Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Do práce na bicykli alebo pešo sa registrovali v Handlovej traja zamestnávatelia

Dátum: 05.06.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 672
3 min. čítania
Do práce na bicykli alebo pešo sa registrovali v Handlovej traja zamestnávatelia

Na registráciu účastníkov ostávajú ešte dva dni!

Hlavným cieľom národnej kampane Do práce na bicykli (DPNB), je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Mesto Handlová sa do kampane zapája už niekoľko rokov.

Ako je uvedené na webovom sídle kampane DPNB: „prostredníctvom „hlasu zdola“, od obyvateľov zúčastňujúcich sa kampane, je jej cieľom vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste a motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.“

Do 11. ročníka DPNB sa pod handlovskou samosprávou k dnešnému dňu zaregistrovalo 23 tímov a 74 jazdcov a chodcov, ktorí budú do práce a z práce prichádzať a odchádzať na bicykli alebo pešo. Prihlásení sú Mestský úrad Handlová a spoločnosti LOWA PRODUCTION s. r. o. a GeWiS Slovakia s. r. o.

Pešiaci

Do práce nemusíte dochádzať len na bicykli. Z kampane sa postupne stáva oslava udržateľnej mobility a preto sa každý rok prihlasuje viac a viac účastníkov, ktorí do práce prichádzajú hromadnou dopravou alebo pešo. V minulom roku súťažilo 762 chodcov! 

Mesto Handlová vopred ďakuje všetkým účastníkom za registráciu a praje množstvo bezpečne najazdených prípadne nachodených kilometrov v mesiaci jún. O výsledkoch kampane budeme informovať na webovom sídle mesta po jej skončení.

Vyhlasovateľom súťaže je: Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy SR

Koordinátorom a odborným garantom súťaže je: občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica

Dôležité informácie

Všetky potrebné informácie nájdete na www.dopracenabicykli.eu alebo na facebookovom profile https://www.facebook.com/dopracenabicykli