Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Štatutári handlovských škôl sa zišli ku koncu školského roka

Dátum: 01.07.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 2571
3 min. čítania
Štatutári handlovských škôl sa zišli ku koncu školského roka

Na jedenej zo základných škôl v Handlovej sa od 1.7.2024 mení riaditeľ

Tesne pred školským rokom sa konala posledná plánovaná porada škôl so štatutárom mesta. Riaditelia troch základných škôl na území mesta, Dominik Makva zo ZŠ Mierové námestie, Elena Šoltýsová zo ZŠ Morovnianska cesta a Ľudmila Pogádlová zo ZŠ Školská stručne vyhodnotili záver školského roka a prezradili, že všetky školy čaká počas prázdnin údržba areálov, či už vnútorných alebo vonkajších priestorov škôl. Na základnej škole Školská musia počas leta stihnúť zariadiť jednu triedu pre prváčikov, ktorých sa nazbieralo na tejto škole na  tri triedy.
Riaditeľ Základnej umeleckej školy Ján Králik prezradil svoje plány na ďalšie rozšírenie činnosti ZUŠ do Handlovej doliny a podľa jeho slov to vyzerá tak, že počet žiakov so záujmom o umelecké vzdelávanie  stúpne. Poverený riaditeľ Centra voľného času Lukáš Fiala informoval o letných táboroch a plánovanom termíne dovoleniek v auguste, ale aj plánoch pre nové krúžky. Ocenil prácu ľudí v Malinkove, ktoré do 19. júla ponúka aktivity na námestí pre najmenších a po letnom oddychu radi uvítajú deti v krúžkoch od októbra.
Podľa slov štatutárov základných škôl, ihriská v areáloch škôl sú dostupné pre verejnosť aj počas prázdnin, na Základnej škole Školská bude prístupná iba trávnatá plocha.
Elena Šoltýsová, riaditeľka ZŠ Morovnianska cesta, ukončila funkčné obdobie riaditeľky a po 15 rokoch na tomto poste sa rozhodla užívať si dôchodok. V mene mesta Handlová sa poďakovala odchádzajúcej riaditeľka primátorka mesta Silvia Grúberová: „ Vyjadrujem uznanie a obrovské poďakovanie za pracovitosť, zodpovedné vedenie školy a výbornú vzájomnú spoluprácu“, uviedla na svojom profile na sociálnej sieti.
Zároveň v posledný deň školského roka  primátorka mesta vymenovala na pozíciu novej riaditeľky Základnej školy Morovnianska cesta Andreu Bacušan, ktorá pôsobila ako metodička a vedúca Školského úradu v Handlovej. Novú riaditeľku do funkcie vybrala a odporučila Rada školy po výberovom konaní vyhlásenom mestom v máji tohto roka.
 
Text a foto: JP