Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prípravy na furmanské preteky sú v plnom prúde

SÚBOR
Dátum: 09.05.2024
Autor: Jana Paulínyová
Počet videní: 897
3 min. čítania
Prípravy na furmanské preteky sú v plnom prúde

Tradičné podujatie furmanov už túto sobotu!

Už túto sobotu sa v mestskej časti Morovno (pri Handlovej) môžete tešiť na 18. ročník tradičného podujatia Morovnianska podkova, kde svoje umenie s koňmi predvedú furmani z celého Slovenska.

Súťažiť sa bude v troch disciplínach: 

  • Furmanský slalom v pároch
  • práca s drevom - začelenie dreva
  • Ťažký ťah – silák / páry/

Začiatok podujatia je o 10.00 h a vstupné vo výške 2€ je dobrovoľné a jeho úhradou podporíte nielen furmanov, ale aj tradičné podujatie. 

Na čo sa ešte môžete tešiť?

Aj tento rok sa na tomto celodennom podujatí môžete tešiť nielen na preteky furmanov, ale aj sprievodný program. Nebude chýbať občerstvenie pre deti aj dospelých, pitný režim, tiež predajné stánky s bižutériou, suvenírmy s konským motívom, košíky, perníky a iné upomienkové predmety. Pre deti bude k dispozícii aj nafukovacia šmýkala a kolotoč. 

Vopred ďakujeme organizátorom, spoluorganizátorom a vzácnym sponzorom

Minuloročné podujatie navštívilo 2000 divákov. Spolu s furmanmi veríme, že aj tohtoročná predpoveď počasia sa naplní a vy si budete môcť s vašimi blízkymi užiť toto tradičné podujatie. 

Organizátori a spoluorganizátori 18. ročníka furmanských pretekov Morovnianska podkova: Mesto Handlová, CVČ Handlová, Zväz chovateľov koní Slovenska, Furmani handlovskej doliny, DHZ Morovno, AMK Baník Handlová, Mestské spoločnosti HATER HANDLOVÁ spol. s r. o.,  MsBP Handlová, s.r.o., Mestská polícia Handlová, Ida Chalásová MOS Morovno, dobrovoľníci

Vzácni sponzori podujatia

Ďakujeme spoločnosti AGROPRODUKT, spoločnosti APKO - predaj profi náradia, nástrojov a záhradnej techniky, pekárni Dobrota Prievidza, Pizzérii Papučka Handlová, Poľovníckemu spolku Greenroad, poslancovi Mestského zastupiteľstva mesta Handlová Ľubošovi Oswaldovi. Sponzori postupne pribúdajú, my ich priebežne budeme dopĺňať a určite ich všetkých predstavíme na podujatí už v sobotu 11.5.2024.

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
PLAGAT MOROVNIANSKA PODKOVA 2024 Veľkosť: 153.2 kB Formát: pdf Dátum: 9.5.2024
PROPOZICIE_FURMANSKE_PRETEKY_HANDLOVA_2024 Veľkosť: 129.5 kB Formát: pdf Dátum: 9.5.2024