Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Plán zimnej údržby mestských komunikácií na zimné obdobie 2018/2019Vytlačiť
 

20171129_094809.jpg

Cieľom zimnej údržby je, aby sa v maximálne krátkom čase s prihliadnutím na poveternostné podmienky a priority zaistila bezpečná zjazdnosť mestských komunkácií.

Rozsah činností je rozdelený do troch stupňov dôležitosti:

  1. stupeň – komunikácie, zaisťujúce hromadnú autobusovú prepravu, príjazdy k zdravotníckym zariadeniam, školám a dopravno-nebezpečné miesta (výjazdy z trasy MHD na MK, resp. štátnu cestu I/9)
  2. stupeň - ostatné komunikácie, nezaradené do 3. stupňa dôležitosti
  3. stupeň - medziblokové komunikácie, menej frekventované chodníky, odstavné plochy, parkoviská, účelové komunikácie.

Komunikácia medzi dispečerom a vodičmi zabezpečujúcimi ZÚMK je zabezpečená prostredníctvom mobilných telefónov. Okrem toho je zabezpečené telefonické spojenie občanov na dispečera na t.č.: 0918 471 852 – NONSTOP.

Občania môžu pripomienky k výkonu ZÚMK zasielať aj mailom na: hater@nextra.sk. Spoločnosť HATER - HANDLOVÁ, s.r.o. sa snaží zmierňovať následky zimy, nedajú sa však úplne odstrániť. Pri kalamitných stavoch nie je možné udržiavať všetky MK v ideálnom stave, preto sa v týchto prípadoch venuje zvýšená pozornosť hlavným trasám a nebezpečným úsekom a až potom ostatným častiam mesta a mestských častí.

Operačný plán pre výkon zimnej údržby mestských komunikácií v meste Handlová a mestských častiach v zimnom období 2018/2019 schválený na MsZ dňa 25.10.2018 nájdete po kliknutí sem


 
 

dnes je: 18.11.2018

meniny má: Eugen

webygroup

English version
Úvodná stránka