Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiaci handlovskej ZUŠ medzi najlepšími

Dátum: 29.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 872
3 min. čítania
Žiaci handlovskej ZUŠ medzi najlepšími

Chcete aj vy patriť medzi úspešných absolventov umeleckej školy?

Žiaci Základnej umeleckej školy v Handlovej sa v priebehu posledných mesiacov zúčastnili niekoľkých regionálnych a celoslovenských súťaží.

Príroda očami detí - žiačky výtvarného odboru, Adriana Sedláková získala cenu ZO SZOPK A. Kmeťa a Emma Sedlárová 1. miesto. 

Stančekova Prievidza, 15. marec – už 24. ročník celoslovenskej súťaže v klasickom speve. Michal Jakubis vyhral 1. miesto v zlatom pásme, Timea Ivaničová obsadila bronzové pásmo.

Novácky talent, 10. máj - V tomto roku sa do súťaže zapojila aj skupina populárnej hudby pri ZUŠ Handlová Batterfly effect, ktorá pri svojej súťažnej premiére obsadila 2. miesto v zlatom pásme. V sólovom speve na súťaži reprezentovala školu Mia Ricci Bartsch – umiestnila sa na  1. mieste v zlatom pásme.

Saxoklarinetáda Bojnice 2024, 15. máj -  I. kategória Nina Kelleriková 2. miesto v Zlatom pásme,  Dominika Šablová a Grétka Galbavá bronzové pásmo v hre na klarinete, v hre na saxofóne Livia Šablová 3. miesto v Zlatom pásme.

Kremnické laso, 16. máj – Timea Ivaničová v kategórii A1 2. miesto, v kategórii A2 Veronika Feketová  2. miesto, v rovnakej kategórii Mia Ricci Bartsch 1. miesto a Cenu za najlepší spevácky výkon, Vanessa Weisabelová v kategórii A3 3. miesto.

Malokarpatský slávik, 17. - 18. máj - Mia Ricci Bartsch v 2. kategórii obsadila 1. miesto.

Žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom. Veľké ďakujeme patrí aj učiteľom za zodpovednú a obetavú prípravu žiakov na súťaže. Výtvarný odbor vedie učiteľ T. Klenko, hudobný odbor je pod vedením učiteliek  A. Balušinská, A. Dúrová, V. Ferčáková a M. Minich.

Okrem súťaži škola pripravila pre verejnosť zaujímavý Koncert filmovej hudby, ktorý vďaka výborným ohlasom  škola odprezentovala aj v Regionálnom kultúrnom centre Prievidza.

Záujemcom o štúdium v ZUŠ Handlová pripomíname, že v dňoch od 27. 5. - 7. 6. 2024 prebieha prijímacie konanie do všetkých odborov školy. Ak máte umelecké vlohy, rozvíjať ich možno v každom veku.                                                                                  Text a foto : ZUŠ Handlová