Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stretli sme sa k organizácii Dňa bielych ruží, osláv SNP a Regionálnych osláv Dňa baníkov

Dátum: 20.06.2024
Autor: Jana Paulínyová
Počet videní: 790
3 min. čítania
Stretli sme sa k organizácii Dňa bielych ruží, osláv SNP a Regionálnych osláv Dňa baníkov

Začiatkom týždňa sa konal organizačný štáb k trom nadchádzajúcim podujatiam mesta

V rámci kalendára celomestských poduajtí sa samospráva pripravuje v najbližšom období na tri podujatia, ktoré majú svoje nezastupiteľné miesto v kultúrnom a spoločenskom živote mesta.

Deň bielych ruží, ktorý sa po 15. krát bude konať po celý deň v sobotu 10. 8. 2024 a so stretnutím o 18. 00 h pri pamätníku na Ul. 29. augusta v Handlovej, 80. výročie SNP, ktoré si pripomenieme výstavou na námestí a pietnou spomienkou 28. 8. 2024 a Regionálne oslavy Dňa baníkov, ktoré sú naplánované na piatok a sobotu 30.8.2024 -31.8.2024 s tradičným Baníckym jarmokom.

Technicko-organizačne sa na podujatiach podieľajú desiatky ľudí, či už sú to zamestnanci mesta a mestských organizácií, dobrovoľníci, aktivační pracovníci. Úlohy sú už rozdelené a riaditeľ handlovského domu kultúry, Branislav Čukan, na začiatok prezradil plánovaný hudobný program na Regionálnych oslavách dňa baníkov. Určite nebude chýbať piatkové stretnutie baníkov pri pamätníku na mestskom cintoríne, omša v Kostole sv. Kataríny a v sobotu Banícka špacírka.

Veríme, že sa všetci Handlovčania a návštevníci koncom augusta zabavia na námestí na oslavách baníctva, ktoré započalo v našom meste pred 115 rokmi. Na pódiu nebude v piatok chýbať banícka tematika a popoludní sa môžete tešiť na Beckovské xichty, Kortina, Ine Kafe, Moja reč a v sobotu na Oravia -Deep Purple revival band, La Soleada latino tanečná show, Bon Jovi Tribute, Mafia Corner a Dora. (Zmena programu je vyhradená) Oficiálny program podujatí mesto a Dom kultúry zverejní čoskoro.

Aktuálne podujatia v Handlovej nájdete v kalendári podujatí na tomto odkaze.

Text a foto. Jana Paulínyová