Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ponitrianska stovka štartuje z Handlovej v sobotu o 7.00 h. Na štarte budú stovky športovcov! Vytlačiť
 

Ilustračné fotoObčianske združenie SLOVAK ULTRA TRAIL pripravilo v poradí už 8. ročník športového podujatia s názvom PONITRIANSKA STOVKA 2019. Jedná sa o ultramaratón a diaľkový pochod, ktorý sa bude konať v dňoch 14.-15.  septembra 2019 so štartom z handlovského námestia o 7 hodine ráno.

Preteky majú dĺžku 105 kilometrov a celkové stúpanie 4000 metrov. Vedie cez pohoria Vtáčnik a Tribeč až do Nitry. Vďaka takejto dlhej trase majú účastníci možnosť nielen vidieť ale aj spoznať krásu a mnohé zaujímavé miesta týchto dvoch pohorí.

„Na trase svojou výškou dominuje vrchol Vtáčnika (1346 m n.m.), no netreba zabudnúť ani na ďalšie náročné stúpania na Veľký Grič na samom začiatku alebo na Žibricu, ktorá je pre mnohých skúškou v závere trasy. Krásny hrebeň Tribeča, zaujímavé skalné útvary vo Vtáčniku a široké výhľady z jeho vrcholu sú v dobrom počasí odmenou pre stovky slovenských, ale aj zahraničných bežcov a diaľkových turistov“ povedal Radovan Harach za Slovak Ultra Trail. 

Vo svojich začiatkoch mal ultramaratón v Handlovej svoj cieľ. Od roku 2015 je to však naopak a mesto Handlová, konkrétne námestie baníkov sa stalo pre športovcov predštartovným zázemím a tiež začiatkom dlhej a náročnej cesty.

V roku 2018 sa  preteku zúčastnilo 270 bežcov a z toho 223 sa dostalo do cieľa v Nitre. Minuloročným víťazom  sa stal japonský bežec Wataru Lino s časom 11 hodín a 59 minút. Medzi ženami zvíťazila Aysen Solak z Turecka, ktorá zároveň stanovila nový rekord trate pre kategóriu žien 13 hodín a 21 minút.

Ilustračné foto

Ako pripomína organizátor ultramaratónu, „Ponitrianska stovka je zároveň kvalifikačným podujatím pre Ultra-Trail du Mont-Blanc a v tomto roku opäť ako jediné slovenské podujatie aj kvalifikačným podujatím pre kalifornské podujatie Western States Endurance Run čo sú najstaršie preteky so stomíľovou trasou na svete. Samozrejme je tu ešte aj domáca súťaž – Slovenská Ultratrailová Liga.“

Už teraz je podujatie naplnené, nakoľko je na preteky prihlásených 300 účastníkov. Preto neváhajte a aj napriek skorému štartu príďte povzbudiť týchto jedinečných bežcov pred náročnou 105 kilometrovou trasou. 

Podujatie podporuje mesto Handlová.


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka