Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spúšťame registráciu do výzvy ZAŽI HANDLOVÚ 2024

SÚBOR
Dátum: 08.03.2024
Autor: Vanda Matiašková
Počet videní: 859
7 min. čítania
Spúšťame registráciu do výzvy ZAŽI HANDLOVÚ 2024

Novinka! Čím skôr sa zaregistrujete, tým viac ušetríte. 

SO ZAŽI, ZMYSLAMI SI UŽI je názov 2.ročníka výzvy, ktorý budete napĺňať od 1.6. do  31.8.2024. Ak si chcete spestriť letné prázdniny, naučiť sa niečo nové, spoznať nové miesta a ľudí, neváhajte a registrujte sa!

Registrovať sa prostredníctvom registračného formulára je možné do 12. mája 2024. 

Výzva bude prebiehať od 1. júna do 31. augusta 2024 (vrátane). 

REGISTRÁCIA A PLATBA ŠTARTOVNÉHO

Novinkou v druhom ročníku je, že registrácia je rozdelená do 3 termínov, v ktorých je odstupňované štartovné. Čím skôr sa zaregistrujete, tým viac ušetríte! Registrácia prebieha cez tento formulár.

 • 1.termín: od 8.3. do 29.3.2024 je štartovné 7€/osoba
 • 2.termín: od 30.3. do 20.4.2024 je štartovné 10 €/osoba
 • 3.termín: od 21.4. do 12.5.2024 je štartovné 15 €/osoba

deti od 0 do 6 rokov - 0 eur / od 7 rokov vyššie  - 7€/10€/15€ podľa dátumu registrácie do výzvy

V prípade, že chcete registrovať dieťa vo veku od 0 do 6 rokov, je nutné, aby sa registrovala aj dospelá osoba (rodič, starý rodič, dospelý súrodenec, ...) sprevádzajúca toto dieťa vo výzve. 

Štartovné je potrebné uhradiť do 29.3 / 20.4. / 12.5.2024 v Dome kultúry mesta Handlová osobne alebo bezhotovostne na č. ú: SK62 5600 0000 0090 6237 5001

Viac informácii v registračnom formulári alebo na podstránke ZAŽI Handlovú 

 

Pohľad do minulého ročníka 2023

V minulom roku sa vďaka spolupráci mesta Handlová, Komisie kultúry a cestovného ruchu, Earth Angel, ako aj Knižnice mesta Handlová, Hvezdárne, Andrejovi Harakovi a ďalšími dobrovoľníkom podaril zorganizovať prvý ročník Zaži Handlovú – Cez kopce až ku hviezdam. Celkovo sa do výzvy zaregistrovalo 38 záujemcov a na jej splnenie bol stanovený čas 2,5 mesiaca. Výzvu ukončilo 25 účastníkov, väčšinou rodiny s deťmi. Po vlaňajšom slávnostnom vyhodnotení a odovzdaní cien účastníkom symbolicky na Medzinárodný deň cestovného ruchu, ktorý si pripomíname 27. septembra, boli tí, čo spoznávali naše mesto a jeho okolie prostredníctvom indícií, oslovení s dotazníkom spokojnosti, ktorý slúži organizátorom ako dobré východisko pre organizáciu ďalších ročníkov.

Vyhodnotenie a fotogalériu z minulého ročníka nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Čo nám povedali dotazníky?

 • Celkovo sa vrátilo na adresu zazihandlovu@handlova.sk spolu 14 dotazníkov. Handlovú zažilo viac žien ako mužov, pričom najviac sa zúčastnilo ľudí z vekovej kategórie medzi 21 a 30 rokov, takmer polovica zúčastnených. Druhou najpočetnejšie zastúpenou vekovou kategóriou boli ľudia medzi 41-50 rokov. Rovnaké percentuálne zastúpenie (14,3 %) mali vekové kategórie deti do 4 rokov, deti od 5 do 15 rokov a dospelí od 31 do 40 rokov. Viac ako 75% účastníkov tvorili Handlovčania, ktorí bývajú aj vyrastali v Handlovej.
 • Do výzvy sa zapojilo 64,3% účastníkov, ktorí absolvovali už predchádzajúci nultý ročník s podnázvom Po stopách našich predkov.
 • O výzve sa viac ako 21% účastníkov dozvedelo cez oficiálne informačné zdroje mesta (a to konkrétne prostredníctvom mobilnej aplikácie mesta Handlová, webového sídla mesta Handlová (www.handlova.sk), instagramový profil (@zazi.handlovu). 7,1% účastníkov minuloročnej výzvy sa dozvedeli o výzve Zaži Handlovú a o jej ďalšom ročníku vďaka odporúčaniam blízkej osoby, či rodiny a takisto 7,1% účastníkov sa o výzve dozvedeli cez vyvesený plagát na mestských reklamných plochách.
 • Najväčším turistickým lákadlom podľa odpovedí účastníkov je pre naše mesto príroda. A to najmä Malý a Veľký Grič. Prírodné krásy Handlovej v odpovediach rezonovali najviac, avšak účastníci označili ako lákadlo aj banícku históriu, či Viadukt. Účastníci taktiež ocenili pokojnú atmosféru mesta, ktorá v iných mestách možno chýba a v dnešnej dobe obzvlášť.
 • Hodnotenie spokojnosti s poskytovanými službami dopadlo na výbornú. Personál, ktorý sa účastníkom venoval počas výzvy ohodnotili účastníci ako milý, ochotný a ústretový.
 • Vyše 80% účastníkov označilo športovú aktivitu v Handparku - slackline s Andrejom Harakom za top z výzvy. Druhým miestom, ktoré účastníci priradili medzi najobľúbenejšie bola hvezdáreň, kde sa im naskytla možnosť pozorovania Jupitera a hviezdnej oblohy. Ďalším bola knižnica, kde im pani knihovníčky pripravili pátraciu úlohu, po ktorej prejdení si účastníci našli darček vo forme knihy od mesta.
 • Náučnú vychádzku, počas ktorej si účastníci uctili pamiatku baníctva a zosnulých baníkov, označili účastníci výzvy za geniálnu.
 • Vlastné nohy namiesto iných dopravných prostriedkov využila väčšina účastníkov, nikto nevyužil MHD.
 • Len 2% účastníkov prechádzali celú výzvu sami. Až 98% účastníkov s rodinou a deťmi, z toho 54% rodiny a detí nebolo oficiálne registrovaných vo výzve, len sprevádzalo účastníkov na potulkách naprieč Handlovou.
 • Okúzľujúce miesto ukryté v handlovskej prírode - Pníky - navštívilo po prvýkrát až 71,4% účastníkov. Hvezdáreň navštívilo po prvý raz 35,7% účastníkov a Kňazov kopec 42,9%. V knižnici, na strelnici a Konštantíne boli po prvý raz spolu iba dvaja účastníci výzvy.

Všetci respondenti sa zhodli, že výzvu odporúčajú aj ďalším turistom a sú rozhodnutí sa zapojiť aj do ďalšieho ročníka.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
LETAK ZAZI 4 POKYNY 2024 Veľkosť: 827.7 kB Formát: pdf Dátum: 14.3.2024