Handlová
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Falošný list primátorky už preveruje polícia

Falošný list primátorky už preveruje polícia
Neznámy páchateľ zneužil mená predstaviteľov mesta Handlová, erb mesta aj fotografiu primátorky na šírenie HOAXU.

Prvý októbrový víkend sa v Handlovej objavili letáky, ktoré zneužili meno primátorky mesta Silvie Grúberovej. Falošný leták v jej mene tvrdil nepravdivé informácie o spoločnosti KMET Handlová, a.s. a o jej materskej spoločnosti, finančnej skupine Arca Capital.

Pamflety sa objavili aj v iných mestách

Samotná Arca Capital varovala pred klamlivými letákmi s poplašnými informáciami už 29. septembra, potom, kedy sa objavili prvé klamlivé letáky voči jej spoločnostiam v Topoľčanoch, Bardejove, voči sieti potravín aj voči kaviarňam. Letákmi niekto očierňoval aj spoločnosť AAH PLASTICS, ktorá rovnako patrí do portfólia finančnej skupiny. „Skupina Arca Capital kategoricky odmieta všetky informácie uvedené v spomínaných letákoch a dôrazne upozorňuje, že ide o informácie nezakladajúce sa na pravde, ktoré nielenže predstavujú útok na spoločnosti zo skupiny Arca Capital, ale sú spôsobilé vyvolať vážnu paniku a strach medzi obyvateľmi jednotlivých miest, prípadne zamestnancami či dodávateľmi jednotlivých firiem. Skupina Arca Capital popiera všetky informácie o úpadku a konkurze spoločnosti Arca Capital Slovakia, a.s. a ostatných spoločností, voči ktorým útoky smerujú, ako aj všetky informácie ohľadom výpadku kúrenia, výpadku dodávky teplej vody, straty zamestnania z dôvodu hromadného prepúšťania či zhabania vecí z dôvodu konkurzu,“ napísala finančná skupina v tlačovej správe. Skupina Arca Capital podala na neznámeho páchateľa v súvislosti s distribúciou klamlivých letákov trestné oznámenie.

Primátorka Sivlia Grúberová sa voči obsahu letáku ostro vyhranila na sociálnej sieti v nedeľu 4. októbra večer: „Tvrdenia v liste sú absolútne scestné, od A po Z!!!“ napísala.

KMET začal kúriť v septembri

Obsah letáku dementovala aj spoločnosť KMET Handlová. „Informácie týkajúce sa úpadku spoločnosti a neschopnosti pokračovania prevádzky sú HOAXOM a poplašnou správou,“ reagoval riaditeľ firmy Jozef Tonhauser. Odoberateľov tepla ubezpečil, že firma je pripravená zabezpečiť výrobu tepla a teplej vody v potrebnom rozsahu počas celej vykurovacej sezóny 2020/2021. „Na základe požiadavky jednotlivých odberateľov tepla, vrátane bytov v správe Mestského bytového podniku Handlová a súčasne aj v zmysle platnej legislatívy sme zahájili vykurovaciu sezónu 2020/2021 na štandardnej úrovni 26. septembra 2020,“ doplnil Tonhauser. Žiadna z informácií týkajúcich sa spoločnosti KMET Handlová uvedená v liste, podľa neho nie je pravdivá a konateľ spoločnosti predpokladá, že cieľom HOAXU je poškodiť dobrú povesť spoločnosti. „Dnes, 5. októbra 2020, štatutárny zástupca spoločnosti podal trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a poškodzovanie dobrého mena našej spoločnosti,“ informoval Tonhauser.

V prípade akýchkoľvek ďalších nejasností v oblasti dodávky tepla a teplej vody z centrálneho zdroja tepla spoločnosti KMET Handlová môžu zákazníci firmu kontaktovať na telefónnych číslach 046 285 00 35, 0915 754 097, alebo mailom dispecing@kmethandlova.sk.