Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

AKTUALIZOVANÝ OZNAM: Samospráva krátkodobo upravuje stránkové hodiny

Dátum: 16.07.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 602
5 min. čítania
AKTUALIZOVANÝ OZNAM: Samospráva krátkodobo upravuje stránkové hodiny

Posun pracovnej doby platí do stredy 24. júla 2024

AKTUALIZÁCIA 16. 7. 2024

Dočasný posun pracovnej doby v podobe zmeny pracovných hodín od 6.00h do 14.00 sa predlžuje do stredy 24. júla 2024, pričom štvrtok - 18. júl 2024, bude NESTRÁNKOVÝ. 

 

Oznam zo dňa 10. 7. 2024

Mesto Handlová odporúča, aby obyvatelia v prípade tropických horúčav prednostne kontaktovali zamestnancov mestského úradu elektronicky resp. telefonicky a vyhýbali sa pobytu na verejných priestranstvách počas vysokých teplôt. Odporúčania, ako zvládnuť horúčavy sú dostupné na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR, na tomto odkaze.

Posun pracovnej doby na MsÚ Handlová z dôvodu pretrvávajúcich vysokých teplôt od 11. júla do 17. júla 2024

Vzhľadom na to, že budova handlovského mestského úradu nie je plne klimatizovaná čím dochádza ku kumulácii tepla v priestoroch mestského úradu a z dôvodu krátkodobej predpovede počasia, ktorá avizuje i naďalej vysoké teploty ako aj povinnosti zamestnávateľa dodržovať bezpečnosť pri práci v prípade vysokých teplôt na pracovisku (v zmysle Zákonníka práce, zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom), primátorka mesta Handlová rozhodla po konzultácii s odborovými zväzmi, že pracovná doba zamestnancov MsÚ Handlová sa posúva. Posunom pracovného času nie je nijako dotknutý 8-hodinový pracovný úväzok zamestnancov mesta.

Zmena stránkových hodín na MsÚ Handlová (Námestie baníkov 7), vrátane pracovísk v Podnikateľskom inkubátore – Komunitné sociálne pracovníčky, Odd. výstavby a Kontaktné centrum (Námestie baníkov 5) a Oddelenie mestských projektov (Námestie baníkov 8)

  • Štvrtok 11. júla 2024 - streda 17. júla 2024 v čase od 06.00 h do 14.00 h
  • Zamestnanci budú dostupní aj počas nestránkového dňa ( štvrtok 11.7.2024)
  • Piatok 12. júla 2024 v čase od 7.00 h do 14.00 h

Stránkové hodiny pokladní mesta končia pol hodinu pre stránkovými hodinami MsÚ.

Stránkové hodiny Spoločného stavebného úradu Handlová sú totožné so stránkovými hodinami MsÚ.

V prípade nevyhnutnej potreby môžu obyvatelia počas zmeny stránkových hodín kontaktovať telefonicky informátora pre dohodnutie iného termínu vybavenia v čase klasických stránkových hodín na tel: 046/ 519 25 11. Mesto Handlová ďakuje za pochopenie!

Handlovské námestie je na horúčavy pripravené

V centre mesta, na Námestí baníkov, je počas leta spustená prevádzka fontány. Z dôvodu efektívnosti fungovania fontány je prevádzková doba nastavená počas leta od 9.00 h ráno do 20.30 h večer, pričom pri daždivom počasí bude fontána vypnutá z dôvodu, aby nebolo nutné vodu upravovať zvýšenými dávkami chlóru. Vodná hmla funguje v prípade vysokých teplôt doobeda v čase 10.00 – 12.00 h a poobede od 14.00 do 16.00 hodiny od roku 2019. Spustený je tiež kužeľ s pitnou vodou. Viac si prečítajte v článku na webovom sídle mesta po kliknutí na tento odkaz

Mesto zároveň vopred ďakuje, že obyvatelia a návštevníci budú dodržovať prevádzkový poriadok fontány, t.j. že sa nebudú vo fontáne kúpať, umývať zvieratá a vhadzovať do vodotoku kamene a iné nečistoty. Zakázané je aj pranie a čistenie vecí. Samozrejme ovlaženie rúk resp. nôh je možné. Dodržovaním týchto jednoduchých pravidiel spoločne prispejú obyvatelia k tomu aby fontána plnila svoje funkcie zvlhčovania a ochladzovania okolia. Na ochranu pred slnečnými lúčmi na detskom ihrisku na námestí je od začiatku leta nainštalované jeho prekrytie, ktoré umožňuje deťom a mamičkám stráviť čas na námestí. Oddýchnuť si je možné na priľahlých trávnatých plochách námestia na malom pikniku. Zanechať po sebe poriadok aj pre iných je už pre mnohých samozrejmosťou.