Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Predstavujeme úspešné projekty MAS Žiar

Dátum: 22.01.2024
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1033
5 min. čítania
Predstavujeme úspešné projekty MAS Žiar

Kovovýroba REMO dostala od MAS Žiar 26 tisíc eur

V roku 2023 sa konala Výprava za úspešnými projektmi v regióne o ktorej sme informovali na webe mesta Handlová a mohli ste sa o nej dočítať aj v Handlovskom hlase 17/2023. Projekty, ktoré sme navštívili ,budeme postupne predstavovať. 

Miestna akčná skupina (MAS) Žiar na 7 handlovských projektov poskytla spolu 175 tisíc eur.  Všetky projekty reagovali na lokálne potreby žiadateľov. Tým, že MAS Žiar je ako riadiaci orgán v regióne blízko, vie byť nápomocná pri menších i väčších projektoch a rovnako tak s ich prípravou.  Dnes si predstavíme prvý úspešný handlovský zrealizovaný projekt.

Jeden zo siedmich úspešných projektov, ktorý sa podarilo zrealizovať,  je projekt Zintenzívnenie výrobného procesu spoločnosti REMO  spol. s r. o

Hlavným cieľom projektu je zefektívnenie výrobného procesu v spoločnosti so zámerom doplnenia technologického vybavenia do procesu výroby a montáže, ktoré prispeje k zvýšeniu produkcie, rýchlosti, kvality dodaných výrobkov a taktiež k poskytnutiu komplexných služieb pre zákazníka. V procese výroby je cieľom doplnenie o nové zváracie pracovisko a mobilné tlakové otryskávacie zariadenie. V procese montáže je cieľ doplniť pomocou projektu pásové rýpadlo hmotnosti do 2 ton.

Projekt sa realizoval prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), investičná priorita 5.1 Záväzné investície v rámci stratégií miestneho rozvoja vedeného komunitou. Špecifický cieľ IROP 5.1.1 Zvýšenie zamestnanosti na miestnej úrovni podporou podnikania a inovácií.

Výška získaného príspevku na tento projekt je vo výške 26 057,35 eur. Finančné prostriedky boli vyplatené prostredníctvom dvoch žiadostí – priebežnej a záverečnej. Celý proces, od zámeru až po úplné dokončenie projektu, trval 12 mesiacov. Po zverejnení výzvy sa zástupcovia spoločnosti zúčastnili na informačnom školení organizovanom MAS v Chrenovci Brusne.  Spoločnosť REMO zrealizovala projekt bez problémov, dodržala časový harmonogram a intenzívnou komunikáciou sa predišlo akýmkoľvek predpokladaným rizikám, nakoľko najväčším problémom pri projektoch podnikateľského sektora je zvládnutie náročnej administratívy. Každý úkon v rámci projektu je z časového hľadiska veľmi náročný aj pre MAS. Osobné a telefonické konzultácie sú priam nevyhnutné.

Ako hodnotí priebeh celého procesu žiadosti technický riaditeľ spoločnosti REMO, Ing. Ladislav Važan?„ Počas realizácie projektu musím vyzdvihnúť profesionalitu, ústretovosť projektovej manažérky MAS Ing. Jonasovej a ekonomickej manažérky MAS Ing. Podobovej. Tento projekt môžem len odporúčať aj ďalším spoločnostiam, ktoré sa chcú rozvíjať.“

Spoločnosť REMO spol. s r. o. má sídlo v Handlovej, na Ulici Sama Chalupku 6. Bola založená v roku 1993. V súčasnosti sa zaoberá zákazkovou kovovýrobou, ktorá zahŕňa výrobu, povrchovú úpravu a montáž produktov z hutného materiálu. Hlavným výrobným programom je montáž a výroba oplotení, priemyselných brán, zváraných konštrukcií, výroba zariadení, strojov a prípravkov podľa požiadaviek zákazníka.

Bližšie informácie o celkovom procese žiadostí nájdete aj na webovom sídle MAS Žiar: www.masziar.sk

Spoločnosť REMO spol. s r.o. má sídlo v Handlovej, na Ulici Sama Chalupku 6. Bola založená v roku 1993. V súčasnosti sa zaoberá zákazkovou kovovýrobou, ktorá zahŕňa výrobu, povrchovú úpravu a montáž produktov z hutného materiálu. Hlavným výrobným programom je montáž a výroba oplotení, priemyselných brán, zváraných konštrukcií, výroba zariadení, strojov a prípravkov podľa požiadaviek zákazníka. Bližšie informácie o spoločnosti nájdete na ich webovej stránke.re