Handlová
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Zmena úradných hodín MsÚ do konca augusta

Zmena úradných hodín MsÚ do konca augusta
Sedem štvrtkov do konca leta bude nestránkových. Zamestnanci budú dokončovať svoje agendy

Mesto Handlová pristupuje k dočasnému zavedeniu nestránkového štvrtka na mestskom úrade do konca augusta a dáva do pozornosti, že môže dôjsť k úprave stránkových hodín z dôvodu vysokých teplôt

Na mimoriadnu situácia na území SR, ktorá spôsobila, že nebolo možné spracovať niektoré druhy agendy odborných zamestnancov a aktuálne spracovávanú rozsiahlu, novú agendu týkajúca sa sčítania domov a bytov, reaguje mesto Handlová dočasnou úpravou stránkových dní a zavedeniu nestránkového štvrtka, čo je spolu sedem štvrtkov počas prázdnin. Zároveň žiada obyvateľov, aby si vopred zistili, aké má úrad stránkové hodiny, nakoľko z dôvodu vysokých teplôt môže dôjsť k zmene pracovného času, teda jeho posunu na skoršie ranné hodiny, o čom bude mesto informovať.

Spolu sedem štvrtkov budú mať zamestnanci mesta na to, aby mohli vybavovať rozpracované agendy

Podľa slov primátorky mesta, Silvie Grúberovej, k takémuto rozhodnutiu pristúpila z dôvodu požiadavky vedúcich jednotlivých oddelení MsÚ Handlová: „Ako sme avizovali, úrad chceme otvoriť, a na tom trváme. Zároveň nám mimoriadna situácia vstúpila do všetkých procesov. Zamestnanci mesta fungovali počas mimoriadnej situácie, ale aj inštitúcie, s ktorými komunikovali, pracovali v mimoriadnom režime, na stole sa všetkým nakopila nevybavená agenda. Niektorí sa museli postarať o svojich blízkych, deti, ktoré nenavštevovali školu, sú to rôzne príbehy. Zároveň prednosta začal riešiť veľmi rozsiahlu agendu Sčítania obyvateľov, domov a bytov, kde máme my, ako verejná správa, spracovať a zaevidovať 1 651 rodinných domov a vyplniť doslova viac ako 34 tis. riadkov formulárov. Verím, že sa nám to spoločne podarí a obyvateľom ďakujem za pochopenie“, uviedla primátorka na margo nestránkového štvrtka.

Keďže úrady štátnej správy majú zvyčajne určený za nestránkový deň štvrtok, mesto sa prispôsobilo.

Letné horúčavy a bezpečnosť pri práci každoročne posúvajú pracovný čas

Vzhľadom na to, že budova handlovského mestského úradu nie je plne klimatizovaná, mesto vopred žiada obyvateľov, aby si v prípade letných horúčav preverili pracovnú dobu. Ak budú viac dní po sebe tropické horúčavy, pracovná doba bude určená od 6.00 h do 14.00 h na potrebný čas – nestránkový deň ostáva v platnosti, o čom bude samospráva informovať vopred na svojom webovom sídle www.handlova.sk a na FB profile @MestoHandlova. O posune rozhodne primátorka mesta na základe krátkodobých predpovedí počasia SHMÚ: „Sme povinní dodržovať jasné pokyny týkajúce sa bezpečnosti pri práci v prípade vysokých teplôt na pracovisku“, uviedla primátorka.

Stránkové hodiny MsÚ od 13. 7. 2020 do konca augusta 2020

Pondelok 7.00 h  -16.00 h

Utorok 7.00 h – 15.00 h

Streda 8.00 h -16.00 h

Štvrtok NESTRÁNKOVÝ DEŇ

Piatok 7.00 h – 14.00 h

Stránkové hodiny pokladní mesta končia pol hodinu pre stránkovými hodinami MsÚ.

Stránkové hodiny Spoločného stavebného úradu Handlová sú totožné so stránkovými hodinami MsÚ

Pracovný čas v prípade tropických horúčav, o ktorom bude mesto informovať vopred
Pondelok – streda 6.00 h -14.00 h

Štvrtok – NESTRÁNKOVÝ DEŇ

Piatok– 6.00 h -14.00 h

Spôsob vybavovania stránok na MsÚ  - stále platia opatrenia 

Vstup na MsÚ je možný len cez hlavný vchod. Pri príchode si občania musia dezinfikovať ruky a mať na tvári rúško. Bezbariérový (zadný) vstup ostáva uzavretý. V prípade potreby je potrebné kontaktovať telefonicky informátora: 046/ 519 25 11.