Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Strieborné medaily darovali  kolegom. Mladí handlovskí bastkebalisti sa vrátili z turnaja z OstravyVytlačiť

Ilustračné fotoV dňoch 07. 09 – 09. 09. 2018 sa v Ostrave uskutočnil  medzinárodný basketbalový turnaj, v ktorom sa predstavili aj dva tímy ŠBK Handlová, U12 a U14. Basketbalisti sa ho zúčastnili v rámci letnej prípravy na novú sezónu 2018/2019.

Kategória U14 pod vedením trénera Beráneka nastúpila v skupine proti vysokokvalitným tímom z Čiech (Opava, Ostrava, Zlín), Maďarska (Zsíros Akadémia Köbánya) a Slovenska (Komárno). Po nie veľmi vydarenom začiatku, ktorý sprevádzala prehra nášho tímu proti Opave, to bola nakoniec už len spanilá jazda chlapcov z Handlovej. Postupne sa zohrali a pripísali si štyri fantastické víťazstva proti obhajcovi prvenstva, ktorým bol tím z Maďarska, víťazné výkony podali aj proti Opave, Zlínu a posledný deň porazili aj tím z Komárna. S konečnou bilanciou 4 víťazstvá a 1 prehra priniesli domov z kvalitne obsadeného turnaja  fantastické strieborné medaily.

Výsledky U14:

• BK Opava (CZ) – ŠBK Handlová:  59:51
  • Zsíros Akadémia Köbánya (HUN)  - ŠBK Handlová:  53:67
  • SKB ZLÍN (CZ) – ŠBK Handlová:  30:83
  • BK Junior Komárno (SVK) – ŠBK Handlová: 56:72

Do ALL STARS turnaja U14 bol vybraný Samuel Murcin, ktorý v poslednom zápase nastrieľal 41 bodov.

Pre kategóriu U12 pod vedením trénera Maroša Minárika predstavoval turnaj  prvú veľkú medzinárodnú skúsenosť. S úlohou začiatočníkov si naše mladé talenty poradili skvelo. Hneď v prvom zápase porazili Senec. Následne však nestačili na skúsenejšie tímy z Maďarska a Česka, a tak  obsadili konečné 4. miesto.

Starší chlapci spravili v závere turnaja krásne gesto a ich strieborné medaily darovali  kolegom z U12.

Mgr. Ján Beránek, tréner: „Turnaj sme poňali  ako  súčasť prípravy pred blížiacou sa sezónou 2018/2019. Čo sa týka kategórie U14, turnaj nám ukázal veľa dobrého, ale odhalil aj skutočnosti, na ktorých musíme v budúcnosti ešte tvrdo popracovať. Pre začínajúcich chlapcov U12 to bola veľká premiéra a som presvedčený, že o tejto partii budeme ešte veľa počuť. Z jedného turnaja sa basketbalisti  ŠBK Handlová vrátili a hneď o týždeň cestujú na ďalšie dva. Pozvánku zo Žiliny dostala kategória U14 a kategória U12 bola pozvaná na turnaj do Bánoviec, kde opäť nebude chýbať  medzinárodná konfrontácia.“

Už najbližší víkend sa predstavia obe kategórie na ďalšom turnaji a to v Žiline (U14) a v Bánovciach nad Bebravou (U13). O priebehu turnaja Vás budeme informovať.

dnes je: 16.11.2018

meniny má: Agnesa