Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Kniha o Handlovej je krásnym darčekom v novom roku!Vytlačiť
 

Plagát Monografia mesta HandlováUplynulo už niekoľko rokov odvtedy, čo sa autorský kolektív po dohode s vedením mesta začal venovať dejinám Handlovej. Jednotliví autori ešte netušili, čo všetko ich pri skúmaní minulosti mesta čaká a čo všetko je potrebné sprístupniť čitateľom. Historické dokumenty pribúdali a umožnili preniknúť do neznámych, zabudnutých, tajomných, veselých i tragických osudov Handlovej a jej obyvateľov.

V úvode zostavovateľov sa, okrem iného, dočítate aj to, že na území Handlovej žil možno najstarší Európan:  „Ak by sa zachovali pozostatky ľudských kostier, ktoré boli začiatkom päťdesiatych rokov 20. storočia náhodne objavené pri ťažbe uhlia, malo by mesto snáď nárok aj na svetový primát, lebo pri dodatočnej obhliadke miesta nálezu, zničeného následkom ľahostajnosti a nevedomosti, odborník určil vek možno najstaršieho európskeho človeka na viac ako tri milióny rokov.“

Od stredy 20. decembra 2017 si môžete zakúpiť Monografiu mesta Handlová 1  za cenu 25 Eur v Handlovej v Turisticko-informačnej kancelárii – ZOHD na Ul. SNP, Mestskej knižnici na Námestí baníkov a v predajni Eltop na Námestí baníkov. TIK ZOHD  bude v dňoch 27.-29.12.2017 zatvorený a ďakuje za pochopenie.

Bohato ilustrovaná publikácia odhaľuje históriu mesta prostredníctvom archívneho materiálu, stoviek fotografií zo zbierok handlovských zberateľov a príspevkov Handlovčanov, ktoré ešte neboli nikdy publikované. Monografia mesta Handlová 1 na 270 stranách popisuje mesto od stredoveku po súčasnosť, jej obsahom je resumé v nemeckom jazyku. Odborným garantom publikácie je doc. PhDr. Ivan Mrva, CSc. a publikáciu pre mesto Handlová vydalo Štúdio HARMONY, s.r.o. Banská Bystrica v edícii GENIUS LOCI.  V predaji je 1500 výtlačkov.


 
 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

webygroup

English version
Úvodná stránka