutia budú pravidelné a na rôzne samosprávne témy

Stretnutia vedenia mesta a odborných zamestnancov úradu so seniormi budú pravidelné a na rôzne samosprávne témy

Zástupca primátorky Radoslav Iždinský ponúkol seniorkám a seniorom z denného centra možnosť pravidelných stretnutí na rôzne samosprávne témy. Seniori ponuku prijali a 21. marca sa uskutočnila prvá z besied.

„Fungovanie samosprávy je pomerne rozsiahla a komplikovaná oblasť plná zákonov, predpisov či nariadení. Cieľom týchto stretnutí je zjednodušenou formou informovať našich seniorov o tom, ako funguje handlovská samospráva, aké zákony platia v samospráve, pomôcť im s postupom ako vybaviť na mestskom úrade viac či menej bežné životné situácie, s ktorými sa obyvatelia mesta každodenne stretávajú,“ uviedol viceprimátor.

Prvé stretnutie bolo venované životnému prostrediu. Odborný referent ochrany životného prostredia z Oddelenia výstavby, územného plánu, dopravy a ochrany životného prostredia Mestského úradu Handlová, Peter Kerata, prítomným odprezentoval jeho pracovnú pozíciu a náplň práce, upozornil na dôležitosť ochrany životného prostredia v meste aj rôzne zaujímavosti z oblasti dendrológie.

Počas prvého marcového stretnutia v Dennom centre v Handlovej seniorov najviac zaujali oblasti údržby mestskej zelene, pravidiel a postupov pri výruboch, či obmedzujúce stromy rastúce na pozemkoch susedov. Ďalšie stretnutie sa koná práve dnes a jeho témou je odpadové hospodárstvo v meste Handlová.