Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Časť sociálneho oddelenia je presťahovaná

VIDEO
Dátum: 27.02.2024
Autor: Mgr Eva Poláková
Počet videní: 796
4 min. čítania
Časť sociálneho oddelenia je presťahovaná

Sociálne oddelenie sídliace na Morovnianskej ceste sa presťahovalo do Podnikateľského inkubátora

Zamestnanci sociálneho oddelenia mestského úradu mali svoje vysunuté pracovisko na Základnej škole Morovnianska cesta. Od konca februára je oddelenie presťahované a agenda je rozdelená na pracovisko na mestskom úrade a v podnikateľskom inkubátore.

Aktuálne mesto hľadá posilu na pozíciu referenta sociálnych služieb. Vedúca Sociálneho oddelenia Mestského úradu v Handlovej (MsÚ) Veronika Cagáňová spresňuje, akú agendu nájdu klienti na mestskom úrade a akú v podnikateľskom inkubátore:

„Časť agendy sa presúva na mestský úrad do kancelárie na prízemí. Je to celá agenda týkajúca sa sociálno-právnej ochrany detí a kurately, agenda bytov osobitného určenia a krízová intervencia. Po novom nájdu klienti troch terénnych sociálnych pracovníkov v podnikateľskom inkubátore na druhom poschodí.“

Kontakty na terénnych sociálnych pracovníkov ostávajú nezmenené. Aktuálne túto činnosť vykonávajú Andrea Koželuhová , Janette Feldsamová a Janka Radnaiová.

Ako ďalej uviedla vedúca oddelenia, aktuálne hľadajú zamestnanca na pozíciu referent sociálnych služieb mesta Handlová, nakoľko prvé vyhlásené výberové konanie nebolo úspešné:

„V tomto druhom vyhlásenom výberovom konaní sme napríklad zmiernili požiadavky na prax. Dokážeme si nového kolegu alebo kolegyňu zaučiť a verím, že sa nám ho podarí získať do tímu. Prihlásiť sa je potrebné do 8. marca.“

Podmienky výberového konania pre pozíciu referent sociálnych služieb mesta Handlová nájdete na www.handlova.sk.

Jednou z podmienok je ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa alebo II. stupňa v študijnom odbore sociálna práca, sociálna pedagogika, špeciálna pedagogika, liečebná pedagogika, andragogika, sociálna a humanitárna práca.

Referent organizačne zabezpečuje a metodicky usmerňuje poskytovanie opatrovateľskej služby, vrátane koordinovania zamestnancov poskytujúcich opatrovateľskú službu v domácnostiach opatrovaných osôb v meste Handlová a v obciach Handlovskej doliny, vykonáva terénnu sociálnu prácu, samostatne vykonáva agendu odľahčovacej služby a agendu sociálnej služby monitorovanie a signalizácia potreby pomoci (IDA), spracováva podklady a spolupracuje pri tvorbe štandardov kvality sociálnych služieb.                                                                                                                                                   JP

Celý článok si budete môcť prečítať v najnovšom vydaní novín Handlovský hlas, ktoré pre vás práve  pripravujeme.

 

Video