Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Uplynulý víkend bol bohatý na športové podujatia

GALÉRIA
Dátum: 10.05.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 509
11 min. čítania
Uplynulý víkend bol bohatý na športové podujatia

Handlovčania dosiahli úspechy v gymnastike, futbale, basketbale, stolnom tenise i v pretekoch so psami

KLUB ŠPORTOVEJ GYMNASTIKY

gymnastky z KSG Handlova 2024

Telocvičňa ZŠ MC sa naplnila gymnastkami, trénermi, rozhodkyňami a fanúšikmi z celého Slovenska. V sobotu 4. mája sa konal Slovenský pohár športovej gymnastiky “kat. C ”JIPAST. Pretekalo sa na všetkých štyroch náradiach.

V kategórii najmladšie žiačky sa pretekov zúčastnila Victoria Petruchová (23. miesto) a Viktória Kozáriková (34. miesto). Medzi staršími žiačkami sa najlepšie umiestnila Nina Mlynarčíková (10. miesto) Simona Šálová obsadila 23. miesto a 27. miesto patrilo Ariane Gáborovej. V kategórii juniorky predviedla svoje zostavy Nela Škopcová, ktorej patrí 12. miesto.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým pretekárkam z KŠG Handlová, ktoré sa prebojovali na sobotňajšie preteky, Základnej škole Morovnianska cesta za vytvorené podmienky na trénovanie a súťaž, trénerom, rozhodkyniam, rodičom za pomoc a všetkým dobrovoľníkom. Za finančnú dotáciu na podujatie ďakujeme mestu Handlová.

V nedeľu sa pokračovalo. Konali sa preteky „Májová vetvička“ na 2 náradiach v kategórii „C a D“. Preteky otvorili svojimi zostavami naše najmenšie gymnastky „slniečka“. Za KŠG Handlová sa pred rozhodkyne postavila Emka Petruchová, Emka Homolová, Lydka Jarušková, Natálka Strmeňová a Emka Kováčová.

V kategórii „D“ najmladšie žiačky Magdalénka Marková (12. miesto) a z chlapcov Richard Štefánik (1. miesto) a Erik Róža (2. miesto). V kat. „C“ Sofia Štefanová (1. miesto), Viktória Kozáriková a Victoria Petruchová (3. miesto).

Mladšie žiačky kat.“D“ Emily Lendel (6. miesto), Sabína Teličáková (7. miesto), Saška Haragová (14. miesto) a Šarlota Pribilincová (15. miesto).

Staršie žiačky kat. „D“ Sabína Hunková (13. miesto), Sandra Tonková (20.miesto), Klára Mesiariková (25. miesto) a Romana Fabianová (27. miesto). V kat. „C“ si odniesli zlatú medailu Nina Mlynarčíková, striebro Simona Šálová a bronz Ariana Gáborová.

Kategóriu „D“ juniorky si 1. miesto vybojovala Tamara Bodžárová, 3. miesto Daniela Olejníková a 5. miesto patrilo Alexandre Hunkovej. V „C“ si zlatú medailu odniesla Nela Škopcová. Rovnako si zlato odniesla v kat. „D“ seniorky Fantiška Rumpliová.

Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu mesta a klubu a blahoželáme k umiestneniam.

Autor: Kolektív trénerov KŠG Handlová

 

MESTSKÝ KYNOLOGICKÝ KLUB HANDLOVÁ

bobo hoop a agility 2024 Handlova

Prvý májový víkend bol pre náš klub náročný. Usporiadali sme dvoje oficiálne preteky Edit cup 2024 v agility a Slovenský BOBOHOOP 3-skúšky v hoopers + naše najlepšie členky s agility bojovali v Pezinku o kvalifikácie na majstrovstvá sveta mládeže - JOAWC , ktoré sa tohto roku budú konať v Belgicku. V sobotu 4.5.2024 sa na domácej pôde na Edit cup 2024 podarilo dosiahnuť pekné výsledky.

