Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zabavte sa s novou mestskou QR hrou

Dátum: 03.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 438
4 min. čítania
Zabavte sa s novou mestskou QR hrou

Detská organizácia Fénix už hru spustila, môžete sa pustiť do príbehu 

Mladí Fénixáci boli úspešní v projekte PARTI. Vymysleli novú hru, ktorá bola predstavená v nedeľu 21. 4. 2024 na podujatí Zraz kolies a koliesok.  Hra je nenáročná na pohyb, je to skôr prechádzka, počas ktorej sa dozviete zaujímavý príbeh.

S Fénixackou mestskou hrou možno zažiť príbeh mladých ľudí Kataríny a Fénixa. Potrebné je mať stiahnutú mobilnú aplikáciu - skener QR kódov. Na jednotlivých stanovištiach v rôznych lokalitách mesta sa nachádzajú QR kódy. Ako budete postupne prechádzať týmito miestami, po prečítaní kódu mobilom, sa vám bude odkrývať celý príbeh. V praktickej brožúre k hre (ako aj na webe organizácie FENIX)   nájdete mapku s vyznačenými 20timi miestami, ktoré je potrebné navštíviť. Hra začína načítaním prvého QR kódu na mestskom úrade v Handlovej. Otvárať sa vám začne príbeh dievčiny Kataríny, ktorá žije v malom mestečku Handlová. Ak chcete vedieť ako pokračuje jej príbeh, je potrebné vyriešiť zadanú úlohu. Ak sa vám to podarí, odpoveďou bude návod na nasledujúce stanovište, kde v príbehu budete pokračovať. Deti z Fénixu veria,  že sa zabavíte pri riešení hry. Z tých, ktorí sa dostanú v hre až do cieľa a zverejnia fotku s označením podľa návodu, vyžrebuje detská organizácia Fénix každý mesiac troch účastníkov hry, ktorých odmení.

Detská organizácia FÉNIX, občianske združenie Handlová, sídli na Základnej škole Morovnianska cesta. Pod vedením Márie Maňákovej vytvára deťom podmienky na aktívne a obohacujúce trávenie voľného času. Každý jeden projekt robia s maximálnym nasadením a nadšením. Niektoré podujatia sú u členov tak obľúbené, že sa stali tradíciou. K najpopulárnejším podujatiam patria: Spoznávame Slovensko, Letné školy, Denné letné tábory. Ich práca bola ocenená v rámci celoslovenských podujatí. Získali prvé miesto v roku 2021 v etapových hrách Budúcnosť, v hre Cesta okolo sveta v roku 2019 rovnako 1. miesto. S potešením sa deti pustili do novej výzvy. PARTI je projekt participatívneho rozpočtu na úrovni základných organizácií. Deti sa snažia svojimi návrhmi a tvorbou vlastných projektov získať podporu v kampani. Hlasovaním sa rozhodne, ktorý projekt uspeje, bude realizovaný a finančne podporený. Handlová bola zapojená do projektu už viackrát. V roku 2019 to bol projekt Zelená klubovňa, v roku 2020 projekty game tables-hracie stoly a bylinková záhrada a koncom roka 2023 bol za víťazný zvolený aj projekt Mestská QR hra.

Prajeme príjemnú prechádzku mestom a pekné chvíle s Mestskou QR hrou od Fénixákov.