Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské kluby MBK a ŠBK spojili sily a predstavujú nový projekt

Dátum: 15.06.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 509
6 min. čítania
Handlovské kluby MBK a ŠBK spojili sily a predstavujú nový projekt

Spojením dvoch klubov vzniká priestor pre mladých kadetov

V stredu, 12.júna pribudol do klubovej histórie handlovských celkov MBK Handlová a ŠBK Handlová, ďalší významný miľník. Manažmenty týchto klubov našli spoločnú reč a vytvorili projekt, ktorý by mal obom stranám priniesť osoh a zároveň radosť handlovskej basketbalovej verejnosti.

Po niekoľkotýždňových rokovaniach sa kluby dohodli, že v sezóne 2024/2025 vytvoria spoločný mužský basketbalový tím, ktorý bude niesť názov ŠBK Baník Handlová. Pôjde o oficiálny „B“ tím handlovského Baníka, v ktorom dostanú priestor hráči z oboch klubov. MBK a ŠBK tak budú spoločne vystupovať v druhej najvyššej súťaži mužov, ktorá odštartuje v októbri kalendárneho roka 2024.

 „S týmto nápadom sme sa začali zaoberať už v priebehu uplynulej ligovej sezóny. Po jej skončení prišli prvé rokovania s manažmentom ŠBK a do dnešného dňa ich bolo niekoľko. Po dlhšej komunikácii sme sa dohodli, že tento nápad pretavíme do reality a že v sezóne 2024/2025 spojíme sily. Novovzniknuté handlovské „béčko“ by malo byť prínosom pre oba handlovské kluby. Našim cieľom je dať šancu mladým hráčom z ŠBK, ktorí končia svoju aktívnu činnosť v kadetskom veku. Verím, že tento projekt osloví i rodičov detí, ktoré si po ukončení základnej školy vyberajú svoje ďalšie smerovanie a častokrát opúšťajú naše mesto, a to len na základe faktu, že nechcú svoju basketbalovú cestu predčasne ukončiť. Aj oni tak dostanú priestor presadiť sa a to priamo vo farbách Baníka, ktorý je účastníkom najvyššej súťaže. Priestor v rámci B tímu dostanú i hráči handlovského „áčka,“ ktorí majú v súťaži nižšiu minutáž. Tento tím sme vybudovali s cieľom, aby napĺňal koncepčné plány. Našou ambíciou nebude dosiahnutie medailových umiestnení. Pôjde o akúsi „farmu,“ ktorá by mala pozdvihnúť mládežnícky, ale i mužský basketbal v meste Handlová,“  vysvetlil manažér MBK Handlová Pavel Procner.

Handlovskí priaznivci sa už teraz môžu tešiť na poriadnu porciu basketbalu. Prvoligové zápasy sa budú hrávať výlučne v nedele a ich dejiskom bude handlovská športová hala. V súčasnosti sa manažmenty oboch klubov musia zamerať na materiálno-technické zabezpečenie novovzniknutého tímu a na nastavenie marketingovej spolupráce. V riešení sú i dresy či klubové logo, ktoré fanúšikom predstavíme v blízkej dobe. Zmluvu o spolupráci podpísali v stredu šéfovia zainteresovaných klubov, Ján Beránek a Rudolf Vlk. Tí si po podpise zmluvy na znak priateľstva symbolicky vymenili klubové dresy a podaním rúk definitívne spečatili novovzniknutý projekt.   

„S myšlienkou vstupu do prvej ligy mužov a akýmsi pomyselným prechodníkom medzi juniormi a mužmi, sme sa zaoberali dlhé roky. Keď ale prišiel Nenad Miloševič s úprimným záujmom venovať sa a pomôcť mladým hráčom v ŠBK, zamysleli sme sa, prečo neskúsiť hlbšiu spoluprácu. Sme len na začiatku cesty a veľké vyhlásenia sú nateraz zbytočné. Každopádne, sme veľmi radi, že na palubovke handlovskej športovej haly budeme vídať mladých, nádejných handlovských basketbalistov, ktorí budú zbierať skúsenosti v jednom tíme s ligistami. Po rokovaniach s hráčmi v ŠBK, sa tešíme veľkému záujmu, ako aj návratu viacerých odchovancov naspäť do Handlovej. Postupne budeme informovať o skladbe tímu, hlavnom trénerovi a všetkých plánoch spojených s handlovským „béčkom,“ zhodnotil šéf ŠBK Handlová Ján Beránek.

„Za náš klub môžem povedať, že ma nesmierne teší, že došlo k uzatvoreniu tejto zmluvy, nakoľko v Handlovej niekoľko rokov chýba nižšia súťaž. V minulosti bol „B“ tím súčasťou hlavného tímu a Handlová vždy mala akúsi farmu, ktorá je podľa môjho názoru v dnešnej dobe v profesionálnom klube samozrejmosťou. Pre správne smerovanie klubu, ale aj pre zvýšenie šance na dosiahnutie úspechov, je naplnenie tejto myšlienky z môjho pohľadu veľmi správnou cestou,“  skonštatoval prezident MBK Rudolf Vlk.

Od novej sezóny tak bude Handlová disponovať dvoma mužskými basketbalovými celkami. V manažmente oboch klubov veria, že už čoskoro prinesie novopečený projekt ovocie a že obe strany sa budú tešiť z napĺňania ambícii, ktoré od neho očakávajú. O ďalších krokoch spolupráce, bude handlovská verejnosť permanentne informovaná.

 

Zdroj: www.mbkhandlova.sk/ ŠBK Baník Handlová