Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mikuláš v Handlovej za niekoľko dní rozžiaril množstvo detských očí

GALÉRIA
Dátum: 07.12.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1108
6 min. čítania
Mikuláš v Handlovej za niekoľko dní rozžiaril množstvo detských očí

od 2. do 6. decembra sa konalo niekoľko podujatí kde ste ho mohli vidieť tiež

2.12.2023 DETSKÝ AEROBIC MARATÓN 2023 

Športová akcia, ktorá spojila handlovské školy a rozhýbala veľkú masu detí. Športová akcia, v ktorej je každý víťaz. Organizátorky podujatia začali s prípravou už v máji 2023, kedy sa zapojili do projektu mesta Handlová „Hoď to tam!“ a získali sumu 300 €. Ako sa vyjadrili: "Nasledovalo náročné obdobie hľadania sponzorov a oslovovania známych, ktorí bez mihnutia oka neváhali a pomohli." Pomoc sa im podarilo získať finančnú aj materiálnu vďaka čomu mohli  pripraviť hodnotné  ceny pre víťazov, za čo sú sponzorom veľmi vďačné! 

Termín cielene vyberali tak, aby vyšiel v období Mikuláša a deťom, ktoré sa aktívne zúčastnili mohli odovzdať 200 balíčkov plných sladkostí. Na maratón v aerobicu prišlo a zaregistrovalo sa spolu 174 detí vo veku 5 - 18 rokov. Cvičilo sa v štyroch cvičebných kolách a v 4 vekových kategóriách. Dynamiku cvičenia zabezpečili trénerky aerobiku Saskia Mátychová, Andrea Ujčeková a tanečná trénerka Romana Homolová. Víťazov v každej vekovej kategórii vyberala odborná porota v zložení Jana Dobišová, Andrea Bajánová a Adam Podolan. Okrem ocenených víťazov v kategórii dievčat aj chlapcov bola v každej vekovej kategórii vyhodnotená aj MISS úsmevu. Do bohatej tomboly boli zapojení aj diváci. 

Čo najviac potešilo organizátorky tohto podujatia?

"Pohľad na palubovku športovej haly. Pohľad na veľký počet cvičiacich detí, ktoré zabudli na svoje mobily a počítače a venovali svoj voľný čas pohybu. Ďakujeme všetkým, ktorí majú zásluhu na tom, že 18. ročník maratónu dopadol na jednotku!"

Organizátorky Mgr. Michaela Lachová a Mgr. Andrea Ujčeková, v spolupráci s CVČ Handlová a mestom Handlová

 

3.12.2023 MIKULÁŠ V MESTSKÝCH ČASTIACH

Ako každý rok, aj tento rok navštívi Mikuláš ako prvé, deti z mestských častí Morovno, Horný koniec aj Nová Lehota. Podarilo sa mu prísť k nim so svojimi pomocníkmi, anjelom a čertom v jeden deň. 

 

6.12.2023 MIKULÁŠ V DETSKOM CENTRE MALINKOVO

Do Malinkova, k tým najmenším detičkám, tiež neprišiel Mikuláš sám. Vzal so sebou aj anjela, čerta a škriatka.
Deti ich so záujmom sledovali a počúvali a zarecitovali Mikulášovi básničky. Ba dokonca mu darovali darček, ktorý pre neho vyrobili s pomocou asistentiek z detského centra. Za to, že deti celý rok poslúchali dostali od Mikuláša sladkú odmenu. Po krásnom programe už boli pre deti pripravené tradičné "malinkáčske" aktivity a zábavné hry.

 

6.12. 2023 - MIKULÁŠSKY STREETBALL

Vianočna atmosféra, skvelé súboje, množstvo darčekov a Mikuláš. Takto vyzeral 7. ročník Mikulášskeho streetbalu v Základnej škole na Mierové námestie v Handlovej! Basktebal si zahralo 125 detí! 

Ako uviedol tréner Beránek: "Ranné hodiny patrili najmenším prípravkárom, ktorí súťažili v individuálnych zručnostiach. Postupne prichádzali jednotlivé tímy. Po úvodných slovách trénerov a hlavných organizátorov sa začali prvé veľké zápasy. Veľké poďakovanie od trénerov patrí vedeniu základnej školy za podporu a pomoc pri samotnej organizácii turnaja. Ďalej patrí vďaka pomocníkom a bývalým žiakom školy, ktorí prišli pomôcť. Každý jeden účastník si odniesol krásny Mikulášsky balíček vďaka Mikulášskej "firme" ATC."

Výsledky:

Staršia kategória 7. - 9. ročník

  1. miesto: KDH - Lukáš a Kristián Kúdela, Vladimír Palatický, Karolína Motúzova
  2. miesto: Baník Handlová - Vratko Štupák, Tomáš Botka, Samuel Ofčák
  3. miesto: COMBO (PD) Tínes, Tínes, Terindová

Mladšia kategória 4. - 6. ročník

  1. miesto: Robitusin - Dominika Prokeinová, Ema Madajová, Diana Dvorská, Kiara Olšáková, Milan Vido
  2. mietso: Kazuki - Michal Šorl, Chris Ingár, Tomáš Klenko, Nicolas Švec
  3. miesto: Vish - Patrik Goga, Damián Boťanský, Hugo Vyhlídal, Damián Rybár

Organizátor: Ján Beránek, ŠBK Handlová

6.12.2023 - MIKULÁŠ NA NÁMESTÍ BANÍKOV

Všetkými očakávaný bol Mikuláš na Námestí baníkov. Rozprávka a slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka ako aj celého námestia je podujatie, ktoré si každoročne nenechá ujsť množstvo Handlovčanov. Nebolo tomu inak ani tento rok. Atmosféru dotvoril už od rána padajúci sneh, s ktorým sa deti aj po skončení podujatia do sýta vyhrali. Rozprávku kde škriatok a čert zavolali čarodejnicu, aby im pomohla zachrániť Mikulášovú ríšu a zničila čierneho anjela sa podarila. Dôkazom bol úprimný detský smiech. Pripravili ju herci z Divadla pri kolkárni a pomocníci z CVČ Handlová. 

Okrem toho bol Mikuláš v škôlkach, školách, školských družinách, vo vašich domácnostiach aj v Senior centre Handlová.