Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské športové hry majú za sebou úspešný 55. ročník

GALÉRIA SÚBOR VIDEO
Dátum: 31.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 752
6 min. čítania
Handlovské športové hry majú za sebou úspešný 55. ročník

342 súťažiacich si zmeralo svoje sily  počas troch športových dní

Športový areál základnej školy na Morovnianskej ceste sa od utorka 28. mája na tri dni zaplnil športovcami od tých najmenších škôlkarov, cez žiakov základných škôl až po seniorských športových nadšencov.

Prvý športový deň - súťaže škôlkarov aj seniorov

Športové dopoludnie prvého dňa patrilo škôlkarom, zapojilo sa 82 detí materských škôl nielen z mesta Handlová, ale z celého regiónu Handlovskej doliny. Odovzdalo sa 30 medailí a diplomov. Dievčatá a chlapci súťažili v troch disciplínach- hod loptičkou, skok z miesta a beh na 20metrov ako jednotlivci a spoločne súťažili aj ako kolektív v štafete 4x20m. Tento rok sa počas Handlovských športových hier konal aj 2. ročník Memoriálu Eduarda Straku „217-ka“. Všetci súťažiaci odbehli alebo odkráčali vzdialenosť 217 metrov. Na štart sa postavilo 82 detí a 20tka dospelých, následne si z rúk manželky Eduarda Straku ,Gerlindy Strakovej, prevzali pamätné odznaky so symbolickou 217-kou. Spoločne za pána Straku odbehli 22,134 km. Ceny víťazom za najlepšie výkony odovzdával viceprimátor mesta Handlová, Radoslav Iždinský, starosta obce Lipník, Peter Mikuško a riaditeľ CVČ Handlová, Lukáš Fiala. Žiadny škôlkar neodchádzal naprázdno. Deti si odniesli pamätnú medailu.

Po päťročnej prestávke sa konali aj športové hry seniorov. V rámci 55. ročníka Handlovských športových hier sa počas utorkového poobedia na ihrisku predviedli aj výkony seniorov. Zapojilo sa šesť spolkov a združení: Handlovský banícky spolok, Denné centrum- klub seniorov, Klub abstinentov Fénix Handlová, Jednota dôchodcov na Slovensku – Základná organizácia v Handlovej - mesto 1, Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých a Miestny spolok Slovenského červeného kríža. Spolu si zašportovalo a zasúťažilo 38 seniorov. Odovzdalo sa 15 cien a diplomov. Ženy a muži súťažili v piatich disciplínach: hod kriketovou loptičkou, futbalová zručnosť/kolky, hod na presnosť- petang, streľba z luku a rýchlochôdza na 50 metrov.

Rovnako ani u seniorov nechýbal Memoriál Eduarda Straku „217ka“. Všetci súťažiaci seniori odkráčali 217 metrov, po absolvovaní trate dostali pamätné odznaky so symbolickou 217-kou. Na štart sa postavilo 38 chodcov, ktorí za pána Straku odkráčali 8,246 km. Veľká poklona pred každým jedným seniorom za športový výkon.

Druhý športový deň - súťaže žiakov I. stupňa ZŠ

Druhý deň športové nadšenie patrilo žiakom I. stupňa základných škôl. Svojim príhovorom ho otvoril Radoslav Iždinský, ktorí všetkým súťažiacim poprial veľa úspechov v duchu fair play hry, za organizátora CVČ Handlová sa prihovoril Lukáš Fiala a športový deň odštartovai spolu so starostkou Raztočna Jankou Radovskou a riaditeľkou hosťujúcej základnej školy na Morovnianskej ceste Elenou Šoltysovou. Súťažilo 5 základných škôl z Handlovskej doliny. Dievčatá a chlapci súťažili v štyroch disciplínach: hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, beh na 50 metrov a beh na 400 metrov. Na štart Memoriálu Eduarda Straku sa postavilo 136 detí a 20 dospelých. Spoločne teda za pána Straku odkráčali 33,852 km.

Finiš patril žiakom II. stupňa ZŠ

Ako poslední si sily zmerali žiaci II. stupňa základných škôl. Súťažilo 86 súťažiacich z 5 základných škôl z Handlovskej doliny v štyroch disciplínach- hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, beh na 60 metrov a beh na 600 metrov. Memoriálu Eduarda Straku „217-ka“ sa posledný tretí deň zúčastnilo 86 žiakov a 10 učiteľov. Spoločne teda za pána Straku prešli 20,832km. Handlovské športové hry sa odohrali za krásneho, už takmer letného počasia a nepriniesli žiadne vážnejšie zranenie. Keď zrátame odchodené kilometre účastníkov Memoriálu Eduarda Straku, bilancia 0. ročníka bola 78,989 km, v 1. ročníku sa prešlo 74,865km a v rámci 2. ročníka 87,235 km. Celkovo, za prvé tri ročníky je to úžasných 238,918 km. 

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli k úspechu tohto tradičného  podujatia : za organizátorov  Centrum voľného času Handlová, Združeniu miest a obcí Handlovskej doliny, Základným a materským školám v celom regióne Handlovskej doliny, Detskému a mládežníckemu parlamentu  a 342 zúčastneným skvelým súťažiacim.

Poradie najlepších súťažiacich v jednotlivých disciplínach nájdete v priloženom súbore na stiahnutie.

Foto: CVČ Handlová

Text: P.Deliová CVČ+ EP

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
VÝSLEDKOVÁ LISTINA Veľkosť: 147.8 kB Formát: pdf Dátum: 31.5.2024

Video