Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Na rybárskych pretekoch ulovili rybári viac ako stovku rýb

GALÉRIA
Dátum: 14.05.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 1368
3 min. čítania
Na rybárskych pretekoch ulovili rybári viac ako stovku rýb

Najdlhší úlovok bol kapor s dĺžkou 74 cm. 

O handlovský rybník sa stará Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu na čele s Pavlom Podlužanským. V tomto roku boli do rybníka nasadené približne 3 tony rýb. Pestrý život v rybníku dotvárajú okrem najtradičnejšieho kapra, aj plotica, pleskáč, úhor, sumec, lieň, zubáč, štuka, malé ostrieže, belice či červenice. Členovia miestnej organizácie vybudovali tiež neresisko. Pravidelne sa starajú o údržbu okolia a ten rok bolo opäť raz všetko perfektne pripravené na preteky O putovný pohár primátorky mesta.

V sobotu 11. mája, si od skorých ranných hodín losovalo miesta 62 zaregistrovaných pretekárov z Handlovej a okolia. Počasie rybárom prialo. Spolu bolo ulovených 135 kusov hodnotených rýb, t.j. kaprov dosahujúcich lovnú mieru a viac kusov nehodnotených rýb, najmä pleskáče, karasy a pár úhorov.

Víťazi v kategórii dospelí rybári

Víťazom pretekov sa s výrazným náskokom stal Peter Kastl s úlovkom 18 kusov kaprov s počtom bodov 985. Na druhom mieste sa umiestnil Milan Marinič, ktorý zdolal 12 kaprov s počtom bodov 662. Tretie miesto získal p. Kliman s úlovkom 10 kaprov s počtom bodov 492. (Body sa započítavali 1 cm dĺžky ryby = 1 bod.)

Cenu za kapra s najväčšou dĺžkou 74 cm získal celkový víťaz pretekov Peter Kastl.

Súťažný víkend pokračoval v nedeľu 12. mája pretekmi v dvoch kategóriách: sponzori a organizátori a druhá kategória deti do 15 rokov. V príjemnom počasí súťažilo 20 detí.

Víťazi v kategórii detí a funkcionári

Na prvom mieste v kategórii detí sa umiestnil Andrej Paukov, ktorý ulovil štyri kapre a získal 220 bodov. Druhé miesto získal Dávid Hradňanský s úlovkom troch kaprov a s počtom bodov 143. Tretie miesto ulovil Marcel Lenhart s pekným 54 bodovým kaprom. Tak ako v sobotnej časti, aj teraz víťaz kategórie ulovil rybu s najväčšou dĺžkou, a to kapra 67 cm.

V kategórii sponzorov a organizátorov ukázal, že to vie, víťaz Jozef Chrenovský s desiatimi kaprami s počtom bodov 533. Druhé miesto patrí Milanovi Paukovovi s úlovkom sedem kaprov s počtom bodov 348, ktorý ulovil aj kapra s najväčšou dĺžkou súťažného víkendu 80 centimetrov. Na treťom mieste sa umiestnil Štefan Šuhaj so šiestimi kaprami s počtom bodov 325.

Zdroj: FB MO SRZ Handlová, Marián Peťko

Foto: FB MO SRZ Handlová, JP