Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské športové hry otvárajú sériu podujatí

Dátum: 22.05.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 633
6 min. čítania
Handlovské športové hry otvárajú sériu podujatí

Všetky nájdete v kalendári podujatí na webe mesta a v aplikácii

Už o týždeň sa začne 55. ročník Handlovských športových hier. Športové aktivity budú plniť deti z materských i základných škôl z handlovskej doliny v termíne od 28. do 30. mája 2024 v areáli Základnej školy na Morovnianskej ceste.  Novinkou v tomto ročníku je nová veková kategória. Do hier sa zapájajú aj handlovskí seniori. Rôzne kategórie športovcov budú súťažiť v kategóriách: hod loptičkou/kriketovou loptičkou, skok do diaľky z miesta, beh na 20, 50, 60, 400 a 600 m, štafetový, streľba z luku, hod zameraný na presnosť/petang a futbalové kolky.

V rámci hier sa uskutoční už 2. ročník memoriálu Eduarda Straku – „217-ka“, kedy si všetci zúčastnení športovci symbolicky odchodia 217 metrov na počesť bývalého Handlovčana – športovca Eduarda Straku, ktorý počas svojej 60 ročnej športovej kariéry nachodil 217 tisíc kilometrov.

 

Okrem Handlovských športových hier si nenechajte ujsť aj ďalšie zaujímavé podujatia: 

PETER LIPA

29. mája vystúpi v Dome kultúry v Handlovej najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény, Peter Lipa. Vstupné na koncert je 20€ a tešiť sa môžete na hity ako Páni v najlepších rokoch, Prosperita, Maturantky, ale aj evergreeny, či bluesové songy, alebo úplne čerstvá pieseň Niekde som čítal.

DEŇ DETÍ

31. máj – Deň detí v Morovne

Podujatie pre deti nielen z mestskej časti pripravil Dom kultúry Handlová spolu s Miestnym osvetovým strediskom Morovno. Pre najmenších bude v DK Morovno od 16.00 h pripravený pestrý program, súťaže o krásne odmeny aj rozprávka Kiki a Kuky od Divadla pri kolkárni. Vstupné je zdarma.

2. júna prídu do Handlovej Mimoni. Deň detí na Námestí baníkov bude od 15.00 h plný zábavy, atrakcií, súťaží a dobrej nálady.

MALINKOVO NA NÁMESTÍ

Od 4. júna do 19. júla sa Malinkovo sťahuje na Námestie baníkov. Už tradične bude detské centrum vonku na čerstvom vzduchu s vyhradenou plochou na hranie a vzdelávanie sa. Deti sa zahrajú na farmu, na veľkáčov i na safari. Malinkovo na námestí môžu rodičia či starí rodičia navštíviť každý deň od utorka do piatku od 9.00 do 12.00 h.

HANDLOVSKÝ PAVÚČIK

Známe lezecké preteky, ktoré navštevujú malí aj väčší lezci z celého Slovenska Handlovský pavúčik sú naplánované na sobotu 9. júna 2024 v areáli HUTIRA. Zaliezť si na lezeckej stene rôznych obťažností si môžu nielen skúsení a amatérski lezci vo veku od 6 do 13 rokov, ale aj tí, ktorí sa len rozhodujú, či by sa im takýto šport páčil.

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

Na 45. ročníku najtradičnejšieho a jedného z najobľúbenejších podujatí pre deti, na Ceste rozprávkovým lesom sa deti stretnú s rozprávkovými postavičkami 15. júna 2024.

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO

Predstavenie Radošinského naivného divadla si môžete pozrieť v Dome kultúry v Handlovej 17. júna 2024 o 18.00 h.

Herci predstavia osudy dvoch odlišných rodín od roku 1950 po rok 2000: osirelú rodinu neskôr ľahkovážneho dobrodruha a zástancu podozrivých životných spôsobov a podaní Vlada Piovarčiho a jeho krásnej sestry Terezy a životný, no zároveň aj divadelný a intímny príbeh vidiečana Laca, ktorý sa vo svojom amatérskom divadelnom i ľudskom spôsobe života usiluje okrem iného uveriť tomu, že „dobrý človek stále niekde žije“. Vstupné je 24€

KONCERTY NA PEŠEJ ZÓNE

Aj toto leto pre Vás pripravili Dom kultúry v spolupráci s kaviarňou Arkádia na pešej zóne na Námestí baníkov víkendové koncerty. Do konca mája si môžete vychutnať kapely: The Kreins, Petru Zubčákovú, René Lacka a Maťa Máčeka. Ďalších interpretov predstavíme postupne v kalendári na webovom sídle mesta Handlová.

V mesiacoch jún, júl a august sa môžete v rámci Kalendára celomestských podujatí tešiť aj na ďalšie podujatia z dielne CVČ Handlová, DK Handlová či mestských športových klubov:

  • Memoriál Karola Matiaška,
  • Futbalovú 24ku,
  • Leto na námestí,
  • Piknik v Handparku,
  • Beach volleyball,
  • Vatru SNP v Morovne a iné.

STIAHNITE SI APLIKÁCIU MESTA A BUĎTE V OBRAZE 

Pre viac informácii sledujte webové sídlo mesta Handlová www.handlova.sk alebo si stiahnite aplikáciu mesta Handlová a žiadne podujatie Vám už neunikne. Aplikácia je dostupná zdarma pre Iphone aj Android. V prípade, že vlastníte smart hodinky a spárujete si aplikáciu s hodinkami, každý večer Vás aplikácia upozorní na najnovšie aktuality priamo vo vašich hodinkách. 

appka_fb_cover_qr