V skúškach LA1:

Nella Ružičková - Amy - 2. miesto

Sofia Polakovičová - Blue - 3. miesto

V skúškach LA2:

Alžbeta Gromovská - Beny - 2. miesto

V Open Agility - Large:

Alžbeta Gromovská - Beny - 2. miesto - Nalla - 6. miesto

Nella Ružičková - Amy - 7. miesto

Tomáš Gríger - Loopy - 8. miesto

V Open Jumping - Small

Alexandra Čoková - Poppy - 4.miesto

V Open Jumping - Large

Tomáš Gríger - Loopy - 3. miesto

Alžbeta Gromovská - Beny - 6. miesto - Nalla - 7. miesto

Sofia Polakovičová - Blue - 8. miesto

Nella Ružičková - Amy - 9. miesto

Emka Fabianová nas tiež krásne reprezentovala so Figarom v Small kategórií, len žiaľ bola diskvalifikována za nesplnený čas.

Ďakujeme Romanovi Hajnalovi z Bratislavy za pekné parkúry, ktoré nám postavil.

Najúspešnejším pretekárom sa stal Pierre - Yves Milan, ktorý nielen že u nás povyhrával  čo sa dalo, keď súťažili aj s manželkou Renátkou až s 9 psíkmi, ale doslova predvádzal harmóniu v pohybe so svojimi štvornohými zverencami na parkúre a je veľkou inšpiráciou nie len pre našich pretekárov

V nedeľu 5.5.2024 prebiehala súťaž pod novými slovenskými pravidlami - Slovenský Bobohoop - 3 - skúšky. V tomto u nás už zabehnutom športe sme vyhodnocovali pretekárov po súčte 3-behov a veru zase sme si dokázali vybojovať pekné umiestnenia.

V kategórií - H0 - Small:

Alexandra Juriková - Lussy - 1. miesto

Michal Poliak - Jessica - 3. miesto

Edith Oslancová - Bobík - 4. miesto

V kategórií - H0 - Large :

Alžbeta Gromovská - Nalla - 1. miesto

V kategórií - H1- Small:

Alexandra Čoková - Poppy - Disk

V kategórií - H1 - Large:

Alžbeta Gromovská - Beny -2. miesto

V kategórií - H2 - Large:

Sofia Polakovičová - Blue - Disk

V kategórií - H3 - Large:

Tomáš Gríger - Loopy - 1. miesto

Sofia Polakovičová - Maya -2. miesto

O pekné parkúry sa  postarali Patrícia Dvořaková s B.B.( H0 , H1 ) a Alžbeta Gromovská - BA ( H2 , H3 )

V Pezinku sa podarilo kvalifikovať na JOAWC do Belgicka. Janka Saloušeková - Poppy - (Intremédia), Natália Stredáková - Missy - (Large), Raven - (Large), Lenka Líškayová s Longim sa žiaľ tohto roku nedokázali kvalifikovať aj keď to bola ich posledná možnosť v mládežníckej kategórií, ale veríme, že ešte uspeje v ďalších pretekoch. 

Všetkým pretekárom gratulujeme. V nie poslednom rade sa chceme poďakovať všetkým naším sponzorom , vďaka ktorým sa nám podarilo usporiadať opäť krásne preteky , naším členom a priateľom klubu MsKK ako i rodičom našich mladých pretekárov.

Veľmi nás potešila aj návšteva vedenia mesta Handlová s pani primátorkou a veríme, že nás prídu podporiť aj v budúcnosti, na ďalších domácich pretekoch.

