Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Beseda s lesníčkou škôlkárov zabavila aj poučila

Dátum: 27.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 556
4 min. čítania
Beseda s lesníčkou škôlkárov zabavila aj poučila

MŠ pri ZŠ Morovnianska cesta je zameraná na podporu pozitívneho vzťahu detí  k prírode

Príroda má tu nádhernú schopnosť spomaliť to rýchle v nás a pozýva nás na chvíľu si posedieť a zasnívať sa.

Rozvíjať lásku k prírode treba začať od malička, a práve preto je profilácia našej materskej školy – Elokované pracovisko Základná škola Morovnianska cesta zameraná v prvom rade na podporu a pozitívny vzťah k prírode, na vytváranie správnych postojov a správania sa detí k životnému prostrediu. Z tohto dôvodu sme nadviazali úzku spoluprácu s pani lesníčkou Ing. Petrou Jankejovou z LESY SR, š.p. organizačnej zložky OZ Považie. Jej návštevy sú pre všetky deti neskutočným zážitkom, pretože si pre nás vždy pripraví rôzne zaujímavé aktivity.

Aj v mesiaci apríl nás navštívila pani lesníčka pri príležitosti oslavy Dňa Zeme, aby nám pripomenula, aké je dôležité chrániť našu prírodu, vážiť si dary, ktoré nám dáva, starať sa o lesy, zvieratá a vtáčiky. Cieľom besedy bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu, a tak zveľaďovať životné prostredie. Deti sa zábavným spôsobom dozvedeli o živote vtáčikov, na ktoré sa spoločne aj zahrali. Mali možnosť všetkými zmyslami vnímať les, ovoňať ihličie, chytiť a skúmať šišky, kamienky či trávu, započúvať sa do zvukov prírody a hádať aké zviera počujú, či ochutnať dary lesa v podobe čučoriedok, malín a jahôd.

Návštevy pani lesníčky Ing. Petry Jankejovej z LESY SR, š.p. organizačnej zložky OZ Považie sú v našej MŠ Elokované pracovisko Základná škola Morovnianska cesta vždy plné očakávania a radosti. Ďakujeme, že aj týmto spôsobom môžeme deťom priblížiť dôležitosť ochrany našej prírody, a tak v deťoch pestovať zodpovednosť za našu planétu Zem už od malička. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. Lesu zdar!

                                                                                                                  Foto a text: Kolektív MŠ EP ZŠ MC