Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kontaktné centrum pomáha aj pri hľadaní pracovných príležitostí

Dátum: 28.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 570
4 min. čítania
Kontaktné centrum pomáha aj pri hľadaní pracovných príležitostí

Ako vstúpiť do pracovného života - prednášky pre stredoškolákov a Pracovné trhy pre všetkých, ktorí hľadajú prácu

Študenti, tak ako aj všetci obyvatelia mesta, môžu v prípade potreby využívať bezplatné poradenské služby Kontaktného centra Handlová v oblasti financií, práva, sociálnej oblasti a kariérneho poradenstva.

Prednáška pre stredoškolákov zo SOŠ Handlová

Kontaktné centrum Handlová pripravilo pre stredoškolákov zo SOŠ Handlová sériu prednášok s názvom "Ako vstúpiť do pracovného života". Maturanti z viacerých študijných odborov sa dozvedeli informácie ako postupovať pri skončení strednej školy, aké povinnosti ich čakajú, kde a ako si hľadať prácu ak nebudú pokračovať v štúdiu na vysokej škole, ako si zostaviť kariérny plán, čo všetko je potrebné pri uchádzaní sa o voľnú pracovnú pozíciu, ako si vytvoriť atraktívny životopis, ako sa pripraviť na pracovný pohovor, ale aj ako a kedy sa evidovať na ÚPSVaR alebo ako začať podnikať. Želáme študentom veľa šťastia a úspechov v budúcom pracovnom živote!

3. ročník Pracovné trhy na Námestí baníkov

V piatok 7. júna 2024 sa handlovské námestie zaplní zamestnávateľmi, ktorí širokej verejnosti odprezentujú voľné pracovné pozície. Pôjde už o tretí ročník úspešného podujatia s doposiaľ najvyšším zastúpením prezentujúcich firiem. Účasť potvrdilo celkovo 27 vystavovateľov vrátane školiacich centier a pracovných agentúr. Sú medzi nimi spoločnosti, ktoré sa akcie pravidelne zúčastňujú, ale aj päť spoločností, ktoré sa predstavia po prvýkrát. Návštevníci sa podľa vlastných požiadaviek, budú môcť oboznámiť s pracovnými ponukami v rámci územia Slovenskej republiky, Európy, no prevažné zastúpenie budú mať voľné pracovné pozície v našom regióne a jeho blízkosti.

Všetkých, ktorí hľadajú nové pracovné uplatnenie, zamýšľajú zmenu svojej pracovnej orientácie, alebo sa zaujímajú o aktuálnu ponuku voľných pracovných miest srdečne pozývame do Handlovej na Námestie baníkov v čase od 10:00 do 13:30.

Podujatie, ktoré organizuje mesto Handlová prostredníctvom vytvoreného kontaktného centra. Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci Programu Slovensko.

                                                                                                                              Kontaktné centrum Handlová