Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Beh večernou Handlovou oslovil tento rok spolu 150 bežcov a bežkýň

GALÉRIA SÚBOR
Dátum: 29.04.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 901
4 min. čítania
Beh večernou Handlovou oslovil tento rok spolu 150 bežcov a bežkýň

Najstarší účastník mal 74 rokov

Piatok podvečer, 26. apríla2024  sa okolie domu kultúry zaplnilo množstvom rodičov a ich detí. O 18.30h sa začala prezentácia na Beh oslobodenia Handlovej. Na základe spätnej väzby účastníkov z minulých ročníkov sa organizátori rozhodli pre zmenu miesta samotnej prezentácie, ktorá bola ľahšie identifikovateľná a nachádzala sa na bezpečnom a dobre osvetlenom mieste, na parkovisku pred domom kultúry. Štart detských pretekov sa začal o 19.45h a dospelí štartovali už za tmy o 20.45h.

41. ročníka Behu oslobodenia mesta Handlovej sa zaregistrovalo spolu 150 bežcov a bežkýň. Tí boli rozdelení do troch základných kategórií. Základné školy, stredné školy a dospelí. Kategórie sa líšili nielen vekom účastníkov, ale dĺžkou trate, ktorú museli zabehnúť. Základné školy boli ešte rozdelené na prvý a druhý stupeň. Deti vo veku 10 a menej rokov bežali trasu dlhú 850m. Väčšie deti od 11 do 14 rokov zabehli 1000m trať. Dorast vo veku 15 až 17 rokov mal trasu o dĺžke 3km. A dospelí od 18rokov museli zabehnúť 5km trasu. Na beh každý rok prichádzajú nielen bežci, ktorí sú členmi športových klubov, ale aj amatéri, ktorí sa behu venujú vo voľnom čase.

Vo veku do 18 rokov sa zaregistrovalo 80 chlapcov a dievčat a vo veku nad 18 rokov bolo zaregistrovaných 70 účastníkov. Najmladší účastníci boli tri deti vo veku 4 rokov. Najstarší účastník bol muž vo veku 74 rokov. Ľudia, ktorí prišli na podujatie mali k dispozícii parkovisko za domom kultúry, toalety, pripravené bolo aj občerstvenie, ceny a moderátorsky sa o dobrú náladu postaral Igor Suchý. Po celú dobu podujatia sa námestím niesla pozitívna hudba, vrava pozorovateľov a podporovateľov samotných bežcov.

Organizátor zabezpečil aj ľudí, ktorí sa nachádzali na viacerých stanovištiach trate nielen z dôvodu prehľadnosti trate, ale najmä z dôvodu bezpečnosti. Podujatie tohto typu zabezpečuje približne 30 ľudí a jeho príprava trvá takmer 2 mesiace. Garantom Behu oslobodenia je Centrum voľného času Handlová, s ktorým spolupracovali Ľubomír Blaho, ŠK Achilles, AMK Baník Handlová, HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o., Mestská polícia Handlová, Detský a mládežnícky parlament, Dom kultúry Handlová, Slovenský červený kríž. Mediálne podujatie podporilo mesto Handlová.

Všetci účastníci si odniesli pamätné medaile. Víťazi v každej súťažnej kategórii si na 1.,2. a 3. mieste odniesli aj trofej a vecné ceny, ktoré venovalo mesto Handlová a Handlovský pivovar Baník.

Ako zhodnotil podujatie Lukáš Fiala, poverený vedením CVČ Handlová?

„Za mňa osobne hodnotím podujatie kladne, ale spätnú väzbu nám musia dať ľudia a bežci, ktorí sa Behu oslobodenia zúčastnili. Som vďační za každého jedného bežca a bežkyňu, ktorí prišli hoc v chladnejšom počasí a s víziou dažďa, ako tomu zatiaľ bolo každý rok. A veľké ďakujem každému, kto nám s podujatím pomáhal a bol s nami až do konca!“

Autor: VM a PD

Foto: Paulína Deliová, CVČ Handlová

V prílohe nižšie na stiahnutie nájdete výsledkovú listinu zo stránky beh.sk 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Beh oslobodenia Handlovej - výsledky 2024 Veľkosť: 152.4 kB Formát: pdf Dátum: 29.4.2024