Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Od dnes sa môžete zaregistrovať online na najväčšie zimné turistické podujatie regiónu hornej Nitry – Pochod vďaky SNP 2024

SÚBOR
Dátum: 20.12.2023
Autor: Jana Paulínyová
Počet videní: 2059
8 min. čítania
Od dnes sa môžete zaregistrovať online na najväčšie zimné turistické podujatie regiónu hornej Nitry – Pochod vďaky SNP 2024

Pochod vďaky sa bude konať 20. januára 2024 a vy sa môžete registrovať presne mesiac vopred

48. ročník Pochodu vďaky SNP sa uskutoční v sobotu 20. januára 2024. Účastnícky rekord má podujatie z roku 2020, kde prišlo na trasy pochodu 2799 turistov. Tento ročník zavádza novinku, online registráciu cez portál Inviton. Po prvýkrát má podujatie generálneho partnera, ktorým je spoločnosť  LOWA PRODUCTIONs. r. o., výrobca turistickej a bežeckej obuvi najvyššej kvality. Plánované sú tiež lyžiarske trasy z Cigľa, ktoré budú zjazdné v závislosti od poveternostných podmienok v januári.

Pre priaznivcov prírody a turistiky všetkých vekových kategórií organizátori pripravili na rok 2024 štyri pešie trasy v dĺžke od 3 do 15 kilometrov a plánujú dve lyžiarske trasy, ktoré boli po ostatné roky pre nedostatok snehu problematické. Z Cigľa sú pripravené tri trasy v dĺžkach 15, 10 a 6 km. Na handlovskej strane je pripravená jedna trasa P3 vhodná pre nenáročných turistov v dĺžke 3 km so začiatkom v pizzerii Papučka cez Jednu studničku a späť. Registrácia je od 10.00 h v pizzerii Papučka. Pre záujemcov o históriu bude otvorená Pamätná izba revolučných tradícii v Cigli v čase od 8.00 h do 13.00 h.

Online registráciu na Pochod vďaky SNP 2024 nájdete po kliknutí na tento odkaz alebo na plagát

PLAGAT_POCHOD_VDAKY_SNP_2024_1
Caption

.

Registrácia bude možná na štarte aj online

V minulých ročníkoch bolo možné sa registrovať výlučne na štarte, v tomto roku je od 20. decembra 2023 spustená online registrácia, kde môžu rovno účastníci zaplatiť aj poplatok. Športový riaditeľ za mesto Handlová a zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský vysvetľuje: „Systém je nastavený tak, že nie je možné registrovať deti samostatne, vždy je dieťa registrované k dospelej osobe. Online registrácia účastníkom umožňuje registrovať sa vopred z pohodlia domova a organizátori sa snažia spustením online registrácie predchádzať zvýšenému počtu účastníkov, ktorí sa registrujú osobne v skorých ranných hodinách a stoja v rade. Online registrácia by mala priniesť väčší komfort účastníkom a organizátori budú mať menej práce s ich registráciu a odregistráciou.“

Po registrácii online príde na zvolenú emailovú adresu vstupenka na podujatie s QR kódom. Vstupenku je možné ukázať v mobilnom telefóne na štarte a v cieli, avšak vzhľadom na to, že sa podujatie koná v zimnom období, organizátori odporúčajú, aby si turisti vytlačili vstupenku doma a zobrali si ju so sebou.

 

Osobná registrácia

Osobná registrácia účastníkov trasy začína v Cigli a v Handlovej o 7.00 h v domoch kultúry. Prihlásiť sa možno v deň konania podujatia priamo na prezentácií v Cigli do 9.30 h a v Handlovej do 8.15 h. V nezmenenom účastníckom poplatku, dospelí 5 €, deti do 15 rokov 3 € pre oba druhy registrácie je zahrnuté občerstvenie, odznak, účastnícky list a doprava mimoriadnym spojom. Slávnostné otvorenie sa uskutoční pri Pamätníku padlých v Cigli o 9.30 h za účastí hostí. V prípade hromadnej účasti žiakov a učiteľov zo škôl v Handlovej je potrebné kontaktovať športového riaditeľa za mesto Handlová na adrese pochodvdakysnp@handlova.sk a dohodnúť si podmienky účasti do 15. januára 2024.  

