Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výjazdové rokovanie vlády SR v Handlovej

GALÉRIA SÚBOR
Dátum: 20.05.2024
Autor: Jana Paulínyová
Počet videní: 2392
4 min. čítania
Výjazdové rokovanie vlády SR v Handlovej

Čo schválila vláda v Handlovej?

Na výjazdovom rokovaní vlády SR, ktoré sa konalo v stredu, 15. mája 2024 v Dome kultúry Handlová, prerokovala vláda  aj uznesenia, ktoré výrazne prispejú k rozvoju a skvalitneniu života v našom meste a celom regióne hornej Nitry.
Podľa primátorky mesta Silvie Grúberovej:
„Z pohľadu mesta Handlová, za veľmi významné uznesenia z rokovania vlády pokladám tri uznesenia, týkajúce sa dopravy. Týkajú sa prípravy projektovej dokumentácie na opravu štátnej cesty v intraviláne mesta Handlová, ktorá naozaj nie je v zodpovedajúcom stave, takže tomuto sa skutočne veľmi teším. Druhou významnou dopravnou záležitosťou je príprava projektovej dokumentácie na vybudovanie kruhovej križovatky zo štátnej cesty I/9 na Morovnianske sídlisko, kde žije najvyšší počet obyvateľov a aktuálne sa tam stavia obchodné centrum.“
Podľa jej ďalších slov, v oblasti dopravy bolo schválené aj uznesenie vlády, ktoré pojednáva o rekonštrukcii a modernizácii štátnej cesty, ktorá vedie od hranice Banskobystrického samosprávneho kraja po mesto Handlová.
"Je fantastickým úspechom, že vláda SR rozhodla o tomto významnom projekte, pretože to je otvorenie hornej Nitry v smere od Žiaru nad Hronom." 
Premiér a ministerka hospodárstva, Denisa Saková, potvrdili, že príprava národného projektu Štátny park Handlová pokračuje. Je to pre mesto Handlová strategická záležitosť. Brownfield na bani Handlová bude zrekultivovaný a v náväznosti na príchod investorov vybudovaný aj s celou infraštruktúrou.
Primátorka mesta objasňuje, či bude záujem investorov o tieto priestory:
„Nerada by som predbiehala. Ale máme prísľub dvoch investorov. Časť brownfieldu bude slúžiť na účely štátneho parku a vytvorenie pracovných príležitostí pre obyvateľov Handlovej a handlovskej doliny, zvyšná časť areálu bane ostane naďalej vo vlastníctve HBP, a. s., ale máme aj ďalší a to spoločný záujem. Spoločne s HBP a. s. pripraviť projekt zachovania banského dedičstva, banský skanzen. Kým doteraz baníctvo dávalo prácu obyvateľom a pomohlo k rozmachu regiónu, nech je to teraz banský turizmus, ktorý zvýši atraktivitu nášho mesta a regiónu.“
 
Medzi schválené uznesenia vlády sa dostala tiež oprava cesty na Lipovej ul. vo výške 88 500 EUR, pridelená mestu Handlová. Vláda SR podporila aj Mestský basketbalový klub Handlová, ktorému bolo schválených 13 tisíc EUR na pokrytie cestovných nákladov klubu a prenájom priestorov na trénovanie. Školský basketbalový klub Handlová má schválenú dotáciu 7 tisíc EUR na pokrytie cestovných nákladov klubu, prenájom priestorov na trénovanie, nákup športového náradia. Finančné prostriedky na rekonštrukciu Kostola sv. Kataríny v Handlovej pre Rímskokatolícku cirkev - farnosť Handlová sú schválené v sume 30 tisíc EUR. Všetky uznesenia vlády SR sú dostupné na stránke Úradu vlády a na stránke mesta. 
 
Návrhy uznesení vlády SR týkajúce sa mesta a regiónu nájdete v súboroch na stiahnutie nižšie. Všetky uznesenia sú dostupné na stránke Úradu vlády SR na tomto odkaze.
 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
NAVRH UZNESENIA VLADY SR 275-2024 Veľkosť: 296.2 kB Formát: pdf Dátum: 20.5.2024
Návrh uznesenie vlády SR 276_2024 Veľkosť: 202.6 kB Formát: pdf Dátum: 20.5.2024