Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Úspešný handlovský projekt  „Starostlivosť o telesnú krásu“

Dátum: 07.03.2024
Autor: Mgr Eva Poláková
Počet videní: 431
5 min. čítania
Úspešný handlovský projekt  „Starostlivosť o telesnú krásu“

MAS Žiar naň poskytla cez 30 tisíc eur

Postupne  si predstavujeme zrealizované handlovské projekty Miestnej akčnej skupiny (MAS) Žiar. Na 7 projektoch poskytla spolu 175 tisíc eur. Všetky projekty vychádzali z lokálnych potrieb. Tým, že MAS Žiar je ako riadiaci orgán v regióne blízko, vie byť nápomocná pri väčších i menších projektoch.  

Handlovská spoločnosť POINTARCH s. r. o. sa od roku 2009 zameriava na poskytovanie služieb v oblasti stavebníctva a architektonický ateliér. Po spustení výzvy prostredníctvom MAS Žiar sa uchádzala o financovanie prostredníctvom operačných programov Európskej únie. Úspešné získanie dotácie pomohlo v doplnení a rozšírení činnosti  spoločnosti. Novinkou na trhu v našom regióne sa tak stal vývoj a zákazková maloformátová výroba kozmetických prípravkov. Tejto oblasti sa spoločnosť venuje už od roku 2018. V tej dobe však boli limitovaní drahými a nedostupnými technológiami. Koncom roku 2023 vďaka získaným financiám v objeme 30 232,31 eur mohli dokúpiť potrebnú techniku pre vývoj a výrobu krémov homogenizovaných za tepla, investovať ako do počítačového vybavenia, tak aj personálneho. V tomto segmente sú jedinou spoločnosťou aj v širšom regióne, ktorá vie pre svojho zákazníka v limitovanom množstve vyvinúť vzorky kozmetických prípravkov aj na špeciálnej báze. Po ich otestovaní tak môžu registrovať nové značky kozmetiky - krémov, parfumov a iných toaletných prípravkov.

Projekt „Starostlivosť o telesnú krásu“ sa realizoval prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu, špecifickým cieľom v tomto programe bolo zvýšenie zamestnanosti na miestnej úrovni podporou podnikania a inovácií. Pri tomto druhu financovania cez operačné schémy je dôležité zvládnutie náročnej legislatívy, dodržanie časovej postupnosti predkladania žiadostí  a dokladovania jednotlivých krokov. Toto sa POINTARCHu podarilo aj vďaka intenzívnym konzultáciám s MAS.

A čo na projektové financovanie hovorí konateľ spoločnosti POINTARCH, Patrik Juríček?

 „ Predpokladom pre rozvoj v tak investične náročnej oblasti je aj optimálne využitie podporných schém európskej únie. Práve výzva Integrovaného regionálneho operačného programu EÚ, sprostredkovaná MAS Žiar, nám dala možnosť uchádzať sa o tieto prostriedky. Chcel by som túto príležitosť využiť a poďakovať Ing. Erike Jonasovej a Ing. Jarmile Podobovej za všestrannú pomoc pri príprave a podaní administratívne náročnej projektovej žiadosti, ako aj pri implementácii úspešného projektu. Vývoj v oblasti kozmetiky má potenciál pritiahnuť do mesta nášho pôsobenia nový typ podnikateľských činností zameraný na inovácie a technologický rozvoj. Vývoj špecifických kozmetických produktov už teraz poskytujeme pre našich zákazníkov nielen na Slovensku, ale aj v krajinách EÚ. Veríme, že časom nájdeme príležitosť realizovať v našom regióne aj samotnú výrobu vo väčšom rozsahu, čo by v dlhodobom horizonte naplnilo náš zámer a umožnilo vytvorenie pracovných miest tak potrebných v regióne prechádzajúcom transformáciou a hľadaním nových príležitostí rozvoja.“

Ak chcete využiť niektorú zo služieb, ktoré spoločnosť POINTARCH s. r. o. poskytuje, sídli na Ulici SNP 53/18 v Handlovej, kontakt: 0908 500 101