Autor: Rastislav Dobiš

 

TURNAJ V STOLNOM TENISE

stolny_tenis_handlova

V sobotu 4. mája sa v areáli Hutira Handlová, exteriérový bar MAURI konal už 4. ročník stolno-tenisového turnaja. Podujatia sa zúčastnilo 20 hráčov. Viac ako 5 hodinový turnaj s kvalitnými setmi a dobrou náladou priniesol tieto výsledky:

Muži

1. miesto Mário Privalinec

2.miesto Ján Hrmo

3. miesto Emil Valach 

 

Ženy: 

1. miesto Saša Uríčeková

2.miesto Peťa Miháliková

3. miesto Dada Rudzanová

 

Deti

1. miesto Peťo Krnčok

2.miesto Maťo Uríček

3. miesto Niko Kecera

 

Zaujímavosťou je, že mužský výherca Mário Privalinec prešiel turnajom, pätnástimi zápasmi bez jedinej prehry! Celý deň sa niesol v duchu fair-play a všetci účastníci sa zhodli, že už teraz sa tešia na ďalší jubilejný 5. ročník. 

 

Autor: Vladimír Čáp, organizátor podujatia 

 

 

MESTSKÝ FUTBALOVÝ KLUB BANÍK HANDLOVÁ 

 

Výsledky minulo-víkendového zápasu dorastencov U19 v V. lige 20. kola: MFK Baník Handlová : TJ Rybany 6:4 (1:2)
Zostava MFK: Gaher - Cibula, Kalman, Šproch, Boška, Cimerman, Krištof /62' Kecera/, Guštafík, Gyarmathy /46' Znamenák/, Dudík /76' Gál/, Petráš
Góly za MFK: Dudík 20', Šproch 74', Kecera 76' a 86', Cimerman 86', Guštafík 90'

 

Zdroj: FB Futbalová Handlová 

 

 

ŠKOLSKÝ BASKETBALOVÝ KLUB HANDLOVÁ

 

DIEVCATA_SBK

Cez víkend sa predstavili na slovenských palubovkách dva naše tímy. Starší mini žiaci U12 cestovali v sobotu do Košíc, v nedeľu sa doma predstavili na poslednom turnaji žiačky U14. Najväčšiu radosť urobili starší mini žiaci, ktorí sa po starších žiakoch U15 predstavia na majstrovstvách Slovenska. Zverenci trénera Beráneka zažili v Košiciach dva rôzne zápasy, najskôr si presvedčivo poradili s bratislavským Interom, potom ich však čakal ďaleko zdatnejší súper – Galaxy Košice. Bok to napínavý zápas až do posledných chvíľ, no vďaka kapitánovi sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav a vyhrať zápas o štyri body. V nedeľu sa na domácej palubovke predstavili žiačky, pre ktoré to bol v tejto sezóne posledný domáci turnaj, ktorý bol zároveň aj turnajom o umiestnenie v skupine, 4. – 6. miesto. Ich súperkami bol dobre známy Lendak a Pumy z Banskej Bystrice. V oboch zápasoch sme mali veľa svetlých momentov. Viac k samotným zápasom, ako aj svoje pocity, priblížili tréneri oboch družstiev.

Sobota 04. 05. 2024 Starší mini žiaci U12 Turnaj v Košiciach

ŠBK Handlová – Šinter Bratislava 67:22 (28:2, 17:14, 14:6, 8:0)

GALAXY Košice – ŠBK Handlová 60:64 (12:24, 13:18, 21:8, 14:14)

Povedali po turnaji Ján Beránek, tréner ŠBK: ,,Dvojzápas v Košiciach hodnotím len a len pozitívne. V prvom zápase sme mali skvelý nástup a tím Interu už nevedel po prvom polčase reagovať. V druhom zápase to bola dráma do posledných sekúnd, keď sme sa v tretej štvrtine uspokojili s náskokom a prestali sme hrať kolektívne. Záver zápasu sme ale zvládli a pripísali si tak ďalšie body v elitnej skupine.“

Nedeľa 05. 05. 2024 Žiačky U14 Turnaj v Handlovej

ŠBK Handlová – BK ZŠ Lendak 53:35 (14:8, 16:10, 14:9, 9:8)

Slávia ŠKP Banská Bystrica – ŠBK Handlová 72:32 (29:10, 15:7, 21:4, 7:11)

Autor: Ivan Morvay

Foto: ĽubošKurinec (Spiritualphoto) 

Zdroj:  sbkh.sk