Handlová
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Tri studničky.

Tri studničky.
Zodpovedaný

Nápad:

Dobrý deň.
Určite hovorím za väčšinu handlovčanov či iných milovníkov prírody, ak mi je ľúto z dlhodobého stavu veľmi obľúbeného výletného miesta Tri studničky. Pribudli tam síce pekné posedenia, infotabuľa TNBCH, či najnovšie aj veľmi pekná náučná tabuľa o dĺžke rozkladov rôznych materiálov v prírode, no boli by sme všetci radi, kebyže sa niečo urobí so studničkou takým spôsobom, aby vyzerala dôstojne a hlavne aby ňou pretekal dostatočný prietok čerstvej vody. A tak isto by sme boli veľmi radi, aby sa aj do budúcnosti zachoval v prevádzky schopnom stave nostalgický kolotoč pri studničke, ktorý teší nielen deti ale aj dospelých.

Ďakujem za pochopenie, za odpoveď a verím, že sa nájdu priechodné a uspokojivé riešenia, aby nám všetkým toto krásne miesto robilo radosť aj naďalej.

Odpoveď:

Dobrý deň,

z iniciatívy mesta a Handlovského baníckeho spolku (HBS - vznikol ako občianske združenie handlovských baníkov v r.2006) bol vypracovaný ideový projekt Turistického banského náučného chodníka (TNBCH), ktorý spája miesta baníckej činnosti na povrchu v okolí Handlovej. Mesto získalo, po predložení projektu, prostriedky z Nadácie EKOPOLIS v rámci programu Zelené oázy 2009. Prispel taktiež Slovnaft a.s., mesto Handlová a Banská komora. V  septembri 2009 sa dielo odovzdalo verejnosti. Starostlivosť o chodník (čistenie chodníka, údržba informačných tabúľ) je stále v rukách členov Handlovského baníckeho spolku, ktorý sa o chodník starajú na dobrovoľníckej báze, za čo im  patrí poďakovanie. V prípade, že tabule zničia vandali, mesto prispieva na ich opravu. Čistenie studničky realizovali v minulom období taktiež členovia handlovského baníckeho spolku.

 

Vybavenie lokality Troch studničiek detským mobiliárom (kolotoč) nie je v súčasnej dobe v rukách samosprávy. Táto lokalita je však v pozornosti mesta v rámci rozvoja cestovného ruchu a veríme, že sa nám podarí spoločnými silami (územie nie je na pozemkoch mesta, mobiliár už nezodpovedá súčasným normám na bezpečnosť a nie je majetkom mesta) zachovať lokalite jej tradičný charakter i z dôvodu, že rozvoj cestovného ruchu v Handlovej a jej okolí je jednou z priorít mesta, čo sa odzrkadlí aj v práve pripravovanom novom Programe rozvoja mesta.