Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiaci ZUŠ Handlová zbierajú úspechy

Dátum: 17.02.2024
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 939
3 min. čítania
Žiaci ZUŠ Handlová zbierajú úspechy

Handlovská ZUŠka reprezentuje mesto na  svetových súťažiach

V I. polroku školského roku 2023/2024 sa žiaci ZUŠ v Handlovej zapojili do viacerých súťaží. Žiaci výtvarného odboru aj v tomto roku reprezentovali školu na celoslovenských súťažiach.  Žiačka z triedy Tomáša Klenku - Emma Sedlárová získala ocenenie v súťaži „Čo vieš o hviezdach“  a v súťaži „Veda u nás doma“ obsadila 1. miesto v II. kategórii.

Z hudobného odboru - klavírneho oddelenia sa pani učiteľka Manuela Smahová so svojimi žiakmi zúčastnila celoslovenskej súťaže Piano v modernom rytme. Hana Haluzová a Nina Okuliarová sa umiestnili v štvorručnej hre v Striebornom pásme a Hana Haluzová v sólo hre na klavíri taktiež v  Striebornom pásme.

Žiaci speváckeho odboru sa pripravili na súťaž v populárnom speve Jesienka 2023. V tomto roku školu reprezentovali zo speváckeho oddelenia žiačky pani učiteľky Anežky Balušinskej: Miriam Ivaničová a Timea Ivaničová. V súťaži so spevákmi z celého Slovenska v kategórii C sa  umiestnili v Striebornom pásme. Žiačka Veronika Feketová, ktorá už školu reprezentovala na mnohých súťažiach získala v silnej konkurencii  2. miesto v zlatom pásme. O speváckych kvalitách Veroniky Feketovej svedčí aj postup vo svetovej súťaži „Euro Pop Contest“, ktorá patrí k TOP 5 speváckym súťažiam v Európe a je ekvivalentom detského formátu „Eurovízie“.  Žiačka z triedy pani učiteľky Anežky Balušinskej postúpila až do finále, ktoré sa konalo v Berlíne. Vo finále súťažili speváci z 20 krajín sveta. Veronika Feketová si za svoj výkon okrem diplomu priniesla aj vecné ceny a najmä množstvo zážitkov a dojmov.

Všetkým žiakom za vzornú reprezentáciu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie pekné umiestnenia zo súťaži, ktoré ich v tomto polroku čakajú.                                                                                                          ZUŠ Handlová