Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovčan reprezentoval Slovensko na svetových hrách v Thajsku

Dátum: 23.12.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1529
4 min. čítania
Handlovčan reprezentoval Slovensko na svetových hrách v Thajsku

Igor Brunner sa v hode oštepom umiestnil na 4. mieste

Thajské mesto Nakhon Ratchasima hostilo od 1. do 9. decembra 2023 športovcov s telesným znevýhodnením z celého sveta. Dôvodom boli súťaže svetových hier medzinárodnej organizácie World Ability sport. Svoje zastúpenie na tomto významnom športovom podujatí malo aj Slovensko v podobe 28-člennej výpravy. Celkovo sa na hrách v konkurencii vyše 1000 športovcov z celého sveta predstavilo 16 reprezentantov zo Slovenska v piatich športových odvetviach a medzi nimi aj Handlovčan Igor Brunner, ktorý bol zároveň aj vlajkonosičom slovenskej výpravy.

Kto je Igor Brunner?

Igor Brunner má 38 rokov. Aktuálne zamestnaný otec rodiny a športovec. Počas letných prázdnin v poslednom ročníku základnej školy sa Igorovi stala nehoda, kedy prišiel o nohu.„ Bola to mladícka nerozvážnosť“ konštatuje Igor. Nohu mu doktori amputovali pod kolenom. So športom začal v roku 2009.  Aktuálne trénuje v Atletickom klube zdravotne postihnutých športovcov Profício so sídlom v Baškovciach a venuje sa hodu oštepom.

Ako si sa dostal k športu?

Po úraze ma oslovil pán Peter Matiaško, ktorý je tiež Handlovčan a ktorý sa už v tej dobe venoval postihnutím športovcom. Ponúkol mi niekoľko možností. Skúšal som bicykel aj oštep, ale bol som v tom čase ešte veľmi mladý a sám som nevedel čo chcem. Od roku 2009 som sa náhodou dostal k atletickému klubu Profício a tam som stretol Adriána Matušíka, ktorý je pre mňa dodnes veľmi dôležitý. Je tiež atlét a spoločne ako tím chodíme na všetky súťaže. Vždy ma vie potiahnuť vpred.

Čo hovoríš na Svetové hry v Thajsku?

Thajsko nebola moja prvá skúsenosť so svetovými hrami v zahraničí. Zúčastnil som sa už niekoľkých súťaží a majstrovstiev sveta ako stojaci športovec napr. aj v Londýne, odkiaľ doteraz držím európsky rekord v skupine stojacich športovcov.

Tento rok nastala zmena a v Thajsku som bol zaradený do skupiny sediacich športovcov. Umiestnil som sa na 4. mieste. Hodil som si "osobák", (pozn. red. 28,72m) takže ja som so sebou spokojný, avšak viem, že mám na viac a preto budem ďalej trénovať, aby sa mi podarilo za Slovensko umiestniť aj na lepších priečkach. “

Čomu sa venuješ vo voľnom čase?

Mám rodinu, partnerku a dve krásne deti. Preto sa po práci vo voľnom čase najradšej venujem im. No keď potrebujem „vypnúť“ rád si zajazdím na bicykli v okolí Handlovej a Remäty.

 

Foto: SZTPŠ

Autor: VM