Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Regionálna televízia Prievidza sídli v Handlovej

VIDEO
Dátum: 03.02.2024
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1678
4 min. čítania
Regionálna televízia Prievidza sídli v Handlovej

Prinášame krátky rozhovor s riaditeľkou Regionálnej televízie Prievidza, s.r.o. Danou Reindlovou

Od. 1. apríla 2023 sídli Regionálna televízia Prievidza v Handlovej. Aký je dôvod presťahovania televízie z okresného mesta?

Pred marcom 2023 boli 50% vlastníkom televízie Hornonitrianske bane, a,s, a zvyšných 50% bolo rozdelených po 12,5% medzi mesto Handlová, Prievidza, Bojnice a spoločnosť Kinet, ktorá odkúpila podiel od obce Lehota pod Vtáčnikom. V priebehu minulého roka sa HBP, a.s. rozhodli, že odpredajú svoj podiel v televízii a ponúkli ho všetkým spoločníkom. Po viacerých rokovaniach sa mesto Handlová rozhodlo odkúpiť tento obchodný podiel, čím sa stalo väčšinovým vlastníkom Regionálnej televízie Prievidza s podielom 62,5%. Ako väčšinový vlastník malo mesto požiadavku, aby televízia sídlila v meste Handlová. 

Dnes už sídlite na 2. poschodí Podnikateľského inkubátora desať mesiacov a môžeš hodnotiť, či bolo sťahovanie správnym krokom.

Pre nás, ako pre televíziu bolo presťahovať sa dobrým rozhodnutím. Jedným z dôvodov bolo aj to, že predošlé priestory boli pre televíziu príliš veľké, nakoľko sa znížil aj počet zamestnancov. Z dvanástich ľudí sú aktuálne v televízii zamestnaní štyria kmeňoví a štyria externí. Priestory v Handlovej sú menšie, ale aj lacnejšie a pre naše potreby ideálne. Podarilo sa nám ušetriť finančné prostriedky nielen na nižšom nájme, ale aj na presune do zamestnania.

So zmenou sídla súvisí i mnoho ďalších administratívnych zmien.

Druhý polrok v roku 2023 sa televízia okrem bežného fungovania venovala aj technicko administratívnym záležitostiam ako bolo prepojenie kabeláže na distribuovanie signálu do káblových televízií. Potrebné boli aj legislatívne kroky ako sú zmena sídla, licencie vysielania a podobne.  

Stihli ste pri tom všetkom premýšľať aj o plánoch do budúcna?

V tomto roku by sme pristúpili k ďalším zmenám, ktoré sa už budú týkať vysielania. Uvažujeme o zmene názvu, keďže RTV Prievidza nie úplne vyjadruje naše pole pôsobnosti, ktorým je celý región hornej Nitry, ktorý za občanov zastupujeme. Chceli by sme zmodernizovať vysielanie, zdynamizovať ho a ponúknuť divákom nové formy ako napríklad podcast, ktorý je v dnešnej dobe veľmi obľúbený.

Regionálna televízia aktuálne sídli v priestoroch Podnikateľského inkubátora na 2. poschodí vľavo v bývalej kancelárii Asterion, n.o. na Námestí baníkov 5, 972 51 Handlová.  Je dostupná na   www.rtvprievidza.sk, kde zverejňuje televízia všetky príspevky. FB profil:  RTV Prievidza (4 700 sledovateľov),  YouTube RTV Prievidza (5 571 odberateľov). Televízia je taktiež v televíznom vysielaní  káblovej televízie DIGI pre 4 771 domácností. Celkom má RTV Prievidza dosah v rámci regiónu na 26 596 domácností, čo je približne 106 000 divákov.

Zhovárala sa JP

Video