Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pochod vďaky SNP, čo by ste mali vedieť

GALÉRIA
Dátum: 19.01.2024
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2647
5 min. čítania
Pochod vďaky SNP, čo by ste mali vedieť

Čítajte o zmene autobusov, čo si vziať a ako budú vyzerať trasy

Zajtrajší 48. ročník Pochod vďaky SNP  Cigeľ – Handlová (20. január 2024) je pripravený, čo by ste mali vedieť pred tým, ako sa zajtra na turistiku vyberiete. Pozor zmena v odchode autobusov. Oficiálny začiatok je v Cigli o 9.30 h a začína sa kladením vencov k pamätníku za účasti hostí. 

Povinná výbava je preukaz poistenca, pre online registrovaných QR kód. Registrácia a odregistrácia je nutná z dôvodu bezpečnosti účastníkov. Naplánujte si trasy tak, aby ste  dorazili do cieľa bez zranení pred 17.00 h. Čo si do lesa v ruksaku donesiete, to si, prosíme, aj odneste. Smeti do prírody nepatria.  Ďakujeme! 

Registrácia online – čo to znamená 

  1. Registrujte sa na odkaze. 
  2. Príďte od 7.00 h do 9.30 h do Domu kultúry v Handlovej 
  3. Choďte na 1. poschodie Domu kultúry 
  4. Pripravte si QR kód v telefóne alebo ešte lepšie vytlačený, ktorý ste obdržali do vami zadaného emailu. 
  5. Na 1. poschodí Domu kultúry sa zaprezentujte, t.j. ukážte svoj QR kód organizátorovi pri stolíku s nápisom ONLINE registrácia a zoberte si krikľavo zelenú pásku na ruku. 
  6. Potom ako prídete do cieľa, opäť ukážte QR kód organizátorom a pásku vymeňte za lístok na guláš, pamätný odznak  a pamätný list.  

Registrácia na mieste v Dome kultúry mesta Handlová 

Prďte ráno v čase od 7.00 do 9.30 h do DK Handlová a sledujte oznamy vo vestibule, dodržujte pokyny usporiadateľov. Ďakujeme za trpezlivosť pri vypisovaní registračného formulára a preberaní hotovosti. 

Pozor zmena odchodov autobusov z dôvodu vyššieho záujmu účastníkov z obcí 

7.15 Handlová  - Cigeľ späť  

7.30 Handlová – Cigeľ spät  

7.40 Handlová Cigeľ a späť  

8.00 Zberový autobus so začiatkom v Ráztočne  -  v Ráztočne nastúpi 50 ľudí  a autobus bude plný, nebude zastavovať v ďalších obciach 

8.15 Zberový Handlová, Jalovec, Chrenovec, Lipník, Veľká Čausa a späť, nahlásených 25 účastníkov z obcí v Handlovej nastúpi maximálne 20 účastníkov 

8.30 Handlová – Cigeľ a späť  

9.00 Handlová – Cigeľ a späť  

9.10 Handlová – Cigeľ a späť  

9.30 Handlová – Cigeľ   

 

Trasy 

Sneh nenapadol v dostatočnom množstve ani tento rok a preto sú lyžiarske trasy z Cigľa zrušené. Organizátori si dali prácu z ich prípravou a vyčistením, počasie však rozhodlo inak. Včera organizátori prešli trasu P2 z Cigľa do Handlovej, vyčistili chodníky, osadili niekoľko nových tabuliek pre lepšiu orientáciu a dnes prešli handlovskú trasu P3 a označili ju. 

 

Trasa P2 – občas sneh 

Trasa je vo väčšine častí zamrznutá. Na handlovskej strane nájdete na P2 sneh, preto dbajte na dobrú obuv a teplé oblečenie. Vzhľadom na dĺžku trasy  P2 odporúčame účastníkom, pribaliť si náhradné oblečenie pre prípadnú potrebu si ho vymeniť. Pomôžu aj turistické paličky s koncom, ktorý sa nebude šmýkať. Vonku by malo byť zajtra pod nulou. 

 

Handlovská Trasa P3 – Pizza papučka – Tri studničky – zamrznutá 19.1.2024, bez snehu 

Na handlovskú trasu P3 sa prihlasujete od 10.00 h v Pizza Papučka. Trasa je vo väčšine zamrznutá, niekde je ľad tvrdý, ale na niektorých miestach sa prepadáva, preto odporúčame, aby účastníci obchádzali ľadové časti chodníkov, aj keď vedú chodníčky po rovinke. Trasa je označená tak, ako vidíte v našej fotogalérii, značky, prosíme , ponechajte na mieste aj pre ostatných. Ak by predsa len neboli na svojich miestach, celá trasa je označená zelenou turistikou značkou a kopíruje Turisticko náučný banský chodník.  

ODZNAK_POCHOD_VDAKY_2024