Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Basketbalového tábora sa zúčastnili deti zo širokého okolia

VIDEO
Dátum: 12.01.2024
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 845
4 min. čítania
Basketbalového tábora sa zúčastnili deti zo širokého okolia

Špeciálni hostia boli tréner, kapitán a hráč MBK Baník Handlová 

Winter camp 2024 sa konal po šiestykrát 

Školský basketbalový klub Handlová zorganizoval už šiesty zimný kemp pre deti a mládež v Handlovej. Predseda ŠBK Handlová, Ján Beránek, si dal za svoj dlhodobý cieľ myšlienku, aby deti športovali aj počas prázdnin, trávili čas zmysluplne, mali ciele a režim a spoznávali sa navzájom.  

O tom, že sa cieľ vydaril svedčí aj fakt, že sa opakovane prihlasujú a prichádzajú aj deti mimo nášho mesta, účastníci kempu sú z Prievidze, Žiaru nad Hronom a okolia. Kvôli kapacite jednej  telocvične je počet obmedzený na 40 kempistov, nakoľko vonku sa hrať kvôli počasiu nedá. V menšej skupine je tak rodinná atmosféra a individuálny prístup ku každému hráčovi.  

Hráči MBK Handlová, Nenad  Milosevic , Branislav Pipíška a Jakub Petráš prišli za deťmi, zahrali si spolu, odovzdali cenné rady a motivovali mladých hráčov k napredovaniu, zlepšovaniu sa ako ich veľké vzory.  

Ján Beránek : „Verím, že aj vďaka tejto spolupráci kemp bude napredovať a budeme deťom tu v Handlovej, v basketbalovom meste prinášať  stále viac radosti a motivácie k športu, aby sa vedeli prekonávať  a je tu nádej, že nám môže vyrásť zdravá basketbalová mládež aj tu v Handlovej.“  

V tomto ročníku Winter campu sa na tréningoch staršej kategórie hráčov venoval tréner Maroš Minárik zápasovým tréningom, riešeniu konkrétnych hráčskych situácií- či už obrany, útoku, driblingu, prihrávky,  zábavnou formou pre mladších účastníkov, aby to nevnímali ako výuku, ale ako zábavu a súčasne sa niečo naučili. V druhej, kondičnej  časti kempu sa tréner Štaudinger zameral na rozvíjanie kondície alebo vytrvalosti zábavnou formou, ktorá deti baví a napĺňa.  

„Tento čas, ktorý by inak pravdepodobne trávili pred TV či PC takto venujú pohybu, basketbalu a sebarozvoju. Verím teda, že si tento týždeň všetci užili,“ uviedol Minárik , tréner ŠBK Handlová.  

Kemp mal už tradične super atmosféru. Kolektív kempistov tvorili deti a mládež nielen z Handlovej, dochádzali aj z okolitých miest. Známe osobnosti, od ktorých sa môžu učiť, aby sa aj z nich stali raz silnejší hráči basketbalu, sú magnetmi záujmu o túto akciu, vďaka ktorej sa dá po Vianociach dostať do formy. Posledný deň zimného športového dobrodružstva zavŕšilo vyhodnotenie kempu a slávnostné odovzdávanie certifikátov, spoznali sa mená All stars kempu : Kamila Pufflerová, Veronika Borošová, Tomáš Krátky, René Mikulec a Igor Brunner. MVP kemperom sa stala Diana Dvorská.   

A čo na to samotní mladí hráči ?  

Veronika Borošová z Prievidze: „Teší ma, že sa v Handlovej uskutočňujú takéto kempy . Chodievam sem už niekoľko rokov a veľmi sa mi tu páči. Som rada, že aj cez prázdniny si tu môžem zlepšovať kondíciu. Vždy je tu výborná partia, tréneri, špeciálny hosť, s ktorým trávime tréningy a besedy.“ 

 

Fotogalériu z Winter Camp-u 2024 nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Video