Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Deň materských škôl na Slovensku si pripomenula aj handlovská škôlkaVytlačiť
 

Deň materských škôl na Slovensku si pripomíname 4. novembra. Jeho cieľom je podporiť význam, poslanie a opodstatnenie materskej školy v živote dieťaťa.

Den MS na SK Handlova

Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu /SV OMEP/ vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Tento významný deň sa organizuje každoročne 4. novembra. Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na Slovensku. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická, ktorá už v tom období vystihla špecifikum didaktiky materskej školy :“Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“ V piatok 3.novembra 2017 podporila oslavy aj naša Materská škola na Ul. SNP 27 v Handlovej. Celé dopoludnie sa nieslo v duchu rôznych aktivít a súťaží v triedach a na školskom dvore, pri ktorých sme využili jesenné plody. Deti hádzali a triafali na cieľ gaštanmi a šiškami, absolvovali prekážkovú dráhu. Pri odchode z materskej školy si každé dieťa odnieslo domov malý darček ako pripomienku na oslavu Dňa materských škôl na Slovensku. Ďakujeme aj rodičom, ktorí priniesli vyrezávané tekvice a tak prispeli k skrášleniu vstupnej časti materskej školy a pripojili sa k spoločnej myšlienke podporiť význam, poslanie a opodstatnenie materskej školy v živote dieťaťa.

Daniela Hudáková ,MŠ UL.SNP 27, Handlová


 
 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

webygroup

English version
Úvodná stránka