Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zatiaľ nie je jasný termín ani podmienky výstavby OC v HandlovejVytlačiť
 

Ilustračné foto z geologického prieskumu územia z 11/2017

O tom, kedy a či sa bude stavať nákupné centrum v Handlovej v lokalite Morovnianska cesta  nie je rozhodnuté. Vedenie mesta sa so zástupcami investora, IMMOBILIEN MANAGEMENT, s.r.o. stretlo na pracovnom stretnutí v priebehu marca 2019. V súčasnej dobe nie je jasný ani termín ani podmienky výstavby centra.

Zástupca spoločnosti NSO INVEST, spol. s.r.o. potvrdil, že dňa 26.03.2019 bol Okresnému úradu v Prievidzi, odbor starostlivosti o životné prostredie predložený zámer označený ako "Obchodné centrum Handlova (OC H)" k navrhovanej činnosti na vykonanie zisťovacieho konania podľa zákona NR SR c. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Nie je možné predpokladať dĺžku zisťovacieho konania. Investor stavby nepožiadal stavebný úrad v Handlovej o vydanie územného rozhodnutia ani stavebného povolenia, t.j. nie je možné predpokladať začiatok výstavby.

Podanie zámeru na posudzovanie je verejne dostupný dokument a nájdete ho na https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/obchodne-centrum-handlova. Z dokumentu boli čerpané informácie správy z TASR z 3.4.2019.

Handlová 3. apríla (TASR) - V Handlovej pribudne nové obchodné centrum. Na uliciach Morovnianska cesta a Okružná ho plánuje postaviť súkromný investor.

Obchodné centrum bude mať obdĺžnikový pôdorys a bude sa rozprestierať na ploche vyše 8000 metrov štvorcových (m2). Určené bude na prevádzku 12 až 18 nájomných obchodných prevádzok, vyplýva ďalej zo zámeru, ktorú predložila spoločnosť NSO INVEST, spol. s.r.o. so sídlom v Žiline na posúdenie orgánom. Firma počíta i s vybudovaním 264 parkovacích miest.

"Podnikateľským zámerom investora je funkčné zhodnotenie riešeného územia, v zmysle platného územného plánu mesta Handlová, formou výstavby obchodného centra, ktoré bude poskytovať obyvateľom blízkeho a širšieho okolia predaj tovarov a služieb," zdôvodnila svoj zámer spoločnosť.
S výstavbou centra chce investor začať v máji tohto roka, dokončiť ho v septembri 2020, o mesiac neskôr by malo centrum začať i svoju prevádzku. Predpokladané náklady na realizáciu centra v zámere neuviedol, podľa pôvodných odhadov radnice mala jeho investícia predstavovať asi osem miliónov eur.

Odpredaj pozemkov na Morovnianskom sídlisku za účelom vybudovania obchodnej zóny o rozlohe asi 25.000 štvorcových metrov odsúhlasili handlovskí mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom apríla 2016. Ich kupcom bola spoločnosť Immobilien management, s.r.o., so sídlom v Žiline. Prípravu výstavby komplikovala existencia zosuvného pásma, ktorým je v podstate celé mesto. Firma tak musela zabezpečiť viaceré geologické prieskumy územia. Investor sa okrem vybudovania nákupného centra zaviazal riešiť i problematiku dopravnej situácie v časti, kde má centrum stáť.

Popis k fotografii: Ilustračné foto z geologického prieskumu územia z 11/2017. Zdroj: Archív MsÚ Handlová


 
 

dnes je: 18.7.2019

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka