Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Užite si Leto v Handlovej

SÚBOR
Dátum: 02.07.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 1645
5 min. čítania
Užite si Leto v Handlovej

Podujatia sú vhodné pre celé rodiny

Počas letných prázdninových mesiacov pripravili mestské organizácie a ďalšie subjekty niekoľko podujatí, ktoré môžu navštevovať prázdninujúce deti v meste. Väčšina z nich je zdarma a vhodná pre všetky vekové kategórie. 
 
Prázdninové stredy v knižnici
Už tradične pripravili mestské knihovníčky podujatie s názvom Prázdninové stredy v knižnici. 
Každú stredu od 3. júla do 28. augusta 2024 sa v mestskej knižnici stretávajú deti s rodičmi či starými rodičmi na zážitkovom čítaní. Knižnicu môžu navštíviť i deti, ktoré prichádzajú do Handlovej na prázdniny aj z iných miest, aby si vypočuli príbeh z vopred vybranej knihy. Podujatie začína vždy o 10.00h. Vstup je voľný. Po prečítaní si príbehu, majú deti možnosť s knihovníčkou diskutovať o tom, ako sa im kniha páčila a čo sa naučili.  Tieto prázdniny sa budú čítať príbehy z kníh o Filipových dobrodružstvách. 
 
Prázdniny v Slovenskom banskom múzeu (SBM)
Aj tento rok je možnosť kreatívne stráviť čas v múzeu. Okrem bežných prehliadok múzea a expozície o baníctve je možné sa od utorka do soboty objednať na tvorivé dielničky. Tie sú k dispozícii vždy od 9.00 do 17.00h. 
Každú sobotu od 9.00 do 17.00h sa môžete objednať na dobrodružnú hru LOVCI POKLADOV. Odporúčame pre skupiny 4 a viac ľudí. 
Aktivity sú spoplatnené sumou 3€. 
 
Leto s Malinkovom na námestí
Letná herňa pre najmenších je k dispozícii na Námestí baníkov od utorka do piatku do vždy  v čase 9.00 - 12.00h.  
Navštíviť ste už mohli exteriérové divadielko, zahrať sa na farmu. Vo štvrtok sa pripravte na Safari. Okrem týchto extra predstavení sú bežne k dispozícii rôzne aktivity, hračky, montessori prvky, odrážadlá a tvorenie. Po prázdninách môžete herňu Malinkovo a krúžky CVČ Handlová navštevovať opäť od septembra v priestoroch na 1. poschodí Podnikateľského inkubátora. Letné Malinkovo bude na námestí do 19. júla 2024. 
 
Piknik v Handparku
7. júl 2024 od 14.00h
6. ročník podujatia pre rodiny s deťmi a priateľmi v parku za nemocnicou pripravilo CVČ Handlová. Popoludnie plné zábavy, hier a atrakcií, penová i bubnová show, dobrá zábava a súťaž o najoriginálnejšiu piknikovú výbavu! Viac informácii nájdete v príspevku na webe mesta Handlová. 
 
Leto na námestí 
V sobotu 13. júla 2024 určite príďte od 16.00h na Námestí baníkov Handlovej. Do mesta totiž v tento deň zavíta výnimočný súbor hercov a kaukliarov DVOR ZÁZRAKOV. Nebudú chýbať nádherné bábky marionety, chodúliari, detské divadlo na vozíku, detské atrakcie, tajomná dráha "Cestou necestou", maľovanie na tvár a originálny detský drevený kolotoč. Čaká vás popoludnie plné zábavy pre celú rodinu. O občerstvenie sa postará ARKÁDIA - kaviareň a bar.
 
10. ročník Beach volleyball 
sobota 3. august 2024
Plážový volejbalový turnaj dvojíc (muži) v areáli Hutira Relax Club
Registrácia: p.zderka@gmail.com, tel. 0902 125 00
Štartovné: 12 EUR
 
 
Regionálne oslavy dňa baníkov sa budú konať z piatka na sobotu 30 - 31. august 2024. Okrem tradičných predajných stánkov vás zabavia aj hudobné vystúpenia. 

piatok, 30.8. 2024

  • Beckovské xichty 
  • Kortina 
  • IneKafe
  • Moja reč

sobota, 31.8. 2024

  • ORAVIA - Deep Purple revival band
  • LA SOLEADA latino show (tanečná show) 
  • Bon Jovi Tribute
  • Mafia Corner
  • DORA 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Leto v Handlovej Veľkosť: 2.1 MB Formát: pdf Dátum: 2.7.2024