Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Do práce na bicykli 2024 - handlovská samospráva je už zaregistrovaná

SÚBOR
Dátum: 02.05.2024
Autor: Eva Poláková
Počet videní: 351
4 min. čítania
Do práce na bicykli 2024 - handlovská samospráva je už zaregistrovaná

Pridajte sa k nám do 7. júna 2024

V roku 2024 sa Handlová zaregistrovala už do 11. ročníka cyklokampane Do práce na bicykli.

Čo je cieľom súťaže?

  • podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách,
  • motivovať samosprávy, aby na svojom území vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre využívanie bicykla na prepravu po meste,
  • motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, priestor na prezlečenie, vrátane sociálneho zariadenia a tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby použili na dochádzanie do práce bicykel.

Kto môže súťažiť?

Súťaž je určená

  • tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie
  • študentom z rovnakej školy, ktorí v deň začiatku kampane, t.j. 1. 6. 2024, dosiahnu vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov.

Registrácia účastníkov

Všetci záujemci o účasť v kampani sa môžu registrovať po zaregistrovaní samosprávy. Stačí kliknúť na https://www.dopracenabicykli.eu/ a zaregistrovať svoj tím najneskôr do 7. júna 2024. 

Registrovať sa môžu 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií pôsobiacich v meste Handlová. Následne je potrebné vyznačiť na mape trasu z domu do práce a naspäť. Do práce na bicykli  (DPNB) sa bude dochádzať počas mesiaca jún a je potrebné si o svojich jazdách viesť evidenciu. 

Trvanie súťaže

Súťaž trvá od 1. do 30.  júna 2024. Pričom registrácia je možná až do 7. júna 2024. Prvé jazdy je možné nahrať do systému aj spätne.

Zaznamenávanie jázd

Denné jazdy z domu do práce a z práce domov je potrebné si zaznamenávať do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu

Aplikácia DPNB sa v internetovom obchode nebude nachádzať a tie aplikácie, ktoré boli k dispozícii minulý rok, tento rok fungovať nebudú.

Organizátori kampane však rozšírili prepojenie so známou aplikáciou Strava, ktorú bude možné prepojiť s vaším súťažným DPNB kontom.

Koľko tímov sa zaregistrovalo v minulom roku? 

V roku 2023 sa pod hlavičkou samosprávy do kampane prihlásilo 20 tímov so 67 jazdcami alebo chodcami. Zapojili sa spoločnosti LOWA PRODUCTION s. r. o., GeWiS Slovakia, s. r.o., Mestský úrad Handlová, Brose Bratislava, spol. s r. o., TOMCAT BIKE, s. r. o. a Centrum voľného času mesta Handlová.

Všetky podrobnosti o tomto ročníku kampane sú zverejnené v štatúte súťaže, ktorý nájdete po kliknutí na tento odkaz: https://www.dopracenabicykli.eu/statut-sutaze

Vyhlasovateľom súťaže je: Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy SR

Koordinátorom a odborným garantom súťaže je: občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Plagat_2024_Do prace na bicykli Veľkosť: 606.1 kB Formát: pdf Dátum: 2.5.2024