Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Práce na obchodnom centre a malej kruhovej križovatke pokračujú

VIDEO
Dátum: 28.06.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 608
2 min. čítania
Práce na obchodnom centre a malej kruhovej križovatke pokračujú

V priebehu júla bude kruhový objazd vodičom k dispozícii.

V stredu 26. júna 2024 sa dopoludnia konal 16. krízový štáb v rámci vyhlásenej mimoriadnej situácie ohľadne stavby obchodného centra na Morovnianskom sídlisku.

Na pôde mestského úradu stretnutie viedla primátorka mesta, Silvia Grúberová. Zástupca investora IMMOBILIEN MANAGEMENT, s.r.o., Roman Žigmund riaditeľov mestských obchodných spoločností Hater-Handlová spol. s r.o. a Mestský bytový podnik, odborných zamestnancov mesta z oddelenia výstavby a životného prostredia, civilnej ochrany, komunikácie mestského úradu a zástupkyňu Mestskej polície Handlová informoval o stave prác na obchodnom centre ako aj malej kruhovej križovatky. Stabilita svahu je už zafixovaná, čo dokazujú výsledky inklinometrických meraní z polovice júna. Prebiehajú úpravné práce na zrovnávaní svahu za budovou centra a prekládka elektrických stĺpov, pribudne 25 metrová betónová stena v tvare L. V priebehu budúceho týždňa dodávateľská firma osadí obrubníky, na začiatok júla je naplánovaná stabilizácia pod asfalt a začnú frézovať, v júli by sa mali dokončiť práce na parkovisku v areáli obchodného centra ako aj na chodníkoch.

Investor predstavil grafickú podobu tzv. zelených prvkov stavby, ktoré budú nielen estetickým, ale aj funkčným skrášlením a vizuál oporného múru obchodného centra.

Plánovaný termín ďalšieho krízového štábu je 31. júl, kedy sa uskutoční obhliadka priamo na mieste stavby.   

Text a foto: Eva Poláková

Video