Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ďakujeme za návštevu. Plaváreň v Handlovej je uzavretá, voda vypustená.Vytlačiť
 

Ďakujeme za návštevuPlaváreň mesta Handlová ukončila svoju činnosť. V stredu 27.decembra 2017 bola z jej dvoch bazénov vypustená voda, vnútorné zariadenie sa postupne odpratáva. Budova bola odovzdaná investorovi a po dvadsiatichdeviatich rokoch sa na plavárni v Handlovej začína jej rekonštrukcia. Obnovy sa dočká tiež priľahlé kúpalisko, ktoré sa v Handlovej snažia sprístupniť verejnosti od roku 1997.

Primátor mesta Rudolf Podoba: „22. 12.2017 sme podpísali zmluvu s víťazom verejného obstarávania, dnes vypúšťame vodu z bazénov. Sú tu predstavitelia víťaznej  firmy, ktorí preberacím protokolom preberajú túto nehnuteľnosť a od 15. januára 2018 začnú s búracími prácami. Symbolicky sme zachytili vodu z toho bazéna, s ktorou o rok chceme pokrstiť novú stavbu“, uviedol.

Voda z bazénu plavárne mesta Handlová

Vladislav Šúr, vedúci plavárne mesta, nabral do dvoch fliaš vodu z dvadsaťpäť metrového handlovského bazéna a na obnovu sa teší: „Čo sa týka krytej plavárne, zakladajúci kameň je z roku 1977, budovala sa podľa projektu, ktorý sme prevzali z družobného mesta  Zábřeh. V decembri 1988 sa začala prevádzka plavárne, ktorá trvá do dnešného dňa. Budem rád, keď sa to zrekonštruuje tak, ako sa to má a budem rád, ak to o rok budeme môcť znovu otvoriť. Letné kúpalisko bude pýcha Handlovej a k tomu ešte bude využitá voda z termálneho vrtu.“

Mária Májová, predsedníčka Plaveckého klubu Handlová vidí v plánovaných opravách negatíva aj pozitíva. Handlovským plavcom rekonštrukcia zmenila režim tréningov, ale plavci našli riešenie. Od januára 2018 budú dočasne trénovať dvakrát do týždňa v okolitých plavárňach: „Pozitívum je to, že budeme mať novú plaváreň, nové možnosti a našich úspešných plavcovi, máme reprezentantov aj majstrov Slovenska, budeme rozvíjať v našej plavárni“.

Vizualizácia plavárne mesta Handlová 2017

Modernizáciu a prevádzku mestskej plavárne Handlová a priľahlého kúpaliska bude realizovať spoločnosť B.T.I. spol. s r.o. Banská Bystrica za viac ako 5 mil. €. Počas nej sa vybuduje v plavárni naviac jeden nový oddychový bazén, upraví sa interiér, sauny aj súčasné bazény. Handlová sa dočká kúpaliska s nerezovými bazénmi, oddychovými zónami aj malým toboganom. Naspäť by sa voda do bazénov plavárne, a po dvadsiatich rokoch aj do kúpaliska, mala vrátiť do roka. Bazény sa budú napĺňať termálnou vodou z vrtu Jozef v Handlovej.


 
 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

webygroup

English version
Úvodná stránka