Dôležité organizačné informácie pre účastníkov

Organizátori sa tešia na všetkých účastníkov, žiadajú, aby si každý doniesol preukaz poistenca, prispôsobil oblečenie a obuv aktuálnemu počasiu a dávajú do pozornosti, že pochodu sa každý zúčastňuje na vlastné riziko. Účasť so psami je povolená len keď má pes košík a je na vôdzke. Na trasách je zabezpečená zdravotnícka služba, účastníci by mali prísť do svojich cieľov do 17.00 h a je veľmi potrebné z dôvodu ich bezpečnosti, aby sa odregistrovali.

Doprava Pochod vďaky SNP, 20.1.2024

  • Handlová: autobusy pre registrovaných účastníkov, odchod spred Domu kultúry mesta Handlová, Námestie baníkov: 7.30 h, 7.40 h, 8.30 h, 9.00 h, 9.10 h. V prípade väčšieho záujmu turistov tiež približne o 9.30 h. Autobus o 8.00 h bude stáť v obciach Handlovskej doliny na zastávkach Ráztočno, Jalovec, Chrenovec- Brusno, Lipník a Veľká Čausa (horný koniec) pre vopred nahlásených účastníkov, ktorí sa nahlasujú v obciach.
  • Prievidza: autobus zo železničnej stanice, nástupište č. 14 v čase od 7.00 h do 8.30 h
  • Cigeľ – Prievidza po ukončení akcie - kyvadlovo v čase od 13.00 h do 16.00 h.

Prvý organizačný štáb 48. ročníka sa konal koncom októbra 2023 (Pozrite si novinku na našom webovom sídle po kliknutí na tento odkaz), za obec Cigeľ organizáciu riadi starosta obce  Eduard Krausko, ktorý zdieľa nadšenie svojich predchodcov a spolupracovníkov. Za mesto Handlová ostáva podpredsedníčkou organizačného výboru primátorka mesta, Silvia Grúberová. Športového riaditeľa Matúša Chovana za obec Cigeľ dopĺňa za mesto Handlová športový riaditeľ a zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský. Hlavný organizačný výbor podujatia má viacero rokov do 30 členov, pomáhajú desiatky vzácnych ľudí a desiatky sponzorov.

História Pochodu vďaky SNP začala v roku 1976, kedy sa niekoľko nadšencov rozhodlo organizovať pochod na počesť tragickej udalosti z 13. januára 1945, kedy bola obec Cigeľ prepadnutá nemeckými trestnými jednotkami za pomoc partizánom. Prvého ročníka sa akcie zúčastnilo spolu 39 účastníkov, piaty Pochod vďaky v roku 1980 už absolvovalo 186 účastníkov, 25. ročníka sa zúčastnilo 1383 turistov, až napokon 45. ročník navštívilo takmer 2800 turistov. V roku 2022 je štatistika 1939 registrovaných účastníkov.

Podujatie organizuje obec Cigeľ v spolupráci s mestom Handlová, Združením miest a obcí hornej Nitry, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Klubom slovenských turistov regiónu Prievidza. Celé propozície s charakteristikami jednotlivých trás sú zverejnené na stránke www.pochodvdaky.sk, www.cigel.sk , www.handlova.sk.

Generálny partner Pochodu vďaky SNP 2024 LOWA PRODUCTION s. r. o. a finančne podporujú podujatie tiež mesto Handlová, obec Cigeľ, Trenčiansky samosprávny kraj a Združenie miest a obcí hornej Nitry. 

Podrobné propozície nájdete v súbore na stiahnutie nižšie.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
PROPOZICIE POCHOD VDAKY SNP 2024 CIGEL HANDLOVA Veľkosť: 360.8 kB Formát: pdf Dátum: 20.12.2023