Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

V Handlovej spustili prevádzku „nocľahárne“. V predchádzajúci dvoch zimách poskytla viac ako 700 nocľahovVytlačiť
 

Jazmín n.o.Pomoc občanom mesta bez prístrešia počas zimy sa v Handlovej osvedčila. Koncom novembra preto spustili v Handlovej stredisko hygienickej očisty a priestor na prenocovanie počas zimného obdobia tzv. nocľahárne“, ktorá bude prístupná ľuďom bez prístrešia až do skončenie zimného obdobia.

Využitie takého zriadenia reflektuje aktuálne zimné poveternostné podmienky. Prevádzka „nocľahárne“ v zime 2016/2017 poskytla 586 nocľahov a v zime 2015/2016  spolu 116 nocľahov. V zimnom období 2017/2018 smerujú aktivity v Handlovej k pomoci ľuďom bez prístrešia tak, aby sa podarilo zabrániť úmrtiam z podchladenia, podarilo sa zabrániť vzniku omrzlín a zdravotný stav týchto ľudí bol udržaný na úrovni spred začiatku zimy.

Pravidlá, za ktorých budú ľudia bez prístrešia vpustení do nocľahárne, vysvetľuje  Mgr. Viera Mrázová, riaditeľka Jazmín, n.o.: „Do nocľahárne budú vpustení ľudia, ktorí majú maximálne zostatkový alkohol, nie sú agresívni a nie sú nebezpeční sebe i okoliu. Títo ľudia si za prenocovanie zaplatia 1 € s tým, že majú možnosť osprchovať sa a v prípade potreby im bude poskytnutá spodná bielizeň. V našej organizácii im poskytneme teplý čaj a chlieb. Ráno musia priestory po sebe upratať a opustiť zariadenie.“

Nezisková organizácia Jazmín, n.o. pripravila na zimné obdobie stredisko hygienickej očisty a priestor na prenocovanie počas zimného obdobia  v suteréne budovy Jazmín n.o. (Dorka) na ulici F.  Nádaždyho 4 v Handlovej. Oproti minulým rokom sa v Handlovej tento „záchranný ” plán nezmenil.

Mesto Handlová žiada o spoluprácu všetkých, ktorí zaregistrujú v Handlovej človeka, ktorému hrozí nebezpečenstvo z dôvodu jeho pobytu v chladných nočných hodinách na verejných priestranstvách, aby ihneď kontaktovali stálu hliadku MsP Handlová, na tel. čísle 0905 499 384,  alebo 046/ 5475007 resp. sociálne odd. MsÚ na tel. čísle: 0917616391.

Mestská nezisková spoločnosť Jazmín je ubytovacím zariadením pre ľudí, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie. Cieľom Jazmínu n.o., je aj práca s klientmi, ktorí prostredníctvom prednášok, besied a vzdelávania získavajú nový pohľad na problém, s ktorým sa vo svojom živote stretli.  Jazmín n.o. prevádzkuje útulok pre rodiny DORKA, Humanitné centrum - útulok a chránenú dielňu.


 
 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

webygroup

English version
Úvodná stránka